Program Świata Młodych Badaczy jest realizowany w miastach, w których zlokalizowane są polskie siedziby Henkla

Program Świata Młodych Badaczy jest realizowany w miastach, w których zlokalizowane są polskie siedziby Henkla (fot. materiały prasowe )

Henkel Polska kontynuuje program społeczno-edukacyjny Świat Młodych Badaczy. Inauguracja tegorocznej edycji odbyła się w marcu w Dzierżoniowie. Potem w maju był Racibórz. Kolejne zajęcia będą realizowane w Stąporkowie w dniach 30 maja – 10 czerwca br. Dodatkowo w Warszawie na 28 maja zaplanowano dwa warsztaty: dla dzieci pracowników firmy z Warszawy oraz dla dzieci z ukraińskich rodzin, którymi opiekuje się Henkel Polska.

Program Świat Młodych Badaczy, realizowany od 2016 r., to cykliczna inicjatywa, kierowana do uczniów klas 2, 3 i 4 szkół podstawowych. Uczestnicząc w praktycznych zajęciach, dzieci mają możliwość poznawania tajników nauk ścisłych. Tegoroczną edycję warsztatów zainaugurowały zajęcia w Dzierżoniowie, a udział w nich wzięło ponad 500 dzieci z 22 klas. W maju 1,5 godzinne praktyczne zajęcia odbywały się w szkołach podstawowych z Raciborza i okolic. Zgromadziły ponad 430 dzieci z 23 klas 13 szkół podstawowych. 

– Po dwuletniej przerwie znowu jesteśmy z naszym programem w szkołach na żywo. Tegoroczna edycja cieszy się wyjątkowo dużym zainteresowaniem – w Dzierżoniowie i Raciborzu w warsztatach wzięło udział prawie 1 tys. dzieci z 45 szkół. To pokazuje, że udaje nam się realizować cel programu, czyli skutecznie rozbudzać wśród uczniów zainteresowanie naukami ścisłymi. Oni będą w przyszłości zmieniać nasz świat, miejmy nadzieję, że na lepsze – skomentowała Dorota Strosznajder, pełnomocnik ds. odpowiedzialności społecznej, koordynatorka projektu z ramienia Henkel Polska.

Kolejne warsztaty zaczynają się 30 maja w Stąporkowie i okolicach. Dodatkowo w Warszawie na 28 maja zaplanowano dwa warsztaty: dla dzieci pracowników firmy z Warszawy oraz dla dzieci z ukraińskich rodzin, którymi opiekuje się Henkel Polska.

Program Świata Młodych Badaczy jest realizowany w miastach, w których zlokalizowane są polskie siedziby Henkla. Eksperymenty badawcze są prowadzone przez partnera programu, firmę LeoLAB, która działa w branży animacyjno-edukacyjnej, a podczas zajęć przybliża i oswaja młodych uczniów z naukami ścisłymi dzięki zabawie oraz praktycznym doświadczeniom.

0Komentarze

dodaj komentarz

Portal wiadomoscikosmetyczne.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
    Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony