REKLAMATestowane przez WK
Pracownicy firmy Henkel Polska chętnie angażuje się w projekty wolontariackie oraz akcje społeczne na rzecz środowiska naturalnego

Pracownicy firmy Henkel Polska chętnie angażuje się w projekty wolontariackie oraz akcje społeczne na rzecz środowiska naturalnego (fot. materiały prasowe )

Henkel po raz drugi połączyła siły z Fundacją Nasza Ziemia. W ramach 29. polskiej edycji międzynarodowej akcji Sprzątanie Świata pracownicy polskiego oddziału firmy zbierali śmieci w Lesie Młochowskim pod Warszawą.

REKLAMABriochin_Testowane przez WK

Pracownicy polskiego oddziału firmy Henkel oraz przedstawiciele fundacji Nasza Ziemia sprzątali las w Młochowie pod Warszawą. Zebrali prawie pół tony butelek i plastików, a także opony, zabawki, buty, sztuczną choinkę, odtwarzacz DVD i kineskop telewizora.

– Nasz zespół od lat chętnie angażuje się w wolontariackie projekty oraz akcje społeczne na rzecz środowiska naturalnego. Sprzątanie lasów to świetne połączenie działań dla dobra naszej planety, integracji pracowników i aktywności na świeżym powietrzu. Praca, którą wykonujemy sprzątając las ma pozytywny wpływ na lokalne społeczności i zwierzęta zamieszkujące pobliskie tereny – skomentował Patricjus Ziecik, dyrektor marketingu w dziale Laundry & Home Care Henkel Polska.

Przypomniał przy okazji, że Henkel prowadzi wiele innych działań na rzecz środowiska naturalnego.

– Strategia zrównoważonego rozwoju i dbanie o środowisko i proekologiczne zmiany w produktach są dla Henkla priorytetem. Formuły produktów zmieniają się na biodegradowalne, bardziej odpowiadają więc pro-ekologicznemu podejściu do życia naszych konsumentów. Coraz więcej opakowań nadaje się do przetworzenia i jest tworzonych z materiałów pochodzących z recyklingu, a w 2025 roku ma to być już 100 proc. – dodał Patricjus Ziecik.

Czytaj też: Henkel Polska doceniony za dobre praktyki biznesowe

Wśród innych akcji, jakie na rzecz środowiska prowadzi Henkel, warto tez wymienić Lekcję Nieśmiecenia. Jest to kampania edukacyjna, która wspiera szkoły w procesie edukacji ekologicznej związanej z segregacją odpadów. Partnerem tej kampanii jest także Fundacja Nasza Ziemia.

Czytaj też: Podsumowanie akcji edukacyjnej Henkel Polskiej i Fundacji Nasza Ziemia

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 0

 • 0
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

0Komentarze

dodaj komentarz

Portal wiadomoscikosmetyczne.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony