REKLAMATestowane przez WK
Już niebawem przy wybiegu pand małych w łódzkim Zoo stanie tabliczka poświadczająca adopcję przedstawicielki tego gatunku przez Rossmanna

Już niebawem przy wybiegu pand małych w łódzkim Zoo stanie tabliczka poświadczająca adopcję przedstawicielki tego gatunku przez Rossmanna (fot. materiały prasowe )

Rossmann, w ramach lokalnych działań na rzecz ochrony środowiska, zdecydował o adopcji jednego z podopiecznych łódzkiego Zoo Orientarium. Wybór padła na nowonarodzoną pandę małą.

REKLAMANajlepszy produkt 2022 baner w tekście

Pomysł, żeby zaadoptować któregoś z podopiecznych Zoo Orientarium to inicjatywa pracowników działu administracji centrali firmy Rossmann, która mieści się na łódzkim Teofilowie.

– Zastanawialiśmy się jakie działania na rzecz klimatu możemy podjąć lokalnie. Przyszło nam do głowy Zoo, do którego chodzimy często z naszymi rodzinami. Zależało nam na tym, by zaopiekować się jakimś szczególnie zagrożonym gatunkiem, a że pod koniec czerwca zoo ogłosiło narodziny pandy małej, wybór był prosty – mówi Marta Jachorska z działu administracji w Rossmannie.

Orentarium Zoo Łódź zachęca firmy oraz osoby indywidualne do włączania się w programy adopcyjne. Każdy może dołożyć cegiełkę do ratowania ginących gatunków. W ten sposób zwierzaki zyskują dodatkowe fundusze na specjalistyczną karmę, profesjonalną opiekę weterynaryjną czy zabawki, które urozmaicają im czas. Już niebawem przy wybiegu pand małych stanie tabliczka poświadczająca adopcję przedstawicielki tego gatunku przez Rossmanna.

Zaadoptowana przez Rossmanna panda mała przyszła na świat 22 czerwca tego roku. To (jeszcze) bezimienna samiczka, której rodzicami są Ofelia i Otello. „Rossmannowa” panda jest ich drugą pociechą. Pierwsza – Lavinia – w ubiegłym roku wyjechała do zoo w Pilźnie.

Czytaj też: Barwa Cosmetics adoptowała papugi z krakowskiego zoo

0Komentarze

dodaj komentarz

Portal wiadomoscikosmetyczne.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
    Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony