PRODUCENCI I MARKI

Badania i rozwój

 

19 maja 2022, 12:11wiadomoscikosmetyczne.pl

napisz maila ‹ | ostatnie artykuły ‹
Q10 okazał się kluczowym składnikiem w procesie starzenia się skóry. Marka Nivea (z portfolio Beiersdorf) po raz pierwszy wykorzystała go w produktach do pielęgnacji w 1998 r. Od tamtego czasu koenzym pojawia się w licznych nowych kosmetykach przeciwstarzeniowych

Q10 okazał się kluczowym składnikiem w procesie starzenia się skóry. Marka Nivea (z portfolio Beiersdorf) po raz pierwszy wykorzystała go w produktach do pielęgnacji w 1998 r. Od tamtego czasu koenzym pojawia się w licznych nowych kosmetykach przeciwstarzeniowych (fot. shutterstock)

Beiersdorf był gospodarzem 10. konferencji Międzynarodowego Stowarzyszenia Koenzymu Q10 (ICQA). Pojawili się niej eksperci z całego świata, by omówić najnowsze wyniki badań nad ta substancją. Eksperci Beiersdorf zaprezentowali efekty swoich prac o wpływie Q10 na procesy starzenia się skóry.

Konferencja Międzynarodowego Stowarzyszenia Koenzymu Q10 odbyła się w dniach 12-15 maja 2022 r. w centrum badawczym Beiersdorf w Hamburgu. Zgromadziła 160 uczestników, którzy dyskutowali o najnowszych odkryciach dotyczących tej substancji wytwarzanej naturalnie przez organizm.

Międzynarodowe Stowarzyszenie Koenzymu Q10 zostało założone przez naukowców z różnych krajów we wrześniu 1997 roku i ma swoją siedzibę w Instytucie Biochemii na Politechnice Marche w Ankonie we Włoszech. Jego celem jest regularne dzielenie się najnowszymi odkryciami dotyczącymi Q10 z wielu dyscyplin naukowych, w tym badań nad chorobą Parkinsona, cukrzycą i rakiem.

Koncentrując się na skórze, naukowcy z Beiersdorf od samego początku należą do ścisłego grona ekspertów od Q10. Od ponad 20 lat publikują wyniki swoich badań w renomowanych czasopismach i przekazują swoją wiedzę na licznych wydarzeniach specjalistycznych. Wyniki swoich ostatnich badań firma przedstawiła na tegorocznej konferencji ICQA.

– Q10 nadal oferuje znaczny potencjał w dziedzinie pielęgnacji przeciwstarzeniowej skóry, ponieważ wciąż odkrywamy nowe szczegóły – wyjaśnia dr Julia Weise, kierownik laboratorium ds. testów biologicznych Beiersdorf.

Najnowsze badanie Baierdorf zostało opracowane wspólnie z prof. Lucą Tiano z uniwersytetu w Ankonie. Naukowcy dowiedli w nim, że przyczyną starzenia się skóry, a także osłabienia struktur tkanki łącznej jest właśnie spadek poziomu Q10 w komórkach skóry z powodu wieku.

– Wiedza ta daje nam jeszcze lepsze zrozumienie kluczowej funkcji Q10 i pozwala w szczególny sposób wpływać na witalność komórek skóry. Udowodniliśmy również, że można uzupełnić deficyt Q10, a zatem komórki można odmłodzić biologicznie – mówi dr Julia Weise.

Wiedza ta pozwoliła firmie Beiersdorf poprawiać skuteczność produktów z Q10, np. poprzez połączenie koenzymu z wysoce skutecznymi składnikami aktywnymi, takimi jak kreatyna i witamina C.

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 1

 • 1
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

0Komentarze

dodaj komentarz

Portal wiadomoscikosmetyczne.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony