REKLAMAWebinar Relex WH baner głowny

PRODUCENCI I MARKI

Eksport

TARGI

 

15 marca 2023, 15:32wiadomoscikosmetyczne.pl

napisz maila ‹ | ostatnie artykuły ‹
Polski pawilon na targach Cosmoprof w Bolonii w 2018 r.

Polski pawilon na targach Cosmoprof w Bolonii w 2018 r. (fot. wiadomoscikosmetyczne.pl/archiwum redakcji)

Ponad 140 wystawców z Polski zaprezentuje się na największych targach kosmetycznych Cosmoprof, które rozpoczynają się 16 marca w Bolonii. To nadal najważniejsze wydarzenie targowe dla polskiej branży kosmetycznej.

REKLAMAFBK_Belka w artykułach

54 edycja targów Cosmoprof Worldwide Bologna rozpoczyna się już jutro, 16 marca i potrwa do 20 marca gromadząc wystawców z kategorii kosmetycznej i perfumeryjnej (Cosmo Perfumery & Cosmetics oraz Hair & Nail Beauty Salon) a także opakowań (Cosmopack).

Targi zgromadzą pod jednym dachem ponad 2900 firm ( to wzrost o 11 proc. w stosunku do 2022 roku) z 64 krajów. Dotychczas zarejestrowani goście na to wydarzenie pochodzą ze 116 krajów i regionów. Cosmoprof przyciągnie nabywców z tak wielu krajów dzięki wsparciu ITA, Włoskiej Agencji Handlu i jej biur działających na rynkach referencyjnych dla branży kosmetycznej.

Dla polskich firm kosmetycznych Cosmoprof w Bolonii to najważniejsze wydarzenie targowe. Po dwóch latach formuły online spowodowanej pandemią, w ubiegłym roku powróciło w swoim tradycyjnym wydaniu. Wrażenia wystawców były różne, nie wszyscy uważali targi za udane, ale wszyscy cieszyli się, że znów mogą spotkać się z kontrahentami, ale także we własnym gronie, face to face.

Jak będzie w tym roku przekonamy się już za chwilę. Reprezentacja z Polski pojawi się we Włoszech w imponującym składzie 144 firm. Swoje marki zaprezentują producenci własnych brandów, jak i produkujący na zlecenie oraz dystrybutorzy. Największe firmy z długoletnią historią, jak i brandy butikowe oraz manufaktury. Niektóre marki połączyły siły i wystawiają się na wspólnych stoiskach. Polskie firmy będzie można spotkać we wszystkich sektorach  Cosmetics & Toiletries, Beauty & Spa, Green & Organic, Professional Hair, Nailworld, Cosmopack.

Polska Agencja Inwestycji i Handli (PAIH) zorganizowała własne stoisko promocyjne, w ramach którego udostępniła nieodpłatną przestrzeń wystawienniczą dla 10 firm kosmetycznych.

–  W tym roku zdecydowaliśmy się na wybór nowych, jeszcze mało znanych marek, które bez wsparcia Agencji nie mogłyby pozwolić sobie na pokazanie swoich produktów podczas targów, a które naszym zdaniem mają spory potencjał na sukces – powiedział Maciej Śmigiel, ekspert PAIH ds. branży kosmetycznej.

Wszyscy wystawiający się na Cosmoprof liczą na nawiązanie nowych kontaktów i zdobycie rynków eksportowych – sprzedaż zagraniczna waży znacząco w biznesie  polskich producentów kosmetyków. Tymczasem 2022 r. przyniósł spadki sprzedaży eksportowej, które były spowodowane głównie utratą rynków wschodnich.

Czytaj więcej: Spada sprzedaż eksportowa polskich kosmetyków. Firmy muszą szukać nowych rynków zbytu [Raport PKO BP]

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 2

 • 2
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

0Komentarze

dodaj komentarz

Portal wiadomoscikosmetyczne.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony