REKLAMAWK_wrzesień_baner główny_październik

PRODUCENCI I MARKI

MARKI

 

13 października 2021, 15:10wiadomoscikosmetyczne.pl

napisz maila ‹ | ostatnie artykuły ‹
Produkty z kategorii perfumy i cosmetics odnotowała organiczny wzrost przychodów.

Produkty z kategorii perfumy i cosmetics odnotowała organiczny wzrost przychodów. (fot. Shutterstock)

LVMH, wiodąca światowa grupa produktów luksusowych, odnotowała przychody w wysokości 44,2 mld euro w pierwszych dziewięciu miesiącach 2021 r., co oznacza wzrost o 46 proc. w porównaniu z rokiem 2020 r.  Sprzedaż rosła także w porównaniu z „przedpandemicznym” rokiem 2019 – o 11 proc. w ujęciu organicznym.

REKLAMAWK_wrzesień_belka w artykułach_październik

Najsilniejszym motorem wzrostów sprzedaży był segment odzieży i wyrobów skórzanych – w stosunku do dobrego trzeciego kwartału 2019 r. sprzedaż organiczna wzrosła w minionym trymestrze o 38 proc. Łącznie w trakcie trzech kwartałów bieżącego roku sprzedaż organiczna tego segmentu urosła o 57 proc. w porównaniu z analogicznym okresem 2020 r. i o 38 proc. w porównaniu z rokiem 2019 – wyniosła 21,3 mld euro.

Produkty z kategorii perfumy i cosmetics odnotowały organiczny wzrost przychodów o 30 proc. w ciągu pierwszych dziewięciu miesięcy 2021 roku w porównaniu do tego samego okresu 2020 roku. W ujęciu organicznym przychody spadły o 2 proc. w porównaniu z pierwszymi dziewięcioma miesiącami 2019 roku.

Naznaczone ograniczonym ożywieniem w podróżach międzynarodowych i zamknięciem wielu punktów sprzedaży, główne marki nadal selektywnie dystrybuowały, ograniczały promocje i zwiększały sprzedaż online za pośrednictwem własnych stron internetowych. Christian Dior skorzystał z ogromnego sukcesu nowej wody perfumowanej Miss Dior i Sauvage Elixir. Ciągły rozwój kolekcji Privée, a także linii do pielęgnacji skóry Prestige i Capture Totale również przyczynił się do szybkiego rozwoju. Guerlain osiągnął doskonałe wyniki, napędzane przez linie do pielęgnacji skóry Abeille Royale i Orchidée Impériale. Francis Kurkdjian skorzystał z udanej premiery tria Aqua Cologne Forte i ciągłego sukcesu Rouge 540.

Przeczytaj również: LVMH przejęła sieć luksusowych sklepów z kosmetykami

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 0

 • 0
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

0Komentarze

dodaj komentarz

Portal wiadomoscikosmetyczne.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony