REKLAMARetail Trends_banner główny

wiadomoscikosmetyczne.pl

napisz maila ‹ | ostatnie artykuły ‹
Od stycznia 2021 roku Maga całkowicie zrezygnowała z surowców pochodzenia zwierzęcego. Od tej pory wszystkie nowe receptury są tworzone w oparciu o surowce pochodzenia roślinnego lub syntetycznego, a więc przyjazne dla wegan

Od stycznia 2021 roku Maga całkowicie zrezygnowała z surowców pochodzenia zwierzęcego. Od tej pory wszystkie nowe receptury są tworzone w oparciu o surowce pochodzenia roślinnego lub syntetycznego, a więc przyjazne dla wegan (fot. sklep.maga-lab.pl/)

Stowarzyszenie Kosmetyki Bez Okrucieństwa ogłosiło, że kolejną firmą, która pozytywnie przeszła weryfikację jest Maga Cosmetics z Łodzi.

REKLAMARetail Trends_belka w artykułach

Po raz pierwszy weryfikację Stowarzyszenia Kosmetyki Bez Okrucieństwa przeszła firma oferująca akcesoria do manicure i lakiery do paznokci – klasyczne i hybrydowe. Tym samym Maga Cosmetics z Łodzi została uznana, za firmę, która jest wolna od jakichkolwiek powiązań z testowaniem na zwierzętach.

Wcześniej weryfikację Stowarzyszenia Kosmetyków Bez Okrucieństwa pozytywnie przeszły firmy: Bielenda i jej marki: Bielenda, Bielenda Professional i Body Boom, Eveline, Krayna, Hagi oraz Laboratorium Kosmetyczne Dr Irena Eris z markami: Dr Irena Eris, Lirene, Under Twenty, Pharmaceris i Clinic Way.

Kosmetyków Bez Okrucieństwa przypomina, że od wielu lat w Unii Europejskiej funkcjonuje zakaz testowania kosmetyków na zwierzętach. Zwraca jednak uwagę, że choć nie można robić ani zlecać testów, to już np. producent dostarczający jeden ze składników kosmetyku może w różny sposób wykorzystywać testy na zwierzętach. Dlatego w swojej weryfikacji organizacja sprawdza wszystkich dostawców badanej firmy i wykorzystywane przez nią składniki.

Według statystyk organizacji Cruelty Free International rocznie przeprowadza się około 80 milionów testów na zwierzętach. Istnieją różne metody testowania, ale tę najczęściej stosowaną praktyką jest test Draize’a, w trakcie którego aplikuje się zwierzęciu bez znieczulenia pod powiekę badaną substancję. Badanie trwa jedną dobę, a potem następuje dwu-trzy tygodniowy okres obserwacji.

Firma Maga działa na polskim i zagranicznym rynku od 22 lat. Nie tylko nie testuje i nie zleca testów na zwierzętach, ale także od stycznia 2021 roku całkowicie zrezygnowała z surowców pochodzenia zwierzęcego. Od tej pory wszystkie nowe receptury są tworzone w oparciu o surowce pochodzenia roślinnego lub syntetycznego, a więc przyjazne dla wegan. Natomiast ekspozytory na lakiery i odżywki do paznokci są w 99 proc. przeznaczone do recyklingu.

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 3

 • 3
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

0Komentarze

dodaj komentarz

Portal wiadomoscikosmetyczne.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony