REKLAMATestowane przez WK

PRODUCENCI I MARKI

Biznes

ŚWIAT

 

25 stycznia 2023, 11:38wiadomoscikosmetyczne.pl

napisz maila ‹ | ostatnie artykuły ‹
Brazylijska grupa kosmetyczna pod opieką Fábio Barbosy wkracza w etap głębokich, intensywnych zmian.

Brazylijska grupa kosmetyczna pod opieką Fábio Barbosy wkracza w etap głębokich, intensywnych zmian. (materiały prasowe Natura &Co)

Dyrektor generalny Natura &Co, Fábio Barbosa, ogłosił, że firma przeprowadzi restrukturyzację i przeszacuje swój model biznesowy po rozczarowujących wynikach, z przychodami niższymi o 9 procent w ostatnim kwartale ub.r. – podaje The Financial Times.

REKLAMALaura Conti_baner w artykule

Natura &Co, południowoamerykański właściciel m.in. firm Avon i The Body Shop, rozważa wydzielenie lub wprowadzenie na giełdę swojej odnoszącej sukcesy marki Aēsop, a dochody przeznaczy na spłatę zadłużenia. Według spekulacji może również przewartościować swoją obecność na słabszych rynkach. Firma jest w trakcie restrukturyzacji holdingu, obniżając koszty funkcji scentralizowanych nawet o 40 proc. i przekazując podejmowanie decyzji poszczególnym markom.

Brazylijski dystrybutor i producent kosmetyków, który szczyci się tym, że wyznacza standardy w zakresie zrównoważonego rozwoju, w ostatniej dekadzie rozpoczął międzynarodową ekspansję poprzez przejęcia, które zaprowadziły go do Australii, Europy i Azji. W 2019 r. grupa przejęła wszystkie akcje Avon za 2 miliardy dolarów, co uczyniło ją czwartą co do wielkości grupą kosmetyczną na świecie. Według Fábio Barbosy, dyrektora generalnego, dla dotkniętej ograniczonymi wydatkami konsumpcyjnymi i konfliktem na Ukrainie grupy priorytetem jest teraz poprawa wyników finansowych. „Koncentrujemy się bardziej na marżach i generowaniu przepływów pieniężnych niż na wzroście sprzedaży” – powiedział Barbosa, który przejął stery w zeszłym roku.

Jak mówią komentatorzy zmian w Natura &Co, zdolność adaptacji jest kluczem do sukcesu firmy w świecie postpandemicznym. Jak Fábio Barbosa powiedział The Financial Times: „O wiele lepiej jest delegować [zadania] tak, aby każda jednostka mogła mieć własną reakcję na realia rynkowe, w których istnieje. Dzięki tej elastyczności nasze jednostki biznesowe mogą adekwatnie reagować. Mają większą autonomię w odpowiedzialnym podejmowaniu decyzji”.

W portfolio Natura &Co znajdują się obecnie Aēsop, Avon, The Body Shop oraz Natura Cosméticos. Grupa jest obecna w 73 krajach na wszystkich kontynentach z wyjątkiem Antarktydy. Natura Cosméticos, spółka macierzysta, została założona w 1969 roku przez Antônio Luiz Seabra i stała się spółką publiczną notowaną na Giełdzie Papierów Wartościowych w São Paulo w 2004 roku. Natura & Co prowadzi ponad 3200 sklepów, a kanał sprzedaży bezpośredniej ma ponad 6 milionów konsultantów wśród wszystkich marek.

Czytaj także: Wojna rosyjsko-ukraińska powstrzymuje plany Natura &Co dotyczące wejścia na amerykańską giełdę

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 1

 • 1
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

0Komentarze

dodaj komentarz

Portal wiadomoscikosmetyczne.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony