StoryEditor
Porady
27.11.2023 14:35

Zabiegi medycyny estetycznej z natychmiastowymi efektami

Młody, zdrowy wygląd jest ważnym elementem budowania marki osobistej, ma duży wpływ na pewność siebie i poczucie własnej wartości. Dlatego troska o dobry, atrakcyjny wygląd staje się coraz bardziej istotna, nie tylko dla kobiet, ale również dla mężczyzn, którzy coraz częściej sięgają po zabiegi medycyny estetycznej. Część pacjentów szuka rozwiązań odmładzających w sposób naturalny, spowalniających procesy starzenia, ale część preferuje zabiegi, które dają szybko widoczne efekty poprawy wyglądu. Jeśli należysz do grupy pacjentów, która chce uzyskać szybki, widoczny efekt poprawy wyglądu i odmłodzenia mamy dla Ciebie kilka rekomendacji, jakie zabiegi mogą być dla Ciebie

Zabiegi medycyny estetycznej a efekty - czego mogę oczekiwać?

W medycynie estetycznej podstawą sukcesu i satysfakcji Pacjenta najważniejsze jest dobre zrozumienie potrzeb, motywacji zmiany oraz jaki efekt Pacjent chce uzyskać. W klinice Absolu na pierwszym miejscu stawiamy komfort pacjentów oraz ich oczekiwania. Jest bardzo dużo możliwości poprawy wyglądu, ale każdy zabieg działa inaczej, rozwiązuje inne problemy i daje często długofalowe efekty. Jeśli Pacjent oczekuje efektów szybko albo w ciągu 1-2 dni, maksymalnie do 2 tygodni, praktycznie bez okresu rekonwalescencji, mamy rekomendację pewnych, skutecznych zabiegów.

Jeśli chcesz szybko i wyraźnie poprawić teksturę i kondycję skóry, rozjaśnić, wygładzić, usunąć powierzchowne zmarszczki, przebarwienia – czyli jednym słowem efekt Glow, to idealny będzie Dermapen.

Zabieg Dermapen

Dermapen to innowacyjne urządzenie i światowy lider w mikronakłuwaniu. Mikronakłucia w skórze stymulują przebudowę skóry i naturalną produkcję kolagenu. Dla zintensyfikowania efektu rozjaśnienia czy promienności, mikronakłuwanie można połączyć z podaniem preparatu na bazie kwasu hialuronowego, czy peelingu chemicznego. Pierwsze efekty zabiegu mezoterapii mikroigłowej są zauważalne już po 3-4 dniach, skóra staje się gładsza, aksamitna, rozpromieniona, a pełen efekt widać po 2-3 tygodniach. Dermapen to także doskonałe nieinwazyjne rozwiązanie na redukcję drobnych blizn oraz drobnych zmarszczek.

Zabiegi laserem frakcyjnym

Kolejny zabieg, który działa na wygładzenie i rozjaśnienie skóry, niweluje zmarszczki, redukuje przebarwienia posłoneczne i daje efekt rozjaśnionej, młodszej, zdrowej skóry to zabieg resurfacing laserem frakcyjnym. Emitowane impulsy laserowe stymulują produkcję kolagenu, poprawiając elastyczność i teksturę skóry. Zabieg laserem frakcyjnym oferuje pierwsze szybkie efekty gładkiej, rozjaśnionej skóry już po 3-4 dniach, kiedy zakończy się proces łuszczenia skóry, jednocześnie dając długotrwałe efekty w procesie regeneracji skóry po okresie 1-2 miesięcy.

Zabiegi kwasem hialuronowym

Kwas hialuronowy to naturalny składnik naszej skóry, który odpowiada za jej nawilżenie, jędrność, napięcie. Jego zdolność do wiązania wody sprawia, że skóra staje się pełniejsza, a zmarszczki wyraźnie się wygładzają. Różne formy kwasu hialuronowego pozwalają na szeroki zakres jego zastosowań. Kwas hialuronowy nieusieciowany aplikowany w postaci mezoterapii daje szybki efekt nawilżenia i napięcia wiotkiej, zmęczonej skóry. Jeśli widzisz, że twoja twarz wygląda na zmęczoną – to bardzo dobrą i skuteczną opcją na szybką poprawę wyglądu jest Mezoterapia.

Kwas hialuronowy usieciowany to najbardziej skuteczny sposób na bardziej spektakularną metamorfozę – poprawę rysów, wysmuklenie twarzy, uwypuklenie i zarysowanie policzków, lekki lifting… możliwości poprawy wyglądu jest naprawdę dużo, a doświadczony lekarz sprawi, że efekty będą bardzo naturalne. Coraz więcej pacjentów unika zabiegów kwasem hialuronowym ze względu na obawy przed przerysowaniem i zmianą wyglądu. Niepotrzebnie! Doświadczony lekarz sprawi, że efekty będą bardzo naturalne i zdecydowanie odmłodzą wygląd i poprawią naturalne piękno.

Szybkość efektów i ich trwałość - przykłady zabiegów

Efekty zabiegów medycyny estetycznej oraz ich trwałość zależą od wielu czynników – samego zabiegu, zastosowanej technologii czy preparatu, ale też w ogromnej mierze od wieku, stanu zdrowia i stylu życia Pacjenta.

U pacjentów, którzy nie dbają o siebie holistycznie, palą papierosy, żyją w dużym stresie, czy mają nieuregulowanie choroby np. tarczycy efekty zabiegów będą mniej spektakularne i utrzymają się krócej. Dobrym przykładem jest lifting kwasem hialuronowym, który u jednych Pacjentów może utrzymać się 12-18 miesięcy, a u innych efekty zanikają po 6-9 miesiącach ze względu na stres, bardzo intensywne treningi czy choroby.

Najlepsze zabiegi z natychmiastowymi efektami - podsumowanie

Zabiegi medycyny estetycznej z szybkimi efektami stanowią rewolucję w dziedzinie poprawiania urody i cofania oznak starzenia się. Kwas hialuronowy, toksyna botulinowa, laser frakcyjny czy Dermapen oferują szybkie i efektywne rozwiązania dla tych, którzy pragną szybkiej poprawy wyglądu.

O czym warto pamiętać - przed podjęciem decyzji o zabiegu, zawsze warto skonsultować się z doświadczonym specjalistą, który dopasuje odpowiedni plan terapii dostosowany do indywidualnych potrzeb i oczekiwań pacjenta.

ARTYKUŁ SPONSOROWANY
ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
Porady
11.07.2024 09:41
Jak wybrać krem z filtrem, który nie brudzi ubrań?
Krem z filtrem SPF, który nie brudzi ubrań, to święty Graal wielu osób.Sorapop Udomsri
Wybór odpowiedniego kremu z filtrem przeciwsłonecznym to kluczowy element letniej pielęgnacji skóry. Niestety, niektóre produkty mogą zostawiać trudne do usunięcia plamy na ubraniach. Jak znaleźć krem z filtrem SPF, który nie brudzi ubrań? Oto praktyczne wskazówki, które pomogą chronić skórę przed szkodliwym działaniem promieni UV, jednocześnie dbając o czystość i świeżość garderoby.

Wybór odpowiedniego kremu z filtrem, który nie brudzi ubrań, jest kluczowy, aby cieszyć się pełną ochroną przeciwsłoneczną bez obaw o zniszczenie ulubionych ubrań. W pierwszej kolejności warto zwrócić uwagę na skład produktów przeciwsłonecznych. Najczęstszymi sprawcami plam są filtry chemiczne, które po połączeniu z potem mogą zostawiać trudne do usunięcia żółte plamy. Aby tego uniknąć, warto sięgać po kremy z filtrami mineralnymi, takimi jak tlenek cynku czy dwutlenek tytanu. Filtry te tworzą na skórze fizyczną barierę, która odbija promienie UV, nie wchodząc w reakcję z potem ani tkaninami.

Kolejnym aspektem jest tekstura i formuła kremu. Wybierając SPF, który nie brudzi ubrań, najlepiej postawić na produkty o lekkiej konsystencji, które szybko się wchłaniają i nie pozostawiają tłustego filmu na skórze. Warto wybierać kremy oznaczone jako „non-staining” lub „niebrudzące”, które zostały przetestowane pod kątem pozostawiania śladów na odzieży. Kremy te zazwyczaj mają formuły oparte na wodzie lub suche oleje, które są mniej skłonne do plamienia. Dodatkowo, nowoczesne kosmetyki przeciwsłoneczne często zawierają innowacyjne technologie, które minimalizują ryzyko powstawania plam na tkaninach.

Na koniec warto zwrócić uwagę na sposób aplikacji i codzienną rutynę pielęgnacyjną. Aby uniknąć plam, krem z filtrem, który nie brudzi ubrań, należy nakładać na suchą skórę, najlepiej na około 15-20 minut przed założeniem ubrań. Pozwala to na dokładne wchłonięcie produktu. Warto również pamiętać o regularnym praniu ubrań, zwłaszcza białych, aby uniknąć gromadzenia się pozostałości kosmetyków. Jeśli mimo wszystko dojdzie do zabrudzenia, warto zadziałać szybko, stosując odplamiacze i delikatne detergenty, które nie uszkodzą tkanin. Wybór odpowiedniego kremu i właściwa aplikacja pozwolą cieszyć się słońcem bez obaw o ulubione ubrania.

Czytaj także: Dwutlenek tytanu pod lupą Scientific Committee on Consumer Safety

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
Porady
09.07.2024 09:00
Dlaczego tatuaże blakną? Z powodu złej pielęgnacji.
Właściwa pielęgnacja tatuażu tuż po jego zrobienia i na długo potem to klucz do zachowania jego intensywności.Getty Images Pro
Tatuaże to forma sztuki na skórze, która wymaga zarówno talentu artysty, jak i odpowiedniej pielęgnacji po zabiegu. Niestety, nawet najpiękniejszy tatuaż może stracić swój pierwotny blask i intensywność. Dlaczego tatuaż wyblakł i jak można temu zapobiec? Oto kilka kluczowych informacji, które pomogą Ci zrozumieć ten proces i odpowiednio zadbać o swoje dzieło.

Wszyscy, którzy kiedykolwiek postawili stopę w studiu tatuażu wiedzą, że rysunek na skórze wygląda tak intensywnie i wyraziście tylko przez pierwsze kilka tygodni — z czasem staje się subtelniejszy, jednak niewłaściwa pielęgnacja może sprawić, że wysubtelnieje do stopnia, w którym stanie się nierozpoznawalny.

Po jakim czasie tatuaż blednie?

Pierwsze pytanie, które nasuwa się wielu osobom, to po jakim czasie tatuaż blednie? Odpowiedź na to nie jest jednoznaczna, ponieważ proces blaknięcia zależy od wielu czynników. W procesie gojenia jego oryginalna ostrość linii naturalnie zanika, jednak raczej nienzacznie. Zazwyczaj tatuaż może zacząć tracić intensywność już po kilku latach, ale są przypadki, gdzie kolory zaczynają blednąć znacznie szybciej. Czynnikami wpływającymi na to są m.in. jakość użytych tuszów, technika wykonania tatuażu, a także indywidualne cechy skóry osoby tatuowanej, a także brak stosowania odpowiedniej pielęgnacji wytatuowanej skóry.

Czemu tatuaż blednie?

Zrozumienie, czemu tatuaż blednie, wymaga analizy kilku aspektów. Po pierwsze, promieniowanie UV jest jednym z głównych wrogów tatuaży. Ekspozycja na słońce powoduje, że kolory stają się mniej wyraźne i tracą swoją intensywność. Po drugie, naturalny proces starzenia się skóry wpływa na zmianę wyglądu tatuażu. Skóra traci elastyczność i staje się bardziej podatna na uszkodzenia, co prowadzi do blaknięcia tuszu. Dodatkowo, czynniki takie jak częste kąpiele w chlorowanej wodzie czy niewłaściwa pielęgnacja mogą przyspieszać ten proces.

Dlaczego tatuaż zrobił się niebieski?

Często zdarza się, że czarny tatuaż z czasem zaczyna przybierać niebieskawy lub szary odcień. Dlaczego tatuaż zrobił się niebieski? Jest to związane z głębokością, na jaką został wprowadzony tusz. Jeśli pigment zostanie umieszczony zbyt głęboko w skórze, cząsteczki tuszu mogą zacząć migrować, co skutkuje zmianą koloru. Dodatkowo czarne pigmenty mogą zawierać drobinki, które z czasem ulegają degradacji, co również wpływa na zmianę odcienia tatuażu.

Jak zapobiec blaknięciu tatuażu?

Kluczowym elementem pozwalającym zapobiec blaknięciu tatuażu jest właściwa pielęgnacja. Pierwsze dni po zabiegu są kluczowe — należy dokładnie przestrzegać zaleceń tatuażysty dotyczących pielęgnacji, unikać nadmiernej ekspozycji na słońce i stosować odpowiednie kremy nawilżające. Warto również regularnie stosować kremy z filtrem UV, aby chronić tatuaż przed szkodliwym działaniem promieni słonecznych. Codzienna pielęgnacja skóry, utrzymywanie jej nawilżonej i zdrowej, pomoże w zachowaniu intensywności kolorów na dłużej. Tatuaż to inwestycja na całe życie, dlatego odpowiednia troska o niego jest kluczowa dla zachowania jego piękna.

Polskie marki kosmetyków do pielęgnacji tatuaży zdobywają coraz większe uznanie zarówno w kraju, jak i za granicą, oferując produkty wysokiej jakości, które pomagają w utrzymaniu świeżości i intensywności tatuaży. Polskie marki produktów do pielęgnacji tatuaży to między innymi Loveink, TattooMed, Panthera, SkinProject oraz AfterInk — warto jednak zauważyć, że takie produkty pojawiają się coraz częściej w ofercie marek produkujących kosmetyki pielęgnacyjne bardziej ogólnego użytku. Ma je w ofercie np. Roomcays czy Pan Drwal. Coraz więcej drogerii oferuje także takie produkty na swoich półkach, co sygnalizuje nie tylko rozpowszechnienie się tej formy modyfikacji ciała w społeczeństwie, ale także rosnącą świadomość wymogów pielęgnacyjnych już wykonanych tatuaży.

Czytaj także: FDA: 35 proc. tuszów do tatuaży i makijażu permanentnego zainfekowane bakteriami

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
20. lipiec 2024 16:49