StoryEditor
Twarz
20.02.2014 00:00

Ponad czasem

Z wiekiem nasza skóra powoli odmawia współpracy. W każdej dekadzie naszego życia niszczą się jej komórki i tracą zdolność do regeneracji. Chociaż pierwsze objawy starzenia uwidaczniają się w średnim wieku, proces ten zaczyna się wcześniej. I im szybciej sięgniemy po odpowiedni kremy, tym dłużej będziemy cieszyć się młodym wyglądem.

„Jak Ty to robisz, że tak młodo wyglądasz? – często słyszymy to pytanie w naszym otoczeniu.
„Wszystko to sprawa genów” – brzmi odpowiedź. Tak naprawdę jest to tylko część prawdy. Na kondycję naszej skóry i szybkość procesów starzeniowych ma wpływ wiele czynników. Osoby uzależnione od nikotyny, opalania, używek będą starzeć się szybciej niż prowadzący zdrowy tryb życia ich rówieśnicy. Nie bez znaczenia jest też urozmaicona, uboga w węglowodany i cukry proste dieta, która nie tylko poprawia nasz wygląd, ale i samopoczucie. Za to stres, zarwane noce, zanieczyszczone powietrze, promieniowanie UV, klimatyzacja, spaliny z czasem również odcisną piętno na naszej twarzy.
– Dlaczego się starzejemy? – zastanawia się dr n. biol. Karolina Bazela, kierownik Laboratorium Naukowego Lirene.
– To trudne pytanie i od wieków próbujemy znaleźć na nie odpowiedź. Jest wiele teorii. Jedna z nich, która obecnie obowiązuje, wiąże starzenie się organizmu z uszkodzeniami DNA i ze zdolnością DNA do naprawy. Wszyscy wiemy, że w DNA zawarta jest informacja genetyczna o funkcjonowaniu całego naszego organizmu. Na skutek negatywnych czynników DNA może ulec uszkodzeniom, a jego zdolność do samonaprawy maleje z wiekiem – 6 proc. co dekadę. Dlatego też bardzo ważny jest zdrowy styl życia, unikanie czynników uszkadzających, takich jak choćby stres, promieniowanie UV oraz odpowiednia pielęgnacja skóry, która pomoże chronić DNA – tę ważną dla zdrowia i urody molekułę. Na tempo starzenia wpływa także proces glikacji – dołączania reszt cukrowych do białek. A jak wiemy, białka to podstawowy element strukturalny naszego organizmu – budują każdą jego komórkę i tkankę, także włókna podporowe skóry. Ich uszkodzenie prowadzi do zaniku sprężystości, a w konsekwencji – do powstawania zmarszczek – tłumaczy dr Karolina Bazela.
Wiedząc już, jakie czynniki przyspieszają proces starzenia się skóry, możemy chronologicznie prześledzić, z jakimi problemami boryka się nasza skóra w różnym wieku i jak możemy im zaradzić.
Co zasiejesz, to zbierzesz
W każdym wieku skóra potrzebuje innych składników i innej pielęgnacji. Dermatolodzy i kosmetyczki często podkreślają, że zaczynamy interesować się kondycją naszej skóry, gdy pojawiają się na niej widoczne zmarszczki, przebarwienia i bruzdy, czyli ok. 40 roku życia. Teoretycznie nigdy nie jest za późno, żeby sięgnąć po krem przeciwzmarszczkowy, żeby zminimalizować efekty starzenia poprzez neutralizację wolnych rodników, nawilżenie i złagodzenie wszelkich podrażnień. Jednak w praktyce najlepsze efekty osiągają osoby, które, mając dwadzieścia kilka lat i prowadząc w miarę zdrowy tryb życia, zaczynają zwracać uwagę na odpowiednią pielęgnację, dokładny demakijaż i nawilżanie oraz… stosują lekki makijaż.
W tym okresie życia rewitalizujący krem z witaminami C i E wzmocni i zahamuje pojawiające się pierwsze oznaki starzenia skóry. Wczesna profilaktyka w zabezpieczeniu naskórka przed szkodliwymi czynnikami zewnętrznymi za 10, 15 lat przyniesie świetne rezultaty.
Mama nakłada maseczkę
Badania pokazują, że po ukończeniu 30. roku życia, skóra kobiety włącza stoper i zaczyna przyspieszać w drodze, na której końcu widnieje napis „zmarszczki”. Nader aktywny tryb życia (praca zawodowa, prowadzenie domu, opieka nad dziećmi) sprawia, że 30-latki często zapominają o właściwej pielęgnacji lub są zbyt zmęczone, aby poświęcić kilka minut na dokładny demakijaż, wklepanie dobrego kremu przeciwzmarszczkowego, o delikatnym masażu poprawiającym ukrwienie nie wspominając. Widział ktoś kiedyś mamę małego dziecka z maseczką na twarzy? A to właśnie w tym czasie pojawiają się zmarszczki wokół oczu, tzw. „kurze łapki” i cienie pod oczami, lwia zmarszczka na czole, zmarszczki nosowo-wargowe (zmarszczki mimiczne). Wszystko za sprawą spadku, nawet o 30 proc., produkcji tłuszczu i rozciągania się włókien elastyny. Dodatkowo nasza skóra zaczyna tracić wilgoć, co prowadzi do powolnego jej wysuszania. Najlepsza pielęgnacja dla 30-latki to bogate w witaminy A, C i E kremy: przeciw zmarszczkom mimicznym, półtłuste i nawilżające pod oczy, na dzień i na noc i – dla świetnie zorganizowanych – maseczki liftingujące i rozjaśniające cerę.
40-ka jak 30-ka
Życie zaczyna się po 40-ce, jak głoszą słowa piosenki, jednak żeby cieszyć się ze swego wyglądu i wieku, trzeba się trochę napracować. Po 40 roku życia procesy regeneracyjne nie przebiegają już tak sprawnie jak 10 lat wcześniej. Zmniejsza się również nasza tolerancja na zmęczenie, dlatego każda zarwana noc odciska swoje piętno na naszej twarzy. Skóra traci jędrność i wyraźnie się wysusza. Wszystko za sprawą gruczołów łojowych, których liczba w ciągu dekady spada o 20 proc. Podział komórek jest coraz wolniejszy, a ukrwienie i zaopatrzenie w tlen gorsze. Wszystko to prowadzi do zmian w postaci szorstkiej, matowej, łuszczącej się skóry bez koloru, a następnie do powstania zmarszczek pod oczami, a nawet na górnych powiekach i dekolcie oraz bruzd (przede wszystkim między nosem a kącikami ust). Co robić? Sięgać po kosmetyki z dużą zawartością składników pobudzających odbudowę komórkową, takich jak kolagen, peptydy, kwas foliowy, witaminy E, C i B oraz koenzym Q10 (jest silnym przeciwutleniaczem, pobudza komórki skóry do regeneracji, z wiekiem jego ilość w skórze maleje, dlatego powinien być dostarczany z zewnątrz). Podstawowym kosmetykiem dla pań po 40. roku życia powinien być dobry przeciwzmarszczkowy krem pod oczy.
Na ratunek kolagenowi
Po 50. roku życia na skutek zmian hormonalnych znacznie, bo aż do 75 proc., spada produkcja estrogenów. Gruczoły łojowe i potowe zwalniają tempo swej pracy, dlatego skóra traci swą elastyczność, staje się cieńsza, wysuszona i skłonna do podrażnień. Pojawiają się plamy pigmentacyjne na twarzy i dłoniach, zmarszczki na szyi i początek podwójnego podbródka. Zmniejsza się ilość najlepszej podpory skóry – włókien kolagenowych (nawet o 30-35 proc.),
co prowadzi do wiotczenia konturów twarzy.
W tym okresie swojego życia kobieta powinna już sięgać po wyspecjalizowane preparaty będące wsparciem w procesie regeneracji, bogate w m.in. retinoidy (pochodne związki witaminy A, które wzmagają syntezę kolagenu i elastyny w skórze, rozjaśniają przebarwienia i niwelują zmarszczki), kolagen, elastynę, koenzym Q10, witaminę B3 regenerującą naskórek czy hormony roślinne – fitohormony (np. wyciągi z soi, szyszek, kiełków pszenicy, żeń-szenia), które dzięki podobieństwu budowy przestrzennej z estrogenami łączą się z receptorami znajdującymi się w naszej skórze, naśladują ich działanie w tkankach i stymulują pracę naskórka.

Na tropie lipidów

Skóra kobiet po 60. roku życia jest bardzo delikatna, cienka i krucha, a owal twarzy nie jest już tak wyrazisty, jak w okresie młodości. Wszystkiemu jest winny spadek poziomu fibroblastów odpowiedzialnych za produkcję kolagenu i elastyny. Dodatkowo, w dalszym ciągu zmniejsza się liczba i aktywność gruczołów potowych i łojowych, co prowadzi do dalszego przesuszenia skóry. Stąd już tylko niewielki krok do negatywnych zmian w płaszczu hydrolipidowym skóry. Płaszcz ten to warstwa ochronna, która okrywa całą powierzchnię skóry i stanowi doskonałą barierę przed bakteriami i wszystkimi czynnikami zewnętrznymi.
– W trakcie upływu lat, a także podczas codziennej pielęgnacji z użyciem zwykłych środków myjących, lipidy, które są spoiwem płaszcza hydrolipidowego, są wypłukiwane z komórek skóry – tłumaczy Joanna Orfinger, senior brand manager marki Lirene. – Płaszcz ten traci wtedy szczelność i niekorzystne czynniki zewnętrzne mogą przez to wnikać do skóry, niszczyć ją i przesuszać. Dlatego ważne jest, żeby w kremie dla kobiet dojrzałych znajdowały się lipidy, które będą naturalnie wbudowywać się w struktury skóry.
W tym wieku skóra kobiety wymaga specjalnej pielęgnacji przeznaczonej dla cery bardzo dojrzałej. Od preparatów dla tej grupy wymaga się, aby przede wszystkim regenerowały, odbudowywały komórki i przestrzenie międzykomórkowe, chroniły przed wiotczeniem, przywracały odpowiednią gęstość, rozjaśniały przebarwienia skórne i plamy starcze.
Śmiej się!
Kiedyś jedna z moich nauczycielek postanowiła się nie śmiać, by uniknąć zmarszczek mimicznych. Z jej powodu mnie i wielu moim koleżankom tych zmarszczek przybyło (a przynajmniej dałyśmy im dobre podłoże na przyszłość), gdyż sposób ten wydał nam się po prostu niedorzeczny. Starzenie się skóry jest procesem nieuchronnym, dotyczy wszystkich jej warstw oraz stale postępuje. Jednak dzięki właściwej pielęgnacji i dobrze dobranym kosmetykom można ten proces opóźnić, aby utrzymać gładką i promienną skórę przez długie lata i naprawdę nie trzeba odbierać sobie przyjemności śmiania się w głos. Zmarszczki mimiczne, które powstają ze śmiechu, są urocze. Zupełnie inne niż te, które tworzą się na ponurej twarzy. 
Agnieszka Saracyn-Rozbicka


ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
Twarz
08.04.2024 09:12
Luksusowe kosmetyki, które zmniejszają zmarszczki o 42%
fot. Materiał Partnera
Niemiecka marka QMS Medicosmetics, reprezentująca luksus w świecie kosmetologii, oficjalnie wkroczyła na polski rynek, prezentując swoje ekskluzywne kosmetyki do twarzy. Zaawansowane formuły produktów mogą podbić serce niejednej polki, gdyż opierają się głównie na wyjątkowej formie kolagenu, która została stworzona, by pomóc w rekonstrukcji skóry po operacjach chirurgii urazowej.

Kosmetyki luksusowe z historią w szpitalnej sali

Historia QMS Medicosmetics sięga 1986 roku, kiedy to dr Schulte, specjalizujący się w chirurgii urazowej i plastycznej, rozpoczął badania nad efektywnym leczeniem ran. Jego zaangażowanie w naukę doprowadziło do opracowania innowacyjnej metody wprowadzania naturalnych rozpuszczalnych kolagenów do naskórka, co znacząco poprawia elastyczność i wygląd skóry.

Ten przełom w medycynie estetycznej stał się fundamentem dla Collagen System - flagowego produktu marki QMS, który do dziś pozostaje bestsellerem.

Efekty, który pokochały światowe gwiazdy

Na niemieckim rynku ten produkt od trzech dekad zachwyca klientki luksusowej pielęgnacji skóry. Jest on również dobrze znany największym amerykańskim gwiazdom, takim jak Judy Renee czy Liam Payne, którzy wielokrotnie zachwalali działanie Collagen System. Według wywiadów to właśnie temu zestawowi przypisują oni swój niezmiennie młody wygląd i efekt odżywionej promiennej skóry.

Teraz Polki również mają szansę poznać najwyższą jakość składników QMS i przekonać się, jak skutecznie Collagen System zmniejsza oznaki starzenia w każdym wieku.

image
fot. Materiał Partnera

Collagen System zmniejsza oznaki starzenia o 42%

Wiele luksusowych produktów oferuje niewiele więcej, jak eleganckie opakowania. Ich składniki aktywne niewiele różnią się od tych, które znajdziesz w tańszych zamiennikach z drogerii. Ale ten trend nie jest powtarzany przez firmę QMS.

Collagen System został poddany badaniom klinicznym, by udowodnić, jego skuteczność. Wykazały one, że ten wyjątkowy zestaw do pielęgnacji skóry:

  • zmniejsza oznaki starzenia o 42%
  • poprawia nawilżenie skóry o 264%
  • zwiększa elastyczność i jędrność skóry o 28%

i to wszystko w ciągu zaledwie 12 tygodni!

Jakim cudem Collagen System tak ujędrnia skórę?

Wiedza założyciela QMS dotycząca gojenia ciężkich ran urazowych jest podstawą spektakularnych efektów, jakie daje ten zestaw.

Collagen System adresuje trzy podstawowe przyczyny starzenia:

  • utrata nawilżenia,
  • zmniejszenie ilości kolagenu, elastyny i glikozaminoglikanów
  • oraz spowolnienie procesów regeneracyjnych skóry.

W skład tego innowacyjnego kompleksu wchodzą Serum kolagenowe na dzień, Serum kolagenowe na noc oraz Peeling kwasowy, które wspólnie zapewniają skórze niemal wszystko to, co miała zapewnione w młodości w wyniku naturalnych procesów.

Kolagenowe serum na dzień

Kolagenowe serum na dzień wspiera dostarcza skórze skoncentrowany krótkołańcuchowy atelokolagen i kwas hialuronowy w trzech masach cząsteczkowych. Atelokolagen pomaga wypełnić ubytki kolagenu oraz wspiera prawidłowe nawilżenie w naskórku i głębszych warstwach skóry, które zapewnia kwas hialuronowy.

W składzie znajduje się także peptyd Matrixyl 3000, który wspiera syntezę kolagenu oraz kwasu hialuronowego. Takie działanie dodatkowo pomaga wypełniać zmarszczki i skutecznie wspomaga procesy nawilżania.

Dzięki zawartości witaminy E produkt skutecznie hamuje wolne rodniki (wywołane m.in. przez promieniowanie UV), co przeciwdziała nowym oznakom starzenia. Podrażnienia łagodzi aloes, który także jest obecny w formule produktu.

Serum  nada się do codziennej pielęgnacji, doskonale uzupełniając profesjonalne kremy do twarzy.

Kolagenowe serum na noc

Kolagenowe serum na noc jeszcze mocniej łagodzi podrażnienia oraz zmniejsza oznaki starzenia, dzięki zawartości kompleksu peptydów mlekowych oraz wyciągu z kory drzewa Eperua Falcata. W formule obecny jest również Omega-CH-Activator® - kompleks, który stymuluje metabolizm komórkowy i wspiera syntezę kolagenu w fibroblastach.

Serum pomaga w domowych warunkach osiągnąć efekt widocznego wygładzenia skóry twarzy, szyi i dekoltu. Idealnie nadaje się do codziennej pielęgnacji skóry.

Peeling z kwasami AHA

Nawet najbardziej bogaty krem do twarzy nie da widocznych efektów, jeśli naskórek nie jest odpowiednio złuszczony. Właśnie dlatego w zestawie obecny jest także luksusowy peeling chemiczny z kwasami AHA. Skutecznie usuwa obumarłe komórki naskórka, a dzięki obecności dodatkowych substancji łagodzących idealnie nadaje się do każdego rodzaju skóry, nawet tej bardzo wrażliwej.

Jak długo trzeba czekać na efekty z QMS?

Regularne stosowanie Collagen System umożliwia osiągnięcie pierwszych widocznych efektów już po miesiącu stosowania produktów. Kompleksowe podejście do starzenia skóry szybciej pomaga osiągnąć wymarzone rezultaty.

W ofercie marki QMS dostępne są także ekskluzywne kremy do twarzy, które doskonale dopełniają Collagen System. Nie są one niezbędne, by zauważyć efekty zestawu, gdyż możesz go uzupełnić o dowolny dobry krem do twarzy, jednak mogą one przyspieszyć efekty pielęgnacji.

Debiut QMS – dobra nowina dla fanek ekskluzywnej pielęgnacji skóry

Debiut QMS Medicosmetics na polskim rynku to znakomite wieści dla wszystkich poszukujących luksusowej, ale przede wszystkim skutecznej pielęgnacji. Marka nie tylko obiecuje poprawę wyglądu skóry, ale również jej zdrowie, co jest odzwierciedleniem filozofii dr Schulte: „dobrze wyglądać to czuć się dobrze”.

Dzięki swojemu unikatowemu podejściu i zaawansowanym produktom, QMS Medicosmetics ma potencjał, by zrewolucjonizować polski rynek kosmetyczny, oferując produkty, które stoją na straży piękna i zdrowia skóry.

image
fot. Materiał Partnera
ARTYKUŁ SPONSOROWANY
ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
Twarz
22.02.2024 13:25
Problemy cery naczyniowej – jak wybrać krem do cery naczynkowej
Problemy cery naczyniowej – jak wybrać krem do cery naczynkowejMateriał Partnera
Jeśli masz skłonność do zaczerwienień, rumienia lub wrażliwości skóry, być może zastanawiasz się nad odpowiednią pielęgnacją dla cery naczynkowej. Jaka jest najlepsza pielęgnacja i jak dobrać odpowiedni krem do twarzy? Zapoznaj się z poradami dotyczącymi pielęgnacji cery naczynkowej oraz wyborem najlepszego kremu do cery naczynkowej.

Co to jest cera naczynkowa?

Cera naczynkowa znana również jako naczyniowa to rodzaj skóry, która charakteryzuje się wrażliwością naczynek krwionośnych. Objawia się to zaczerwienieniem, rumieniem oraz popękanymi naczynkami, zwłaszcza w okolicach twarzy. Skóra naczynkowa vel naczyniowa wymaga delikatnej pielęgnacji, aby zmniejszyć zaczerwienienia i wzmocnić naczynia krwionośne.

Jakie są problemy cery naczynkowej?

Objawami cery naczynkowej są przede wszystkim zaczerwienienia, rumień oraz popękane naczynka. Część problemów może być chwilowa i cofać się samoistnie. Niestety wiele innych obejmuje zmiany utrwalone. Mogą pojawić się również uczucie pieczenia oraz swędzenie. Skóra naczynkowa jest zazwyczaj bardziej wrażliwa na działanie czynników zewnętrznych, takich jak słońce czy wiatr. Dlatego krem z filtrem na naczynka to obowiązek przez cały rok, a tym bardziej wiosną i latem.

Jakie produkty zabiegowe są polecane do pielęgnacji cery naczynkowej?

Do pielęgnacji cery naczynkowej polecane są produkty zawierające składniki łagodzące, takie jak aloes czy azulen. Zabiegi takie jak laseroterapia mogą również pomóc w redukcji zaczerwień oraz pękających naczynek.

Jakie kosmetyki do cery naczynkowej są najlepsze?

Najlepsze kosmetyki do cery naczynkowej to te, które zawierają składniki łagodzące i wzmacniające naczynia krwionośne. Dodatkowo, kosmetyki te powinny być delikatne i niezawierające silnych substancji drażniących skórę.

Jak dobrać krem do cery naczynkowej?

Krem na naczynka powinien spełniać wszystkie potrzeby cery z rozszerzonymi naczynkami krwionośnymi. Dlatego nie powinno w nim zabraknąć filtru przeciwsłonecznego, a także składników łagodzących, kojących i wzmacniających naczynka.

Jakie składniki unikać przy wyborze kremu do cery naczynkowej?

Przy wyborze kremu do cery naczynkowej należy unikać kosmetyków zawierających alkohol oraz substancje zapachowe, które mogą dodatkowo podrażniać skórę. Substancje drażniące, takie jak mentol czy mięta pieprzowa, również powinny być unikane.

Czy krem do cery naczynkowej powinien zawierać SPF?

Tak, krem do cery naczynkowej powinien zawierać filtr SPF, aby chronić skórę przed szkodliwym promieniowaniem UV, które może dodatkowo prowadzić do wzmożonych zaczerwień oraz pęknięć naczynek.

Jakie są najważniejsze cechy kremu do pielęgnacji cery naczynkowej?

Najważniejsze cechy kremu do pielęgnacji cery naczynkowej to łagodzenie zaczerwień, wzmacnianie naczynek krwionośnych oraz dostarczanie skórze składników nawilżających. Dodatkowo krem ten powinien być hipoalergiczny oraz niezawierający silnych substancji drażniących skórę.

Jak pielęgnować skórę naczynkową?

Warto wiedzieć, że pielęgnacja cery naczynkowej jest kilkuetapowa, dlatego nie może w niej zabraknąć serum do cery naczynkowej, które będzie wzmacniać skórę z widocznymi naczynkami. Pomocny będzie również tonik do cery naczynkowej - obowiązkowo wolny od alkoholu! Nie obejdzie się bez odpowiedniego żelu do mycia twarzy.

Czy istnieją skuteczne sposoby na zmniejszenie zaczerwienień skóry naczynkowej?

Aby zmniejszyć zaczerwienia skóry naczynkowej, warto stosować kosmetyki łagodzące oraz unikać czynników zewnętrznych, takich jak słońce czy ostre kosmetyki. Dodatkowo regularne stosowanie kremów nawilżających może pomóc w redukcji zaczerwień.

Jakie są skuteczne kremy nawilżające dla cery naczynkowej?

Kremy nawilżające dla cery naczynkowej powinny zawierać składniki łagodzące, takie jak pantenol czy alantoina. Dodatkowo, składniki nawilżające, w tym kwas hialuronowy, mogą pomóc w utrzymaniu odpowiedniego poziomu nawilżenia skóry.

Jakie kosmetyki do pielęgnacji cery naczynkowej są polecane do stosowania na noc?

Kosmetyki do pielęgnacji cery naczynkowej przeznaczone do stosowania na noc powinny zawierać składniki regenerujące oraz wzmacniające naczynia krwionośne. Składniki takie jak witamina C czy witamina E mogą pomóc w poprawie kondycji skóry naczynkowej.

Czy kremy na naczynka są bezpieczne i skuteczne?

Warto wiedzieć, że wiele produktów omawianych w ramach tego artykuły to kremy do cery naczynkowej dojrzałej, ale znajdują się tam również propozycje dla młodszych pacjentek. Wśród propozycji pielęgnacyjnej nie powinno zabraknąć toniku do cery naczynkowej, nieocenione jest również wzmacniające serum do cery naczynkowej. Jakie są najlepsze składniki kremów na naczynka? Najlepsze składniki kremów na naczynka to te, które łagodzą zaczerwienia oraz wzmacniają naczynia krwionośne. Substancje takie jak witamina K, ekstrakt z arniki oraz witamina C mogą przyczynić się do poprawy kondycji skóry naczynkowej.

Jak działają kremy na naczynka na twarzy?

Kremy na naczynka na twarzy działają przede wszystkim łagodząco oraz wzmacniająco na naczynia krwionośne. Składniki takie jak ruskogenyna czy ekstrakt z kasztanowca mogą pomóc w zmniejszeniu zaczerwień oraz popękanych naczynek.

Czy istnieją profesjonalne kosmetyki do cery naczynkowej?

Tak, istnieją profesjonalne kosmetyki dedykowane pielęgnacji cery naczynkowej. Marki kosmetyczne specjalizujące się w pielęgnacji skóry wrażliwej oferują produkty stworzone z myślą o redukcji zaczerwień oraz wzmocnieniu naczynek krwionośnych. Wiele z nich znajdziesz pod hasłem krem do cery naczynkowej z apteki!

Jakie są typowe składniki kremów do cery naczynkowej?

Skład jest kluczowy w każdych kosmetykach również w profesjonalnych kosmetykach do cery naczynkowej. Dlatego tak często w ramach składników wymienia się witaminę C, kasztanowiec i inne fitoskładniki. Zasadne jest bowiem pytanie jakie składniki powinny być w kremach nawilżających do cery naczynkowej? Kremy nawilżające do cery naczynkowej powinny zawierać składniki łagodzące, takie jak aloes czy pantenol. Dodatkowo, składniki nawilżające, w tym kwas hialuronowy oraz gliceryna, są istotne dla utrzymania właściwego poziomu nawilżenia skóry.

Czy witamina C jest korzystna dla cery naczynkowej?

Tak, witamina C jest korzystna dla cery naczynkowej, ponieważ działa przeciwzapalnie oraz wzmacnia naczynia krwionośne. Dodatkowo witamina C posiada działanie antyoksydacyjne, chroniąc skórę przed szkodliwym działaniem wolnych rodników. Dlatego tak wiele produktów jak krem na naczynka na twarzy posiada ją w swoim składzie.

Jakie są zalety kremów do cery naczynkowej zawierających kasztanowiec?

Kremy do cery naczynkowej zawierające kasztanowiec mogą pomóc w redukcji zaczerwień oraz popękanych naczynek. Składniki zawarte w kasztanowcu, takie jak escyna, działają wzmacniająco i przeciwdziałające przepuszczaniu się płynów przez naczynia krwionośne. Nie można zapominać, że krem do skóry naczynkowej może zawierać również inne roślinne składniki jak ruszczyk, arnikę czy nagietek.

ARTYKUŁ SPONSOROWANY
ZOBACZ KOMENTARZE (0)
29. kwiecień 2024 09:38