StoryEditor
Producenci
14.02.2023 00:00

3 sekundy lokowania pudru Fenty Beauty na Super Bowl przyniosły Rihannie ponad 8 mln dolarów

3 sekundy pudrowania nosa wystarczyły, by Rihanna zarobiła dla swoich marek ponad 8 milionów dolarów w potencjalnych zwrotach z inwestycji w swój występ. / materiały rpomocyjne Fenty Beauty
Popularność marki Fenty Beauty wzrosła, gdy Rihanna poprawiła makijaż podczas przerwy w występie podczas Super Bowl za pomocą pudru Invisimatte Instant Setting + Blotting Powder. Wyszukiwania hasła „is Fenty safe in pregnancy” natychmiast wzrosły o ponad 3 tysiące proc.

Przed długo wyczekiwanym występem Rihanny na Super Bowl i jej pierwszym występem muzycznym na żywo od siedmiu lat, krążyły plotki, czy piosenkarka ma zamiar ujawnić nowy singiel. Zamiast tego Rihanna zaprezentowała puder utrwalający Invisimatte Instant Setting + Blotting Powder swojej marki Fenty Beauty.

Według Launchmetrics występ pomógł zebrać 5,6 miliona dolarów w Media Impact Value (MIV) w ciągu pierwszych 12 godzin dla Fenty Beauty i 2,6 miliona dolarów w MIV w ciągu pierwszych 12 godzin dla Savage x Fenty. MIV to zastrzeżony wskaźnik Launchmetrics, który przypisuje wartość pieniężną strategiom marketingowym w prasie, Internecie i mediach społecznościowych w celu obliczenia zwrotu z inwestycji.
 


Po występie Rihanny analiza Launchmetrics wykazała, że w ciągu pierwszych 12 godzin występ wygenerował 88,3 miliona dolarów w MIV (dla podmiotów niezależnych od piosenkarki), co stanowi 27 procent całkowitego zasięgu Super Bowl w ciągu pierwszych 12 godzin. Przedstawiciel Rihanny potwierdził również, że piosenkarka jest w ciąży ze swoim drugim dzieckiem z raperem A$AP Rockym. Ogłoszenie ciąży Rihanny przyniosło MIV 14,7 miliona dolarów w ciągu pierwszych 12 godzin od ogłoszenia.

Liczba wyszukiwań Fenty Beauty wzrosła podobno aż o 883 proc. po tym, jak Rihanna wypromowała markę podczas swojego występu. Wartość marketingowa Rihanny pomogłaby zrekompensować fakt, że tak naprawdę nie zapłacono jej za występ na Super Bowl, jak jest to przyjęte ze względu na gigantyczne zasięgi eventu sportowego, jakim jest SuperBowl. Oprócz tego Rihanna zdobyła dodatkowe 1,5 miliona obserwujących na Instagramie, zwiększając całkowitą liczbę obserwujących do 142 milionów.

Czytaj także: Nowa kolekcja Fenty Beauty celebruje zawody Superbowl

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
Producenci
21.05.2024 17:10
Paryski event Vichy połączył lekarzy i medinfluencerów
Do Paryża zostali zaproszeni twórcy współpracujący z marką. Ambasadorka Liftactiv B3 – Aleksandra Żebrowska oraz Liftactiv Collagen Specialist – Paulina Krupińska, a także influencerzy i osobowości medialne, takie jak Lila Grochowska, Klaudia El Dursi oraz Łukasz Trochonowicz.fot. Stephane Sby Balmy
Ponad 250 osób z 20 krajów wzięło udział w międzynarodowym evencie V.I.C (Vichy Integrative Center) w Paryżu, którego celem było stworzenie przestrzeni do dyskusji o dążeniu do kompleksowego podejścia do zdrowia. Organizująca event marka Vichy Laboratoires zaprezentowała także swoje innowacje, w tym narzędzie diagnostyczne oparte na sztucznej inteligencji.

Francuska marka dermokosmetyczna Vichy Laboratoires, działająca na rynku od 93 lat, zorganizowała w Paryżu dwudniowe wydarzenie V.I.C (Vichy Integrative Center), by podjąć dyskusję o kompleksowym podejściu do zdrowia. W międzynarodowym evencie wzięło udział ponad 250 osób z 20 krajów.

W dniach 24 i 25 kwietnia w Paryżu odbyło się, międzynarodowe wydarzenie V.I.C (Vichy Integrative Center), którego celem było stworzenie przestrzeni do dyskusji o kompleksowym podejściu do zdrowia.  

image
fot. Stephane Sby Balmy
Panel “Integrative Talks" był okazją do wysłuchania inspirujących prezentacji ekspertów oraz specjalistów z obszaru zdrowia. Edukacyjny segment otworzył globalny prezes Vichy, Vincent Chauvière, omawiając misję marki, którą jest wspieranie w dążeniu do poprawy zdrowia skóry, niezależnie od etapu życia. Pochodząca z Polski międzynarodowa dyrektor komunikacji medycznej Vichy, Paulina Andrycz, wyjaśniła, w jaki sposób marka realizuje swoją misję w obszarze integracyjnego podejścia do zdrowia. Jessie Inchauspé,  biochemiczka i autorka bestsellera Glucose Revolution, która w social mediach występuje jako @glucosegoddesl, odpowiedziała na najważniejsze pytania dotyczące zdrowia i odżywiania.

Medfluencerzy: dr Mamina Turegano (dermatolożka i internistka), dr Luke J. Maxfield (dermatolog), dr Aamna Adel (dermatolożka), a także psychiatra dr Judith Joseph dzielili scenę  z zespołem komunikacji medycznej Vichy, wspólnie obalając mity na temat kolagenu w pielęgnacji skóry i wypadaniu włosów.

image
Stephane Sby Balmy
Na paryskim wydarzeniu polską medycynę reprezentowali dr n. med. Marcin Zakrzewski, dermatolog oraz lekarz medycyny estetycznej, dr n.med. Joanna Kuschill-Dziurda, lekarka medycyny estetycznej, a także farmaceutki – Magdalena WieliczkoKatarzyna Silczuk.

Uczestnicy spotkania poznali także innowacje, które Vichy Laboratoires właśnie wprowadza na rynek. Wśród nich znalazło się narzędzie diagnostyczne oparte na sztucznej inteligencji z 50-krotnym przybliżeniem oraz trzema różnymi trybami oświetlenia ScalpConsult Pro, które ma za zadanie pomóc farmaceutom i dermatologom analizować osiem najczęstszych problemów związanych z włosami i skórą głowy, wesprzeć w diagnozowaniu ich i rekomendowaniu najbardziej dopasowanych do potrzeb produktów.

 

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
Producenci
21.05.2024 12:50
Dior rozszerza współpracę z Charlize Theron o bycie ambasadorką biżuterii i pielęgnacji skóry
Charlize Theron rozszerza swoją współpracę z marką Dior.Dior
Charlize Theron, znana z wieloletniej współpracy z domem mody Dior jako twarz ich bestsellerowego damskiego zapachu J’adore, rozszerza swoją współpracę z francuską marką. Po dwudziestu latach sukcesów w promowaniu perfum, Theron obejmie również rolę ambasadorki linii wysokiej biżuterii oraz kosmetyków pielęgnacyjnych Dior.

Theron będzie pierwszą w historii ambasadorką Diora w dziedzinie wysokiej biżuterii i według WWD ma zaprezentować najbardziej ekskluzywne produkty jubilerskie zaprojektowane przez Victoire de Castellane, dyrektorkę artystyczną Dior Joaillerie przez ostatnie 25 lat. Theron rozpoczęła współpracę z Diorem w 2004 roku, kiedy została twarzą kultowego zapachu J‘adore. Następnie wystąpiła w wielu kampaniach luksusowej marki. Południowoafrykańska aktorka stanie się także pierwszą aktorką reprezentującą produkty do pielęgnacji skóry Diora od czasów Sharon Stone, która była twarzą linii Capture od 2005 do 2012 roku.

Jej nowa rola w Dior nie ogranicza się jedynie do promocji produktów, ale także obejmuje współpracę w zakresie odpowiedzialności społecznej, skupiając się na inicjatywach wspierających uprawnienia kobiet. To odzwierciedla jej zaangażowanie jako aktywistki i założycielki projektu Charlize Theron Africa Outreach Project (CTAOP), który działa na rzecz młodych ludzi w Afryce Południowej.

Véronique Courtois, dyrektorka generalna Parfums Christian Dior, skomentowała:

Charlize jest członkinią naszej rodziny, która ucieleśnia ducha Diora.Jej rzadki talent, zaangażowanie i nieziemska uroda czynią ją ikoną.

Czytaj także: Dior prezentuje bezalkoholową wersję kultowego zapachu J’adore

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
22. maj 2024 03:49