StoryEditor
Producenci
12.10.2022 00:00

Aleksandra Lau-Wyzińska PR managerem Polskiego Związku Przemysłu Kosmetycznego

Aleksandra Lau-Wyzińska od 1 października 2022 r. objęła stanowisko PR managera w Polskim Związku Przemysłu Kosmetycznego. Zajmie się komunikacją wewnętrzną i zewnętrzną, relacjami z mediami oraz będzie wspierać projekty z obszaru public affairs.

Następują zmiany w zespole Polskiego Związku Przemysłu Kosmetycznego – branżowej organizacji działającej na rzecz firm z sektora kosmetycznego.

Po 13 latach pracy decyzję o zawodowej zmianie podjęła Lidia Lukowska, odpowiedzialna dotychczas za komunikację i rozwój organizacji. Od 1 października br. obszar komunikacji i relacji z mediami będzie rozwijał się pod skrzydłami Aleksandry Lau-Wyzińskiej, która objęła nowo utworzone stanowisko PR managera.

– Zmiany, jakim uległa nasza organizacja w ostatnich latach, są tak duże, że musiały znaleźć odzwierciedlenie również w podziale kompetencji w zespole, w strukturze biura – powiedziała Blanka Chmurzyńska-Brown, dyrektorka generalna Polskiego Związku Przemysłu Kosmetycznego. – Związek ma już 20 lat, ugruntowaną na rynku renomę i zrzesza ponad 240 firm. Taka struktura wymagała uporządkowania także kwestii komunikacyjnych. Cieszę się, że będziemy je rozwijać w sprawdzonym i zgranym składzie – dodała.

– To dla mnie wielka radość, bo branża kosmetyczna jest mi najbliższa spośród wszystkich, dla których dotychczas miałam zaszczyt pracować – skomentowała Aleksandra Lau-Wyzińska.

Współpraca Aleksandry Lau-Wyzińskiej z Polskim Związkiem Przemysłu Kosmetycznego rozpoczęła się w 2019 roku. Od tego czasu, jako zewnętrzny konsultant, odpowiadała za komunikację zewnętrzną i współpracę z mediami, a także wspierała dział techniczno-regulacyjny i członkowski w komunikacji bieżących projektów. Od 1 października br. nowa PR manager przejmie też pełną odpowiedzialność za komunikację wewnętrzną w organizacji i będzie wspierać projekty z obszaru public affairs.

Aleksandra Lau-Wyzińska z branżą PR jest związana od ponad 13 lat. W tym czasie pracowała w dużych i małych agencjach PR (OBTK, RedLuck PR, Communicatio PR), prowadząc liczne projekty z obszaru PR korporacyjnego i produktowego, kampanie edukacyjne i informacyjne oraz działania z zakresu public affairs.

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
Producenci
21.05.2024 17:10
Paryski event Vichy połączył lekarzy i medinfluencerów
Do Paryża zostali zaproszeni twórcy współpracujący z marką. Ambasadorka Liftactiv B3 – Aleksandra Żebrowska oraz Liftactiv Collagen Specialist – Paulina Krupińska, a także influencerzy i osobowości medialne, takie jak Lila Grochowska, Klaudia El Dursi oraz Łukasz Trochonowicz.fot. Stephane Sby Balmy
Ponad 250 osób z 20 krajów wzięło udział w międzynarodowym evencie V.I.C (Vichy Integrative Center) w Paryżu, którego celem było stworzenie przestrzeni do dyskusji o dążeniu do kompleksowego podejścia do zdrowia. Organizująca event marka Vichy Laboratoires zaprezentowała także swoje innowacje, w tym narzędzie diagnostyczne oparte na sztucznej inteligencji.

Francuska marka dermokosmetyczna Vichy Laboratoires, działająca na rynku od 93 lat, zorganizowała w Paryżu dwudniowe wydarzenie V.I.C (Vichy Integrative Center), by podjąć dyskusję o kompleksowym podejściu do zdrowia. W międzynarodowym evencie wzięło udział ponad 250 osób z 20 krajów.

W dniach 24 i 25 kwietnia w Paryżu odbyło się, międzynarodowe wydarzenie V.I.C (Vichy Integrative Center), którego celem było stworzenie przestrzeni do dyskusji o kompleksowym podejściu do zdrowia.  

image
fot. Stephane Sby Balmy
Panel “Integrative Talks" był okazją do wysłuchania inspirujących prezentacji ekspertów oraz specjalistów z obszaru zdrowia. Edukacyjny segment otworzył globalny prezes Vichy, Vincent Chauvière, omawiając misję marki, którą jest wspieranie w dążeniu do poprawy zdrowia skóry, niezależnie od etapu życia. Pochodząca z Polski międzynarodowa dyrektor komunikacji medycznej Vichy, Paulina Andrycz, wyjaśniła, w jaki sposób marka realizuje swoją misję w obszarze integracyjnego podejścia do zdrowia. Jessie Inchauspé,  biochemiczka i autorka bestsellera Glucose Revolution, która w social mediach występuje jako @glucosegoddesl, odpowiedziała na najważniejsze pytania dotyczące zdrowia i odżywiania.

Medfluencerzy: dr Mamina Turegano (dermatolożka i internistka), dr Luke J. Maxfield (dermatolog), dr Aamna Adel (dermatolożka), a także psychiatra dr Judith Joseph dzielili scenę  z zespołem komunikacji medycznej Vichy, wspólnie obalając mity na temat kolagenu w pielęgnacji skóry i wypadaniu włosów.

image
Stephane Sby Balmy
Na paryskim wydarzeniu polską medycynę reprezentowali dr n. med. Marcin Zakrzewski, dermatolog oraz lekarz medycyny estetycznej, dr n.med. Joanna Kuschill-Dziurda, lekarka medycyny estetycznej, a także farmaceutki – Magdalena WieliczkoKatarzyna Silczuk.

Uczestnicy spotkania poznali także innowacje, które Vichy Laboratoires właśnie wprowadza na rynek. Wśród nich znalazło się narzędzie diagnostyczne oparte na sztucznej inteligencji z 50-krotnym przybliżeniem oraz trzema różnymi trybami oświetlenia ScalpConsult Pro, które ma za zadanie pomóc farmaceutom i dermatologom analizować osiem najczęstszych problemów związanych z włosami i skórą głowy, wesprzeć w diagnozowaniu ich i rekomendowaniu najbardziej dopasowanych do potrzeb produktów.

 

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
Producenci
21.05.2024 12:50
Dior rozszerza współpracę z Charlize Theron o bycie ambasadorką biżuterii i pielęgnacji skóry
Charlize Theron rozszerza swoją współpracę z marką Dior.Dior
Charlize Theron, znana z wieloletniej współpracy z domem mody Dior jako twarz ich bestsellerowego damskiego zapachu J’adore, rozszerza swoją współpracę z francuską marką. Po dwudziestu latach sukcesów w promowaniu perfum, Theron obejmie również rolę ambasadorki linii wysokiej biżuterii oraz kosmetyków pielęgnacyjnych Dior.

Theron będzie pierwszą w historii ambasadorką Diora w dziedzinie wysokiej biżuterii i według WWD ma zaprezentować najbardziej ekskluzywne produkty jubilerskie zaprojektowane przez Victoire de Castellane, dyrektorkę artystyczną Dior Joaillerie przez ostatnie 25 lat. Theron rozpoczęła współpracę z Diorem w 2004 roku, kiedy została twarzą kultowego zapachu J‘adore. Następnie wystąpiła w wielu kampaniach luksusowej marki. Południowoafrykańska aktorka stanie się także pierwszą aktorką reprezentującą produkty do pielęgnacji skóry Diora od czasów Sharon Stone, która była twarzą linii Capture od 2005 do 2012 roku.

Jej nowa rola w Dior nie ogranicza się jedynie do promocji produktów, ale także obejmuje współpracę w zakresie odpowiedzialności społecznej, skupiając się na inicjatywach wspierających uprawnienia kobiet. To odzwierciedla jej zaangażowanie jako aktywistki i założycielki projektu Charlize Theron Africa Outreach Project (CTAOP), który działa na rzecz młodych ludzi w Afryce Południowej.

Véronique Courtois, dyrektorka generalna Parfums Christian Dior, skomentowała:

Charlize jest członkinią naszej rodziny, która ucieleśnia ducha Diora.Jej rzadki talent, zaangażowanie i nieziemska uroda czynią ją ikoną.

Czytaj także: Dior prezentuje bezalkoholową wersję kultowego zapachu J’adore

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
22. maj 2024 04:14