StoryEditor
Producenci
17.07.2019 00:00

Alicia Silverstone wspiera kampanię na rzecz zakończenia testowania kosmetyków na zwierzętach

Aktorka Alicia Silverstone poprosiła swoich fanów, aby pomogli uwolnić USA i świat od okrucieństwa zwierząt.Aktywistka, znana ze swojego wsparcia dla zwierząt, dołączyła do organizacji Cruelty Free International na dorocznym forum politycznym wysokiego szczebla ONZ w Nowym Jorku, aby wezwać światowych decydentów do zakończenia globalnego testowania kosmetyków na zwierzętach.

Przemawiając na spotkaniu organizacji walczącej o prawa zwierząt Cruelty Free International z przedstawicielami rządu i biznesu, Alicia Silverstone powiedziała:

- Cieszę się, że mogę spotkać się z Cruelty Free International, aby dodać mój głos do milionów, które już wzywają do globalnego zakończenia testów na zwierzętach. Wzywam decydentów zgromadzonych tutaj z całego świata, aby odegrali swoją rolę w ostatecznym zakończeniu testowania kosmetyków na zwierzętach na całym świecie.

Wydarzenie było okazją dla przedstawicieli ONZ, przedsiębiorstw i ekspertów w dziedzinie alternatyw dla zwierząt, aby omówić ostateczne kroki potrzebne do wspólnej pracy na rzecz położenia kresu cierpieniom zwierząt na całym świecie, jednocześnie wspierając Agendę Zrównoważonego Rozwoju Organizacji Narodów Zjednoczonych obejmującą cele wyznaczone przez ONZ na rok 2030, aby zapewnić bardziej zrównoważoną przyszłość. 

- Kosmetyki testowane na zwierzętach są okrutne, staromodne, drogie i nieefektywne. Obecnie istnieją znacznie bardziej niezawodne i humanitarne alternatywy. Wiele firm wolnych od okrucieństwa używa bezpiecznych i skutecznych składników wolnych od okrucieństwa we wszystkich swoich produktach. Na całym świecie ludzie chcą zakończenia tej okrutnej praktyki -  powiedziała Michelle Thew, dyrektor generalny Cruelty Free International.

- To fantastyczne, że coraz więcej krajów uchwala przepisy, zabraniające takich testów, ale czas pożegnać się z tą przestarzałą praktyką raz na zawsze. Współpracujący ze sobą rząd, biznes i konsumenci to najlepszy sposób na rzeczywiste wyeliminowanie cierpienia zwierząt przy produkcji kosmetyków - dodała.

Jednym z kluczowych brakujących elementów jest ustawodawstwo federalne przeciwko testowaniu kosmetyków na zwierzętach w USA - jednym z największych światowych rynków kosmetycznych. 

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
Producenci
23.02.2024 12:14
Nails Inc we współpracy z McDonald‘s tworzy kolekcję produktów do manicure
Nails Inc.
Współprace między markami spożywczymi a urodowymi nie przestają wychodzić z mody: zestaw Nails Inc x McDonald’s Mini Nail Polish Duo zawiera dwa miniaturowe lakiery do paznokci Nails Inc: „Big Mac Please” i „Gotta Ketchup”. Manicure McDonald‘s można pokryć specjalnie zaprojektowanymi naklejkami, aby stworzyć manicure inspirowany wizytą w jednej z najpopularniejszych na świecie sieci fastfoodowych.

Nails.inc nawiązało współpracę z międzynarodową marką fastfoodową, McDonald’s. W nowej kolekcji znajdują się lakiery do paznokci w kolorach inspirowanych McDonald‘s, topper z brokatem w kształcie serca, naklejki i paznokcie wciskane. Projektowanie opakowań zwraca się także w stronę marki McDonald’s. Zestaw lakieru do paznokci i burgera z naklejkami jest dostępny w pudełku w kształcie Big Maca, a zestaw frytek przypomina pudełka po frytkach. Na zakrętce butelki toppera widnieje napis „I‘m lovin‘ it” – dżingiel McDonald’s po raz pierwszy zaśpiewany przez Justina Timberlake’a, za który artysta odebrał czek na 6 milionów dolarów.

Zestaw sztucznych paznokci Nails Inc x McDonald‘s jest zapakowany w charakterystyczną brązową torebkę i inspirowany charakterystycznymi frytkami. Zestaw zawiera 30 sztucznych paznokci w kształcie migdałów w klasycznym odcieniu nude oraz wybór paznokci z nadrukiem frytek. Lakier Topper Nails Inc x McDonald‘s Gold Hearts zawiera błyszczące złote serduszka, które można nakładać na każdy lakier. Kolekcja Nails Inc x McDonald’s jest dostępna online na Nailsinc.com i Amazon oraz w sklepach i Target.com od 3 marca 2024 r.

To kolejna w ostatnim czasie współpraca marki spożywczej z kosmetyczną: Absolut i Kahlúa stworzyły nową wodę perfumowaną inspirowaną koktajlem Espresso Martini, E.l.f. cosmetics wypuściło paletę do makijażu inspirowaną daniami sieci Chipotle,  whisky Fireball weszło do kategorii kosmetycznej z pomadką, a Burt‘s Bees stworzyło pielęgnacyjny balsam do ust o smaku sosu Hidden Valley Ranch.

Czytaj także: Kline Group: Europa dalej goni Stany, jeśli chodzi o rozwój rynku profesjonalnych produktów do manicure

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
Producenci
22.02.2024 12:28
Maybelline New York rozświetla przestrzeń na muralach w kampanii baz pod makijaż
Maybelline Instant Perfector Glow to baza pod makijaż, która działa także jako rozświetlacz, korektor i krem BB. Murale promujące produkt umiejscowione są w Warszawie przy Metrze PolitechnikaMullenLowe Warsaw
„Kliknij po efekt rozświetlenia” pod takim hasłem prowadzona jest kampania launchująca nową bazę rozświetlającą 4w1 Instant Perfector Glow marki Maybelline New York. W jej ramach przy Metrze Politechnika w Warszawie powstały dwa murale.

Jednym z najbardziej widocznych elementów kampanii marki Maybelline New York (L’Oréal Polska) pod hasłem „Kliknij po efekt rozświetlenia” są dwa murale zainstalowane w przestrzeni miejskiej. Pierwszy z nich to mural motion, który dynamicznie nawiązuje do efektu rozświetlenia, jaki daje baza rozświetlająca 4w1 Instant Perfector Glow. Drugi wykorzystuje technologię LED, a dodatkowo wyposażony jest w gąbkę przymocowaną do ściany jako dodatkowy element podkreślający produkt, którego dotyczy kampania.

image
MullenLowe Warsaw

Instant Perfector Glow to baza pod makijaż, która działa także jako rozświetlacz, korektor i krem BB. Murale promujące produkt umiejscowione są w Warszawie przy Metrze Politechnika (ul. Jaworzyńska i ul. Waryńskiego).

Patrycja Jakubowska, senior brand managerka Maybelline New York (L’Oréal Polska), mówi:

Zależało nam na wyrazistym podkreśleniu właściwości produktu z naciskiem na efekt końcowy jaki gwarantuje, czyli promienny wygląd, zgodnie z hasłem kampanii „Kliknij po efekt rozświetlenia”. Dokładnie taki był nasz cel, gdy planowaliśmy dotarcie do kobiet w wieku 18-44 lata.

W kampanii wykorzystana została również telewizja, digital oraz współpraca z influencerami. Media na potrzeby kampanii zaplanował Wavemaker. Działania reklamowe potrwają do połowy marca. Za współpracę z influencerami odpowiada agencja JU, za social media 121 PR, a murale powstały we współpracy GoodLooking Studio, MullenLowe Warsaw i Wavemaker.

Maybelline New York nie pierwszy raz sięga po nowatorskie rozwiązania. Jako pierwsza kosmetyczna marka w Polsce wykorzystała najnowsze trendy marketingu cyfrowego z wykorzystaniem CGI. Jesienią 2022 roku dokonała metamorfozy Pałacu Kultury i Nauki, który zyskał świetlisty glow za pomocą podkładu Super Stay 24H Skin Tint, nad rondem ONZ szybował sterowiec z tuszem do rzęs Lash Sensational Sky High, a na Tamce pomadki Super Stay Vinyl Ink w kształcie autobusów, pomalowały jezdnię na winylowe kolory.

 

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
24. luty 2024 16:15