StoryEditor
Producenci
19.04.2023 00:00

Avon Garwolin debiutuje w raporcie Forum Odpowiedzialnego Biznesu z aż 10 dobrymi praktykami

Pracownicy kompleksu w Garwolinie sadzą drzewa wokół zbiornika retencyjnego w Leszczynach z okazji obchodów 25-lecia obecności firmy w Garwolinie / materiały marketingowe Avon
W tym roku, fabryka Avon w Garwolinie po raz pierwszy przedstawiła swoje inicjatywy z zakresu ESG w raporcie "Odpowiedzialny biznes w Polsce. Dobre praktyki", który jest kluczową publikacją wydaną przez Forum Odpowiedzialnego Biznesu. Łącznie firma zaprezentowała 10 dobrych praktyk, które skupiały się przede wszystkim na działaniach na rzecz społeczności powiatu garwolińskiego, w tym osób dotkniętych skutkami wojny na Ukrainie, ofiar przemocy, pracowników firmy oraz środowiska naturalnego.

Od 2002 roku, Forum Odpowiedzialnego Biznesu wydaje raport "Odpowiedzialny biznes w Polsce. Dobre praktyki", który prezentuje najlepsze praktyki firm w obszarze CSR i podsumowuje najważniejsze kwestie związane z odpowiedzialnym biznesem w Polsce. Każdy może zgłosić maksymalnie 10 inicjatyw do raportu, który prezentuje roczne postępy w dziedzinie odpowiedzialnego biznesu. Fabryka Avon w Garwolinie aktywnie angażuje się w działania mające na celu poprawę jakości życia w lokalnej społeczności, pomoc potrzebującym, rozwój pracowników oraz ochronę środowiska. Zdecydowała się w związku z tym podzielić się swoimi dobrymi praktykami z Forum Odpowiedzialnego Biznesu.

Idea raportu i liczby

W dwudziestej pierwszej edycji raportu "Odpowiedzialny biznes w Polsce. Dobre praktyki" zgłoszono rekordową liczbę 1705 dobrych praktyk od 272 firm. Najwięcej z nich, bo aż 477, dotyczyło zaangażowania społecznego i rozwoju społeczności lokalnej, a drugim pod względem liczebności był obszar praktyk z zakresu pracy z 419 działań. Na trzecim miejscu znalazł się obszar środowiskowy z 360 praktykami. W kategorii praw człowieka zanotowano prawie trzykrotny wzrost, do której zakwalifikowano 282 praktyki. Wprowadzono nowe podkategorie, takie jak "Klimat" w obszarze środowiska i "Pomoc dla Ukrainy" w obszarze praw człowieka. Obowiązywał limit 10 praktyk zgłoszonych przez daną firmę, a raport odzwierciedlał kluczowe trendy w dziedzinie odpowiedzialnego biznesu, uwzględniając wyjątkową sytuację związaną z wojną w Ukrainie.

Najważniejsze działania Avon

Forum Odpowiedzialnego Biznesu doceniło Avon Garwolin za jej działania na rzecz Ukrainy w kategorii "Prawa Człowieka". Fabryka w Garwolinie nawiązała współpracę z lokalnymi władzami, organizacjami pozarządowymi oraz ośrodkami, które organizowały pomoc dla najbardziej potrzebujących. Przekazała na ten cel darowizny rzeczowe i finansowe, które składają się na łączną sumę ponad 27 ton kosmetyków, odzieży oraz artykułów spożywczych. Ponadto, pracownicy firmy również zaangażowali się w zbieranie żywności, lekarstw i sprzętu sportowego, a także udzielanie schronienia uchodźcom.
 

Dyplom uznania dla Avon Operations Polska od wójta Klesowa, Wiktora Buniana
 

W raporcie FOB znalazło się wiele inwestycji firmy Avon Garwolin w kategorii "Zaangażowanie Społeczne i Rozwój Społeczności Lokalnej". Przykłady tych inwestycji to m.in.: dofinansowanie budowy nowoczesnego skateparku, który zostanie oficjalnie otwarty 20 kwietnia br., posadzenie drzew wokół zbiornika retencyjnego w Leszczynach z okazji 25-lecia obecności firmy w Garwolinie, przekazanie kamery termowizyjnej dla Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej, a także organizacja szkolenia z pierwszej pomocy dla dzieci w garwolińskim CSiK oraz warsztatów z samobadania piersi dla uczennic szkół średnich z powiatu garwolińskiego.

Oddział Avon Garwolin podjął również szereg inicjatyw mających na celu przeciwdziałanie przemocy, które zostały opisane w kategorii "Prawa Człowieka" w raporcie Forum Odpowiedzialnego Biznesu. Bieg charytatywny "Avon Kontra Przemoc - biegnij w Garwolinie", organizowany od 2010 roku przez CSiK w Garwolinie, Stowarzyszenie Truchtacz.pl oraz fabrykę Avon, został wyróżniony przez FOB. Celem biegu jest przeciwdziałanie przemocy i wsparcie osób doświadczających jej. Co roku, środki ze sprzedaży przedmiotów ze znakiem nieskończoności przekazywane są do "Niebieskiej Linii", działającej przy Instytucie Psychologii Zdrowia, na pomoc prawną i psychologiczną dla potrzebujących. W tym roku organizowana jest już XIV edycja tego wydarzenia.

– W Avon wiemy, że misją odpowiedzialnego biznesu powinna być troska o otoczenie, w którym działamy. W tym celu konieczna jest współpraca z różnymi podmiotami oraz bieżące, proaktywne kontakty z nimi, aby szybko i skutecznie reagować na pojawiające się wyzwania. Bardzo dziękujemy wszystkim organizacjom, z którymi mieliśmy przyjemność współpracować – a szczególnie Urzędowi Miasta Garwolin, aby nieść pomoc potrzebującym, a także pracownikom Avon w Garwolinie, którzy wykazali się ogromnym zaangażowaniem i inicjatywą. To dzięki wspólnym działaniom osiągnęliśmy tak wiele – powiedział Jakub Żurowski, dyrektor fabryki Avon w Garwolinie. – W tym roku kontynuujemy działania pomocowe, zarówno w kraju, jak i za granicą, a także projekty środowiskowe.

Przekazanie kamery termowizyjnej jednostce straży pożarnej
 

Pełen raport dostępny jest na stronie Forum Odpowiedzialnego Biznesu.

Avon Operations Polska to największa i jednocześnie najbardziej zaawansowana technologicznie fabryka Avon na świecie. Zlokalizowany w Garwolinie kompleks produkcyjny zatrudnia ponad tysiąc pracowników i produkuje około pół miliarda kosmetyków rocznie, które trafiają do około 50 krajów na trzech kontynentach. W 2016 roku z kompleksu fabrycznego wydzielono osobną spółkę — Avon Distribution Polska, której zadaniem jest pakowanie i wysyłanie zamówień do Konsultantek Avon w Polsce, Czechach, Niemczech i Ukrainie. Centrum dystrybucyjne zatrudnia około 300 pracowników i rocznie pakowanych jest tu około 190 milionów sztuk produktów.

Czytaj także: Avon został doceniony za sześć programów CSR

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
Producenci
23.05.2024 10:59
Chanel raportuje imponujące wyniki za 2023 r.
Chanel
Chanel odnotowało sprzedaż o wartości prawie 20 miliardów dolarów w 2023 roku, napędzaną silnym wzrostem wszystkich linii produktów. Francuski luksusowy dom mody i urody ogłosił we wtorek, że ubiegłoroczne przychody wynoszące 19,7 miliarda dolarów wzrosły o 16 proc. w porównaniu z rokiem 2022.

Francuski dom mody i kosmetyków Chanel ogłosił we wtorek, że w 2023 roku osiągnął rekordowe przychody wynoszące 19,7 miliarda dolarów, co stanowi wzrost o 16% w porównaniu do roku 2022. Wzrost ten został osiągnięty dzięki silnemu wzrostowi sprzedaży we wszystkich liniach produktów, co potwierdza status Chanel jako jednego z liderów w branży luksusowej.

Chanel przypisało ten wzrost "dwucyfrowemu wzrostowi sprzedaży w każdym z działów", choć nie ujawniło szczegółowych wyników poszczególnych departamentów, w tym kosmetyków. Mimo to, szczególnie dobrze wypadł dział perfum i urody, który „doświadczył bardzo silnego wzrostu we wszystkich kategoriach”. Wyróżniono także makijaż, który odnotował znakomite wyniki w 2023 roku, dzięki ożywieniu sprzedaży w podróżach oraz wzrostowi na lokalnych rynkach.

Kluczowe kampanie marketingowe również przyczyniły się do sukcesu, na przykład Whitney Peak zastępująca Kierę Knightly jako twarz Coco Mademoiselle oraz mianowanie Timothée Chalameta ambasadorem Bleu De Chanel. W zeszłym roku miała również miejsce premiera szminki 31 Le Rouge, umieszczonej w wielokrotnie napełnianym szklanym opakowaniu, co jest kluczową innowacją mającą na celu stworzenie „ostatecznego ponadczasowego akcesorium”. CEO Chanel, Leena Nair, skomentowała:

Mocne wyniki, które ogłaszamy dzisiaj, odzwierciedlają nieustanne skupienie Chanel na wyjątkowych kreacjach, które inspirują. Podkreślają one również stałe inwestycje w budowanie pożądania naszej marki, tworzenie ostatecznego doświadczenia luksusowego dla naszych klientów oraz wspieranie naszych pracowników w rozwoju i wzroście.

Czytaj także: Chanel tworzy sojusz branżowy w celu poprawy traceability w łańuchu dostaw

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
Producenci
22.05.2024 11:46
Stara Mydlarnia otwiera kolejne firmowe sklepy
Stara Mydlarnia w Sadyba Best Mall w Warszawiefot. wiadomoscikosmetyczne.pl
Stara Mydlarnia, rodzinna firma produkująca naturalne kosmetyki, inwestuje w kolejne firmowe sklepy. Najnowszy otworzy w warszawskiej Galerii Północnej, gdzie dołączy do takich najemców, jak Sephora, Douglas, Hebe i Rossmann.

Stara Mydlarnia jest dużą rodzinną firmą produkującą naturalne kosmetyki do pielęgnacji twarzy, ciała i włosów. Ważną częścią jej działalności jest produkcja ręcznie wyrabianych mydeł w blokach, muffinek, creamersów i kul do kąpieli - „hand made by Stara Mydlarnia".  

Swoje kosmetyki firma sprzedaje online i w firmowych sklepach. Na dziś dysponuje siecią 24 stacjonarnych salonów, większość z nich jest ulokowana w popularnych centrach handlowych m.in. w Krakowie, Bydgoszczy, Warszawie, Poznaniu, Gdańsku czy Rzeszowie.

Wkrótce kolejny sklep dołączy do lifestylowej oferty warszawskiej Galerii Północnej. 

– Rozwój oferty lifestylowej, zwłaszcza o nowe marki kosmetyczne, jest jednym z ważniejszych aspektów naszej strategii leasingowej. Obok doskonale znanych na rynku sieciowych marek drogeryjnych i perfumeryjnych, które obecne są u nas od lat, coraz częściej w ofercie Północnej pojawiają się nowe, rodzime koncepty, które wyróżnia pomysł, jakość produktów oraz szeroki asortyment. Stara Mydlarnia, która coraz wyraźniej zaznacza się na polskim rynku centrów handlowych, jest tego najlepszym przykładem – stwierdza Katarzyna Żuchowska, leasing manager w GTC S.A.

Stara Mydlarnia produkuje kosmetyki do pielęgnacji twarzy, ciała i włosów oraz produkty do aromaterapii. W ofercie sklepu, który powstanie w Północnej znajdą się produkty takich serii, jak m.in. Eco Botanica, Eco Trendy, Eco Receptura, Home Spa, For Men czy Handmade. Będą to także akcesoria, produkty do aromaterapii i zapachy do domu.  

– Brand wpisuje się w obecne trendy i rosnącą świadomość konsumenta. Fakt, że w jego ofercie znaleźć można naturalne produkty, kierowane do osób ceniących sobie ekologię i wysoką jakość, jest mocnym atutem najemcy. Wzbogaca także naszą ofertę kosmetyczną o kolejny wyróżnik – dodaje Katarzyna Żuchowska.

W Galerii Północnej Stara Mydlarnia zmierzy się ze sporą konkurencją. W kategorii zdrowia i urody działają tu takie marki jak m.in. Sephora (w tym roku zwiększyła powierzchnię najmu z 286 m kw. do 320 m kw.), Douglas, Rossmann, Hebe, Inglot, Ziaja, Super-Pharm. Dodatkowo można taki asortyment kupić w salonach TK Maxx, HalfPrice, czy Sinsay. 

Otwarcie Starej Mydlarni zaplanowano na lipiec. W kwietniu w Północnej został otwarty mający aż 1,5 tys. m kw. sklep marki JYSK. Ponadto od początku 2024 roku leasing przedłużył umowy z 9 najemcami, opiewające łącznie na 1627 m kw. W gronie tym była także Sephora, która dodatkowo zwiększyła powierzchnię najmu z 286 m kw. do 320 m kw. 

Galeria Północna należąca do Grupy GTC to centrum handlowe położone w północnej części Warszawy. Ma  powierzchnię 64,8 tys. mkw., około 200 najemców oraz 11-salowe kino. Posiada jedne z jednej z największych w stolicy ogrody na dachu, w których można znaleźć m.in. unikalną w skali światowej tężnię solankową, ogromne murale, w tym 3D i place zabaw dla dzieci. W obiekcie można podziwiać także światowej klasy sztukę - w centralnym punkcie galerii wznosi się najwyższa w Polsce, 22-metrowa rzeźba ze stali nierdzewnej „Wir” autorstwa Oskara Zięty. Obiekt posiada środowiskowy certyfikat LEED (Leadership in Energy & Environmental Design).

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
23. maj 2024 12:20