StoryEditor
Producenci
27.05.2021 00:00

Avon Garwolin z nowymi inwestycjami. 100 mln złotych na technologię i ekologię

Fabryka Avon Operations Polska w Garwolinie rozpoczęła kilkuletni plan transformacji technologicznej. W najbliższym czasie zakład zainwestuje ponad 100 milionów złotych w park maszynowy, ekologiczne rozwiązania techniczne oraz digitalizację procesów produkcyjnych i zwiększy produkcję kosmetyków.

Zmiany w fabryce Avon w Garwolinie obejmą liczne, różnej wielkości projekty i dotyczą wielu obszarów działalności zakładu. Avon Operations Polska skupi się na rozwoju technologii i zwiększy produkcję kosmetyków o 25 proc. Jednym z priorytetów fabryki jest wprowadzanie rozwiązań typu „smart/industry 4.0”. Równie ważne dla firmy będzie wprowadzanie zmian przyjaznych dla środowiska.

- Dzięki wprowadzeniu podejścia „smart” możliwe będzie np. natychmiastowe pozyskiwanie danych, niezbędnych do podejmowania właściwych decyzji operacyjnych. Takie rozwiązanie wpływa na wzrost efektywności prowadzonych procesów i pozwala jeszcze lepiej identyfikować obszary do poprawy. Planujemy uruchomić monitorowanie pracy wszystkich linii produkcyjnych w czasie rzeczywistym oraz wdrożenie zintegrowanego systemu do zarządzania znakowaniem wyrobów – mówi Piotr Mikołajski, dyrektor fabryki Avon Operations Polska.

Branża kosmetyczna jest obecnie jednym z najszybciej rozwijających się obszarów gospodarki na świecie. Plan inwestycji w Avon Garwolin jest już w trakcie wprowadzania w życie. W drugim kwartale 2021 roku zostanie uruchomiony automatyczny system paletyzacji, który docelowo będzie obsługiwał 17 najbardziej obciążonych linii produkcyjnych. Inwestycja obejmie również zaplecze do mieszania nowych receptur, dzięki czemu fabryka rozszerzy produkcję kremów i emulsji. Pierwsza nowa linia ruszy w III kwartale obecnego roku, a kolejne będą uruchamiane w latach 2022-2023.

- Program transformacji fabryki Avon w Garwolinie powstał w duchu odpowiedzialnego biznesu. To szansa, aby istotnie poprawić produktywność, elastyczność i konkurencyjność cenową, jednocześnie dbając o dobro planety. Będziemy wdrażali sprawdzone na rynku patenty, ale równocześnie pozostajemy otwarci na rozwiązania pilotażowe o sporym potencjale. Planowane zmiany to również ogromna szansa rozwoju dla pracowników, która pozwoli im zdobywać nowe umiejętności i korzystać z nowoczesnych narzędzi – dodaje Piotr Mikołajski.

W zakresie ekologicznych rozwiązań fabryka Avon Garwolin może pochwalić się w ostatnich latach wieloma osiągnięciami.

Tylko w 2020 roku blisko 95 proc. oświetlenia wymieniono na technologię LED, a  obecnie współczynnik odpadów w pełni przetwarzanych wynosi 98 proc., a ostatecznym celem jest 100 proc.. Powstaje również mapa drogowa zredukowania śladu węglowego.

Zdecydowano też o inwestycji w nowoczesną instalację kogeneracyjną, która dostarczy część niezbędnej energii elektrycznej oraz cieplnej do procesów produkcyjnych. Pozwoli ona na redukcję śladu węglowego o ponad 20 proc. już w pierwszym roku od uruchomienia. Instalacja ruszy już na początku 2022 roku.

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
Producenci
02.07.2025 16:35
Kosmetyki marki Runmageddon? Marka eventowo-sportowa wkracza w nowe segmenty
Czy Runmageddon stanie się konkurentem globalnych graczy w segmencie kosmetyków sportowych?DALL-E

Do zarządu spółki Runmageddon S.A. wszedł Milivoj Puškar, obejmując nowo utworzone stanowisko chief commercial & brand officera (CC&BO). To pierwszy od dwóch lat awans na poziomie zarządu i jednocześnie jedyna zmiana personalna ogłoszona w 2025 r. przez organizatora największych w Polsce biegów z przeszkodami.

Wprowadzenie Puškara zbiega się z wdrożeniem nowej strategii biznesowej. Runmageddon deklaruje odejście od modelu stuprocentowo eventowego na rzecz kompleksowego rozwoju marki i jej filarów. – „Uświadomienie sobie wartości brandu skłoniło mnie do komercjalizacji Runmageddonu” – podkreśla założyciel spółki Jarosław Bieniecki. Firma zamierza uporządkować portfolio tak, aby przychody nie zależały wyłącznie od kalendarza imprez.

Założyciel marki Runmageddon w wypowiedzi dla Wirtualnemedia.pl tłumaczy swoje zamierzenia:

Filary naszego brandu można podzielić na dwie kategorie [...] Po pierwsze to retail, w którym chcemy wprowadzać na rynek produkty z brandem Runmageddon, takie jak żywność funkcjonalna, suplementy, zdrowe słodycze, kosmetyki. Po drugie — stawiamy mocno na Generację Runmageddonu, pod którą kryje się m.in. organizacja darmowych wydarzeń dla ponad 40 tys. dzieci w 2026 roku.

Kluczowym krokiem jest przesunięcie 7 obszarów kompetencyjnych – komunikacji, brandingu, sprzedaży, SSC, B2C, B2B oraz IT – do holdingu Runmageddon. Natomiast spółka zależna Extreme Events skoncentruje się wyłącznie na logistyce cyklu biegów w kilkunastu lokalizacjach w całym kraju. Pozwoli to, według zarządu, ograniczyć koszty operacyjne nawet o kilkanaście procent i równolegle zwiększyć tempo prac nad nowymi przedsięwzięciami.

Jednocześnie spółka buduje fundamenty pod przyszłe projekty w obszarach sportu, rekreacji, edukacji oraz e-commerce, deklarując, że pierwsze nowe inicjatywy zostaną ogłoszone w II półroczu 2026 r.

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
Producenci
02.07.2025 13:30
Yves Rocher zamyka zakłady produkcyjne swojej marki w Izraelu – 270 osób straci pracę
Plaza Poznań

Marka kosmetyczna Sabon, należąca do francuskiego koncernu Yves Rocher, ogłosiła decyzję o zamknięciu swojego zakładu produkcyjnego, centrum logistycznego oraz globalnej siedziby w Izraelu. Zmiany te wiążą się z likwidacją około 270 miejsc pracy i mają na celu konsolidację działalności produkcyjnej w już istniejącym zakładzie we Francji.

Zamknięcie obejmie zakład produkcyjny i globalne centrum logistyczne w Kiryat Gat. Operacje logistyczne zostaną zakończone do października 2025 roku, natomiast całkowite zamknięcie planowane jest na czerwiec 2026 roku. Firma prowadzi rozmowy w sprawie sprzedaży zakładu i podpisała niewiążący list intencyjny z potencjalnym nabywcą. W przypadku niepowodzenia transakcji, zakład zostanie całkowicie zamknięty.

Sabon planuje również sprzedaż swoich 22 sklepów detalicznych w izraelskich centrach handlowych. Zgodnie z planem, przyszły nabywca miałby pełnić rolę wyłącznego dystrybutora produktów marki Sabon na rynku izraelskim. Na ten moment nie wiadomo, czy negocjacje zakończą się podpisaniem wiążącej umowy.

Zamknięcie izraelskich struktur obejmie 60 pracowników centrali, 104 osoby zatrudnione w fabryce, 16 pracowników logistyki oraz około 90 pracowników sklepów, których przyszłość zależy od powodzenia procesu sprzedaży. Firma uzasadnia swoją decyzję koniecznością redukcji kosztów i uproszczenia działalności poprzez likwidację dwóch równoległych ośrodków produkcyjnych – w Izraelu i we Francji.

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
03. lipiec 2025 05:40