StoryEditor
Producenci
20.12.2019 00:00

Avon ogłasza, że nie będzie już testował kosmetyków na zwierzętach

Avon - gigant sprzedaży bezpośredniej - ogłasza, że nie będzie już przeprowadzać testów na zwierzętach w żadnym kraju, również w Chinach. Będzie też współpracować z dostawcami, aby upewnić się, że żadne składniki nie są na zwierzętach testowane. Avon deklaruje, że zakończył wymagane prawem testy i jest pierwszą globalną firmą kosmetyczną sprzedającą w Chinach, która zaprzestała wszystkich testów składników i produktów na zwierzętach we wszystkich swoich markach.

Gigant sprzedaży bezpośredniej nie będzie już przeprowadzał testów na zwierzętach w żadnym kraju, w tym w Chinach, i będzie współpracować z dostawcami, aby upewnić się, że żadne składniki nie są na nich testowane.

Jonathan Myers, dyrektor operacyjny Avon, powiedział: - Nie wierzymy, że testy na zwierzętach są konieczne do potwierdzenia bezpieczeństwa produktów i nie testujemy produktów na zwierzętach w żadnym miejscu na świecie. Będziemy nadal dążyć do większej akceptacji alternatyw dla tego procederu.

PETA, organizacja charytatywna zajmująca się prawami zwierząt doceniła osiągnięcia firmy, dodając ją do swojej listy firm „Pracujących na rzecz zmian regulacyjnych”.

 - Jesteśmy zadowoleni i dumni z tego uznania od PETA. Doceniamy gotowość PETA do podjęcia dialogu. Uznanie PETA potwierdza nasze wieloletnie, aktywne zaangażowanie w opracowywanie i promowanie metod badań bez udziału zwierząt, ale także odzwierciedla zrozumienie chęci Avon do wprowadzania zmian wypracowanych w ciągu miesięcy dyskusji  - skomentował Jonathan Myers.

Regulacje prawne dotyczące testów na zwierzętach w Chinach uniemożliwiły firmom kosmetycznym uznanie się za wolne od okrucieństwa zwierząt, jeśli dystrybuowały one kosmetyki w tym kraju. Decyzja Avon o zakończeniu wszystkich testów na zwierzętach jest pionierskim krokiem, który niewątpliwie będzie miał konsekwencje dla całej branży.

- Witamy Avon na naszej liście "Pracujący na rzecz zmian regulacyjnych" i jesteśmy pod wrażeniem zaangażowania firmy w zakończenie testów na zwierzętach oraz promowanie rozwoju i akceptacji metod bez udziału zwierząt  -  powiedziała Kathy Guillermo, starszy wiceprezes PETA.

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
Producenci
23.02.2024 12:14
Nails Inc we współpracy z McDonald‘s tworzy kolekcję produktów do manicure
Nails Inc.
Współprace między markami spożywczymi a urodowymi nie przestają wychodzić z mody: zestaw Nails Inc x McDonald’s Mini Nail Polish Duo zawiera dwa miniaturowe lakiery do paznokci Nails Inc: „Big Mac Please” i „Gotta Ketchup”. Manicure McDonald‘s można pokryć specjalnie zaprojektowanymi naklejkami, aby stworzyć manicure inspirowany wizytą w jednej z najpopularniejszych na świecie sieci fastfoodowych.

Nails.inc nawiązało współpracę z międzynarodową marką fastfoodową, McDonald’s. W nowej kolekcji znajdują się lakiery do paznokci w kolorach inspirowanych McDonald‘s, topper z brokatem w kształcie serca, naklejki i paznokcie wciskane. Projektowanie opakowań zwraca się także w stronę marki McDonald’s. Zestaw lakieru do paznokci i burgera z naklejkami jest dostępny w pudełku w kształcie Big Maca, a zestaw frytek przypomina pudełka po frytkach. Na zakrętce butelki toppera widnieje napis „I‘m lovin‘ it” – dżingiel McDonald’s po raz pierwszy zaśpiewany przez Justina Timberlake’a, za który artysta odebrał czek na 6 milionów dolarów.

Zestaw sztucznych paznokci Nails Inc x McDonald‘s jest zapakowany w charakterystyczną brązową torebkę i inspirowany charakterystycznymi frytkami. Zestaw zawiera 30 sztucznych paznokci w kształcie migdałów w klasycznym odcieniu nude oraz wybór paznokci z nadrukiem frytek. Lakier Topper Nails Inc x McDonald‘s Gold Hearts zawiera błyszczące złote serduszka, które można nakładać na każdy lakier. Kolekcja Nails Inc x McDonald’s jest dostępna online na Nailsinc.com i Amazon oraz w sklepach i Target.com od 3 marca 2024 r.

To kolejna w ostatnim czasie współpraca marki spożywczej z kosmetyczną: Absolut i Kahlúa stworzyły nową wodę perfumowaną inspirowaną koktajlem Espresso Martini, E.l.f. cosmetics wypuściło paletę do makijażu inspirowaną daniami sieci Chipotle,  whisky Fireball weszło do kategorii kosmetycznej z pomadką, a Burt‘s Bees stworzyło pielęgnacyjny balsam do ust o smaku sosu Hidden Valley Ranch.

Czytaj także: Kline Group: Europa dalej goni Stany, jeśli chodzi o rozwój rynku profesjonalnych produktów do manicure

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
Producenci
22.02.2024 12:28
Maybelline New York rozświetla przestrzeń na muralach w kampanii baz pod makijaż
Maybelline Instant Perfector Glow to baza pod makijaż, która działa także jako rozświetlacz, korektor i krem BB. Murale promujące produkt umiejscowione są w Warszawie przy Metrze PolitechnikaMullenLowe Warsaw
„Kliknij po efekt rozświetlenia” pod takim hasłem prowadzona jest kampania launchująca nową bazę rozświetlającą 4w1 Instant Perfector Glow marki Maybelline New York. W jej ramach przy Metrze Politechnika w Warszawie powstały dwa murale.

Jednym z najbardziej widocznych elementów kampanii marki Maybelline New York (L’Oréal Polska) pod hasłem „Kliknij po efekt rozświetlenia” są dwa murale zainstalowane w przestrzeni miejskiej. Pierwszy z nich to mural motion, który dynamicznie nawiązuje do efektu rozświetlenia, jaki daje baza rozświetlająca 4w1 Instant Perfector Glow. Drugi wykorzystuje technologię LED, a dodatkowo wyposażony jest w gąbkę przymocowaną do ściany jako dodatkowy element podkreślający produkt, którego dotyczy kampania.

image
MullenLowe Warsaw

Instant Perfector Glow to baza pod makijaż, która działa także jako rozświetlacz, korektor i krem BB. Murale promujące produkt umiejscowione są w Warszawie przy Metrze Politechnika (ul. Jaworzyńska i ul. Waryńskiego).

Patrycja Jakubowska, senior brand managerka Maybelline New York (L’Oréal Polska), mówi:

Zależało nam na wyrazistym podkreśleniu właściwości produktu z naciskiem na efekt końcowy jaki gwarantuje, czyli promienny wygląd, zgodnie z hasłem kampanii „Kliknij po efekt rozświetlenia”. Dokładnie taki był nasz cel, gdy planowaliśmy dotarcie do kobiet w wieku 18-44 lata.

W kampanii wykorzystana została również telewizja, digital oraz współpraca z influencerami. Media na potrzeby kampanii zaplanował Wavemaker. Działania reklamowe potrwają do połowy marca. Za współpracę z influencerami odpowiada agencja JU, za social media 121 PR, a murale powstały we współpracy GoodLooking Studio, MullenLowe Warsaw i Wavemaker.

Maybelline New York nie pierwszy raz sięga po nowatorskie rozwiązania. Jako pierwsza kosmetyczna marka w Polsce wykorzystała najnowsze trendy marketingu cyfrowego z wykorzystaniem CGI. Jesienią 2022 roku dokonała metamorfozy Pałacu Kultury i Nauki, który zyskał świetlisty glow za pomocą podkładu Super Stay 24H Skin Tint, nad rondem ONZ szybował sterowiec z tuszem do rzęs Lash Sensational Sky High, a na Tamce pomadki Super Stay Vinyl Ink w kształcie autobusów, pomalowały jezdnię na winylowe kolory.

 

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
23. luty 2024 22:03