StoryEditor
Producenci
30.01.2023 00:00

Avon podsumowuje swoje akcje pomocowe dla Ukrainy

Avon Garwolin podsumował pomoc jaką firma i jej pracownicy przekazali w 2022 r. na rzecz potrzebujących, a szczególnie obywateli Ukrainy. Do potrzebujących trafiło łącznie ponad 27 ton produktów Avon, a także inne artykuły pierwszej potrzeby.

Firma Avon Garwolin poinformowała, że w 2022 r. za pośrednictwem lokalnych władz oraz ośrodków, a także wybranych organizacji pozarządowych, przekazała do uchodźców oraz osób pozostających na terenie Ukrainy  łącznie ponad 27 ton produktów Avon, a także inne artykuły pierwszej potrzeby.  Dla obywateli Ukrainy trafiły przede wszystkim kosmetyki oraz odzież. Firma zebrała też artykuły spożywcze dla uchodźców przebywających na terenie powiatu garwolińskiego.

Najwięcej paczek trafiło do lokalnych władz oraz ośrodków działających w województwie mazowieckim, które przesyłały je potrzebującym. Darowizny rzeczowe zostały przekazane Urzędowi Miasta Garwolin, który otrzymał łącznie ponad 12,5 tony produktów Avon, a także gminom: Garwolin, Siedlce i Góra Kalwaria oraz gminie Borowie wraz z tymczasowym ośrodkiem pobytu uchodźców w Głoskowie, hotelowi robotniczemu w Garwolinie, Powiatowemu Centrum Kultury i Promocji w Miętnem oraz ośrodkowi dla rodzin z Ukrainy Fundacji OTTO w Biskupicach Podgórnych. Produkty Avon dotarły też do Fundacji Porozumienie Bez Barier i Fundacji Wsparcie. Ponadto, Urząd Miasta Garwolin oraz Fundacja Ocalenie otrzymały od Avon Operations Polska darowizny finansowe.

– Otrzymane produkty – różnego rodzaju kosmetyki, ubrania oraz obuwie dla dzieci i dorosłych trafiły do 120 ukraińskich rodzin zamieszkujących na terenie powiatu garwolińskiego. Dary przekazywaliśmy także za pośrednictwem zaangażowanych w pomoc osób, bezpośrednio w centralne i wschodnie rejony Ukrainy. To był bardzo intensywny czas, ale z pomocą partnerów, takich jak Avon, mogliśmy nieść pomoc szybciej i skuteczniej – powiedziała Marzena Świeczak, burmistrz Garwolina, podkreślając, że Avon sam wyszedł z inicjatywą pomocy.

Do działań na rzecz Ukrainy przyłączyli się indywidualnie oraz grupowo pracownicy Avon, organizując zbiórki, m. in. leków, żywności i sprzętu sportowego, a także udzielając schronienia uchodźcom.

–  Bardzo dziękuję wszystkim pracownikom Avon Garwolin oraz instytucjom i organizacjom, które zaangażowały się w pomoc naszym wschodnim sąsiadom. Cieszę się, że w ubiegłym roku udało nam się wspólnie zrealizować tak wiele inicjatyw na rzecz potrzebujących – powiedział Jakub Żurowski, dyrektor fabryki Avon w Garwolinie.

Avon Operations Polska to największa i  najbardziej zaawansowana technologicznie fabryka Avon na świecie. kompleks produkcyjny  w Garwolinie (woj. mazowieckie) zatrudnia ponad tysiąc pracowników. Co roku powstaje tu ok. pół miliarda kosmetyków, które trafiają do ok. 50 krajów na 3 kontynentach.

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
Producenci
28.04.2025 15:39
Procter & Gamble planuje podwyżki cen w odpowiedzi na taryfy handlowe
Na zdj. siedziba Procter&Gamble.Shutterstock

Procter & Gamble (P&G) zapowiedziało możliwe podwyżki cen w związku z nowymi taryfami handlowymi wprowadzonymi przez prezydenta USA Donalda Trumpa. Koncern, właściciel takich marek jak Pampers, Olay czy Head & Shoulders, obniżył swoją prognozę sprzedaży na bieżący rok. Firma szacuje, że skutki wojny handlowej oraz spowolnienia konsumpcji z powodu niepewności gospodarczej mogą kosztować ją od 1 do 1,5 miliarda dolarów.

Jak poinformował dyrektor finansowy P&G, Andre Schulten, w rozmowie o wynikach finansowych za trzeci kwartał, przedsiębiorstwo będzie zmuszone sięgnąć po wszystkie dostępne środki, by ograniczyć wpływ taryf na strukturę kosztów i wynik finansowy. Najbardziej prawdopodobnymi działaniami są podwyżki cen oraz cięcia kosztów, choć rozważane jest również modyfikowanie składu produktów lub zmiana źródeł surowców spoza Chin. Schulten zaznaczył jednak, że zmiana dostawców będzie trudna do szybkiego wdrożenia.

Obecnie około 90 proc. produktów sprzedawanych przez P&G w Stanach Zjednoczonych jest wytwarzanych lokalnie, jednak firma importuje z Chin surowce, opakowania oraz część gotowych produktów. Mimo że Chiny odpowiadają za jedynie 10 proc. importu, P&G spodziewa się obciążenia kosztowego w wysokości 1,5 miliarda dolarów. Taryfy na towary eksportowane z Chin do USA sięgają nawet 145 proc. Dyrektor generalny P&G, Jon Moeller, przyznał w rozmowie z CNBC, że podwyżki cen będą zależały od konkretnej marki i mogą zostać wprowadzone w nowym roku fiskalnym rozpoczynającym się w lipcu.

image

Ceny perfum w USA wzrosną o 6-7 proc. – to odpowiedź Interparfums na cła Trumpa

W ciągu trzech miesięcy do marca 2025 roku sprzedaż netto P&G spadła o 2 proc. rok do roku, osiągając poziom 19,8 miliarda dolarów, co było poniżej oczekiwań analityków. Sprzedaż organiczna, wyłączająca wpływ kursów walut i zmian w portfelu marek, wzrosła o 1 proc., głównie dzięki wyższym cenom. Wzrost sprzedaży odnotowano w segmencie kosmetyków (2 proc.) oraz produktów do pielęgnacji osobistej (wysokie jednocyfrowe wzrosty), natomiast sprzedaż pielęgnacji skóry spadła o 3 proc., a sprzedaż produktów zdrowotnych o 4 proc. Pomimo trudnego otoczenia rynkowego, P&G utrzymuje inwestycje w innowacje i prognozuje, że roczna sprzedaż będzie na poziomie zbliżonym do wyniku z 2024 roku, podczas gdy wcześniej spodziewano się wzrostu o 2–4 proc.

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
Producenci
28.04.2025 14:39
Eurofragrance odnotowuje rekordowe wyniki – 180 mln euro przychodu w 2024 roku
CEO Eurofragrance, Laurent Mercier, chwali konsekwentne działania swojej firmy.Eurofragrance

Hiszpańska firma Eurofragrance zamknęła rok finansowy 2024 z przychodem na poziomie 180 milionów euro. Wzrost sprzedaży o 27 proc. w porównaniu do roku 2023 obejmował wszystkie regiony i kategorie produktowe, co firma przypisuje rosnącemu zainteresowaniu perfumami luksusowymi oraz ekspansji na rynkach Indii, Bliskiego Wschodu i Afryki.

W segmencie perfum luksusowych sprzedaż wzrosła aż o 28 proc., natomiast produkty do pielęgnacji domu i ciała zanotowały 20 proc. wzrostu. Jak podkreślił dyrektor finansowy Eurofragrance, Juan Ramón López Gil, osiągnięcie poziomu 180 milionów euro jest efektem zaangażowania zespołów oraz skutecznej realizacji przyjętych strategii finansowych i operacyjnych.

Największy wzrost firma zanotowała w regionach Indii, Bliskiego Wschodu i Afryki – o 30 proc., z najsilniejszymi wynikami w Zjednoczonych Emiratach Arabskich i Arabii Saudyjskiej. Eurofragrance korzysta tam z dynamicznego rozwoju sektora detalicznego produktów beauty, wspieranego przez znaczące inwestycje w regionie. Dodatkowo, rosnące dochody rozporządzalne w Indiach, Indonezji i Turcji napędzają dalsze wzrosty sprzedaży.

Prezes firmy, Laurent Mercier, podkreślił, że kluczowe znaczenie dla sukcesu miało konsekwentne podejście do rozwoju i strategiczne inwestycje. Zapowiedział też dalsze inwestycje w innowacje, które mają zapewnić Eurofragrance stabilny wzrost i utrzymanie pozycji wiodącego gracza na rynku perfumeryjnym w kolejnych latach.

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
28. kwiecień 2025 21:24