StoryEditor
Producenci
15.11.2023 09:38

Avon wychodzi z modelu MLM? Nowa faza rozwoju marki kieruje ją do lokalizacji stajonarnych

Avon ogłosił „nowy, ekscytujący rozdział” w swojej 137-letniej historii. Marka MLM z branży kosmetycznej, będąca własnością Natura &Co, otworzy szereg sklepów stacjonarnych w Wielkiej Brytanii, Brazylii i Republice Południowej Afryki. ​

Według raportu opublikowanego przez BBC News sklepy będą zlokalizowane w „społecznościach lokalnych” i będą pełnić funkcję „mini butików z kosmetykami”. Liczba sklepów, które zostaną otwarte, nie została jeszcze potwierdzona i uważa się, że konsultantki będą mieli szansę na prowadzenie ich w ramach franczyzy.

Dyrektor generalna Angela Cretu powiedziała BBC, że firma chce wychodzić naprzeciw swoim klientom tam, gdzie się oni znajdują, a boom w sprzedaży internetowej od czasu pandemii doprowadził do konieczności zapewnienia przestrzeni, w której kupujący mogliby doświadczyć produktów w realnym świecie. Marka posiada już około 63 sklepów w Turcji i jest dostępna w wybranych aptekach Superdrug w Wielkiej Brytanii.

Współpraca ze wspomnianym powyżej Superdrug jest integralną częścią działań Avon mających na celu przekształcenie firmy kosmetycznej w przedsiębiorstwo wielokanałowe. Choć Avon jest długo znany z modelu bezpośredniej sprzedaży, obecnie konsekwentnie dąży do poszerzenia swojego spektrum działalności i odejścia od strategii marketingu wielopoziomowego (MLM). Obecnie firma skupia się na strategii omnichannel, która obejmuje różnorodne kanały sprzedaży, w tym sprzedaż detaliczną. To przejście ku omnichannel nie oznacza całkowitego porzucenia sprzedaży bezpośredniej, ale jest wyrazem dążenia do elastyczności i dostosowywania się do zmieniających się trendów rynkowych. Dzięki temu Avon jest w stanie przyciągnąć szerszą grupę klientów, zwiększając jednocześnie swoją obecność na rynku kosmetycznym.

Czytaj także: Kosmetyki Avon coraz częściej w drogeriach

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
Producenci
23.07.2024 09:55
Auréa kupiła The Body Shop — czy to koniec peregrynacji marki po portfoliach?
Brytyjska marka kosmetyków w końcu znalazła nabywcę.Meghna R via Unsplash

Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, The Body Shop wyjdzie z zarządu komisarycznego w przyszłym miesiącu, ma nadzieję Auréa Holdings. Najwyższą ofertę za bankrutującą markę złożyła spółka holdingowa należąca do Mike’a Jatanii, jednego z najbogatszych przedsiębiorców w Wielkiej Brytanii, który zgromadził swoje bogactwo dzięki markom pielęgnacyjnym i kosmetycznym, takim jak Molton Brown, Biolabs, Lypsyl i Harmony.

Auréa Holdings postrzega The Body Shop jako interesujący dodatek do swojego istniejącego portfela. Charles Denton, były CEO Molton Brown, natychmiast objął stanowisko nowego dyrektora generalnego firmy. Na LinkedIn sugeruje nową strategię, mówiąc, że stawia na długoterminowy rozwój i nie zamierza zamykać więcej sklepów. To obiecujące podejście, które może przynieść stabilizację i rozwój marki.

Zanim doszło do przejęcia, zarządcy zamknęli 82 sklepy w Wielkiej Brytanii, co skutkowało utratą 489 miejsc pracy w sklepach oraz 270 w biurach. Oddziały belgijski i niemiecki ogłosiły upadłość, co pokazuje skalę problemów, z jakimi borykała się marka. Teraz, pod nowym kierownictwem, istnieje szansa na odbudowę i wzmocnienie pozycji The Body Shop na rynku.

Co przejęcie oznacza dla przyszłości The Body Shop na kontynentalnej Europie, a zwłaszcza w Holandii, wciąż pozostaje niejasne. Wraz z nową strategią i zarządem, istnieje potencjał na rewitalizację marki i ponowne wprowadzenie jej na rynek europejski. Oczekiwania są wysokie, a dalsze kroki Auréa Holdings będą bacznie obserwowane przez rynek i konsumentów.

The Body Shop kończy jednocześnie swoją działalność we Francji, jak informuje Grazia.fr. Decyzja ogłoszona przez Sąd Handlowy w Paryżu 17 lipca 2024 roku zamyka rozdział, który rozpoczął się w 1982 roku otwarciem pierwszego sklepu w stolicy tego kraju.

Czytaj także nasze ostatnie doniesienia o The Body Shop:

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
Producenci
22.07.2024 14:50
Sara James dołącza do grona ambasadorek marki Neonail
Sara James w kampanii Neonailfot. materiały prasowe Neonail

Sara James, artystka młodego pokolenia, która zdobyła już międzynarodową sławę, podjęła współpracę z marką kosmetyczną Neonail i stała się jej ambasadorką.

Sara James, wł. Sara Zofia Egwu-James, jest polską piosenkarką pochodzenia nigeryjskiego. Zwyciężyła czwartą edycji programu The Voice Kids. Była reprezentantką Polski w 19. Konkursie Piosenki Eurowizji Junior, w którym zajęła drugie miejsce. Jest finalistką 17. edycji talent show America’s Got Talent, który dał jej międzynarodowy rozgłos. Jej interpretacja utworu „Lovely” Billie Eilish zachwyciła publiczność i jurorów do tego stopnia, że zdobyła złoty przycisk od Simona Cowella przechodząc do finału bez kolejnych etapów.

Sara James jest niezwykle utalentowana i pracowita. Jej talent, wdzięk, oryginalność i determinacja w dążeniu do celu to atuty dostrzegane nie tylko przez branżę muzyczną i publiczność. Młoda artystka (Sara ma 16 lat) rozpoczęła właśnie współpracę z marką Neonail, jedną z najpopularniejszych w kategorii lakierów (szczególnie hybrydowych) i produktów do manicure.

– Współpraca z Sarą napawa nas dumą – doceniamy jej osiągnięcia, a pasja i zaangażowanie, z jakimi oddaje się ona kolejnym projektom, to prawdziwa inspiracja nie tylko dla młodych, ale i dojrzałych kobiet. Determinacja Sary pokazuje, że marzenia są na wyciągnięcie ręki, jeśli tylko ma się odwagę w pełni wyrazić siebie. Właśnie w tym duchu chcemy w Neonail wspierać kobiety w dążeniu do własnych celów – mówi Anna Uptas, dyrektorka marketingu Neonail.

Marka w swoich działaniach marketingowych mocno skupia się obecnie na wspieraniu kobiet, promowaniu ich indywidualności i siły. Jednym z celów marki jest selfpowerment – dawanie kobietom odwagi do ignorowania stereotypów oraz do budowania własnej pewności siebie i poszuiwania indywidualnej drogi – zarówno w życiu, jak i w świecie urody.

Sama Sara James, która miała okazję współpracować już z wieloma zagranicznymi gwiazdami, a obecnie pracuje nad debiutanckim albumem, przyznaje, że również musi się mierzyć z różnymi stereotypami.

–  Chciałabym, żeby ludzie zrozumieli, że mój wiek nie definiuje jakości mojej pracy – podkreśla.

O swojej współpracy z Neonail mówi: –  Dla mnie paznokcie są niczym biżuteria. Uzupełniają moje stylizacje i wyrażają moją osobowość. Jako artystka opisuję muzykę kolorami, a ładne, zadbane paznokcie są nieodłączną częścią mnie.

  

– Sara to prawdziwy głos swojego pokolenia, a jej osiągnięcia, pasja i zaangażowanie są totalną inspiracją, odbijającą się echem w sercach wszystkich kobiet bez względu na wiek czy pochodzenie. Neonail z Sarą – to idealne zestawienie - marka, która łączy innowację z pięknem i stawianiem na bycie sobą, doskonale współgra z jej artystycznym duchem i wizją – dodaje Sławomir Kochański, CEO agencji Black Moon Creatives, która reprezentuje Sarę James w ramach współpracy z Neonail.

Neonail to jedna z wiodących międzynarodowych marek w kategorii stylizacji i pielęgnacji paznokci. Istnieje od 2006 r. Jest obecna na krajowym i zagranicznych rynkach. Należy do firmy  Cosmo Group, która posiada w swoim portfolio również inne marki kosmetyczne: Mylaq, StayLac i Neo Make Up. W ramach działań wspierających kobiety marka podjęła takie działania, jak sponsoring plebiscytu Superbohaterka Wysokich Obcasów, projektu #byckobieta on Tour i prowadzenie bezpłatnych warsztatów dla Fundacji Piękniejsze Życie.

Wśród ambasadorek marki są polska lekkoatletka Ewa Swoboda, modelka Georgina Rodriguez, włoska przedsiębiorczyni i influencerka Chiara Ferragni.

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
23. lipiec 2024 10:17