StoryEditor
Producenci
26.04.2023 00:00

Beiersdorf rozpoczął rok od wzrostów. Dermokosmetyki i Nivea zrównoważyły straty w La Prairie

Beiersdorf jest jak samochód z napędem na cztery koła – uważa Vincent Warnery, dyrektor generalny Beiersdorf / fot. materiały prasowe
Beiersdorf rozpoczął rok obrotowy 2023 od znacznego wzrostu sprzedaży. Według podanych dzisiaj oficjalnych danych, segment kosmetyczny wygenerował sprzedaż o wartości 2,1 miliarda euro i silny organiczny wzrost o niemal 15 proc. Najlepsze wyniki miał segment dermokosmetyczny z markami Eucerin i Aquaphor. Jednak także Nivea miała znakomity pierwszy kwartał, czego nie można powiedzieć o luksusowej marce La Prairie.

Zgodnie z opublikowanymi właśnie oficjalnymi danymi Beiersdorf, działalność kosmetyczna firmy w pierwszym kwartale roku obrotowego 2023 osiągnęła 2,1 mld euro, co oznacza 14,8-proc. wzrost w ujęciu organicznym. Najbardziej znana marka grupy – Nivea – odnotowała wzrost sprzedaży o 18 proc., a marki dermokosmetyczne – Eucerin i Aquaphor – o niemal 27 proc. Jedynie sprzedaż luksusowych produktów La Prairie spadła – o 12 proc.

– Beiersdorf miał doskonały pierwszy kwartał. Nivea – ikona naszej grupy rosła we wszystkich regionach, a marzec był rzeczywiście najlepszym miesiącem w historii marki. Dzięki silnemu, dwucyfrowemu wzrostowi sprzedaży w Europie i na rynkach wschodzących, wraz z naszym odnoszącym sukcesy biznesem dermokosmetycznym, zrekompensowała trudny kwartał w La Prairie – na który negatywnie wpłynęły skutki blokady koronawirusa w Chinach – skomentował Vincent Warnery, CEO Beiersdorf.  

Dodał, że firma jest jak pojazd z napędem na cztery koła: jeśli jedno straci przyczepność, pozostałe utrzymają pojazd w ruchu do przodu.

To daje nam stabilność i bezpieczeństwo w tych kryzysowych czasach – dodał.

Wzrost sprzedaży w marce Nivea osiągnięto głownie dzięki produktom do opalania, pielęgnacji ust i dezodorantom. Dwucyfrowe wzrosty zanotowano również w produktach do pielęgnacji twarzy. Wynik ten był wspierany przez wzrost cen. Były one dwucyfrowe i dotyczyły wszystkich kluczowych rynków.

Bardzo dobre wyniki osiągnęły dermokosmetyczne marki Eucerin i Aquaphor, osiągając organiczny wzrost sprzedaży o 26,9 proc. Motorem wzrostu były produktów do opalania w Ameryce Łacińskiej, ale branża dermokosmetyczna odnotował również silny wzrost sprzedaży w Europie, zdobywając udziały we wszystkich segmentach kategorii.

La Prairie, luksusowa marka Beiersdorf, odnotowała spadek sprzedaży o 12 proc. w pierwszym kwartale. Było to spowodowane trudnymi warunkami rynkowymi w Chinach w związku ze zmianami w polityce covidowej. Miało to znaczący wpływ na silną wcześniej sprzedaż w kanałach związanych z turystyką. Jednak sprzedaż detaliczna w Chinach od lutego znacznie się poprawiła, zarówno w sklepach stacjonarnych, a ostatnio także w obszarze turystycznym.

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
Producenci
21.05.2024 10:12
Warsztaty menstruacyjne Vuokkoset dla dziewczynek i chłopców poprowadzi Gini Gina
Pod pseudonimem Gini Gina ukrywa się lekarka Angelika Szymańska.Instagram @gini.gina
Fińska marka artykułów do higieny intymnej Vuokkoset powraca do polskich szkół podstawowych z drugą edycją warsztatów edukacyjnych #MOJAKREW. Znana influencerka Angelika Szymańska, działająca pod pseudonimem Gini Gina, prowadząca warsztaty, stara się przełamać społeczne tabu związane z menstruacją, edukując młodzież o tym naturalnym procesie biologicznym.

Vuokkoset, popularna fińska marka specjalizująca się w produkcji naturalnych produktów do higieny intymnej, stara się zmieniać postrzeganie miesiączki poprzez organizację warsztatów #MOJAKREW. Celem tych warsztatów jest edukacja młodzieży o menstruacji w sposób rzetelny i bezpieczny, co jest szczególnie istotne w kontekście często występujących nieporozumień i mitów związanych z tym tematem.

Warsztaty prowadzone są przez Angelikę Szymańską, znaną w środowisku internetowym jako Gini Gina. Jako doświadczona ginekolożka i influencerka zdrowotna, Szymańska doskonale łączy swoje medyczne doświadczenie z umiejętnościami komunikacyjnymi, co pozwala jej skutecznie docierać do młodych ludzi. Zajęcia, które odbyły się po raz pierwszy 20 maja 2024 roku, są dostępne zarówno w formie stacjonarnej, jak i online, co umożliwia szeroki dostęp do edukacji niezależnie od miejsca zamieszkania uczestników.

Podczas warsztatów uczniowie dowiadują się nie tylko o aspektach biologicznych menstruacji, ale także o kwestiach psychologicznych i społecznych związanych z tym zjawiskiem. Edukacja ta jest kierowana zarówno do dziewcząt, jak i chłopców, co jest istotne dla budowania wzajemnego zrozumienia i empatii między płciami. Statystyki pokazują, że aż 41 proc. kobiet przyznaje, iż w ich domach nie rozmawia się o menstruacji, a 23 proc. uważa, że jest to temat krępujący.

Czytaj także: Akcja Menstruacja zapowiada kolejną edycję: Femina wsparła projekt po raz 3.

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
Producenci
20.05.2024 16:43
Pierwszy sklep marki Rituals Cosmetics w Suwałkach otwarty od 22. maja
Nowy sklep Rituals znajdzie się w suwalskim centrum handlowym.Rituals
Już 22 maja o godzinie 9:00 mieszkańcy Suwałk będą mieli szansę odwiedzić nowo otwarty sklep Rituals Cosmetics, który znajdzie się w Centrum Handlowym Suwałki Plaza. Marka planuje również informować o kolejnych otwarciach w najbliższym czasie. Inauguracja sklepu, przypadająca na kilka dni przed Dniem Matki, zapewni doskonałą okazję do zakupu wyjątkowego prezentu.

Już 22 maja o godzinie 9:00 mieszkańcy Suwałk będą mieli możliwość odwiedzenia nowo otwartego sklepu Rituals Cosmetics. Pierwsze 50 osób, które tego dnia zrobią zakupy, otrzyma specjalne upominki od marki. Do końca maja klienci będą mogli również skorzystać z promocji na świece zapachowe z Classic Collection za 86 zł oraz krem do twarzy z filtrem SPF z kolekcji The Ritual of Karma za 60 zł. W ciągu pierwszych 10 dni od otwarcia, popularne wśród klientek i klientów pianki pod prysznic będą dostępne za 35 zł. Dodatkowo, członkowie programu My Rituals, którzy wydadzą minimum 190 zł, otrzymają mini patyczki zapachowe z kolekcji Classic Collection jako prezent.

Nowy sklep holenderskiej marki znajdzie się w Centrum Handlowym Suwałki Plaza; w tym obiekcie rywalizować będzie między innymi z drogeriami Hebe i Rossmann, perfumerią Douglas, i Apteką Superpharm.

Rituals, marka założona w Amsterdamie w 2000 roku, rozwinęła się na światowego lidera w branży, obecnego w ponad 36 krajach i miastach takich jak Londyn, Paryż, Hongkong, czy Nowy Jork. Posiada obecnie ponad 1041 sklepów, 3900 miejsc w systemie shop-in-shop oraz pięć spa, w tym pierwsze na świecie Mind Oasis. W Europie ich obiekty znajdują się w czterech dodatkowych lokalizacjach: we Frankfurcie, Antwerpii, Barcelonie i Paryżu.

Czytaj także: Rituals Cosmetics otworzy w tym roku siedem nowych sklepów w Polsce

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
21. maj 2024 12:19