StoryEditor
Producenci
19.05.2022 00:00

Beiersdorf wciąż pracuje nad znaczeniem koenzymu Q10 dla skóry

Beiersdorf był gospodarzem 10. konferencji Międzynarodowego Stowarzyszenia Koenzymu Q10 (ICQA). Pojawili się niej eksperci z całego świata, by omówić najnowsze wyniki badań nad ta substancją. Eksperci Beiersdorf zaprezentowali efekty swoich prac o wpływie Q10 na procesy starzenia się skóry.

Konferencja Międzynarodowego Stowarzyszenia Koenzymu Q10 odbyła się w dniach 12-15 maja 2022 r. w centrum badawczym Beiersdorf w Hamburgu. Zgromadziła 160 uczestników, którzy dyskutowali o najnowszych odkryciach dotyczących tej substancji wytwarzanej naturalnie przez organizm.

Międzynarodowe Stowarzyszenie Koenzymu Q10 zostało założone przez naukowców z różnych krajów we wrześniu 1997 roku i ma swoją siedzibę w Instytucie Biochemii na Politechnice Marche w Ankonie we Włoszech. Jego celem jest regularne dzielenie się najnowszymi odkryciami dotyczącymi Q10 z wielu dyscyplin naukowych, w tym badań nad chorobą Parkinsona, cukrzycą i rakiem.

Koncentrując się na skórze, naukowcy z Beiersdorf od samego początku należą do ścisłego grona ekspertów od Q10. Od ponad 20 lat publikują wyniki swoich badań w renomowanych czasopismach i przekazują swoją wiedzę na licznych wydarzeniach specjalistycznych. Wyniki swoich ostatnich badań firma przedstawiła na tegorocznej konferencji ICQA.

– Q10 nadal oferuje znaczny potencjał w dziedzinie pielęgnacji przeciwstarzeniowej skóry, ponieważ wciąż odkrywamy nowe szczegóły – wyjaśnia dr Julia Weise, kierownik laboratorium ds. testów biologicznych Beiersdorf.

Najnowsze badanie Baierdorf zostało opracowane wspólnie z prof. Lucą Tiano z uniwersytetu w Ankonie. Naukowcy dowiedli w nim, że przyczyną starzenia się skóry, a także osłabienia struktur tkanki łącznej jest właśnie spadek poziomu Q10 w komórkach skóry z powodu wieku.

– Wiedza ta daje nam jeszcze lepsze zrozumienie kluczowej funkcji Q10 i pozwala w szczególny sposób wpływać na witalność komórek skóry. Udowodniliśmy również, że można uzupełnić deficyt Q10, a zatem komórki można odmłodzić biologicznie – mówi dr Julia Weise.

Wiedza ta pozwoliła firmie Beiersdorf poprawiać skuteczność produktów z Q10, np. poprzez połączenie koenzymu z wysoce skutecznymi składnikami aktywnymi, takimi jak kreatyna i witamina C.

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
Producenci
17.06.2024 14:55
Lush Cosmetics nawiązał współpracę ze start-upem zagospodarowującym resztki jedzenia
SEAHMIE lhocmspk, CC BY-SA 4.0, via Wikimedia Commons
Firma Lush Cosmetics nawiązała współpracę ze startupem The Waste Lab, który zagospodarowuje resztki jedzenia, w tym owoców i warzyw, i przerabia je na kompost.

Jak podaje portal Cosmetics Business, firma Lush Cosmetics, znana ze swojego odpowiedzialnego podejścia do biznesu, nawiązała współpracę ze start-upem The Waste Lab działającym w Zjednoczonych Emiratach Arabskich, który zagospodarowuje pozostałości jedzenia z restauracji, hoteli, firm i przekształca je w kompost.

W ten sam sposób laboratorium odpadów ma zagospodarować odpady świeżych owoców, warzyw i ziół wykorzystywane do produkcji kosmetyków w zakładzie produkcyjnym Lush Jebel Ali położonym na obrzeżach Dubaju.

 Jesteśmy zachwyceni znalezieniem partnera takiego jak The Waste Lab, firmy, która jest zgodna z naszą wizją gospodarki o obiegu zamkniętym. Zrównoważony rozwój po prostu nie wystarczy, potrzebne są praktyki regeneracyjne, praktyki cyrkulacyjne i permakultura – powiedziała Anita Baker, dyrektor zarządzająca Lush MENA.

Natomiast Lara Hussein, dyrektor generalna The Waste Lab podkreśliła:  Nasza współpraca w centrum produkcyjnym Lush w Jebel Ali jest przykładem tego, jak innowacyjna i oparta na przyrodzie gospodarka odpadami może przekształcić resztki jedzenia w cenny kompost. Ten kompost nie tylko redukuje ilość odpadów, ale także wspiera lokalne gospodarstwa, wzbogacając glebę i wspierając rolnictwo regeneracyjne.

Czytaj także: Konsumeryzm kontra branża beauty — czy da się funkcjonować w przemyśle urodowym i nie napędzać kryzysu zakupowego?

Resztki bio odpadów pozyskiwanych z Lush są wykorzystywane do opracowywania mieszanek kompostowych – obecnie znajdujących się w fazie badawczo-rozwojowej – w celu wspierania lokalnych gospodarstw, poprawy jakości gleby i promowania regeneracyjnych praktyk rolniczych.

Zjednoczone Emiraty Arabskie postawiły sobie za cel osiągnięcie zerowej ilości odpadów składowanych na wysypiskach do roku 2050 r.

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
Producenci
17.06.2024 14:04
Beauty coLAB – aplikacja i platforma L’Oréal dla influencerów ruszyła
Beauty coLAB aplikacja i platforma edukacyjna dla influencerówfot. Instagram beautycolab_pl
Beauty coLAB to innowacyjna platforma stworzona przez grupę L’Oréal dla influencerów. Będą na niej dostępne konkursy, szkolenia i nowe możliwości współpracy z topowymi markami beauty. Na razie do platformy można dołączyć tylko na specjalne zaproszenie.

Pod koniec 2023 r. na Instagramie pojawił się  profil beautycolab_pl opatrzony opisem: Zostań głosem topowych marek i rozwijaj się jako influencer. Dołącz do nas i zdobywaj nagrody!

1 maja br. twórcy profilu odsłonili karty: Witaj w świecie Beauty coLAB - jedynej oficjalnej aplikacji stworzonej przez grupę L’Oréal dla influencerów. Czekają na Ciebie najgorętsze nowości beauty, konkursy i mega nagrody! Zostaw follow i buduj z nami społeczność najlepszych twórców #BeautycoLAB!

Do platformy mogą obecnie dołączyć wybrani twórcy. Otrzymują oni od marki zaproszenie i specjalny formularz rejestracyjny, który przechodzi weryfikację. Jeśli jest ona pozytywna twórca staje się częścią społeczności Beauty coLab. W przyszłości rekrutacja ma być otwarta dla szerokiego grona twórców – taka padła odpowiedź na pytania influencerów, które pojawiły się pod postem.

Aplikacja wzbudza duże zainteresowanie, ponieważ osoby, które z niej korzystają mogą nie tylko testować produkty i zdobywać nagrody, ale także otrzymują dostęp do wiedzy, jak działać w social mediach i rozwinąć swój profil.

Beauty coLab informuje m.in. o tym, że zmiany w algorytmie Instagrama dają szansę na wybicie się mniejszym, ale ambitnym twórcom. Najbardziej doceniane będą konta tworzące autorskie treści, natomiast zasięgi stracą te, które repostują zdjęcia lub reelsy.

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
18. czerwiec 2024 15:06