StoryEditor
Producenci
12.11.2023 15:22

Blanka Chmurzyńska-Brown w zespole L‘Oréal. Transfer roku!

Blanka Chmurzyńska-Brown, Public Affairs Director L‘Oréal Poland and Baltic HUB (w środku), Barbara Stępień, Corporate Communication Director L‘Oréal Poland and Baltic HUB i Valéry Gaucherand, CEO L‘Oréal Poland & Baltic Hub / L‘Oréal
Blanka Chmurzyńska-Brown po 21 latach na stanowisku dyrektor generalnej Polskiego Związku Przemysłu Kosmetycznego zdecydowała się na przejście do L‘Oréal – największego światowego koncernu kosmetycznego. Objęła stanowisko Public Affairs Director for L‘Oréal Poland and Baltic HUB.

Blanka Chmurzyńska Brown przez 21 lat związana była z Polskim Związkiem Przemysłu Kosmetycznego – największą organizacją branżową sektora kosmetycznego. Zarządzała zespołem na stanowisku dyrektor generalnej.

Na początku września br. Blanka Chmurzyńska-Brown ogłosiła, że podjęła decyzję o odejściu z organizacji.

Z Polskim Związkiem Przemysłu Kosmetycznego związałam się na ponad połowę mojego zawodowego życia. Włożyłam w budowę tej organizacji moje najlepsze umiejętności i całe serce – mam nadzieję, że było to odczuwalne dla wszystkich, z którymi dane mi było pracować. Zostawiam organizację w olimpijskiej formie. Związek jest dziś najliczniejszy i najbogatszy pod względem liczby członków w całej swojej historii

 – mówiła wówczas Blanka Chmurzyńska-Brown.

Organizacja poinformowała, że stanowisko dyrektor generalnej zarząd Związku powierzył dr Justynie Żerańskiej, dotychczasowej senior regulatory affairs manager, która w zespole Kosmetycznych jest od ponad 6 lat, a z branżą jest związana od początku swojej kariery zawodowej.

Blanka Chmurzyńska-Brown zapewniła, że pozostaje w branży i będzie wspierać rozwój związku w nowym miejscu.

Wiadomo już, że była dyrektor generalna Kosmetycznych związała się z koncernem L‘Oréal.

Drodzy, z dumą informuję, że dołączyłam do zespołu L‘Oréal jako Public Affairs Director for L‘Oréal Poland and Baltic HUB. Zaczynam nowy, ekscytujący etap rozwoju zawodowego w zespole Corporate Affairs and Engagement. Valéry Gaucherand thank you very much for your trust! Barbara Stępień oraz Annalisa Barbagallo thank you for your kind and warm welcome to our team

– napisała Blanka Chmurzyńska-Brown na swoim oficjalnym profilu na Linkedin.

Blanka Chmurzyńska-Brown przez 21 lat pełniła funkcję dyrektorki generalnej  Polskiego Związku Przemysłu Kosmetycznego, odpowiadając za strategię i rozwój organizacji w kraju, jak i w Unii Europejskiej poprzez szereg działań: od rzecznictwa na poziomie najwyższych szczebli administracji rządowej, poprzez integrację ludzi branży. Jako członkini zarządu Cosmetics Europe odpowiadała za tworzenie strategii również tej europejskiej organizacji.

Pełniła także funkcje przewodniczącej Komitetu Technicznego ds. Kosmetyków w Polskim Komitecie Normalizacyjnym i prezesa Fundacji Piękniejsze Życie – polskiej części globalnego projektu „Look Good… Feel Better”, która pomaga kobietom walczyć z wizualnymi skutkami choroby nowotworowej. W latach 2016-2019 była członkinią zarządu Związku Stowarzyszeń Rada Reklamy.

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
Producenci
23.07.2024 09:55
Auréa kupiła The Body Shop — czy to koniec peregrynacji marki po portfoliach?
Brytyjska marka kosmetyków w końcu znalazła nabywcę.Meghna R via Unsplash

Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, The Body Shop wyjdzie z zarządu komisarycznego w przyszłym miesiącu, ma nadzieję Auréa Holdings. Najwyższą ofertę za bankrutującą markę złożyła spółka holdingowa należąca do Mike’a Jatanii, jednego z najbogatszych przedsiębiorców w Wielkiej Brytanii, który zgromadził swoje bogactwo dzięki markom pielęgnacyjnym i kosmetycznym, takim jak Molton Brown, Biolabs, Lypsyl i Harmony.

Auréa Holdings postrzega The Body Shop jako interesujący dodatek do swojego istniejącego portfela. Charles Denton, były CEO Molton Brown, natychmiast objął stanowisko nowego dyrektora generalnego firmy. Na LinkedIn sugeruje nową strategię, mówiąc, że stawia na długoterminowy rozwój i nie zamierza zamykać więcej sklepów. To obiecujące podejście, które może przynieść stabilizację i rozwój marki.

Zanim doszło do przejęcia, zarządcy zamknęli 82 sklepy w Wielkiej Brytanii, co skutkowało utratą 489 miejsc pracy w sklepach oraz 270 w biurach. Oddziały belgijski i niemiecki ogłosiły upadłość, co pokazuje skalę problemów, z jakimi borykała się marka. Teraz, pod nowym kierownictwem, istnieje szansa na odbudowę i wzmocnienie pozycji The Body Shop na rynku.

Co przejęcie oznacza dla przyszłości The Body Shop na kontynentalnej Europie, a zwłaszcza w Holandii, wciąż pozostaje niejasne. Wraz z nową strategią i zarządem, istnieje potencjał na rewitalizację marki i ponowne wprowadzenie jej na rynek europejski. Oczekiwania są wysokie, a dalsze kroki Auréa Holdings będą bacznie obserwowane przez rynek i konsumentów.

The Body Shop kończy jednocześnie swoją działalność we Francji, jak informuje Grazia.fr. Decyzja ogłoszona przez Sąd Handlowy w Paryżu 17 lipca 2024 roku zamyka rozdział, który rozpoczął się w 1982 roku otwarciem pierwszego sklepu w stolicy tego kraju.

Czytaj także nasze ostatnie doniesienia o The Body Shop:

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
Producenci
22.07.2024 14:50
Sara James dołącza do grona ambasadorek marki Neonail
Sara James w kampanii Neonailfot. materiały prasowe Neonail

Sara James, artystka młodego pokolenia, która zdobyła już międzynarodową sławę, podjęła współpracę z marką kosmetyczną Neonail i stała się jej ambasadorką.

Sara James, wł. Sara Zofia Egwu-James, jest polską piosenkarką pochodzenia nigeryjskiego. Zwyciężyła czwartą edycji programu The Voice Kids. Była reprezentantką Polski w 19. Konkursie Piosenki Eurowizji Junior, w którym zajęła drugie miejsce. Jest finalistką 17. edycji talent show America’s Got Talent, który dał jej międzynarodowy rozgłos. Jej interpretacja utworu „Lovely” Billie Eilish zachwyciła publiczność i jurorów do tego stopnia, że zdobyła złoty przycisk od Simona Cowella przechodząc do finału bez kolejnych etapów.

Sara James jest niezwykle utalentowana i pracowita. Jej talent, wdzięk, oryginalność i determinacja w dążeniu do celu to atuty dostrzegane nie tylko przez branżę muzyczną i publiczność. Młoda artystka (Sara ma 16 lat) rozpoczęła właśnie współpracę z marką Neonail, jedną z najpopularniejszych w kategorii lakierów (szczególnie hybrydowych) i produktów do manicure.

– Współpraca z Sarą napawa nas dumą – doceniamy jej osiągnięcia, a pasja i zaangażowanie, z jakimi oddaje się ona kolejnym projektom, to prawdziwa inspiracja nie tylko dla młodych, ale i dojrzałych kobiet. Determinacja Sary pokazuje, że marzenia są na wyciągnięcie ręki, jeśli tylko ma się odwagę w pełni wyrazić siebie. Właśnie w tym duchu chcemy w Neonail wspierać kobiety w dążeniu do własnych celów – mówi Anna Uptas, dyrektorka marketingu Neonail.

Marka w swoich działaniach marketingowych mocno skupia się obecnie na wspieraniu kobiet, promowaniu ich indywidualności i siły. Jednym z celów marki jest selfpowerment – dawanie kobietom odwagi do ignorowania stereotypów oraz do budowania własnej pewności siebie i poszuiwania indywidualnej drogi – zarówno w życiu, jak i w świecie urody.

Sama Sara James, która miała okazję współpracować już z wieloma zagranicznymi gwiazdami, a obecnie pracuje nad debiutanckim albumem, przyznaje, że również musi się mierzyć z różnymi stereotypami.

–  Chciałabym, żeby ludzie zrozumieli, że mój wiek nie definiuje jakości mojej pracy – podkreśla.

O swojej współpracy z Neonail mówi: –  Dla mnie paznokcie są niczym biżuteria. Uzupełniają moje stylizacje i wyrażają moją osobowość. Jako artystka opisuję muzykę kolorami, a ładne, zadbane paznokcie są nieodłączną częścią mnie.

  

– Sara to prawdziwy głos swojego pokolenia, a jej osiągnięcia, pasja i zaangażowanie są totalną inspiracją, odbijającą się echem w sercach wszystkich kobiet bez względu na wiek czy pochodzenie. Neonail z Sarą – to idealne zestawienie - marka, która łączy innowację z pięknem i stawianiem na bycie sobą, doskonale współgra z jej artystycznym duchem i wizją – dodaje Sławomir Kochański, CEO agencji Black Moon Creatives, która reprezentuje Sarę James w ramach współpracy z Neonail.

Neonail to jedna z wiodących międzynarodowych marek w kategorii stylizacji i pielęgnacji paznokci. Istnieje od 2006 r. Jest obecna na krajowym i zagranicznych rynkach. Należy do firmy  Cosmo Group, która posiada w swoim portfolio również inne marki kosmetyczne: Mylaq, StayLac i Neo Make Up. W ramach działań wspierających kobiety marka podjęła takie działania, jak sponsoring plebiscytu Superbohaterka Wysokich Obcasów, projektu #byckobieta on Tour i prowadzenie bezpłatnych warsztatów dla Fundacji Piękniejsze Życie.

Wśród ambasadorek marki są polska lekkoatletka Ewa Swoboda, modelka Georgina Rodriguez, włoska przedsiębiorczyni i influencerka Chiara Ferragni.

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
23. lipiec 2024 10:32