StoryEditor
Producenci
14.04.2023 00:00

Burdy pod siedzibą LVMH blisko Champs-Élysées w związku z protestami przeciwko podniesieniem wieku emerytalnego

Francuscy protestujący szturmują siedzibę luksusowego konglomeratu LVMH w ramach protestów przeciwko nowej ustawie emerytalnej.Kadr z reportażu The Telegraph
Francuscy protestujący na krótko wtargnęli do siedziby LVMH (Louis Vuitton Moët Hennessy) w Paryżu podczas ogólnokrajowych demonstracji. Rząd Francji ogłosił plan podniesienia ustawowego wieku emerytalnego z 62 do 64 lat, co wywołało protesty pracowników. Wydawało się, że kwatera główna LVMH jest celem, a protestujący przebywali w budynku przez około 10 minut, zanim zostali ewakuowani. Miliarder, prezes i dyrektor naczelny LVMH, Bernard Arnault, jest aktualnie częstym celem sloganów i śpiewów podczas protestów we Francji.

Setki tysięcy ludzi wzięło udział w kolejnej rundzie demonstracji w całej Francji w czwartek w związku z rządowymi planami podniesienia wieku emerytalnego z 62 do 64 lat, na dzień przed kluczowym orzeczeniem sądu w sprawie konstytucyjności dzielącego prawa. Nagrania wideo z miejsca zdarzenia pokazują, jak garstka protestujących z Generalnej Konfederacji Pracy idzie prosto do siedziby luksusowego konglomeratu Louis Vuitton Moët Hennessy, ignorując wszystkie inne budynki przy Polach Elizejskich.

Incydent miał miejsce tego samego dnia, kiedy akcje LVMH wzrosły o 4,6 proc., osiągając najwyższy w historii poziom 875 euro za sztukę. Firma, która jest właścicielem takich marek jak Tiffany and Co., Dior i Bulgari, jest obecnie najcenniejszą spółką w Europie, odnotowując, że jej przychody wzrosły w ostatnim kwartale o 17 proc. pomimo trudności ekonomicznych. Prezes firmy, Bernard Arnault, został właśnie okrzyknięty najbogatszym człowiekiem na świecie na początku tego miesiąca, odbierając Elonowi Muskowi tytuł, z majątkiem wartym 211 miliardów dolarów.
 


Jeśli szukasz pieniędzy na sfinansowanie emerytur, weź je z kieszeni miliarderów – powiedział przedstawiciel związku kolejowego o nowym planie reformy budżetu emerytalnego. Poza siedzibą LVMH lider związkowy Fabien Villedieu powiedział CNN, że jeśli Macron chce znaleźć pieniądze na sfinansowanie systemu emerytalnego, powinien przyjść tutaj, aby je znaleźć. Materiał wideo uchwycił tłum mężczyzn wymachujących flarami i transparentami, gdy przedzierali się przez wejście do siedziby luksusowej grupy na paryskiej Avenue Montaigne. Inny klip wideo pokazuje tłum idący ruchomymi schodami do recepcji, która prowadzi na wyższe piętra, gdzie dyrektor generalny LVMH, Bernard Arnault, ma biura wraz z innymi kierownikami najwyższego szczebla. Widziano również ponad 100 protestujących kręcących się wokół wyłożonego boazerią holu wejściowego budynku przy ekskluzywnej Avenue Montaigne i wspinających się po ruchomych schodach prowadzących na wyższe piętra, podczas gdy inni wypełniali ulicę na zewnątrz, wielu machało flagami związku pracowników kolei Sud Rail.

Rząd zamierza podnieść wiek emerytalny, aby zrównoważyć budżet emerytalny. Francuscy pracownicy emerytalni, głównie ci, którzy pracują na kolei, protestują od tygodni, próbując powstrzymać zmiany. Dwunasty dzień protestów (piątek 14.04) będzie dniem, w którym rząd oficjalnie podniesie wiek emerytalny o 2 lata. Policja zatrzymała tymczasem protest przed Radą Konstytucyjną, francuskim odpowiednikiem Sądu Najwyższego, która w piątek wyda długo oczekiwane orzeczenie w sprawie ważności ustawy o reformie emerytalnej. Zakaz protestów w okolicy obowiązuje od czwartku wieczorem do soboty rano czasu lokalnego.

Wczorajsze protesty były postrzegane jako ostatnia próba utrzymania wieku emerytalnego na poziomie 62 lat. Jak dotąd przedstawiciele LVMH odmówili komentarza. Jedna z internautek podsumowała jednak sprawę dosadnie: mam nadzieję zobaczyć to wszystko w 4. sezonie Emily w Paryżu.

Czytaj także: Dior staje w obliczu pozwu zbiorowego w związku z mylącym oznaczeniem SPF

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
Producenci
28.09.2023 16:01

Anna Wasilewska, Orientana: Zwiększamy inwestycje w e-commerce

Anna Wasilewska, współwłaścicielka i prezes OrientanaOrientana
Orientana zwiększa inwestycje w e-commerce i zasięg na rynkach zagranicznych poprzez wchodzenie na nowe platformy sprzedażowe. Ostatnią inwestycją jest współpraca z platformą Modivo.

Orientana, polska firma kosmetyczna specjalizująca się w kosmetykach naturalnych bazujących na składnikach azjatyckich coraz więcej inwestuje w kanał e-commerce.

Od czasu pandemii zdecydowanie zwiększyliśmy inwestycje w e-commerce i bardzo prężnie rozwijamy się w tym zakresie. Działamy nie tylko na rynku polskim, ale również na platformach zagranicznych takich jak Amazon, Zalando, czy Notino. Obserwujemy stałe i spore wzrosty rok do roku. Wdrażamy szereg innowacji i automatyzacji w naszym firmowym sklepie internetowym oraz komunikacji z klientami. Wspieramy w zakresie e-commerce partnerów handlowych Orientana – duże drogerie sieciowe, apteki, czy wiodące drogerie internetowe

 – mówi Anna Wasilewska, właścicielka i prezes firmy Orientana.

Jak mówi, marka ma najsilniejszą pozycję na Amazonie, gdzie działają jej sklepy i notują wzrosty rok do roku.

Mogę także pochwalić się, że Amazon wyróżnił nas w programie promującym wyjątkowo ciekawe koncepty i potencjałowe marki, a tym samym Orientana znalazła się w Amazon Launchpad. Rozwijamy się także wraz z platformą Notino na 8 rynkach zagranicznych. Nowy projekt do którego zostaliśmy zaproszeni w ramach rozwijania kategorii beauty to Modivo. Sądzę, że ta platforma ma ogromny potencjał

– dodaje prezes Orientany.

Od ponad roku Orientana jest także obecna w wybranych drogeriach i sklepie internetowym potentata hiszpańskiego rynku kosmetycznego – Druni. Ostatnio kosmetyki firmy zostały także wprowadzone do e-sklepów Hebe na Słowacji oraz w Czechach.

 

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
Producenci
28.09.2023 11:11

PZ Cussons ogłosiło wstępne wyniki za rok 2023. To trzeci rok porównywalnego wzrostu przychodów

PZ Cussons
PZ Cussons ogłosiło wstępne wyniki za rok 2023. Producent takich marek jak Carex, Imperial Leather i Original Source ogłosił, że odnotował trzeci rok porównywalnego wzrostu przychodów i poczynił dalsze strategiczne postępy pomimo wymagającego środowiska rynkowego.

PZ Cussons ogłosiło wstępne wyniki za rok 2023, podkreślając trzeci z rzędu rok wzrostu porównywalnych przychodów i postępy w strategii, mimo trudnych warunków rynkowych. Przychody porównywalne wzrosły o 6,1 proc. w porównaniu rocznym, osiągając 656,3 mln funtów, głównie dzięki aktywom Child‘s Farm. Zysk przed opodatkowaniem wzrósł o 12,6 proc. do 74,1 mln funtów. Firma spodziewa się kontynuacji wzrostu przychodów w roku finansowym 2024.

Ciągły wzrost rentownych przychodów w Nigerii przyczynił się do wzrostu skorygowanego zysku brutto Grupy o 12,6 proc., ale wpływ wynikającego z tego obciążenia podatkowego i zwiększonych udziałów niekontrolujących doprowadził do skorygowanego spadku wskaźnika zysk-na-akcję o 10,7 proc.

PZ Cussons plc jest przewodnim brytyjskim producentem artykułów higieny osobistej i towarów konsumpcyjnych. Działa na całym świecie, zwłaszcza w krajach Afryki i Wspólnoty Narodów Zjednoczonych, jednak część marek jest dystrybuowana w innych krajach; w Polsce suckesy odniosła marka Original Source, dostępna między innymi w sklepach sieci Rossmann, Topaz, Drogeriach Natura. Spółka jest notowana na Londyńskiej Giełdzie Papierów Wartościowych i wchodzi w skład indeksu FTSE 250.

Czytaj także: PZ Cussons kupił brytyjską markę pielęgnacyjną dla dzieci Childs Farm

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
28. wrzesień 2023 19:46