StoryEditor
Producenci
09.02.2024 14:05

Colgate-Palmolive został pozwany za wprowadzające w błąd oświadczenia dotyczące możliwości recyklingu opakowań past do zębów

Opakowanie z oznaczeniem Recyclable Tube. ”Kupując pastę do zębów w tej tubce dbasz o środowisko” przekonuje Colgate na stronie internetowej  / colgate.pl
Colgate-Palmolive musi przygotować się do pozwu zbiorowego w sprawie opakowań past do zębów oferowanych przez firmę. Konsumenci uważają, że zostali wprowadzeni w błąd co do możliwości ich recyklingu. Sędzia z San Francisco odrzucił wniosek firmy o oddalenie pozwu, przyznając powodom rację, iż mogli czuć się oszukani, w związku z tym, że większość zakładów recyklingu w USA nie przyjmuje tub po pastach do zębów.

W lutym 2022 r. firma Colgate-Palmolive wprowadziła na rynek USA tubę past do zębów marki Colgate nadającą się do recyklingu. Powstała ona z monomateriału HDPE i zgodnie z zapewnieniami firmy można ją przetwarzać wraz z innymi pojemnikami HDPE nr 2, stosowanymi do detergentów czy napojów. Colgate stwierdził też, że jest to pierwsza tuba uznana przez firmy recyklingowe za nadającą się do przetworzenia.

Pomimo to okazało się, że większość amerykańskich zakładów recyklingu nie akceptuje tych tubek. W związku z tym w sierpniu ubiegłego roku konsumenci wnieśli pozew zbiorowy, w którym argumentowali, że przekaz reklamujący pasty do zębów Colgate i Tom‘s of Maine jako „pierwszą tubkę nadającą się do recyklingu” wprowadza w błąd.

W pozwie stwierdza się, że Colgate-Palmolive wiedziała, że większość zakładów recyklingu nie przyjmuje tych opakowań i trafią one do spalarni lub na wysypisko. Firmę oskarża się również o naruszenie wytycznych Federalnej Komisji Handlu Stanów Zjednoczonych dotyczących ochrony środowiska.

Amerykański sędzia Joseph Spero w San Francisco odrzucił wniosek firmy o oddalenie pozwu, a jej argumenty uznał za nieprzekonujące. Tym bardziej, że powodowie twierdzili, że nie kupiliby past Colgate, gdyby wiedzieli, że większość zakładów nie przyjmuje tubek do recyklingu, lub nie płaciłoby tyle za produkt, którego opakowanie nie nadaje się do przetworzenia.

Powodowie domagają się nakazu uniemożliwiającego firmie umieszczanie na etykietach oświadczeń o możliwości recyklingu, a także odszkodowania za straty moralne.

W Polsce Colgate również wprowadził na rynek pasty do zębów w tubkach nadających się do recyklingu. Tak jak w Stanach Zjednoczonych prowadzi też kampanię edukacyjną mającą na celu zwiększenie świadomości konsumentów na temat wyższości produktów oferowanych w opakowaniach nadających się do przetworzenia. Można się z nią zapoznać na stronie internetowej marki.  

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
Producenci
23.02.2024 12:14
Nails Inc we współpracy z McDonald‘s tworzy kolekcję produktów do manicure
Nails Inc.
Współprace między markami spożywczymi a urodowymi nie przestają wychodzić z mody: zestaw Nails Inc x McDonald’s Mini Nail Polish Duo zawiera dwa miniaturowe lakiery do paznokci Nails Inc: „Big Mac Please” i „Gotta Ketchup”. Manicure McDonald‘s można pokryć specjalnie zaprojektowanymi naklejkami, aby stworzyć manicure inspirowany wizytą w jednej z najpopularniejszych na świecie sieci fastfoodowych.

Nails.inc nawiązało współpracę z międzynarodową marką fastfoodową, McDonald’s. W nowej kolekcji znajdują się lakiery do paznokci w kolorach inspirowanych McDonald‘s, topper z brokatem w kształcie serca, naklejki i paznokcie wciskane. Projektowanie opakowań zwraca się także w stronę marki McDonald’s. Zestaw lakieru do paznokci i burgera z naklejkami jest dostępny w pudełku w kształcie Big Maca, a zestaw frytek przypomina pudełka po frytkach. Na zakrętce butelki toppera widnieje napis „I‘m lovin‘ it” – dżingiel McDonald’s po raz pierwszy zaśpiewany przez Justina Timberlake’a, za który artysta odebrał czek na 6 milionów dolarów.

Zestaw sztucznych paznokci Nails Inc x McDonald‘s jest zapakowany w charakterystyczną brązową torebkę i inspirowany charakterystycznymi frytkami. Zestaw zawiera 30 sztucznych paznokci w kształcie migdałów w klasycznym odcieniu nude oraz wybór paznokci z nadrukiem frytek. Lakier Topper Nails Inc x McDonald‘s Gold Hearts zawiera błyszczące złote serduszka, które można nakładać na każdy lakier. Kolekcja Nails Inc x McDonald’s jest dostępna online na Nailsinc.com i Amazon oraz w sklepach i Target.com od 3 marca 2024 r.

To kolejna w ostatnim czasie współpraca marki spożywczej z kosmetyczną: Absolut i Kahlúa stworzyły nową wodę perfumowaną inspirowaną koktajlem Espresso Martini, E.l.f. cosmetics wypuściło paletę do makijażu inspirowaną daniami sieci Chipotle,  whisky Fireball weszło do kategorii kosmetycznej z pomadką, a Burt‘s Bees stworzyło pielęgnacyjny balsam do ust o smaku sosu Hidden Valley Ranch.

Czytaj także: Kline Group: Europa dalej goni Stany, jeśli chodzi o rozwój rynku profesjonalnych produktów do manicure

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
Producenci
22.02.2024 12:28
Maybelline New York rozświetla przestrzeń na muralach w kampanii baz pod makijaż
Maybelline Instant Perfector Glow to baza pod makijaż, która działa także jako rozświetlacz, korektor i krem BB. Murale promujące produkt umiejscowione są w Warszawie przy Metrze PolitechnikaMullenLowe Warsaw
„Kliknij po efekt rozświetlenia” pod takim hasłem prowadzona jest kampania launchująca nową bazę rozświetlającą 4w1 Instant Perfector Glow marki Maybelline New York. W jej ramach przy Metrze Politechnika w Warszawie powstały dwa murale.

Jednym z najbardziej widocznych elementów kampanii marki Maybelline New York (L’Oréal Polska) pod hasłem „Kliknij po efekt rozświetlenia” są dwa murale zainstalowane w przestrzeni miejskiej. Pierwszy z nich to mural motion, który dynamicznie nawiązuje do efektu rozświetlenia, jaki daje baza rozświetlająca 4w1 Instant Perfector Glow. Drugi wykorzystuje technologię LED, a dodatkowo wyposażony jest w gąbkę przymocowaną do ściany jako dodatkowy element podkreślający produkt, którego dotyczy kampania.

image
MullenLowe Warsaw

Instant Perfector Glow to baza pod makijaż, która działa także jako rozświetlacz, korektor i krem BB. Murale promujące produkt umiejscowione są w Warszawie przy Metrze Politechnika (ul. Jaworzyńska i ul. Waryńskiego).

Patrycja Jakubowska, senior brand managerka Maybelline New York (L’Oréal Polska), mówi:

Zależało nam na wyrazistym podkreśleniu właściwości produktu z naciskiem na efekt końcowy jaki gwarantuje, czyli promienny wygląd, zgodnie z hasłem kampanii „Kliknij po efekt rozświetlenia”. Dokładnie taki był nasz cel, gdy planowaliśmy dotarcie do kobiet w wieku 18-44 lata.

W kampanii wykorzystana została również telewizja, digital oraz współpraca z influencerami. Media na potrzeby kampanii zaplanował Wavemaker. Działania reklamowe potrwają do połowy marca. Za współpracę z influencerami odpowiada agencja JU, za social media 121 PR, a murale powstały we współpracy GoodLooking Studio, MullenLowe Warsaw i Wavemaker.

Maybelline New York nie pierwszy raz sięga po nowatorskie rozwiązania. Jako pierwsza kosmetyczna marka w Polsce wykorzystała najnowsze trendy marketingu cyfrowego z wykorzystaniem CGI. Jesienią 2022 roku dokonała metamorfozy Pałacu Kultury i Nauki, który zyskał świetlisty glow za pomocą podkładu Super Stay 24H Skin Tint, nad rondem ONZ szybował sterowiec z tuszem do rzęs Lash Sensational Sky High, a na Tamce pomadki Super Stay Vinyl Ink w kształcie autobusów, pomalowały jezdnię na winylowe kolory.

 

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
25. luty 2024 05:36