StoryEditor
Producenci
25.08.2022 00:00

Coty kończy rok budżetowy 2022 z dwucyfrowymi wzrostami sprzedaży

Sprzedaż produktów oferowanych przez Coty rośnie – zarówno tych z segmentu Prestige, jak i Consumer Beauty. Solidne 20 proc. wzrosty odnotowały szczególnie marki luksusowe.

Firma Coty zakończyła IV kwartał roku obrotowego 2022 (zakończonego 30 czerwca 2022 r.) wzrostem o 10 proc., a biorąc pod uwagę czynnik Like for Like (te same produkty, które uwzględniono w raporcie z przed roku) – o 16 proc. W rezultacie firma zakończyła rok budżetowy 22 ze wzrostem sprzedaży o 15 proc. i wzrostem sprzedaży LFL o 16 proc.

Firma poinformowała, że jej sprzedaż była napędzana silnym i stałym wzrostem zarówno w dziale Prestige, który wzrósł o 20 proc. (22 proc. LFL) rdr., jak i Consumer Beauty, w którym sprzedaż wzrosła o 7 proc. (8 proc. LFL). w roku obrotowym 2022.

Z geograficznego punktu widzenia, poprawa przychodów była napędzana dwucyfrowym wzrostem na prawie wszystkich rynkach EMEA, podwojeniem sprzedaży w Travel Retail oraz dwucyfrowym wzrostem w Brazylii, która nadal z powodzeniem radzi sobie z inflacją. Spory wpływ na wyniki miała też kontynuacja wzrostów na rynku Stanów Zjednoczonych.

Spółka odnotowała też dobre wyniki w handlu elektronicznym, zwłaszcza w czwartym kwartale roku obrotowego, spowodowaną wysokim wskaźnikiem zakupów wśród nastolatków.

Na wyniki segmentu Prestige firmy Coty wpływ miała sprzedaż perfum. Prawie wszystkie marki odnotowały solidny dwucyfrowy wzrost, ze szczególnym uwzględnieniem Hugo Boss, Burberry, Chloé, Calvin Klein i Gucci Beauty. Również kosmetyki z segmentu Prestige odnotowały silny dwucyfrowy wzrost w IV kwartale.

Przychody z segmentu Consumer Beauty uzyskano dzięki wzrostom we wszystkich kategoriach produktów i prawie wszystkich kluczowych markach. W ciągu kwartału całkowity globalny rynek masowych kosmetyków wzrósł średnio jednocyfrowo w porównaniu z ubiegłym rokiem, podczas gdy Coty osiągnęło lepsze wyniki niż rynek i nadal zdobywał udziały w skali globalnej.

Wyniki marki CoverGirl napędzane były sprzedażą niedawno wprowadzonego na rynek tuszu do rzęs Exhibitionist Stretch & Strengthen. Sprzedaż marki Rimmela wspierała linia Kind & Free oferująca wegańskie produkty, a Max Factor – podkład Miracle Pure i reaktywacja kilku kultowych serii. Produkty Coty dobrze radziły sobie również w kategoriach pielęgnacja ciała i masowe zapachy – tutaj  głównie dzięki markom Bruno Banani, David Beckham i Monange.

W czwartym kwartale Coty nadal generowało bardzo silny wzrost marży brutto, co pozwoliło na wyższy poziom inwestycji w media, co z kolei przyczyniło się do dalszego napędzania przychodów i wyników sprzedaży. Raportowane marże brutto wzrosły o 140 pb r/r do 61,8 proc., a skorygowana marża brutto wzrosła o 120 pb r/r do 62,1 proc.

W roku obrotowym 22, Coty zrealizowała marżę brutto na poziomie 63,5 proc. i skorygowaną marżę brutto do 63,7 proc., co stanowi solidny wzrost o 370 punktów bazowych r/r, mimo pogorszenia inflacji w całym roku do ponad 2 proc. przychodów w IV kwartale.

W czwartym kwartale firma Coty odnotowała stratę operacyjną w wysokości 77,4 mln USD i skorygowaną EBITDA w wysokości 132,4 mln USD. Coty zapewniła skorygowaną EBITDA na rok obrotowy 22 w wysokości 905,3 mln USD, nieznacznie wyprzedzając prognozę około 900 mln USD, co odzwierciedla 19 proc. wzrost r/r.

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
Producenci
18.07.2024 09:36
Hugo Boss obniża prognozy sprzedaży na 2024 rok
Hugo Boss ma w portfolio produktowym m.in. zapachy.Hugo Boss
Znana niemiecka marka modowa Hugo Boss, w obliczu niższego popytu na rynkach takich jak Chiny i Wielka Brytania, zmniejszyła swoje prognozy tegorocznej sprzedaży. Nowe szacunki mówią o przychodach w wysokości 4,2 – 4,35 miliarda euro, co jest niższym wynikiem w porównaniu do wcześniejszych prognoz sięgających 4,45 miliarda euro.

Firma Hugo Boss poinformowała również o przewidywanym zysku operacyjnym (EBIT) na poziomie od 350 do 430 milionów euro, w porównaniu do wcześniejszych oczekiwań wynoszących 430 do 475 milionów euro. Jest to już drugi raz w tym roku, kiedy marka obniżyła swoje prognozy sprzedażowe. Przedstawiciele firmy podkreślają, że spadek popytu i niepewna sytuacja ekonomiczna mają znaczący wpływ na osiągane wyniki finansowe.

Wyniki za pierwszy kwartał już wcześniej wskazywały na słabszy popyt w Chinach oraz obawy konsumentów w USA związane z nadchodzącymi wyborami prezydenckimi. Wstępne dane za drugi kwartał wykazują spadek sprzedaży o 1 proc. do 1,02 mld euro, a zysk operacyjny (EBIT) wyniósł około 70 milionów euro. Daniel Grieder, dyrektor generalny Hugo Boss, zauważył, że globalna niepewność makroekonomiczna miała wpływ na wyniki drugiego kwartału, ale firma nadal wierzy w swoją strategię:

Nie wiemy, kiedy na rynku nastąpi ożywienie, ale dzięki naszej strategii i konsekwentnym inwestycjom w nasze marki mamy przekonanie, że jesteśmy w stanie przezwyciężyć te niekorzystne trendy i zdobyć kolejne udziały w rynku. Musimy jeszcze bardziej skoncentrować się na efektywności operacyjnej, dzięki czemu mamy możliwość powrotu do rentownego wzrostu w drugiej połowie roku.

Obecnie Hugo Boss sprzedaje swoje produkty w 128 krajach poprzez sieć 451 sklepów stacjonarnych oraz w punktach sprzedaży typu shop-in-shop i outletach. Sprzedaż hurtowa obejmuje około 5600 punktów sprzedaży, a na stronach internetowych boss.com i hugo.com klienci mogą dokonywać zakupów w 59 krajach. Pomimo wyzwań, firma pozostaje skoncentrowana na efektywności operacyjnej i zdobywaniu nowych udziałów rynkowych.

Czytaj także: Hugo Boss i Coty odnawiają umowę licencyjną

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
Producenci
17.07.2024 14:27
Max Factor wchodzi na rynek indyjski
Pomóc w wejściu na indyjski rynek ma Priyanka Chopra Jonas.Max Factor
Coty wprowadza markę kosmetyków Max Factor do Indii we współpracy z siecią House of Beauty. Ambasadorką marki została Priyanka Chopra Jonas, która pomoże w promowaniu bestsellerowych produktów Max Factor w tym kraju.

Coty, światowy lider w branży kosmetycznej, ogłosił wprowadzenie marki Max Factor na rynek indyjski. Dzięki strategicznej współpracy z detalistą House of Beauty, Coty planuje zaoferować indyjskim konsumentom swoje najpopularniejsze produkty. Kluczową rolę w kampanii promocyjnej odegra ambasadorka marki, Priyanka Chopra Jonas, która swoim autorytetem i rozpoznawalnością ma przyciągnąć uwagę do nowości na rynku.

Kristina Strunz, dyrektorka zarządzająca Coty w regionie Azji Południowo-Wschodniej i Indii, wyraziła swoje zadowolenie z tego kroku.

Max Factor wkracza w nową erę ekscytującego wzrostu w Indiach. Jesteśmy zachwyceni, że możemy wprowadzić nasze bestsellery na rynek indyjski, a Priyanka Chopra Jonas będzie przewodzić temu procesowi jako nasza globalna ambasadorka marki

- powiedziała Strunz.

Max Factor, znana jako “oryginalna hollywoodzka marka makijażowa” założona przez Polska żydowskiego pochodzenia, Maksymiliana Faktorowicza, od ponad stu lat wprowadza produkty kosmetyczne na rynek. Max Factor oferuje szeroki asortyment produktów kosmetycznych, w tym podkłady, korektory, pudry, tusze do rzęs, cienie do powiek, szminki oraz błyszczyki. Marka jest znana z wprowadzania innowacyjnych rozwiązań i formuł, które mają zapewnić trwałość i wysoką jakość makijażu. Produkty Max Factor są dedykowane zarówno użytkownikom indywidualnym, jak i profesjonalnym.

Czytaj także: Max Factor wprowadza na rynek kolekcję Priyanki Chopry Jonas

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
18. lipiec 2024 19:13