StoryEditor
Producenci
04.10.2017 00:00

Coty przejęło licencję na zapachy i kosmetyki Burberry

Coty poinformowało dziś o sfinalizowaniu transakcji przejęcia na wyłączność długoterminowych globalnych praw do licencji należących do firmy Burberry Beauty prestiżowych zapachów, kosmetyków kolorowych oraz produktów do pielęgnacji skóry.

Camillo Pane, chief executive officer Coty, powiedział: – Cieszymy się ze sfinalizowania tej transakcji oraz z tego że będziemy rozwijać naszą strategiczną współpracę łącząc brytyjskie dziedzictwo innowacyjności, jakości wykonania i projektów Burberry z ekspercką wiedzą oraz wiodącą pozycją Coty w kategorii luksusowych produktów kosmetycznych. Nasze wieloletnie doświadczenie w opracowywaniu oraz wprowadzaniu na rynek marek kosmetycznych pomogą napędzać nową fazę wzrostu i rozwoju Burberry Beauty.

Edgar Huber, president Coty Luxury, dodał: – Jako kultowa marka luksusowa Burberry idealnie wpisuje się w portfolio produktów dywizji Coty Luxury, które składa się z cieszących się uznaniem na całym świecie luksusowych marek kosmetycznych. Jako firma mamy pozycję rynkową i potencjał do tego, aby wprowadzić Burberry Beauty na wyższy poziom. Jest to kolejny, znaczący krok w ramach budowania dywizji Coty Luxury.

Marco Gobbetti, chief executive officer, Burberry, skomentował: – Po miesiącach ciężkiej pracy mającej na celu finalizację tej umowy, bardzo cieszymy się, że wreszcie rozpoczyna się strategiczna współpraca łącząca doświadczenie oraz ekspercką wiedzę w zakresie branży beauty obu stron transakcji. Jesteśmy bardzo dumni z tego, co firma osiągnęła w ciągu ostatnich czterech lat, a jednocześnie z niecierpliwością oczekujemy na dalszy rozwój Burberry w oparciu o stworzone podstawy i przy wsparciu Coty.

W ramach tej współpracy na Coty będzie spoczywała odpowiedzialność za wyznaczanie strategicznego kierunku rozwoju portfolio Burberry Beauty przy wykorzystaniu swojego globalnego doświadczenia w zakresie tworzenia strategii marek kosmetycznych, innowacyjności, łańcucha dostaw oraz modelu go-to-market, zaś Burberry będzie kierowało działaniami kreatywnymi. Kosmetyki Burberry będą sprzedawane na całym świecie w wiodących luksusowych perfumeriach, a także w butikach Burberry oraz za pośrednictwem kanału sprzedaży internetowej.

Firma Coty powstała w roku 1904 r. Jest jedną z największych na świecie firm kosmetycznych generującą dochody na poziomie około 9 mld dolarów. Jako firma należąca do indeksu S&P 500, Coty jest globalnym liderem w kategorii zapachów, ma silną pozycję numer dwa w segmencie profesjonalnych salonowych produktów do koloryzacji i stylizacji włosów, a także jest numerem trzy na rynku kosmetyków kolorowych. Coty jest podzielone na trzy dywizje – Coty Consumer Beauty, skoncentrowaną na kosmetykach kolorowych, produktach do domowej koloryzacji i stylizacji włosów, pielęgnacji ciała oraz masowych zapachach sprzedawanych w kanale dystrybucji masowej i posiada następujące marki: Covergirl, Max Factor, Bourjois, adidas, Wella oraz Rimmel. Coty Luxury to dywizja skoncentrowana na prestiżowych zapachach oraz produktach do pielęgnacji skóry, w której portfolio znajdują się takie marki jak: Calvin Klein, Marc Jacobs, Hugo Boss, Gucci i Philosophy.  Coty Professional Beauty to dywizja dedykowana obsłudze właścicieli salonów oraz ich pracowników, zarówno w zakresie pielęgnacji włosów jak i paznokci, oferująca marki: Wella Professionals, OPI, ghd oraz Sebastian Professional. Coty posiada również 60 proc.udziałów w Younique, szybko rozwijającej się międzynarodowej platformie internetowej sprzedaży kosmetyków typu peer-to-peer w mediach społecznościowych. Coty zatrudnia na całym świecie ponad 20 tys. pracowników a produkty firmy są sprzedawane w ponad 150 krajach.

Burberry to kultowa luksusowa marka modowa, której sława została zbudowana wokół kultowych dla marki okryć wierzchnich (British trench coat). Powstała w  1856 r.  Biuro główne Burberry znajduje się w Londynie, a firma jest notowana na londyńskiej giełdzie – London Stock Exchange – (BRBY.L). Burberry należy do indeksu FTSE 100.

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
Producenci
12.07.2024 14:32
Czy z Ursusa zniknie fabryka kosmetyków Oriflame?
Producent kosmetyków może pożegnać się ze swoją ursuską lokalizacją — tak przynajmniej sugerują wiadomości Gazety Wyborczej.Oriflame
Jak donosi Gazeta Wyborcza, w stołecznym ratuszu pojawiły się dokumenty dotyczące planowanej inwestycji firmy Greenfields na działce przy ul. Skoroszewskiej w Ursusie. Projekt, będący na wczesnym etapie, zakłada budowę zespołu bloków mieszkalnych o wysokości do dziewięciu kondygnacji z podziemnym parkingiem na 1,8 tys. samochodów oraz 200 miejscami parkingowymi na powierzchni — obecnie znajduje się tam fabryka kosmetyków Oriflame.

Firma Greenfields bada możliwość budowy zespołu bloków, które mogłyby pomieścić blisko 4 tys. mieszkańców. Obecnie trwa ocena oddziaływania na środowisko. Inwestycja miałaby powstać na terenie, gdzie obecnie znajdują się zakłady produkujące kosmetyki firmy Oriflame. Ta fabryka, działająca od 1995 roku, była symbolem nowoczesności, wyposażona w zaawansowane technologie produkcyjne. Jednakże nie wiadomo jeszcze, czy plany Greenfields oznaczają zamknięcie zakładów produkujących kosmetyki dla Oriflame.

Obszar Ursusa, w którym ma powstać inwestycja, nie ma jeszcze planu zagospodarowania przestrzennego. Rada Warszawy dopiero w lipcu 2023 roku podjęła decyzję o jego sporządzeniu. Władze dzielnicy planują przekształcenie zbiornika wodnego na terenie zakładów kosmetycznych w ogólnodostępny teren zielony. Mieszkańcy Ursusa zgłaszali skargi na “uciążliwość zapachową” fabryki, co może wpłynąć na decyzje dotyczące przyszłości tego miejsca.

Urzędnicy z Ursusa poinformowali, że nie posiadają informacji o planowanym zakończeniu produkcji przez Oriflame. Znikanie zakładów przemysłowych w Warszawie często budzi kontrowersje. Tomasz Majda, prezes Towarzystwa Urbanistów Polskich, podkreśla, że przemieszanie funkcji mieszkaniowych i przemysłowych jest korzystne dla miasta, zapewniając miejsca pracy blisko osiedli. Marlena Happach, była szefowa miejskiego biura architektury, zaznaczała, że produkcja zaspokajająca podstawowe potrzeby mieszkańców musi odbywać się blisko nich, a miasto nie może opierać swojej gospodarki tylko na usługach czy turystyce.

Czytaj także: Polski poseł i ukraiński deputowany na tropach nieetycznych działań Oriflame w kontekście wojny w Ukrainie

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
Producenci
11.07.2024 15:43
Dr. Miele Cosmed Group zawiera umowę znaczącą z Rossmannem
W portfolio Dr Miele Cosmed Group znajdują się między innymi marki Apart i Kret.Dr Miele Cosmed Group
Dr. Miele Cosmed Group S.A. z Radomia ogłasza znaczącą umowę z Rossmann Supermarkety Drogeryjne Polska sp. z o.o., której wartość przekroczyła 10 proc. kapitałów własnych firmy w roku obrotowym 2024.

Zarząd Dr. Miele Cosmed Group S.A. poinformował, że umowa zawarta ze spółką Rossmann Supermarkety Drogeryjne Polska zyskała status umowy znaczącej w bieżącym roku obrotowym. Osiągnięcie tego statusu nastąpiło z powodu przekroczenia łącznej wartości sprzedaży do Rossmanna progu 10 proc. kapitałów własnych firmy, co podkreśla rosnące znaczenie tej współpracy dla Dr. Miele Cosmed Group.

Umowa znacząca to umowa, której wartość przekracza określony próg finansowy w stosunku do kapitałów własnych spółki, co sprawia, że ma ona istotny wpływ na działalność i wyniki finansowe firmy. W Polsce definicja umowy znaczącej jest określona w § 2 ust. 1 pkt 44a Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 29 marca 2018 r. w sprawie informacji bieżących i okresowych przekazywanych przez emitentów papierów wartościowych oraz warunków uznawania za równoważne informacji wymaganych przepisami prawa państwa niebędącego państwem członkowskim. Zgodnie z tą regulacją, umowa znacząca to taka, której wartość przekracza 10 proc. kapitałów własnych spółki. Wyjątkiem jest sytuacja, w której emitent jest funduszem lub podlega pod § 1 ust. 3 ww. rozporządzenia, wtedy wartość umowy musi przekroczyć 20 proc.

Przedmiotem umowy jest sprzedaż własnych marek kosmetyków i produktów chemii gospodarczej, które są wytwarzane w zakładach produkcyjnych Grupy Dr. Miele Cosmed Group. To osiągnięcie wskazuje na dynamiczny rozwój firmy oraz na sukces produktów oferowanych pod markami takimi jak Apart, Bobini, Sofin, Kret, i Izo. Zarówno jakość produktów, jak i efektywna współpraca z dużymi sieciami handlowymi, takimi jak Rossmann, przyczyniają się do wzrostu znaczenia Dr. Miele Cosmed Group na rynku.

Dr. Miele Cosmed Group S.A. została założona przez Dr. Andreasa Miele, który obecnie pełni funkcję przewodniczącego rady nadzorczej. Na czele spółki stoi prezeska zarządu, Magdalena Miele. W kluczowych obszarach, takich jak kontrakty B2B i współpraca w zakresie private label, działa Arthur Mielimonka, syn założyciela firmy.

Czytaj także: Mocny wzrost Dr. Miele Cosmed Group w Q1 2024; EBITDA podwojona

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
14. lipiec 2024 23:21