StoryEditor
Producenci
09.05.2023 00:00

Coty rośnie w prestiżowych zapachach i masowej kolorówce

Wiele wiodących marek z kategorii produktów masowych w portfolio firmy Coty osiągnęło dwucyfrowy wzrost sprzedaży, w tym CoverGirl, Max Factor, Rimmel i Monange / fot. shutterstock
Wyniki sprzedaży Coty w trzecim kwartale roku obrotowego 2023 (który zakończył się 31 marca 2023 r.) znacznie przewyższyły oczekiwania. Spółka zdradza, że napędzane były rosnącym popytem m.in. na prestiżowe zapachy, co zniwelowało negatywny wpływ wyjścia firmy z Rosji.

Zgodnie z opublikowanym dziś raportem sprzedaż Coty w trzecim kwartale wzrosła o 9 proc., co obejmuje około 3 proc. negatywnego wpływu wyjścia biznesu z Rosji, przy wzroście podstawowej sprzedaży LFL o 15 proc.

Zapachy mają coraz więcej odbiorców stawiających na trwałość i jakość

Natomiast przychody prestiżowych zapachów z portfolio Coty w trzecim kwartale wzrosły o 10 proc., a sprzedaż LFL o 16 proc. W ciągu kwartału popyt konsumentów na prestiżowe zapachy przyspieszył mimo i tak wysokiej bazy z poprzedniego kwartału.

– Coraz więcej konsumentów wchodzi do tej kategorii, częściej używa zapachów i wybiera produkty o dłuższej trwałości i wyższej jakości. Dlatego rozwijamy kategorię, wprowadzając nowości, takie jak Burberry Hero and Her, Gucci Flora Gorgeous Jasmine i Gorgeous Gardenia, Boss Bottled Parfum i Chloe Atelier des Fleurs. Dynamika sprzedaży jest wspierana przez rosnącą elastyczność naszego łańcucha dostaw. Zwiększyliśmy dostawy i rozszerzyliśmy nasze inicjatywy podwójnego zaopatrzenia pośród ciągłych ograniczeń w komponentach zapachowych – skomentowała Sue Y. Nabi, dyrektor generalna Coty.

Makijażowe kosmetyki masowe rosną dzięki premierom

Przychody z działu Consumer Beauty w Coty wzrosły w trzecim kwartale o 6 proc., a sprzedaż LFL o 12 proc. W ciągu kwartału kategoria kosmetyków masowych rosła rynkowo w jednocyfrowym tempie rok do roku, podczas gdy Coty wyprzedziło rynek dzięki dwucyfrowemu wzrostowi. Wiele wiodących marek z portfolio firmy osiągnęło dwucyfrowy wzrost sprzedaży, w tym CoverGirl, Max Factor, Rimmel i Monange.

– W segmencie Consumer Beauty nasze marki zapewniają silny i stały wzrost na rynkach rozwiniętych i rozwijających się. Nasze premiery cieszą się uznaniem konsumentów, niezależnie od tego, czy jest to błyszczyk Clean Fresh Yummy Gloss firmy CoverGirl, który tej wiosny stał się numerem 1 na rynku masowym w USA, czy udane wejście Sally Hansen do dynamicznie rozwijającej się kategorii sztucznych paznokci dzięki kolekcji Perfect Manicure – mówi Sue Y. Nabi.

Pielęgnacja – nowe rynki

Coty zapoczątkowała również swoją kompleksową strategię w markach pielęgnacyjnych. Wprowadziła swoją bestsellerową linię Lancaster Ligne Princière do Chin oraz do obszaru Travel Retail. Ma to być grunt pod wieloletnie przyspieszenie przychodów z produktów do pielęgnacji skóry.

– Dobre wyniki trzeciego kwartału oznaczają jedenasty kolejny kwartał wyników zgodnych z oczekiwaniami. Realizujemy nasz program zrównoważonego wzrostu w naszych kluczowych kategoriach – podsumowała  dyrektor generalna Coty, komentując wyniki firmy.

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
Producenci
23.05.2024 10:59
Chanel raportuje imponujące wyniki za 2023 r.
Chanel
Chanel odnotowało sprzedaż o wartości prawie 20 miliardów dolarów w 2023 roku, napędzaną silnym wzrostem wszystkich linii produktów. Francuski luksusowy dom mody i urody ogłosił we wtorek, że ubiegłoroczne przychody wynoszące 19,7 miliarda dolarów wzrosły o 16 proc. w porównaniu z rokiem 2022.

Francuski dom mody i kosmetyków Chanel ogłosił we wtorek, że w 2023 roku osiągnął rekordowe przychody wynoszące 19,7 miliarda dolarów, co stanowi wzrost o 16% w porównaniu do roku 2022. Wzrost ten został osiągnięty dzięki silnemu wzrostowi sprzedaży we wszystkich liniach produktów, co potwierdza status Chanel jako jednego z liderów w branży luksusowej.

Chanel przypisało ten wzrost "dwucyfrowemu wzrostowi sprzedaży w każdym z działów", choć nie ujawniło szczegółowych wyników poszczególnych departamentów, w tym kosmetyków. Mimo to, szczególnie dobrze wypadł dział perfum i urody, który „doświadczył bardzo silnego wzrostu we wszystkich kategoriach”. Wyróżniono także makijaż, który odnotował znakomite wyniki w 2023 roku, dzięki ożywieniu sprzedaży w podróżach oraz wzrostowi na lokalnych rynkach.

Kluczowe kampanie marketingowe również przyczyniły się do sukcesu, na przykład Whitney Peak zastępująca Kierę Knightly jako twarz Coco Mademoiselle oraz mianowanie Timothée Chalameta ambasadorem Bleu De Chanel. W zeszłym roku miała również miejsce premiera szminki 31 Le Rouge, umieszczonej w wielokrotnie napełnianym szklanym opakowaniu, co jest kluczową innowacją mającą na celu stworzenie „ostatecznego ponadczasowego akcesorium”. CEO Chanel, Leena Nair, skomentowała:

Mocne wyniki, które ogłaszamy dzisiaj, odzwierciedlają nieustanne skupienie Chanel na wyjątkowych kreacjach, które inspirują. Podkreślają one również stałe inwestycje w budowanie pożądania naszej marki, tworzenie ostatecznego doświadczenia luksusowego dla naszych klientów oraz wspieranie naszych pracowników w rozwoju i wzroście.

Czytaj także: Chanel tworzy sojusz branżowy w celu poprawy traceability w łańuchu dostaw

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
Producenci
22.05.2024 11:46
Stara Mydlarnia otwiera kolejne firmowe sklepy
Stara Mydlarnia w Sadyba Best Mall w Warszawiefot. wiadomoscikosmetyczne.pl
Stara Mydlarnia, rodzinna firma produkująca naturalne kosmetyki, inwestuje w kolejne firmowe sklepy. Najnowszy otworzy w warszawskiej Galerii Północnej, gdzie dołączy do takich najemców, jak Sephora, Douglas, Hebe i Rossmann.

Stara Mydlarnia jest dużą rodzinną firmą produkującą naturalne kosmetyki do pielęgnacji twarzy, ciała i włosów. Ważną częścią jej działalności jest produkcja ręcznie wyrabianych mydeł w blokach, muffinek, creamersów i kul do kąpieli - „hand made by Stara Mydlarnia".  

Swoje kosmetyki firma sprzedaje online i w firmowych sklepach. Na dziś dysponuje siecią 24 stacjonarnych salonów, większość z nich jest ulokowana w popularnych centrach handlowych m.in. w Krakowie, Bydgoszczy, Warszawie, Poznaniu, Gdańsku czy Rzeszowie.

Wkrótce kolejny sklep dołączy do lifestylowej oferty warszawskiej Galerii Północnej. 

– Rozwój oferty lifestylowej, zwłaszcza o nowe marki kosmetyczne, jest jednym z ważniejszych aspektów naszej strategii leasingowej. Obok doskonale znanych na rynku sieciowych marek drogeryjnych i perfumeryjnych, które obecne są u nas od lat, coraz częściej w ofercie Północnej pojawiają się nowe, rodzime koncepty, które wyróżnia pomysł, jakość produktów oraz szeroki asortyment. Stara Mydlarnia, która coraz wyraźniej zaznacza się na polskim rynku centrów handlowych, jest tego najlepszym przykładem – stwierdza Katarzyna Żuchowska, leasing manager w GTC S.A.

Stara Mydlarnia produkuje kosmetyki do pielęgnacji twarzy, ciała i włosów oraz produkty do aromaterapii. W ofercie sklepu, który powstanie w Północnej znajdą się produkty takich serii, jak m.in. Eco Botanica, Eco Trendy, Eco Receptura, Home Spa, For Men czy Handmade. Będą to także akcesoria, produkty do aromaterapii i zapachy do domu.  

– Brand wpisuje się w obecne trendy i rosnącą świadomość konsumenta. Fakt, że w jego ofercie znaleźć można naturalne produkty, kierowane do osób ceniących sobie ekologię i wysoką jakość, jest mocnym atutem najemcy. Wzbogaca także naszą ofertę kosmetyczną o kolejny wyróżnik – dodaje Katarzyna Żuchowska.

W Galerii Północnej Stara Mydlarnia zmierzy się ze sporą konkurencją. W kategorii zdrowia i urody działają tu takie marki jak m.in. Sephora (w tym roku zwiększyła powierzchnię najmu z 286 m kw. do 320 m kw.), Douglas, Rossmann, Hebe, Inglot, Ziaja, Super-Pharm. Dodatkowo można taki asortyment kupić w salonach TK Maxx, HalfPrice, czy Sinsay. 

Otwarcie Starej Mydlarni zaplanowano na lipiec. W kwietniu w Północnej został otwarty mający aż 1,5 tys. m kw. sklep marki JYSK. Ponadto od początku 2024 roku leasing przedłużył umowy z 9 najemcami, opiewające łącznie na 1627 m kw. W gronie tym była także Sephora, która dodatkowo zwiększyła powierzchnię najmu z 286 m kw. do 320 m kw. 

Galeria Północna należąca do Grupy GTC to centrum handlowe położone w północnej części Warszawy. Ma  powierzchnię 64,8 tys. mkw., około 200 najemców oraz 11-salowe kino. Posiada jedne z jednej z największych w stolicy ogrody na dachu, w których można znaleźć m.in. unikalną w skali światowej tężnię solankową, ogromne murale, w tym 3D i place zabaw dla dzieci. W obiekcie można podziwiać także światowej klasy sztukę - w centralnym punkcie galerii wznosi się najwyższa w Polsce, 22-metrowa rzeźba ze stali nierdzewnej „Wir” autorstwa Oskara Zięty. Obiekt posiada środowiskowy certyfikat LEED (Leadership in Energy & Environmental Design).

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
23. maj 2024 13:52