StoryEditor
Producenci
30.04.2020 00:00

Czy czeka nas trend makijażu pasującego do masek?

Jak pokazują doświadczenia krajów azjatyckich, branża kosmetyczna może oczekiwać, że kategorie kosmetyków kolorowych, takich jak cienie do powiek, kredki do oczu, tusze do rzęs i korektory, będą rosły w czasie COVID-19 – jak tylko konsumenci przywykną do noszenia masek, a w mediach społecznościowych zaczną pojawiać się pomysły na makijaż najlepiej wyglądający w zestawieniu z maską.

Trend makijażu pasującego do masek może się utrzymywać także po okresie nasilonych zachorowań na COVID-19, ponieważ ochrona twarzy może stać się codziennością, tak jak stało się to w krajach azjatyckich. Azjaci zakładają maski, by zabezpieczyć się przed zanieczyszczeniami, pyłkami i zarazkami. W Japonii maski są powszechnym widokiem, głównie ze względów zdrowotnych – noszone są m.in. przez osoby cierpiące na alergie, a także do utrzymywania ciepła na twarzy w zimnych porach roku.

Według Mintela, pomimo powszechności noszenia masek, kategorie makijażowe rosną w Azji z niespotykaną nigdzie indziej mocą. Najbardziej aktywną kategorią są kosmetyki do ust, stanowiąc prawie jedną trzecią wszystkich globalnych kosmetyków kolorowych.

Dlatego Sharon Kwek, senior innovation and insights analyst, Beauty and Personal Care at Mintel
sądzi, że także w innych krajach, w których maseczki wchodzą do powszechnego użytku, branża kosmetyczna nie musi obawiać się mniejszego popytu na kosmetyki kolorowe, zwłaszcza takie jak cienie do powiek, kredki do oczu, tusz do rzęs czy korektory i podkłady.

Z tego powodu Mintel zaleca, aby marki kosmetyczne nie ograniczały swojej obecnej oferty do produktów przeznaczonych higieny osobistej i ochrony przed bakteriami i wirusami, ponieważ to jedynie ogranicza potencjał kosmetyków kolorowych.

- Zidentyfikowanie zmiany stylu życia i nawyków konsumentów stworzy nowe możliwości. Kategoria kosmetyków do makijażu oczu może się powiększać, gdy konsumenci będą chcieli dopasować make-up do maski – uważa Sharon Kwek.

Według niej szczególnie poszukiwane będą także formuły odporne na pot i ścieranie pod maskami. Dlatego takie właściwości kosmetyków warto podkreślać w deklaracjach marketingowych.

Mintel zaleca, aby marki nie obwiały się wykorzystywać obecnej sytuacji do podkreślania zalet swoich produktów. Zagubieni konsumenci z wdzięcznością przyjmą wskazówki, które pozwolą im odnaleźć się w nowej rzeczywistości.

Jako dobry przykład analityczka Mintela wskazuje na akcję centrum handlowego Harbour City w Hongkongu, które we współpracy z siedmioma globalnymi markami (m.in. Chanel Beaute, Shu Uemura i Tomem Fordem Beauty) pokazało klientom, jak stworzyć makijaż, który integruje się z maską ochronną na twarzy.

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
Producenci
13.12.2024 11:43
Nowa era wyszukiwania w Oriflame: 150 proc. wzrost efektywności dzięki sztucznej inteligencji
Oriflame

Firma Oriflame zrewolucjonizowała swoje narzędzie wyszukiwania w handlu internetowym, wprowadzając platformę opartą na sztucznej inteligencji. Dzięki współpracy z Lucidworks, firma osiągnęła imponujące rezultaty – wzrost wykorzystania popularnych haseł wyszukiwania o 150 proc., wyższe wskaźniki konwersji i zaangażowanie setek tysięcy użytkowników.

Oriflame, globalny lider w network marketingu obecny na ponad 60 rynkach świata, stanęło przed wyzwaniem związanym z różnorodnością swojej bazy klientów i języków. Firma potrzebowała narzędzia wyszukiwawczego, które poradzi sobie z obsługą ponad 50 języków, różnorodnymi synonimami oraz wymaganiami doświadczonych sprzedawców i zwykłych konsumentów. Dotychczasowe rozwiązanie, oparte na technologii Solr, nie spełniało oczekiwań – brak trafnych wyników wyszukiwania powodował frustrację klientów i negatywnie wpływał na wskaźniki konwersji.

Decyzja o współpracy z Lucidworks przyniosła rewolucyjne zmiany. Nowa platforma zapewniła stabilność i niezawodność, szczególnie istotne podczas sezonowych szczytów ruchu na międzynarodowych rynkach. Dodatkowo system został zoptymalizowany pod kątem nowo opracowanej aplikacji mobilnej. Wyniki wdrożenia mówią same za siebie – wykorzystanie popularnych haseł wzrosło o 150 proc., co znacząco poprawiło doświadczenie zakupowe użytkowników, a wzrost wskaźników konwersji wskazuje na efektywność w zwiększaniu sprzedaży.

Tylko w jednym kwartale z nowego narzędzia wyszukiwania skorzystało ponad 800 000 użytkowników, co dowodzi, jak kluczową rolę odgrywa wyszukiwarka w strategii internetowej Oriflame. Firma podkreśla, że zastosowanie technologii Lucidworks to nie tylko innowacja, ale również odpowiedź na konkretne potrzeby klientów w różnych częściach świata.

Czytaj także: Oriflame odnotowuje spadek sprzedaży w trzecim kwartale 2024 roku

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
Producenci
13.12.2024 09:00
Bic przejmuje markę Tangle Teezer
Tangle Teezer

Francuska firma Bic, znana z produkcji artykułów piśmienniczych, zapalniczek i maszynek do golenia, ogłosiła przejęcie brytyjskiej marki Tangle Teezer. Londyńska marka, specjalizująca się w szczotkach do rozczesywania włosów, osiągnęła w 2024 roku imponującą sprzedaż na poziomie 70 milionów euro.

Założona w 2007 roku marka Tangle Teezer w ciągu ostatnich czterech lat podwoiła swoją wielkość, stając się jednym z liderów w swojej kategorii. Dzięki innowacyjnemu podejściu do pielęgnacji włosów, firma zyskała globalne uznanie za wysoką jakość i przystępne ceny produktów. Obecnie Tangle Teezer osiąga roczną sprzedaż na poziomie 70 mln euro, co jest wynikiem dynamicznego wzrostu i skutecznej strategii rynkowej.

Bic podkreśla, że przejęcie Tangle Teezer wpisuje się w strategię rozwijania produktów odpowiadających na potrzeby konsumentów. Prezes Bic, Gonzalve Bich, zaznaczył, że obie firmy łączy duch innowacji i przedsiębiorczości, a także wspólna wizja tworzenia przystępnych cenowo i łatwych w użyciu produktów. Dzięki globalnemu zasięgowi Bic, marka Tangle Teezer ma szansę na dalsze umacnianie pozycji na rynku i rozwój nowatorskich rozwiązań w pielęgnacji włosów.

Przejęcie oznacza również zakończenie współpracy Tangle Teezer z funduszem Mayfair Equity Partners, który był właścicielem marki od 2021 roku. Prezes Tangle Teezer, James Vowles, wyraził nadzieję na dalszy rozwój marki pod skrzydłami Bic.

Czytaj także: Tangle Teezer liczy na rozwój dzięki innowacjom

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
14. grudzień 2024 19:31