StoryEditor
Producenci
30.06.2023 00:00

Dax Cosmetics inwestuje w prace badawczo-rozwojowe nad innowacjami

W laboratoriach Dax Cosmetics powstają receptury produktów, które są sprzedawane w całej Europie. Polska fabryka produkuje także na zlecenie innych oddziałów japońskiego koncernu Rohto Pharmaceuticas Group, którego jest częścią / fot. wiadomoscikosmetyczne.pl
Polska firma Dax Cosmetics jest ośrodkiem badawczo rozwojowym na Europę w strukturach grupy Rohto Pharmceuticals, do której należy. Producent inwestuje w swoje centrum badawczo-rozwojowe i uzyskał dofinansowanie na zakup urządzeń, które pozwolą mu na opracowanie nowych technologii, które nie są jeszcze wykorzystywane w Polsce w produkcji kosmetyków.  

Dax Cosmetics – firma działająca w Duchnowie pod Warszawą – od czerwca 2014 r. należy do Rohto Pharmaceuticals Group, japońskiej firmy kosmetyczno-farmaceutycznej mającej swoją siedzibę w Osace. Rohto ma własne oddziały na całym świecie, w samej Japonii działają 3 centra naukowo-technologiczne – w Kyoto. Osace i Uendo. Tylko w Japonii, w samych laboratoriach, pracuje 250 osób. Firma ma także oddziały badawcze w Chinach i Stanach Zjednoczonych. Centrum produkcyjnym i badawczym na Europę jest Dax Cosmetics, dysponujące własnymi laboratoriami badawczo-rozwojowym, fizyko-chemicznym i mikrobiologicznym. Dax Cosmetics zatrudnia łącznie 6600 osób.

–  Dzięki temu, że jesteśmy częścią grupy mamy możliwość zacieśnionej współpracy – wymiany wiedzy i technologii. Co roku mamy wspólne Global Open Labo, które pozwala wymienić nam się  informacjami – co nowego i który oddział wdrożył. Możemy też osobiście wymieniać się wiedzą – odbywając staże w oddziałach na świecie – mówiła Alicja Falender, dyrektor ds. badań i rozwoju Dax Cosmetics podczas spotkania z mediami, które firma zorganizowała w czerwcu br. w swojej siedzibie, by pokazać odnowione laboratoria i opowiedzieć, jak są w nich tworzone kosmetyki. 

Alicja Falender, dyrektor ds. badań i rozwoju Dax Cosmetics, podczas spotkania z mediami

W Dax Cosmetics mamy laboratoria w pełni wyposażone. W laboratorium badawczo-rozwojowym powstają produkty. Także własne laboratorium in vivo – dosyć unikalne w Polsce, mało która firma może się pochwalić takimi urządzeniami. Możemy w nim sprawdzić skuteczność produktów, które tworzymy. Mamy też laboratoria mikrobiologiczne i fizykochemiczne, gdzie sprawdzamy jakość produktów – powiedziała Alicja Falender.

Producent realizuje projekt „Rozwój Centrum Badawczo-Rozwojowego Dax Cosmetics w celu zwiększenia skali prac badawczo-rozwojowych nad innowacyjnymi rozwiązaniami w zakresie kosmetyków”, na który  uzyskał dofinansowanie z Unii Europejskiej w ramach Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój. – Pozwoliło to na zakup urządzeń, dzięki którym możemy opracować nowe technologie, jakich w Polsce nikt jeszcze nie ma i niedługo będziemy mogli podzielić się wynikami naszych prac. Powala nam to też poszerzyć współpracę z jednostkami naukowymi i pozyskać patenty – podkreśliła Alicja Falender.

Firma przeprowadziła generalny remont w części laboratoryjnej. W estetyce nawiązała do twórczości abstrakcjonisty Modrianiego. Dlatego laboratoryjna przestrzeń nie jest tylko surowo biała. Pojawiają się w niej akcenty kolorystyczne i geometryczne charakterystyczne dla tego artysty, który wykorzystywał tylko trzy kolory podstawowe: czerwony, niebieski i żółty oraz tzw. niekolory – biały, czarny i szary.

Dziennikarze zaproszeni do siedziby Dax Cosmetics w Duchnowie pod Warszawą mieli okazję zobaczyć laboratoria firmy od środka, poznać menedżerów firmy i zespół badawczy oraz wykonać badania skóry i samodzielnie skomponować kremy dopasowując je do indywidualnych potrzeb. 

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
Producenci
18.05.2024 01:36
Julia Wieniawa ambasadorką L‘Oréal Paris
Julia Wieniawa, artystka młodego pokolenia, aktorka i piosenkarka, została ambasadorką L‘Oréal ParisL‘Oréal Paris
Julia Wieniawa, utalentowana i wszechstronna artystka młodego pokolenia, została ambasadorką L‘Oréal Paris. Konsekwencja, odwaga, upór i przywiązanie do wartości, które doprowadziły ją do wysokiej pozycji w branży, zadecydowały także o tym, że stała się twarzą najcenniejszej marki kosmetycznej na świecie.

Julia Wieniawa nie tylko gra i śpiewa, ale także trafia do młodego pokolenia, idealnie pasuje do marki, która swoje działania skupia wokół hasła: „Ponieważ jesteś tego warta”. Ten rozpoznawalny na całym świecie slogan od początków L’Oréal Paris jest wyrazem  wsparcia kobiet, żeby osiągały swoje cele i żyły zgodnie ze swoimi zasadami i marzeniami. Julia stale się rozwija, próbuje nowych rzeczy i podejmuje się nowych wyzwań. Współpraca z L‘Oréal Paris to sposób, żeby wartości, które łączą ją z marką, wybrzmiały jeszcze bardziej.

image
Julia Wieniawa zdaniem L‘Oréal Paris swoimi działaniami idealnie pokazuje, co znaczy hasło "Jestem tego warta"
L‘Oréal Paris
Sukces, który osiągnęła Julia nie sprawił, że stała się kimś niedostępnym. Buduje społeczność, w której nie kreuje się na nieosiągalny ideał. Przyznaje się do słabości i problemów, które nie znikają wraz z zawodowymi osiągnięciami. Pokazuje cienie i blaski sławy.

Nie ukrywa, że jej życie zawodowe jest bardzo intensywne i wymagające, więc podkreśla znaczenie nie tylko pielęgnowania zdrowia w kontekście fizycznym, ale również tego psychicznego. Julia w tym celu nie tylko sięga po pomoc ekspertów, ale także stawia na małe przyjemności. Chwile dla siebie to jedna z inspiracji, którą można bez trudu przenieść do własnego życia. Nie muszą to być bowiem zajęcia z jogi na Bali, ale nawet domowa pielęgnacja, która pozwoli skupić się na sobie i da podwójną przyjemność na poziomie cielesnym i duchowym. Fakt, że Julia nie ucieka od problemów, może pomóc otworzyć oczy wielu kobietom, które wcześniej nie zauważały problemów u siebie.

Julia Wieniawa pomimo młodego wieku jest nie tylko dojrzałą artystką, ale również taką samą kobietą. Nauczyła się nie tylko kreować otaczającą ją rzeczywistość, ale również uciekła od schematów myślenia, w których dorastała. Najważniejsze było uwolnienie się od przekonania, że okazywanie emocji jest słabością.

Przez ukrywanie tego narosło przekonanie, że sukces przyszedł jej łatwo, co w nie jest prawdą. Odbiorcy otrzymywali tylko efekt jej pracy, ale nie widzieli całej drogi, a ta bywała wypełniona porażkami czy gorszymi momentami, które miewa każdy. Julii udało się wyrwać z takiego schematu, ale w dzisiejszych czasach wciąż nie każdy potrafi mówić o słabościach. Ambasadorka L‘Oréal Paris daje zatem przykład, który współcześnie ma szczególne znaczenie dla młodych kobiet.

Czytaj także: Iga Świątek została pierwszą polską ambasadorką marki Lancôme

 

 

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
Producenci
17.05.2024 15:36
Dove wchodzi w nową kategorię produktową: dezodoranty do całego ciała
Nowa formuła dezodorantu ma pomóc walczyć z potliwymi okolicami ciała, które do tej pory nie miały dedykowanych produktów.Dove
Marka Dove, należąca do Unilever, wprowadza nową linię dezodorantów do całego ciała, przeznaczonych do stosowania na piersi, plecy, uda, stopy oraz zewnętrzne okolice intymne. Dezodoranty są przebadane i zatwierdzone przez dermatologów, absorbują nadmiar wilgoci i eliminują nieprzyjemny zapach.

Marka Dove, będąca częścią koncernu Unilever, wprowadza na rynek innowacyjną serię dezodorantów do całego ciała. Produkty te są przeznaczone do stosowania na różne partie ciała, w tym piersi, plecy, uda, stopy, a także zewnętrzne okolice intymne. Biorąc pod uwagę wielkość i globalną rozpoznawalność marki, wejście w nową, specjalistyczną kategorię produktową może spowodować powstanie ogólnoświatowego trendu w tym kierunku.

Pranav Chandan, dyrektor ds. dezodorantów w firmie Unilever na USA, powiedział:

Mniej niż 1 proc. potu wytwarzanego przez nasze ciało pochodzi spod pach. Pot powoduje nieprzyjemny zapach, a często także uczucie skrępowania, które może powstrzymywać kobiety od codziennych zajęć. Dezodoranty Dove do całego ciała zostały zaprojektowane, aby pomóc kobietom w codziennym funkcjonowaniu w zaufaniu i komforcie.

Dermatologicznie zatwierdzone dezodoranty skutecznie absorbują nadmiar wilgoci i eliminują nieprzyjemne zapachy bezpośrednio u ich źródła. Wyróżniają się formułami wolnymi od aluminium, wzbogaconymi o witaminy B3 i E, które dodatkowo pielęgnują skórę. Kolekcja obejmuje dwa nowe formaty dezodorantów, gwarantujące 72-godzinną ochronę przed nieprzyjemnym zapachem, oferując tym samym długotrwałą świeżość i komfort użytkowania.

Obecnie globalny rynek antyperspirantów i dezodorantów jest wyceniany na około 30,49 miliarda dolarów w 2022 roku i oczekuje się, że będzie się dynamicznie rozwijał, osiągając wartość 44,95 miliarda dolarów do 2031 roku przy CAGR wynoszącym 5,31 proc. od 2024 roku​ (wg. Research & Markets)​​. Wzrost ten napędzany jest rosnącą świadomością higieny osobistej oraz rosnącym zapotrzebowaniem na produkty bez aluminium i zawierające naturalne składniki, które są uważane za bardziej przyjazne dla zdrowia​. Ponadto, innowacje w zakresie formuł i opakowań, takie jak wprowadzenie aerozoli bez aluminium i naturalnych składników, przyczyniają się do zwiększenia popularności tych produktów. Rynki w Ameryce Północnej i Europie, ze względu na wysoką świadomość higieny osobistej i rosnącą siłę nabywczą konsumentów, odgrywają kluczową rolę w rozwoju tego sektora​.

Czytaj także: Czy używanie antyperspirantów jest bezpieczne? Dermatolog rozwiewa mity o tych kosmetykach

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
18. maj 2024 17:56