StoryEditor
Producenci
03.06.2019 00:00

Deciem przyspiesza wejście na rynek francuski

Założona w 2013 roku w Toronto grupa kosmetyczna Deciem ma apetyt na rynek francuski. Na początku czerwca do 160 sklepów Nocibé trafi jej najbardziej popularna marka pielęgnacyjna The Ordinary. Marka ta oferuje produkty w przystępnych cenach i zawierające krótką listę składników.

Wejście do sieci Nocibe znacznie wzmocni fizyczne zakotwiczenie grupy we Francji. Obecna we Francji od 2014 roku w sieci za pośrednictwem sklepu internetowego Deciem i niektórych sklepów internetowych, grupa rozpoczęła swoją fizyczną implantację w lutym 2018 roku.

Najpierw w Bon Marché za pośrednictwem Niod, marki do pielęgnacji skóry, następnie przez Galeries Lafayette Haussmann, gdzie od września do grudnia 2018 roku Deciem korzystał z pop-upu dla swoich marek The Ordinary, The Chemistry Brand i The Fountain.

- Pojawienie się Deciem na rynku francuskim to jeszcze świeża sprawa, a nasi klienci powoli się tworzą. Zdecydowaliśmy się skupić na kilku kluczowych partnerstwach handlowych, zwłaszcza z Galeries Lafayette lub Nocibé, aby zwiększyć świadomość i lojalność tej klienteli. Nazwy produktów lub technologii stosowanych w naszych preparatach mogą wydawać się skomplikowane na pierwszy rzut oka. Posiadanie kilku kluczowych partnerów pozwala nam naprawdę docenić i zoptymalizować aspekt pedagogiczny, który jest niezbędny w Deciem - wyjaśniła w rozmowie z fashionetwork.com, Astrid de la Noue, dyrektor ds. Partnerstw Deciem na Europę Zachodnią. 

Dzisiaj Deciem, którego głównymi rynkami pozostają Ameryka Północna i Wielka Brytania, zatrudnia 700 osób i ma 42 sklepy, głównie w Kanadzie i Stanach Zjednoczonych, ale także w Anglii. W czerwcu 2017 roku, uwiedziony olśniewającym sukcesem, amerykański gigant Estée Lauder stał się częściowym udziałowcem grupy.

W styczniu zmarł jej założyciel, Brandon Truaxe, 40-letni przedsiębiorca, określany mianem „geniusza”, przez kilka miesięcy był w centrum uwagi za sprawą kontrowersji wywołanych jego postami na portalach społecznościowych. Ta sytuacja doprowadziła do jego dymisji w październiku 2018 roku jako prezesa grupy.
Teraz pod kierownictwem Nicoli Kilner, który współreżyserowała Deciem wraz z Brandonem Truaxe, grupa uruchomi pod koniec 2019 roku  swoją nową, dziesiątą już markę.

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
Producenci
25.04.2025 13:41
Kiril Marinov, Henkel: Stawiamy na gospodarkę obiegu zamkniętego
Henkel Polska na 17. Europejskim Kongresie Gospodarczym w Katowicach.Henkel Polska

Podczas 17. Europejskiego Kongresu Gospodarczego w Katowicach Kiril Marinov, dyrektor zarządzający Henkel Consumer Brands, wziął udział w panelu poświęconym gospodarce obiegu zamkniętego. Dyskusja skupiła się na wpływie nadchodzących regulacji unijnych na funkcjonowanie przedsiębiorstw. Eksperci podkreślali konieczność traktowania odpadów jako cennych zasobów, projektowania procesów produkcyjnych z myślą o cyrkularności oraz minimalizowania powstawania odpadów.

Podczas panelu Kiril Marinov przedstawił konkretne działania, które Henkel podejmuje w odpowiedzi na nadchodzące rozporządzenie w sprawie opakowań i odpadów opakowaniowych (PPWR). W ubiegłym roku 26 proc. plastiku użytego w opakowaniach Henkel pochodziło z recyklingu, a w 2025 roku firma planuje osiągnąć poziom 30 proc. Tym samym Henkel wyprzedzi o pięć lat regulacje unijne, które będą obowiązywać dopiero od 2030 roku.

W kontekście cyrkularności Polska wypada korzystnie na tle średniej światowej. Jak zaznaczył Kiril Marinov, poziom ponownego wykorzystania materiałów w Polsce wynosi 10,2 proc., podczas gdy średnia światowa to 8,6 proc.. Ekspert podkreślił, że nasz kraj ma potencjał, by stać się jednym z liderów gospodarki obiegu zamkniętego w Europie, na wzór Holandii, gdzie recykling materiałów osiągnął poziom 25 proc.

Transformacja opakowań w Henklu obejmuje całe portfolio produktów. Obecnie 91 proc. opakowań firmy nadaje się do ponownego użycia lub recyklingu, a celem na 2025 rok jest osiągnięcie 100 proc. Henkel zmniejszył także wykorzystanie surowców ropopochodnych o 35 proc. i dąży do dalszej redukcji o połowę. Dodatkowo wszystkie europejskie zakłady produkcyjne Henkla osiągnęły neutralność pod względem emisji CO₂.

Jeszcze kilka lat temu butelki płynu do prania [Persil] były wykonywane z przezroczystego materiału, a konsumenci mogli zobaczyć, jak produkt wygląda wewnątrz opakowania. Od dwóch lat stosujemy polietylen o wysokiej gęstości, włączając w proces produkcyjny 50 proc. recyklowanego plastiku. [...] Obecnie butelki są białe, ze względu na brak możliwości znalezienia na rynku wysoce przezroczystego materiału dla recyklowanego polietylenu. Zdecydowaliśmy się na ten kompromis, stawiając zrównoważony rozwój ponad dotychczasowy wygląd produktu

wytłumaczył Kiril Marinov.

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
Producenci
25.04.2025 11:27
Unilever tnie etaty i oszczędza – pierwszy kwartał 2025 pod znakiem restrukturyzacji
Unilever szuka oszczędności w zasobach ludzkich.Shutterstock

Unilever, jeden z największych koncernów dóbr konsumenckich na świecie, ogłosił redukcję około 6 tysięcy miejsc pracy w pierwszym kwartale 2025 roku. Cięcia są częścią globalnego planu restrukturyzacyjnego zapowiedzianego jeszcze w 2024 roku, którego celem jest likwidacja łącznie około 7,5 tysiąca etatów. Dzięki tym działaniom firma spodziewa się oszczędności rzędu 550 milionów euro do końca bieżącego roku.

W opublikowanym raporcie kwartalnym Unilever wykazał mieszane wyniki finansowe. Pomimo trudnych warunków rynkowych, skorygowany wzrost sprzedaży bazowej wyniósł 3 proc., co przypisano wzrostowi wolumenu sprzedaży oraz cen. Dobrze poradziły sobie tzw. „power brands” spółki – takie jak Dove i Rexona – co miało szczególne znaczenie dla wzrostu w segmencie Beauty & Wellbeing (wzrost o 4,1 proc.) oraz Personal Care (wzrost o 5,1 proc.), zwłaszcza na rynku północnoamerykańskim.

Całkowity przychód koncernu spadł jednak o 0,9 proc., do poziomu 14,8 miliarda euro. Na wynik ten wpływ miały głównie koszty związane z wyprzedażą aktywów oraz negatywne różnice kursowe. Mimo to dyrektor generalny firmy, Fernando Fernandez, ocenił początek roku jako „zahartowany” i wyraził optymizm co do dalszego wzrostu, zwłaszcza dzięki strategii premiumizacji i innowacji produktowej na rynkach rozwiniętych.

W ujęciu kategorii produktowych, segment pielęgnacji włosów utrzymał się na stabilnym poziomie, z minimalnym wzrostem, który częściowo zrekompensował ponowny debiut Dove z technologią odbudowy włókien. W Brazylii marka Sunsilk odnotowała spadki związane z ograniczaniem zapasów, podczas gdy Nexxus zanotował dwucyfrowy wzrost dzięki premierze linii HY-Volume. Segment dezodorantów – w tym nowości do całego ciała – szczególnie umocnił pozycję działu Personal Care, w którym sama marka Dove odpowiadała za 40 proc. przychodu.

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
25. kwiecień 2025 15:05