StoryEditor
Producenci
27.03.2023 00:00

Dior mianuje Oliviera Bialobosa na stanowisko zastępcy dyrektora zarządzającego

Olivier Bialobos będzie kontynuował wprowadzanie swojej artystycznej wizji storytellingowej w komunikację luksusowego domu mody / materiały prasowe Christian Dior
Dior mianował Oliviera Bialobosa zastępcą dyrektora zarządzającego, który odpowiada przed prezesem i dyrektorką generalną Delphine Arnault. Bialobos jest związany z Diorem od 17 lat i był odpowiedzialny za uruchomienie Dior Magazine, a także kierowanie globalną komunikacją marki. Jako weteran branży, który pełnił podobne role w Escada i Yves Saint Laurent, Bialobos dołącza do Diora w ramach zmian przywódczych.

Podkreślając kluczową rolę kreatywnych wydarzeń i unikalnych opowieści w sektorze dóbr luksusowych, Dior awansował swojego długoletniego dyrektora ds. komunikacji Oliviera Bialobosa na zastępcę dyrektora zarządzającego odpowiedzialnego za globalną komunikację i wizerunek. To nowa rola podlegająca Delphine Arnault, która w lutym przeszła z Louis Vuitton na stanowisko prezeski i dyrektorki generalnej Christian Dior Couture. Cieszę się, że mogę polegać na wielkim talencie, wiedzy i zaangażowaniu Oliviera, aby towarzyszyć domowi Dior i jego rozwojowi w nadchodzących latach – powiedziała Arnault w wewnętrznym komunikacie udostępnionym wyłącznie Women's Wear Daily. Bialobos, weteran francuskiej firmy modowej z 17-letnim stażem, ostatnio pełnił funkcję dyrektora ds. komunikacji i wizerunku w One Dior, nadzorując działalność francuskiego domu mody i urody. Wcześniej zajmował stanowisko dyrektora ds. komunikacji i wizerunku Christian Dior Couture.

Przez wiele lat Olivier wnosił istotny wkład w wizerunek Diora, w szczególności poprzez wyjątkowe pokazy mody, wystawy i światowe wydarzenia – dodał Charles Delapalme, dyrektor zarządzający Christian Dior Couture. Delapalme nazwał Bialobosa „jednym z mocnych filarów domu”. Ustalono, że Bialobos będzie nadal mieć wpływ na wszystkie kategorie, od mody i biżuterii po urodę, aby kultywować spójność we wszystkich wyrażeniach marki. W kwestiach związanych z urodą podlega Véronique Courtois, która niedawno przejęła stery w Parfums Christian Dior.

Bialobos dołączył do Diora w 2006 roku, aby kierować globalną komunikacją marki, elastycznie kształtując i pilnując wizerunku domu wśród kolejnych dyrektorów kreatywnych i dyrektorów generalnych. Na początku swojej kadencji założył Dior Héritage, archiwum, które umożliwiło marce zorganizowanie wielu wystaw na całym świecie, i pomógł stworzyć stałą Galerie Dior, muzeum dołączone do odnowionego sklepu flagowego przy 30 Avenue Montaigne w Paryżu. Według źródeł muzeum w pierwszym roku działalności przyciągnęło ponad 400 000 zwiedzających.

Czytaj także: LVMH Beauty wykorzysta surlyn w opakowaniach swoich perfum i kosmetyków

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
Producenci
09.05.2024 14:36
Zmarła Hanna Kurcińska, pomysłodawczyni i założycielka marki Hagi
Hanna Kurcińska, pomysłodawczyni i współzałożycielka firmy Hagi, zmarła 6 maja 2024 r.LinkedIn Hagi
Zmarła Hanna Kurcińska – pomysłodawczyni i współzałożycielka marki Hagi, chemiczka, kosmetolożka z wieloletnim doświadczeniem w dziedzinie tworzenia i badania formulacji kosmetycznych. Informację tę podali bliscy Hanny Kurcińskiej w mediach, podkreślając, że to ona była sercem firmy.

Hanna Kurcińska była pomysłodawczynią marki Hagi i głównym specjalistą w dziedzinie recepturowania i technologii. Założyła firmę w 2014 r. i prowadziła ją wraz z dwoma córkami Agatą (prezeska firmy, odpowiedzialna za sprzedaż i marketing) i Gabrielą (odpowiedzialna za produkcję). To od imion ich trzech powstała nazwa firmy.

Informację o śmierci Hanny Kurcińskiej podali jej bliscy w mediach społecznościowych na oficjalnym profilu firmy podkreślając, jak była ciepłą i mądrą osobą.  

 

 

Hanna Kurcińska ukończyła Chemię na Uniwersytecie Warszawskim i Kosmetologię na Politechnice Łódzkiej. Już w latach 90. marzyła o stworzeniu firmy produkującej kosmetyki naturalne. W 2000 roku utworzyła laboratorium badawcze zajmujące się analityką oraz produkcją przeciwutleniaczy. Od 2014 r. współtworzyła markę Hagi, była głównym specjalistą w dziedzinie recepturowania i technologii.

Hanna Kurcińska zmarła 6 maja 2024 r. Rodzinie i bliskim składamy wyrazy głębokiego współczucia. 

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
Producenci
09.05.2024 08:00
Rexona oficjalnym partnerem Reprezentacji Polski w Piłce Siatkowej
Sebastian Świderski, prezes Polskiego Związku Piłki Siatkowej; Tomasz Suffner, Personal Care Business Unit Lead Poland, Baltics & Ukraine, członek Zarządu Unilever; Piotr Janiak, siatkarz
Rexona dołącza do sponsorów Polskiego Związku Piłki Siatkowej. Jest teraz oficjalnym partnerem Polskiej Piłki Siatkowej. Logo marki pojawi się na stadionach podczas rozgrywek i w materiałach marketingowych związku. Rexona ma możliwość wykorzystania wizerunku zawodników i logo PZPS i Polskiej Siatkówki w kampaniach reklamowych.

Marka Rexona (Unilever) została oficjalnym partnerem Polskiego Związku Piłki Siatkowej.

W ramach umowy na 2024 rok, Rexona uzyskała prawo posługiwania się tytułem „Partnera Polskiej Siatkówki”, „Partnera Reprezentacji Polski w Piłce Siatkowej” oraz prawo do wykorzystywania w działalności marketingowej oficjalnego logotypu reprezentacji Polski.

Umowa gwarantuje również ekspozycję stadionową oraz możliwość wykorzystania wizerunku zawodników i logo PZPS i Polskiej Siatkówki w kampaniach reklamowych. Logo marki Rexona pojawi się także w materiałach marketingowych związku, na ściankach sponsorskich w czasie konferencji prasowych oraz na stronie internetowej PZPS.

Współpraca marki Rexona z Polskim Związkiem Piłki Siatkowej to jeden z wielu przykładów działań podejmowanych przez koncern Unilever, którego celem jest promowanie zrównoważonego, zdrowego i aktywnego stylu życia – czytamy w komunikacie.

Partnerstwo z Polskim Związkiem Piłki Siatkowej jest dla nas powodem do dumy. Siatkówka to źródło inspiracji i wartości, które wyznajemy i wspieramy jako marka – łączy nas nie tylko sportowa pasja, ale także determinacja, skuteczność i pewność siebie. (...) Jesteśmy przekonani, że dzięki naszej współpracy zapewnimy fanom nowy wymiar zaangażowania i siatkarskich emocji – mówi Tomasz Suffner, Personal Care Business Unit Lead Poland, Baltics & Ukraine, członek Zarządu Unilever z ramienia części biznesu odpowiedzialnej za środki higieny osobistej (Personal Care Business Group) dla Europy Wschodniej.

Niezmiernie cieszymy się, że do grona naszych sponsorów i najbliższych partnerów dołącza globalna marka tej klasy co Rexona. (...) Mówimy podobnym językiem o naszej misji i wizji, a sport jest dla nas wspólnym, naturalnym środowiskiem. To daje nam nadzieję na doskonałą współpracę, z korzyścią dla nas wszystkich, w tym naszych niezastąpionych kibiców – podkreśla Sebastian Świderski, prezes Polskiego Związku Piłki Siatkowej.

Unilever (założony ponad 100 lat temu) jest jednym z największych przedsiębiorstw w branży dóbr konsumpcyjnych na świecie. Dostarcza produkty Beauty & Wellbeing, Personal Care, Home Care, Nutrition i Ice Cream. Prowadzi sprzedaż w 190 krajach, dociera do 3,4 mld konsumentów dziennie. Zatrudnia 128 tys. pracowników. Przychody ze sprzedaży w 2022 r. wyniosły 60,1 mld euro.  

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
09. maj 2024 21:27