StoryEditor
Producenci
09.05.2019 00:00

Dove walczy z uprzedzeniami wobec fryzur czarnych kobiet

Badania wykazały, że czarnoskóre kobiety częściej zmieniają swoje naturalne fryzury, aby pasowały do ​​norm kulturowo-społecznych. Z powodu typu włosów są uważane za mniej profesjonalne w pracy.

Według nowych badań Dove, czarne kobiety w USA są o 30 proc. bardziej narażone na problemy związane z polityką formalnego wyglądu w miejscu pracy.

Badanie przeprowadzone w ramach programu Crown Coalition wykazało, że fryzury związane z kolorowymi grupami etnicznymi - na przykład dredy, warkoczyki i loki - są postrzegane jako mniej profesjonalne.

2000 kobiet pracujących w biurach w wieku od 25. do 64. lat zostało zakwalifikowanych do testów w celu zbadania uprzedzeń wobec włosów czarnych kobiet.

Kiedy pokazano dwa zdjęcia tej samej fryzury na czarnoskórej i białej kobiecie, biała była o 25 proc. lepiej postrzegana w zakresie „gotowości do pracy”. Tymczasem naturalne fryzury czarnoskórych zostały ocenione najniżej w „gotowości do pracy”. Czarne kobiety przyznały również, że są o 80 proc. bardziej skłonne do zmiany swoich naturalnych włosów, aby dopasować się do norm społecznych.

- Jak podkreślają badania, jest jeszcze wiele do zrobienia, ale jesteśmy zobowiązani do zapewnienia, że ​​każdy z nas postrzega siebie jako pięknego i celebruje naszą różnorodną gamę kształtów, rozmiarów, odcieni skóry, grup etnicznych, tekstur włosów i stylów - powiedziała Esi Eggleston Bracey, dyrektor Beauty and Personal Care dla Unilever w Ameryce Północnej.

Na początku tego roku Dove rozpoczął kampanię #MyHairMyCrown, która promuje prawodawstwo mające na celu zakończenie dyskryminacji na tle rasowym w szkołach i w miejscach pracy. W ramach tej  inicjatywy marka nawiązała współpracę z byłą członkinią zespołu Destiny’s Child, Kelly Rowland i wydała singiel zachęcający kobiety do nabrania pewności siebie.

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
Producenci
29.04.2024 14:05
Nie żyje Krystyna Wilsz, właścicielka firmy NOREL Dr Wilsz
NOREL Dr Wilsz
Informację zamieścił w sieci Jakub Wilsz. Dr Krystyna Wilsz była wieloletnią członkinią polskiej społeczności skupionej wokół branży urodowej.

Dr Krystyna Wilsz, posiadaczka doktoratu z biologii, od 1982 roku była właścicielką NOREL Dr Wilsz, jednej z pierwszych trzech prywatnych firm kosmetycznych w Polsce. Firma ta była kontynuatorem działalności laboratorium założonego przez mgr. farm. A. Makowską w 1961 roku. Dr Wilsz miała znaczący wpływ na rozwój profesjonalnej kosmetyki w Polsce jako autorka pierwszych programów nauczania dla szkół kosmetycznych. Była pionierką w stosowaniu składników aktywnych, takich jak ceramidy czy kwas hialuronowy, które później stały się powszechne w branży. Wprowadziła i rozwinęła w Polsce mezoterapię mikroigłową jako kosmetyczny zabieg, który obecnie jest jednym z najczęściej stosowanych zabiegów w salonach kosmetycznych w kraju.

Zajmowała się również kosmetologią genetyczną, polegającą na indywidualnym dobieraniu kosmetyków i zabiegów na podstawie analiz genetycznych. Dzięki jej wizji, pasji, niezwykłej energii i charyzmie, NOREL Dr Wilsz stał się wiodącą marką w branży kosmetyków profesjonalnych, zarówno w Polsce, jak i w Europie, z produktami dostępnymi w 35 krajach. Instytuty Kosmetyczne NOREL Dr Wilsz działają w Warszawie, Dubaju, a pod marką NOREL Dr Wilsz funkcjonuje także 40 gabinetów kosmetycznych w Singapurze.

Uroczystości pogrzebowe odbędą się w Warszawie 10 maja o godzinie 13:00 w Kościele Pokamedulskim w Lasku Bielańskim.

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
Producenci
29.04.2024 11:37
Kultowy niebieski krem Nivea zmienia opakowanie
Krem Nivea wymienił aluminiowe puszki na wykonane w 80 proc. z surowca pochodzącego z recyklingufot. Nivea
Najbardziej znany krem Nivea zmienia opakowanie, ale marka absolutnie nie odchodzi od swojego znanego wizerunku. Tu zmiany są kosmetyczne. Idzie natomiast pod rękę z wymaganiami środowiskowymi i wprowadza puszkę, która w 80 proc. składa się z recyklingowanego aluminium.

Marka Nivea wprowadza zmiany w swoim kultowym kremie Nivea. Niebieska puszka jest teraz wykonana w 80 proc. z aluminium pochodzącego z recyklingu.

image
Krem Nivea w puszce wykonanej z aluminium pochodzącego z recyklingu
Nivea
Przejście na bardziej ekologiczne opakowanie ma na celu zmniejszenie emisji gazów cieplarnianych z opakowań o 8 tys. ton do 2025 roku. To konkretny krok ku wdrożeniu podejścia o obiegu zamkniętym, które minimalizuje obciążenie naszych cennych zasobów naturalnych – podała marka w komunikacie.

Wygląd opakowania zmienia się minimalnie, tak aby nic nie zachwiało wypracowanym wizerunkiem marki. Opakowanie jest nowocześniejsze w swoim przekazie, ma żywsze kolory, na wszystkich opakowaniach zostało ujednolicone logo marki. Na puszce pojawiła się również wyróżniona zielonym kolorem informacja o wykorzystaniu surowców pochodzących z recyklingu.

Nivea to marka należąca do koncernu Beiersdorf. Krem Nivea w okrągłym niebieskim opakowaniu ma ponad 100 lat i jest najbardzej rozpoznawalnym produktem marki. 

 

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
29. kwiecień 2024 14:22