StoryEditor
Producenci
19.06.2024 08:53

Ewa Swoboda, polska olimpijka, ambasadorką marki Neonail

Ewa Swoboda, polska lekkoatletka, mistrzyni olimpijska w kampanii marki Neonail / Neonail
Ewa Swoboda, polska lekkoatletka, olimpijka, została ambasadorką marki Neonail. Współpraca z marką to nie tylko efekt zamiłowania do kolorowych paznokci – znaku firmowego Ewy Swobody. To również efekt podzielania tych samych wartości, jakimi jest konsekwencja w pozostawaniu sobą, pewność siebie i kobiecość oraz odwaga, aby komunikować to światu.

Ewa Swoboda należy do czołówki polskich lekkoatletek. Jest wicemistrzynią świata w biegu na dystansie 60 metrów i wicemistrzynią Europy na 100 m. Teraz jest także ambasadorką marki Neonail – jednej z najsilniejszych i najbardziej rozpoznawalnych w kategorii manicure i hybrydowych lakierów do paznokci. Współpraca marki z Ewą Swobodą, jak podkreślono w komunikacie prasowym, jest nie tylko konsekwencją jej looku – zamiłowania do kolorowych paznokci, ale przede wszystkim tego, jak wielką inspiracją jest i może być dla milionów dziewczynek i kobiet.

– Jesteśmy bardzo dumni z tej współpracy. Doceniamy dokonania Ewy, jej pasję oraz fakt, że stanowi inspirację dla dziewcząt i kobiet w różnym wieku. Jest dla nich doskonałym przykładem dążenia do realizacji własnych marzeń, zawsze pozostając sobą. Niezmiennie podziwiamy jej pracowitość, upór i to, że nie zmienia się pod wpływem oceny innych – podkreśla Anna Uptas, dyrektorka marketingu firmy Cosmo Group, będącej właścicielem marki Neonail.

Sama Ewa Swoboda mówi: – Nie zawsze mam długie paznokcie chociaż przeważnie takie noszę. Dobrze zrobione, długie pazy wydłużają dłoń i są śliczną ozdobą.

Lekkoatletka nie ukrywa również, że wyrazisty manicure to nie jest wyłącznie kwestia estetycznych dłoni:

– Współpraca z Neonail jest dla mnie wyjątkowa, ponieważ nie zważam na stereotypy ani oceny innych, szczególnie jeśli chodzi o mój wygląd. Kolor to dla mnie naturalny środek wyrazu, dzięki niemu mogę pokazać mój styl i nastrój. Kolorowe paznokcie to jeden z moich znaków rozpoznawczych.

Uwagę na międzynarodowej sportowej arenie Ewa zdobyła swoimi spektakularnymi sukcesami. Obecnie jest jedną z najwybitniejszych polskich lekkoatletek. Urodzona w 1997 roku w Żorach, Ewa przez wiele lat reprezentowała klub UKS Czwórka Żory. Pierwszy sukces to czwarte miejsce na dystansie 100 metrów (11,61 sekundy) podczas Mistrzostw Świata do lat 18 w Doniecku. Kolejny sukces przyszedł już rok później – zwycięstwo na tym samym dystansie podczas kwalifikacji do Igrzysk Olimpijskich Młodzieży w Baku. W 2015 roku zdobyła złoty medal Mistrzostw Europy Juniorów na dystansie 100 metrów w szwedzkiej Eskilstunie z czasem 11,52 sekundy. Ostatni sukces to srebrny medal lekkoatletycznych Mistrzostw Europy w biegu na 100 metrów  zdobyty w czerwcu 2024 w Rzymie. 26-latka z Żor ma też w dorobku trzy medale halowych Mistrzostw Europy na dystansie 60 metrów. W tej konkurencji zdobyła również srebro tegorocznych Halowych Mistrzostw Świata.

Kolejne lata prowadziły Ewę po kolejne zwycięstwa, aby dziś uplasować ją w czołówce najbardziej obiecujących polskich lekkoatletek w biegach sprinterskich.

– Wielbicielka tatuaży oraz długich paznokci jest doskonałym przykładem na to, że można realizować swój scenariusz na życie i spełniać nawet najbardziej niecodzienne marzenia, jednocześnie nie tracąc na kobiecości i własnego stylu. Kolorowy manicure jest formą ekspresji, sposobem na wyrażanie swojej osobowości, a Ewa lubi wykorzystywać możliwości, jakie są związane z bogatą paletą kolorystyczną Neonail. Lubi sięgać po różnorodne odcienie, bawić się ich łączeniem. Dlatego zaproponowaliśmy 15 wybranych, ulubionych kolorów lakierów hybrydowych polskiej sprinterki, aby każda z kobiet miała możliwość zainspirowania się  stylizacjami, którymi wyróżnia się Ewa Swoboda – podaje Neonail.

 

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
Producenci
16.07.2024 14:40
Unilever zwolni tysiące pracowników biurowych
Unilever (fot. unilever.pl)
Unilever do końca przyszłego roku zwolni ponad 3 tys. pracowników biurowych w swoich spółkach w Europie – podał Financial Times. Docelowo jednak redukcje zatrudnienia będą jeszcze większe. To konsekwencja słabszych wyników finansowych koncernu i planu restrukturyzacji, który pod koniec 2023 r. zapowiedział Hein Schumacher, dyrektor generalny koncernu.

Wyniki finansowe Unilevera za trzeci kwartał 2023 r. nie były zadowalające dla zarządu i akcjonariuszy firmy. Obroty koncernu spadły o -3,8 proc. do 15,2 miliarda euro. Hein Schumacher, dyrektor generalny koncernu, stwierdził wówczas, że wyniki firmy nie odpowiadają jej potencjałowi i ogłosił nowy plan działania, skupiający się na szybszym rozwoju, większej wydajności i produktywności oraz prostocie. Jak zapowiedział, szybszy wzrost ma być napędzany poprzez innowacje i inwestycje w najsilniejsze marki.

Czytaj więcej: Szef Unilevera niezadowolony z wyników przedstawia nowy plan na szybszy wzrost

Plan ten wiąże się także z redukcją zatrudnienia. Financial Times podał właśnie, że Unilever do końca 2025 r. zwolni 3200 pracowników z około 10-11 tys. zatrudnionych w biurach w Europie. Cięcia mają nie obejmować osób zatrudnionych w fabrykach. Jak pisze brytyjski dziennik „spółka znajduje się pod presją akcjonariuszy, w tym inwestora-aktywisty Nelsona Peltza” i dyrektor generalny będzie realizował swój plan pobudzenia wzrostu.

Unilever nie poinformował, jak będą przebiegać zwolnienia, wiadomo jedynie, że proces konsultacji z pracownikami rozpocznie się w ciągu kilku najbliższych tygodni.

Natomiast wg Financial Times, Hermann Soggeberg, przewodniczący Europejskiej Rady Zakładowej Unilever, powiedział, że prawie wszystkie europejskie spółki zostaną dotknięte w równym stopniu, ale szczególnie centra korporacyjne w Londynie i Rotterdamie.

Na tym jednak się nie skończy. Program restrukturyzacji docelowo obejmie redukcję aż 7500  stanowisk na całym świecie. Unilever zatrudnia łącznie obecnie 128 tys. pracowników.

Jak pisalismy, koncern zredukował zatrudnienie także w swoich fabrykach i magazynach w USA.

Czytaj więcej: Unilever zaczyna zwolnienia w związku z restrukturyzacją i optymalizacją portfolio

Unilever jest jednym z największych światowych koncernów działających na rynku FMCG. W swoim portfolio posiada blisko 400 marek, jednak koncentruje się na trzynastu swoich najbardziej zyskownych markach – tzw. bilion-dollar brands, których średnia roczna sprzedaż przekracza miliard dolarów.  25 najlepszych marek daje firmie Unilever ponad 70 proc. całego rocznego dochodu. Poprzez swoje spółki i fundusze firma inwestuje także w innowacyjne marki i start-upy. 

Czytaj także:

Unilever inwestuje w markę Luna Daily

Unilever sprzedawał. Teraz kupuje – biotechnologiczną markę do włosów K18

 

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
Producenci
16.07.2024 13:51
Nivea dołączyła do grona marek, które wspierają Pride
Nowe, tęczowe puszki to ukłon w stronę queerowej flagi.Beiersdorf
Nivea Polska dołączyła do kampanii #BeYou, promującej tolerancję i akceptację, wprowadzając specjalną edycję kremu Nivea Creme. Działania te mają na celu szerzenie szacunku i akceptacji dla różnorodności wśród klientów i pracowników marki.

Nivea Polska dołącza do globalnych działań marki, koncentrujących się na promowaniu akceptacji i szacunku dla wszystkich ludzi, niezależnie od ich różnic. Marka od dawna wspiera różnorodność na wielu rynkach światowych, zarówno przez indywidualne programy lokalne, jak i wewnętrzne wsparcie dla pracowników. W ramach kampanii #BeYou wprowadza na rynek limitowaną edycję kremu Nivea Creme, symbolizującą troskę, szacunek i akceptację siebie oraz innych. Krem dostępny jest w wybranych sklepach internetowych.

Kampania #BeYou ma na celu promowanie pielęgnacji skóry z miłością i czułością, które należą się każdemu, niezależnie od wieku, koloru skóry czy innych cech. Nivea Polska, poprzez swoje działania, stara się szerzyć przesłanie akceptacji i szacunku dla innych, zachęcając do traktowania innych w taki sam sposób, w jaki traktujemy siebie. Specjalna edycja kremu Nivea Creme z hasłem #BeYou przypomina o prawie każdego człowieka do bycia sobą.

W ramach kampanii #BeYou, Nivea Polska nawiązała współpracę z fundacją Stonewall, organizując specjalne szkolenia dla pracowników oraz wspierając Marsz Równości w Poznaniu. Te działania są częścią szerszej strategii marki, mającej na celu promowanie inkluzywności, szacunku i akceptacji różnorodności zarówno w komunikacji zewnętrznej, jak i wewnętrznej. Inicjatywy te pokazują zaangażowanie Nivea w budowanie społeczeństwa opartego na wzajemnym szacunku i akceptacji.

Czytaj także: Vagaro: 65 proc. osób LGBTQIA+ czuje się reprezentowanych w branży kosmetycznej

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
16. lipiec 2024 22:24