StoryEditor
Producenci
28.06.2022 00:00

Grupa L’Occitane ogłasza dobre wyniki sprzedaży za rok 2022

L’Occitane International odnotował wzrost sprzedaży o 15,8 proc. w roku obrotowym zakończonym 31 marca 2022 roku, przekraczając 1,78 mld euro. Marka L‘Occitane en Provence najbardziej napędzała wzrosty sprzedaży całej firmy w roku 2022 r. Grupa odnotowała również rekordowy całoroczny zysk operacyjny.

Właściciel L’Occitane en Provence i Elemis powiedział, że zniesienie restrykcyjnych związanych z pandemią w Europie i obu Amerykach oznacza, że tradycyjne kanały sprzedaży detalicznej odnotowały silny wzrost odwiedzalności, co dodatkowo uzupełniło dynamikę sprzedaży online.

Grupa spodziewa się, że jej dzięki tym dwóm kanałom: online i tradycyjnemu sprzedaż pozostanie na wysokim poziomie. Całoroczna sprzedaż L’Occitane została nieco zahamowana w czwartym kwartale, w którym, oprócz wojny w Ukrainie, powróciły blokady z powodu COVID-19 na jego największym rynku, czyli Chinach.

Marka L'Occitane en Provence najbardziej napędzała wzrosty całej firmy w roku 2022. Jej sprzedaż poprawiła się we wszystkich regionach i we wszystkich kategoriach produktów, podczas gdy wzrost sprzedaży Elemis przyspieszył w związku z ożywieniem działalności gabinetów SPA i sprzedaży hurtowej.

Ponadto, Grupa odnotowała rekordowy całoroczny zysk operacyjny i marżę zysku operacyjnego, które osiągnęły najwyższy poziom od czasu notowania, odpowiednio 310,7 mln euro i 17,4 proc.

Według L'Occitane udało się to osiągnąć poprzez ściślejszą kontrolę kosztów dystrybucji i kosztów operacyjnych, a także „rozsądne” zwiększenie inwestycji w rentowne i obiecujące marki i rynki.

L’Occitane niedawno dodała Sol de Janeiro i Grown Alchemist do swojego portfolio marek.

Z dumą przedstawiamy nasze wyniki finansowe, które po raz kolejny pokazują odporność naszych marek, a także naszą zdolność do wytrzymywania i przezwyciężania zawirowań rynkowych. Przejęcie dwóch silnych marek w roku obrotowym 2022, co przyspieszy nasze dotarcie na nowe rynki i spodoba się młodszym konsumentom. Spodziewamy się przekroczyć poziom 2 miliardów euro sprzedaży w roku obrotowym 2023, zachowując jednocześnie zdrową rentowność – powiedział dyrektor generalny L'Occitane André Hoffmann.

Przeczytaj również: L'Occitane przejmuje markę Sol de Janeiro

L'Occitane en Provence, powszechnie znana jako L'Occitane, jest międzynarodowym sprzedawcą kosmetyków do ciała, twarzy, zapachów i produktów domowych z siedzibą w Manosque we Francji. Firma została założona w 1976 roku przez Oliviera Baussana w celu stworzenia firmy, która celebruje i pielęgnuje tradycje jego rodzinnej Prowansji.

Grupa posiada ponad 3000 punktów sprzedaży detalicznej, w tym około 1500 własnych sklepów i jest obecny w 90 krajach. W swoim portfolio posiada 8 marek kosmetycznych: L’Occitane en Provence, Melvita, Erborian, L’Occitane au Brésil, LimeLife by Alcone, Elemis, Sol de Janeiro i Grown Alchemist.
 

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
Producenci
01.12.2023 13:15
L‘Oréal nadal działa w Rosji, choć w "ograniczonym zakresie"
Firma L‘Oréal choć zamknęła swoje sklepy w Rosji, to nie zatrzymała produkcji w rosyjskiej fabryce
Dyrektor generalny L‘Oréal przyznał, że choć firma po inwazji na Ukrainę zamknęła swoją rosyjską sieć sklepów, to nadal prowadzi zakład w Rosji. Produkuje w nim szampony, farby do włosów oraz artykuły higieniczne i dla dzieci.

Nicolas Hieronimus, dyrektor generalny L‘Oréal,  w wywiadzie dla France Inter powiedział, że firma utrzymuje „ograniczoną działalność” w Rosji. Wciąż prowadzi fabrykę w Kałudze na południe od Moskwy. Zakład otwarty w 2010 roku – w którym produkowana była szeroka gama produktów, od mydła Mixa do perfum YSL i zatrudniał ponad 2 tys. osób – wytwarza obecnie szampony, farby do włosów oraz artykuły higieniczne i dla dzieci.

Są to produkty codziennego użytku, które pozwalają nam utrzymać funkcjonowanie naszej fabryki, wypłacać pensje i chronić bezpieczeństwo naszych pracowników w Rosji. Kontynuowanie produkcji pozwoliło nam to też  uniknąć konfiskat lub działań, które mogłyby zostać podjęte przeciwko naszym aktywom, a przede wszystkim przeciwko naszym pracownikom

– wyjaśnił Nicolas Hieronimus w rozmowie z France Inter.

Portal Fashion Network zwraca uwagę, że dzięki kontynowaniu produkcji, L‘Oréal uniknął losu innej francuskiej firmy. W połowie lipca 2022 r. państwo rosyjskie przejęło kontrolę nad rosyjskimi aktywami Danone. L‘Oréal choć ogłosił w marcu, że tymczasowo zamknie swoje sklepy w Rosji, już wtedy zapewnił, że nie zatrzyma produkcji w swojej fabryce pod Moskwą.

 

 

 

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
Producenci
01.12.2023 12:14
Avon mianował nowego dyrektora generalnego. Kristof Neirynck zastąpi na stanowisku Angelę Cretu
Kristof Neirynck, będzie od 1 stycznia 2024 r. dyrektorem generalnym AvonLinkedin
​​​Kristof Neirynck, globalny dyrektor ds. marketingu w firmie Avon i jej dyrektor zarządzający na Europę Zachodnią, zostanie nowym dyrektorem generalnym. Angela Cretu, dotychczasowa dyrektor generalna, będzie nadal wspierać działalność firmy, jako doradca.

Natura &Co ogłosiła, że ​​Kristof Neirynck, zostanie awansowany na stanowisko dyrektora generalnego Avon od 1 stycznia 2024 r. Jako globalny dyrektor ds. marketingu firmy Avon przez ostatnie dwa lata przeprowadził odnowienie marki i osiągnął znaczną poprawę marży brutto. Na początku 2023 roku objął stanowisko dyrektora zarządzającego na Europę Zachodnią. Pod jego kierownictwem poprawiła się rentowność regionu, ustabilizował się podstawowy kanał sprzedaży bezpośredniej oraz ugruntował omnichannelowy dostęp do marki. 

 

Czytaj też: Kristof Neirynck, Elżbieta Mazurkiewicz, Avon o trendach konsumenckich i wyzwaniach dla marek [Prognozy 2023]

 

Przed dołączeniem do Avon Kristof Neirynck pełnił funkcję dyrektora ds. marketingu marek globalnych w Walgreens Boots Alliance (WBA). Na tym stanowisku nadzorował portfel ponad 20 własnych marek z branży kosmetycznej i konsumenckiej, reprezentujących sprzedaż na całym świecie o wartości ponad 4 miliardów dolarów. Przed dołączeniem do WBA spędził 13 lat w P&G, gdzie piastował stanowiska kierownicze w kluczowych działach. 

Komentując swoją nominację, Kristof Neirynck powiedział:

Jestem zaszczycony, że mogę objąć tę nową rolę w Avon i kontynuować jego ewolucję w kierunku firmy wielokanałowej, której podstawą pozostaną jednak przedstawicielki działające w systemie sprzedaży bezpośredniej. Mamy kultową markę: innowacyjne i niedrogie produkty oraz model biznesowy, który stwarza kobietom możliwości wykorzystania swojej władzy na własnych warunkach.

 

Natura &Co poinformowała także, że Angela Cretu, dotychczasowa dyrektor generalna Avon, która w firmie przepracowała 25 lat, będzie nadal wspierać działalność Avon, jako doradca. Pod jej przywództwem firma usprawnił model operacyjny i radykalnie uprościła portfolio. Zaczęla też przechodzenie na sprzedaż społecznościową, koncentrując się na podejściu omnichannel. 

Czytaj też:

Avon przestawia się na sprzedaż w mediach społecznościowych

Angela Cretu dyrektor Avon: sprzedaż społecznościowa jeszcze nigdy nie była tak istotna

 

Fabio Barbosa, dyrektor generalny Natura &Co. zapewnił, że odejście Angeli Cretu było procesem dokładnie zaplanowanym, następującym dopiero po ustabilizowaniu biznesu i wyłonieniu odpowiedniego następcy. 

Doadał, że doradcą Avon, oprócz Angeli Cretu zostanie też Alessandro Carlucci, który wrócił do grupy Natura &Co. po niemal 10 letniej przerwie. W latach 2005–2014 pełnił funkcję dyrektora generalnego Natura, pełniąc równocześnie (w latach 2012–201) funkcję prezesa Światowej Federacji Stowarzyszeń Sprzedaży Bezpośredniej. 

 

Czytaj też:

Jakub Żurowski, Avon Garwolin: Produkujemy dużo, ale możemy więcej. Rozmowy na temat produkcji kontraktowej trwają

Avon otworzył świąteczne pop-up story i rekrutuje klientów do Klubu Avon

 

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
03. grudzień 2023 11:19