StoryEditor
Producenci
28.06.2022 00:00

Grupa L’Occitane ogłasza dobre wyniki sprzedaży za rok 2022

L’Occitane International odnotował wzrost sprzedaży o 15,8 proc. w roku obrotowym zakończonym 31 marca 2022 roku, przekraczając 1,78 mld euro. Marka L‘Occitane en Provence najbardziej napędzała wzrosty sprzedaży całej firmy w roku 2022 r. Grupa odnotowała również rekordowy całoroczny zysk operacyjny.

Właściciel L’Occitane en Provence i Elemis powiedział, że zniesienie restrykcyjnych związanych z pandemią w Europie i obu Amerykach oznacza, że tradycyjne kanały sprzedaży detalicznej odnotowały silny wzrost odwiedzalności, co dodatkowo uzupełniło dynamikę sprzedaży online.

Grupa spodziewa się, że jej dzięki tym dwóm kanałom: online i tradycyjnemu sprzedaż pozostanie na wysokim poziomie. Całoroczna sprzedaż L’Occitane została nieco zahamowana w czwartym kwartale, w którym, oprócz wojny w Ukrainie, powróciły blokady z powodu COVID-19 na jego największym rynku, czyli Chinach.

Marka L'Occitane en Provence najbardziej napędzała wzrosty całej firmy w roku 2022. Jej sprzedaż poprawiła się we wszystkich regionach i we wszystkich kategoriach produktów, podczas gdy wzrost sprzedaży Elemis przyspieszył w związku z ożywieniem działalności gabinetów SPA i sprzedaży hurtowej.

Ponadto, Grupa odnotowała rekordowy całoroczny zysk operacyjny i marżę zysku operacyjnego, które osiągnęły najwyższy poziom od czasu notowania, odpowiednio 310,7 mln euro i 17,4 proc.

Według L'Occitane udało się to osiągnąć poprzez ściślejszą kontrolę kosztów dystrybucji i kosztów operacyjnych, a także „rozsądne” zwiększenie inwestycji w rentowne i obiecujące marki i rynki.

L’Occitane niedawno dodała Sol de Janeiro i Grown Alchemist do swojego portfolio marek.

Z dumą przedstawiamy nasze wyniki finansowe, które po raz kolejny pokazują odporność naszych marek, a także naszą zdolność do wytrzymywania i przezwyciężania zawirowań rynkowych. Przejęcie dwóch silnych marek w roku obrotowym 2022, co przyspieszy nasze dotarcie na nowe rynki i spodoba się młodszym konsumentom. Spodziewamy się przekroczyć poziom 2 miliardów euro sprzedaży w roku obrotowym 2023, zachowując jednocześnie zdrową rentowność – powiedział dyrektor generalny L'Occitane André Hoffmann.

Przeczytaj również: L'Occitane przejmuje markę Sol de Janeiro

L'Occitane en Provence, powszechnie znana jako L'Occitane, jest międzynarodowym sprzedawcą kosmetyków do ciała, twarzy, zapachów i produktów domowych z siedzibą w Manosque we Francji. Firma została założona w 1976 roku przez Oliviera Baussana w celu stworzenia firmy, która celebruje i pielęgnuje tradycje jego rodzinnej Prowansji.

Grupa posiada ponad 3000 punktów sprzedaży detalicznej, w tym około 1500 własnych sklepów i jest obecny w 90 krajach. W swoim portfolio posiada 8 marek kosmetycznych: L’Occitane en Provence, Melvita, Erborian, L’Occitane au Brésil, LimeLife by Alcone, Elemis, Sol de Janeiro i Grown Alchemist.
 

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
Producenci
17.07.2024 14:27
Max Factor wchodzi na rynek indyjski
Pomóc w wejściu na indyjski rynek ma Priyanka Chopra Jonas.Max Factor
Coty wprowadza markę kosmetyków Max Factor do Indii we współpracy z siecią House of Beauty. Ambasadorką marki została Priyanka Chopra Jonas, która pomoże w promowaniu bestsellerowych produktów Max Factor w tym kraju.

Coty, światowy lider w branży kosmetycznej, ogłosił wprowadzenie marki Max Factor na rynek indyjski. Dzięki strategicznej współpracy z detalistą House of Beauty, Coty planuje zaoferować indyjskim konsumentom swoje najpopularniejsze produkty. Kluczową rolę w kampanii promocyjnej odegra ambasadorka marki, Priyanka Chopra Jonas, która swoim autorytetem i rozpoznawalnością ma przyciągnąć uwagę do nowości na rynku.

Kristina Strunz, dyrektorka zarządzająca Coty w regionie Azji Południowo-Wschodniej i Indii, wyraziła swoje zadowolenie z tego kroku.

Max Factor wkracza w nową erę ekscytującego wzrostu w Indiach. Jesteśmy zachwyceni, że możemy wprowadzić nasze bestsellery na rynek indyjski, a Priyanka Chopra Jonas będzie przewodzić temu procesowi jako nasza globalna ambasadorka marki

- powiedziała Strunz.

Max Factor, znana jako “oryginalna hollywoodzka marka makijażowa” założona przez Polska żydowskiego pochodzenia, Maksymiliana Faktorowicza, od ponad stu lat wprowadza produkty kosmetyczne na rynek. Max Factor oferuje szeroki asortyment produktów kosmetycznych, w tym podkłady, korektory, pudry, tusze do rzęs, cienie do powiek, szminki oraz błyszczyki. Marka jest znana z wprowadzania innowacyjnych rozwiązań i formuł, które mają zapewnić trwałość i wysoką jakość makijażu. Produkty Max Factor są dedykowane zarówno użytkownikom indywidualnym, jak i profesjonalnym.

Czytaj także: Max Factor wprowadza na rynek kolekcję Priyanki Chopry Jonas

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
Producenci
17.07.2024 13:50
Agnieszka Sienkiewicz nową ambasadorką Bioliq. W reklamie wystąpiła z córką Zofią.
W nowej reklamie Bioliq matka i córka spędzają razem czas w towarzystwie kosmetyku marki.Bioliq
15 lipca 2024 roku ruszyła nowa ogólnopolska kampania reklamowa Bioliq, promująca intensywne serum rewitalizujące. W reklamie wzięła udział znana aktorka Agnieszka Sienkiewicz oraz jej ośmioletnia córka Zofia. Dziewczynka opowiada w spocie o swojej mamie, podkreślając jej piękno i młodzieńczy wygląd. Kampania przedstawia działanie serum poprzez relację między matką a córką, co nadaje jej emocjonalny wydźwięk.

Reklama z udziałem Agnieszki Sienkiewicz i jej córki Zofii skupia się na rodzinnych więziach i codziennych momentach między mamą a córką. Na ekranie widzimy pełną ciepła relację, podkreślającą wartości rodzinne, którymi próbuje emanować marka. Agnieszka Sienkiewicz z dumą obserwowała występ swojej córki, ciesząc się wspólnymi chwilami na planie.

Agnieszka Sienkiewicz i jej córka Zosia dołączyły do grona ambasadorek promujących intensywne serum rewitalizujące marki Bioliq. W przeszłości produkty Bioliq promowały takie gwiazdy jak Ilona Wrońska, Monika Mrozowska czy Ada Fijał. Marka Bioliq, obecna na rynku od 2012 roku, regularnie angażuje znane osobistości do swoich kampanii.

Wśród ambasadorek znajdziemy również Małgorzatę Potocką, Urszulę Dębską, Annę Kalczyńską, Anetę Zając, Joannę Orleańską, Izabelę Trojanowską oraz Annę Korcz. Kampania z Agnieszką Sienkiewicz i jej córką ma w zamierzeniu podkreślać znaczenie rodzinnych więzi w kontekście codziennej pielęgnacji.

Intensywne serum rewitalizujące Bioliq od wielu lat zajmuje pierwsze miejsce na rynku aptecznym jako najlepiej sprzedający się produkt w kategorii „Kremy i inne preparaty przeciwzmarszczkowe i ujędrniające” (według danych PEX MAT 05/24, sprzedaż ilościowa).

Czytaj także: #NMInsights: Im młodszy konsument, tym bardziej krytyczny wobec reklam

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
17. lipiec 2024 20:46