StoryEditor
Producenci
28.02.2022 00:00

Gwen Stefani debiutuje ze swoją marką kosmetyczną GXVE

Gwen Stefani wchodzi w świat kosmetyków ze swoją marką GXVE. To kolejna gwiazda światowego formatu, która wypuszcza własną kolekcję produktów do makijażu. Oczywiście jest wśród nich czerwona pomadka, która jest znakiem charakterystycznym Gwen. Oficjalnym partnerem handlowym marki ma być Sephora.

Gwen Stefani – amerykańska wokalistka solowa oraz wokalistka zespołu rockowego No Doubt – jest kolejną gwiazdą światowego formatu, która wkroczyła w świat kosmetyków. 3 marca ma pojawić się na rynku jej debiutancka marka  GXVE. Oficjalnym partnerem handlowym marki ma być Sephora.

  

Świetnie się bawiłam tworząc tę ​​markę przez ostatnie 3 lata. .Nie mogę się doczekać, aby pokazać Wam więcej  - napisała Gwen w swoich mediach społecznościowych.

Na początku na rynku pojawi się osiem produktów. Gwiazdą kolekcji jest pomadka w charakterystycznym odcieniu wiśniowej czerwieni, która jest znakiem rozpoznawczym Gwen i jej kariery wokalnej w latach 90. Pomadka będzie dostępna w trzech formułach: matowej, satynowej oraz matowej pomadki w płynie.

Oprócz kosmetyków do  ust Gwen Stefani wprowadza pod marką GXVE kredkę do oczu w dwóch odcieniach i cienie do powiek, a także kredkę do brwi w siedmiu odcieniach.

Według portalu WWD kosmetyki mają kosztować od 21 do 48 dolarów.

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
Producenci
28.04.2025 14:39
Eurofragrance odnotowuje rekordowe wyniki – 180 mln euro przychodu w 2024 roku
CEO Eurofragrance, Laurent Mercier, chwali konsekwentne działania swojej firmy.Eurofragrance

Hiszpańska firma Eurofragrance zamknęła rok finansowy 2024 z przychodem na poziomie 180 milionów euro. Wzrost sprzedaży o 27 proc. w porównaniu do roku 2023 obejmował wszystkie regiony i kategorie produktowe, co firma przypisuje rosnącemu zainteresowaniu perfumami luksusowymi oraz ekspansji na rynkach Indii, Bliskiego Wschodu i Afryki.

W segmencie perfum luksusowych sprzedaż wzrosła aż o 28 proc., natomiast produkty do pielęgnacji domu i ciała zanotowały 20 proc. wzrostu. Jak podkreślił dyrektor finansowy Eurofragrance, Juan Ramón López Gil, osiągnięcie poziomu 180 milionów euro jest efektem zaangażowania zespołów oraz skutecznej realizacji przyjętych strategii finansowych i operacyjnych.

Największy wzrost firma zanotowała w regionach Indii, Bliskiego Wschodu i Afryki – o 30 proc., z najsilniejszymi wynikami w Zjednoczonych Emiratach Arabskich i Arabii Saudyjskiej. Eurofragrance korzysta tam z dynamicznego rozwoju sektora detalicznego produktów beauty, wspieranego przez znaczące inwestycje w regionie. Dodatkowo, rosnące dochody rozporządzalne w Indiach, Indonezji i Turcji napędzają dalsze wzrosty sprzedaży.

Prezes firmy, Laurent Mercier, podkreślił, że kluczowe znaczenie dla sukcesu miało konsekwentne podejście do rozwoju i strategiczne inwestycje. Zapowiedział też dalsze inwestycje w innowacje, które mają zapewnić Eurofragrance stabilny wzrost i utrzymanie pozycji wiodącego gracza na rynku perfumeryjnym w kolejnych latach.

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
Rynek i trendy
28.04.2025 13:14
Interparfums zamknęło I. kwartał 2025 wzrostem przychodów
Coach to jedna z marek perfumeryjnych z portfolio InterparfumsIG interparfums_official

Francuski koncern, specjalizujący się w perfumach, poinformował o wzroście przychodów na poziomie 8,8 proc. w pierwszym kwartale bieżącego roku. Było to dla firmy pozytywne rozpoczęcie roku, w perspektywie rysują się nowe umowy licencyjne.

Interparfums, posiadający w swoim portfolio tak popularne marki perfum jak Jimmy Choo, Montblanc, Coach, Moncler i Karl Lagerfeld, odnotował przychody w I kw. w wysokości 235,5 mln euro (dla porównania: w tym samym okresie 2024 roku było to 212,7 mln euro). 

Pozytywny wynik koncernu to głównie rezultat 40-procentowego wzrostu przychodów marki perfum Jimmy Choo, a także Lacoste (wzrost: 34 proc.).

Interparfums poinformował również wcześniej o podjęciu kroków, będących reakcją na decyzje w sprawie ceł,podjęte przez administrację USA. Więcej na ten temat w artykule: Ceny perfum w USA wzrosną o 6-7 proc. – to odpowiedź Interparfums na cła Trumpa

W lutym Interparfums poinformował o planach zwiększania przychodów w 2025 roku. Zakładany cel to 930-935 mln euro.

Marzena Szulc
ZOBACZ KOMENTARZE (0)
28. kwiecień 2025 15:23