StoryEditor
Producenci
19.07.2023 13:27

Henkel od 25 lat wpiera inicjatywy wolontariatu pracowniczego

Dwa zespoły Henkla ponownie zaangażowały się w budowę schronisk dla potrzebujących rodzin w Rumunii. Henkel wspiera ten projekt od ponad 8 lat, podczas których ponad 250 pracowników firmy budowało i remontowało domy / materiały prasowe
Ponad 10 tys. obecnych i emerytowanych pracowników firmy Henkel na całym świecie zaangażowało się w działania społeczne. Koncern od 25 lat wspiera ich w tych inicjatywach, oferując darowizny finansowe i rzeczowe oraz płatne urlopy na realizację różnych działań. Wsparcie otrzymało już ponad 17 tys. projektów społecznych w ponad 100 krajach.

Inicjatywa wolontariacka Henkla „Wywieraj wpływ na jutro” (MIT - Make an Impact on Tomorrow) obchodzi swoje 25. urodziny. Jej celem jest promowanie wolontariatu pracowników (ale też emerytów) w projektach społecznych. Wsparcie otrzymał już ponad 17 300 projektów w ponad 100 krajach na całym świecie.

image

Henkel wspiera wolontariat i inicjatywy swoich pracowników na całym świecie 

materiały prasowe

Inicjatywa MIT została uruchomiona w 1998 roku, a Henkel stał się jedną z pierwszych niemieckich firm, które uczyniły dobrowolne zaangażowanie społeczne kluczowym elementem swoich działań na rzecz zrównoważonego rozwoju.

– MIT znajduje się w centrum naszych działań społecznych. Jesteśmy przekonani, że możemy coś zmienić w społeczeństwie, jeśli zaangażujemy się osobiście. Dlatego oferujemy naszym pracownikom i emerytom różnorodne możliwości zaangażowania, zarówno indywidualnego, jak i zespołowego – mówi Karol-Monique Westhoff, global head of corporate citizenship w Henklu.

Wsparcie firmy Henkel obejmuje darowizny finansowe i rzeczowe, a także możliwość wzięcia płatnego czasu wolnego w celu poświęcenia się projektowi społecznemu. Pracownicy mogą wspierać własne projekty, a także uczestniczyć w projektach, które zostały już sfinansowane.

– Reakcja na nasz program MIT zawsze była bardzo dobra, a zainteresowanie rośnie: ponad 10 tys. pracowników i emerytów na całym świecie zaangażowało się już społecznie dzięki programowi – dodaje Karol-Monique Westhoff.

W 2022 roku jeden z projektów koncentrował się na działaniach na rzecz Ukrainy. Objął współpracę z organizacją pozarządową „Habitat for Humanity”. Czterech pracowników Henkla wspierało organizację przez miesiąc w Warszawie, pomagając uchodźcom dzięki płatnemu urlopowi. Wolontariusze pomagali zarówno przy zakładaniu schronisk, jak i przy czynnościach administracyjnych.

Ponadto dwa zespoły Henkla ponownie zaangażowały się w budowę schronisk dla potrzebujących rodzin w Rumunii. Henkel wspiera ten projekt od ponad 8 lat, podczas których ponad 250 pracowników firmy budowało i remontowało domy.

image

Inicjatywa pracownicza „Trashfighter”

materiały prasowe

Innym przykładem jest globalna inicjatywa pracownicza „Trashfighter”, która jest częścią stałego zaangażowania Henkla w zrównoważoną gospodarkę o obiegu zamkniętym i zapobieganie powstawaniu odpadów z tworzyw sztucznych w środowisku.

image

Pracownicy Henkla jako wolontariusze Światowych Igrzysk Olimpiad Specjalnych w Berlinie

materiały prasowe

W tym roku Henkel ponownie wsparł inkluzywną imprezę sportową Światowych Igrzysk Olimpiad Specjalnych w Berlinie w tym roku i był na miejscu z 60 wolontariuszami.

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
Producenci
18.05.2024 01:36
Julia Wieniawa ambasadorką L‘Oréal Paris
Julia Wieniawa, artystka młodego pokolenia, aktorka i piosenkarka, została ambasadorką L‘Oréal ParisL‘Oréal Paris
Julia Wieniawa, utalentowana i wszechstronna artystka młodego pokolenia, została ambasadorką L‘Oréal Paris. Konsekwencja, odwaga, upór i przywiązanie do wartości, które doprowadziły ją do wysokiej pozycji w branży, zadecydowały także o tym, że stała się twarzą najcenniejszej marki kosmetycznej na świecie.

Julia Wieniawa nie tylko gra i śpiewa, ale także trafia do młodego pokolenia, idealnie pasuje do marki, która swoje działania skupia wokół hasła: „Ponieważ jesteś tego warta”. Ten rozpoznawalny na całym świecie slogan od początków L’Oréal Paris jest wyrazem  wsparcia kobiet, żeby osiągały swoje cele i żyły zgodnie ze swoimi zasadami i marzeniami. Julia stale się rozwija, próbuje nowych rzeczy i podejmuje się nowych wyzwań. Współpraca z L‘Oréal Paris to sposób, żeby wartości, które łączą ją z marką, wybrzmiały jeszcze bardziej.

image
Julia Wieniawa zdaniem L‘Oréal Paris swoimi działaniami idealnie pokazuje, co znaczy hasło "Jestem tego warta"
L‘Oréal Paris
Sukces, który osiągnęła Julia nie sprawił, że stała się kimś niedostępnym. Buduje społeczność, w której nie kreuje się na nieosiągalny ideał. Przyznaje się do słabości i problemów, które nie znikają wraz z zawodowymi osiągnięciami. Pokazuje cienie i blaski sławy.

Nie ukrywa, że jej życie zawodowe jest bardzo intensywne i wymagające, więc podkreśla znaczenie nie tylko pielęgnowania zdrowia w kontekście fizycznym, ale również tego psychicznego. Julia w tym celu nie tylko sięga po pomoc ekspertów, ale także stawia na małe przyjemności. Chwile dla siebie to jedna z inspiracji, którą można bez trudu przenieść do własnego życia. Nie muszą to być bowiem zajęcia z jogi na Bali, ale nawet domowa pielęgnacja, która pozwoli skupić się na sobie i da podwójną przyjemność na poziomie cielesnym i duchowym. Fakt, że Julia nie ucieka od problemów, może pomóc otworzyć oczy wielu kobietom, które wcześniej nie zauważały problemów u siebie.

Julia Wieniawa pomimo młodego wieku jest nie tylko dojrzałą artystką, ale również taką samą kobietą. Nauczyła się nie tylko kreować otaczającą ją rzeczywistość, ale również uciekła od schematów myślenia, w których dorastała. Najważniejsze było uwolnienie się od przekonania, że okazywanie emocji jest słabością.

Przez ukrywanie tego narosło przekonanie, że sukces przyszedł jej łatwo, co w nie jest prawdą. Odbiorcy otrzymywali tylko efekt jej pracy, ale nie widzieli całej drogi, a ta bywała wypełniona porażkami czy gorszymi momentami, które miewa każdy. Julii udało się wyrwać z takiego schematu, ale w dzisiejszych czasach wciąż nie każdy potrafi mówić o słabościach. Ambasadorka L‘Oréal Paris daje zatem przykład, który współcześnie ma szczególne znaczenie dla młodych kobiet.

Czytaj także: Iga Świątek została pierwszą polską ambasadorką marki Lancôme

 

 

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
Producenci
17.05.2024 15:36
Dove wchodzi w nową kategorię produktową: dezodoranty do całego ciała
Nowa formuła dezodorantu ma pomóc walczyć z potliwymi okolicami ciała, które do tej pory nie miały dedykowanych produktów.Dove
Marka Dove, należąca do Unilever, wprowadza nową linię dezodorantów do całego ciała, przeznaczonych do stosowania na piersi, plecy, uda, stopy oraz zewnętrzne okolice intymne. Dezodoranty są przebadane i zatwierdzone przez dermatologów, absorbują nadmiar wilgoci i eliminują nieprzyjemny zapach.

Marka Dove, będąca częścią koncernu Unilever, wprowadza na rynek innowacyjną serię dezodorantów do całego ciała. Produkty te są przeznaczone do stosowania na różne partie ciała, w tym piersi, plecy, uda, stopy, a także zewnętrzne okolice intymne. Biorąc pod uwagę wielkość i globalną rozpoznawalność marki, wejście w nową, specjalistyczną kategorię produktową może spowodować powstanie ogólnoświatowego trendu w tym kierunku.

Pranav Chandan, dyrektor ds. dezodorantów w firmie Unilever na USA, powiedział:

Mniej niż 1 proc. potu wytwarzanego przez nasze ciało pochodzi spod pach. Pot powoduje nieprzyjemny zapach, a często także uczucie skrępowania, które może powstrzymywać kobiety od codziennych zajęć. Dezodoranty Dove do całego ciała zostały zaprojektowane, aby pomóc kobietom w codziennym funkcjonowaniu w zaufaniu i komforcie.

Dermatologicznie zatwierdzone dezodoranty skutecznie absorbują nadmiar wilgoci i eliminują nieprzyjemne zapachy bezpośrednio u ich źródła. Wyróżniają się formułami wolnymi od aluminium, wzbogaconymi o witaminy B3 i E, które dodatkowo pielęgnują skórę. Kolekcja obejmuje dwa nowe formaty dezodorantów, gwarantujące 72-godzinną ochronę przed nieprzyjemnym zapachem, oferując tym samym długotrwałą świeżość i komfort użytkowania.

Obecnie globalny rynek antyperspirantów i dezodorantów jest wyceniany na około 30,49 miliarda dolarów w 2022 roku i oczekuje się, że będzie się dynamicznie rozwijał, osiągając wartość 44,95 miliarda dolarów do 2031 roku przy CAGR wynoszącym 5,31 proc. od 2024 roku​ (wg. Research & Markets)​​. Wzrost ten napędzany jest rosnącą świadomością higieny osobistej oraz rosnącym zapotrzebowaniem na produkty bez aluminium i zawierające naturalne składniki, które są uważane za bardziej przyjazne dla zdrowia​. Ponadto, innowacje w zakresie formuł i opakowań, takie jak wprowadzenie aerozoli bez aluminium i naturalnych składników, przyczyniają się do zwiększenia popularności tych produktów. Rynki w Ameryce Północnej i Europie, ze względu na wysoką świadomość higieny osobistej i rosnącą siłę nabywczą konsumentów, odgrywają kluczową rolę w rozwoju tego sektora​.

Czytaj także: Czy używanie antyperspirantów jest bezpieczne? Dermatolog rozwiewa mity o tych kosmetykach

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
18. maj 2024 06:34