StoryEditor
Producenci
29.01.2024 11:50

Henkel otworzył centrum badawczo-rozwojowe w Szanghaju

Od lewej: Frank Meyer, starszy wiceprezes ds. badań i rozwoju w Henkel Consumer Brands oraz David Tung, prezes regionalny Henkel Consumer Brands Asia podczas otwarcia centrum badawczo-rozwojowego w Szanghaju / Mat. prasowe
Henkel otworzył azjatyckie centrum badawczo-rozwojowe w Szanghaju. Ma ono wzmocnić lokalne możliwości koncernu w zakresie produktów do włosów, środków piorących i chemii gospodarczej, a także przyczynić się do sprawnego wprowadzania innowacji w oparciu o lokalne nawyki i potrzeby azjatyckich konsumentów.

Henkel jest obecny na 11 azjatyckich rynkach. Aby móc sprawniej wprowadzać innowacje idealnie dopasowane do lokalnych potrzeb konsumenckich otowrzył w Szanghaju centrum badawczo-rozwojowe.

Frank Meyer, starszy wiceprezes ds. badań i rozwoju w Henkel Consumer Brands, powiedział:

Nowe centrum badawczo-rozwojowe będzie zintergrowane z naszymi centrami konsumenckimi zlokalizowanymi na świecie. Przyczyni się więc do powstania solidnej globalnej sieci badawczej obejmującej Europę, Amerykę Północną, Bliski Wschód oraz region Azji i Pacyfiku. Przewidując wpływ tego najnowocześniejszego obiektu, dążymy do pogłębienia naszej wiedzy na temat zmieniających się zachowań konsumentów, wzmacniając zaangażowanie Henkla w pionierskie, najnowocześniejsze technologie dostosowane zarówno do rynków lokalnych, jak i globalnych.

Centrum badawczo-rozwojowe w Szanghaju zajmuje ponad 2,5 tys. m kw. Zbudowane zostało w oparciu o koncepcję innowacji, cyfryzacji i zrównoważonego rozwoju. Integruje sześć obszarów: centrum konsumenckie, zaawansowane badania, rozwój produktu, projektowanie opakowań, analizę chemiczną i fizyczną oraz ocenę produktu. Koszt inwestycji to około 100 mln RMB.

David Tung, prezes regionalny Henkel Consumer Brands Asia, wyjaśnia:

Ta inwestycja, wykorzystując unikalne synergie badawcze, ma kształtować nasze portfolio pod kątem szybszego wzrostu, wnosząc istotną wartość dodaną do rynku azjatyckiego i wynosząc marki konsumenckie Henkla na nowe wyżyny.

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
Producenci
21.05.2024 12:50
Dior rozszerza współpracę z Charlize Theron o bycie ambasadorką biżuterii i pielęgnacji skóry
Charlize Theron rozszerza swoją współpracę z marką Dior.Dior
Charlize Theron, znana z wieloletniej współpracy z domem mody Dior jako twarz ich bestsellerowego damskiego zapachu J’adore, rozszerza swoją współpracę z francuską marką. Po dwudziestu latach sukcesów w promowaniu perfum, Theron obejmie również rolę ambasadorki linii wysokiej biżuterii oraz kosmetyków pielęgnacyjnych Dior.

Theron będzie pierwszą w historii ambasadorką Diora w dziedzinie wysokiej biżuterii i według WWD ma zaprezentować najbardziej ekskluzywne produkty jubilerskie zaprojektowane przez Victoire de Castellane, dyrektorkę artystyczną Dior Joaillerie przez ostatnie 25 lat. Theron rozpoczęła współpracę z Diorem w 2004 roku, kiedy została twarzą kultowego zapachu J‘adore. Następnie wystąpiła w wielu kampaniach luksusowej marki. Południowoafrykańska aktorka stanie się także pierwszą aktorką reprezentującą produkty do pielęgnacji skóry Diora od czasów Sharon Stone, która była twarzą linii Capture od 2005 do 2012 roku.

Jej nowa rola w Dior nie ogranicza się jedynie do promocji produktów, ale także obejmuje współpracę w zakresie odpowiedzialności społecznej, skupiając się na inicjatywach wspierających uprawnienia kobiet. To odzwierciedla jej zaangażowanie jako aktywistki i założycielki projektu Charlize Theron Africa Outreach Project (CTAOP), który działa na rzecz młodych ludzi w Afryce Południowej.

Véronique Courtois, dyrektorka generalna Parfums Christian Dior, skomentowała:

Charlize jest członkinią naszej rodziny, która ucieleśnia ducha Diora.Jej rzadki talent, zaangażowanie i nieziemska uroda czynią ją ikoną.

Czytaj także: Dior prezentuje bezalkoholową wersję kultowego zapachu J’adore

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
Producenci
21.05.2024 10:12
Warsztaty menstruacyjne Vuokkoset dla dziewczynek i chłopców poprowadzi Gini Gina
Pod pseudonimem Gini Gina ukrywa się lekarka Angelika Szymańska.Instagram @gini.gina
Fińska marka artykułów do higieny intymnej Vuokkoset powraca do polskich szkół podstawowych z drugą edycją warsztatów edukacyjnych #MOJAKREW. Znana influencerka Angelika Szymańska, działająca pod pseudonimem Gini Gina, prowadząca warsztaty, stara się przełamać społeczne tabu związane z menstruacją, edukując młodzież o tym naturalnym procesie biologicznym.

Vuokkoset, popularna fińska marka specjalizująca się w produkcji naturalnych produktów do higieny intymnej, stara się zmieniać postrzeganie miesiączki poprzez organizację warsztatów #MOJAKREW. Celem tych warsztatów jest edukacja młodzieży o menstruacji w sposób rzetelny i bezpieczny, co jest szczególnie istotne w kontekście często występujących nieporozumień i mitów związanych z tym tematem.

Warsztaty prowadzone są przez Angelikę Szymańską, znaną w środowisku internetowym jako Gini Gina. Jako doświadczona ginekolożka i influencerka zdrowotna, Szymańska doskonale łączy swoje medyczne doświadczenie z umiejętnościami komunikacyjnymi, co pozwala jej skutecznie docierać do młodych ludzi. Zajęcia, które odbyły się po raz pierwszy 20 maja 2024 roku, są dostępne zarówno w formie stacjonarnej, jak i online, co umożliwia szeroki dostęp do edukacji niezależnie od miejsca zamieszkania uczestników.

Podczas warsztatów uczniowie dowiadują się nie tylko o aspektach biologicznych menstruacji, ale także o kwestiach psychologicznych i społecznych związanych z tym zjawiskiem. Edukacja ta jest kierowana zarówno do dziewcząt, jak i chłopców, co jest istotne dla budowania wzajemnego zrozumienia i empatii między płciami. Statystyki pokazują, że aż 41 proc. kobiet przyznaje, iż w ich domach nie rozmawia się o menstruacji, a 23 proc. uważa, że jest to temat krępujący.

Czytaj także: Akcja Menstruacja zapowiada kolejną edycję: Femina wsparła projekt po raz 3.

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
21. maj 2024 15:38