StoryEditor
Producenci
19.01.2023 00:00

Henkel podpisał umowę z Shell. Dzięki niej w produktach do prania wykorzysta surowce odnawialne

Henkel i Shell Chemical LP nawiązały pięcioletnią współpracę w celu zastąpienia do 200 tys. ton surowców kopalnych używanych do produkcji środków powierzchniowo czynnych surowcami opartymi na surowcach odnawialnych. Będą one wykorzystane w produktach marek Persil, Purex oraz all oferowanych na rynkach Ameryki Północnej.

Dzięki umowie firmy Henkel z Shell, środki powierzchniowo czynne pochodzenia odnawialnego będą wykorzystywane w produktach do prania, takich marek jak Persil, Purex czy all. Są one składnikami, które pomagają się pienić i usuwać brud.

– Ta przełomowa współpraca znacznie zwiększa udział Henkla w składnikach odnawialnych w wiodących markach konsumenckich w Ameryce Północnej. To ważny, konkretny krok w kierunku realizacji naszej wizji regenerującej się planety poprzez przyjazny dla klimatu model biznesowy. Współpraca z partnerami takimi jak Shell pomoże nam szybciej dotrzeć do celu – powiedziała Ulrike Sapiro, dyrektor ds. zrównoważonego rozwoju w firmie Henkel.

Shell szacuje, że zastąpienie do 200 tys. ton surowców kopalnych surowcami odnawialnymi może potencjalnie zmniejszyć emisję gazów cieplarnianych nawet o 120 tys. ton ekwiwalentu CO2 w okresie obowiązywania pięcioletniej umowy.

– To ważny krok we wspieraniu rozwoju bardziej zrównoważonych surowców wykorzystywanych w łańcuchu dostaw i redukcji wykorzystywania składników pochodzenia kopalnego. Cieszy nas, że poprzez przejście na składniki odnawialne możemy zwiększyć zrównoważony rozwój naszych najlepiej sprzedających się marek konsumenckich w Ameryce Północnej – powiedziała Jillaine Dellis, wiceprezes ds. zrównoważonego rozwoju i relacji branżowych, Henkel Consumer Brands, Ameryka Północna.

Robin Mooldijk, wiceprezes wykonawczy ds. chemikaliów i produktów firmy Shell przyznał, że umowa stanowi pierwszą tego rodzaju współpracę na skalę komercyjną firmy Shell dotyczącą chemikaliów opartych na źródłach odnawialnych. Środki powierzchniowo czynne będą produkowane w zakładach Shell Energy and Chemicals Park Norco i Shell Geismar Chemicals w Luizjanie. Shell będzie używać niezależnie certyfikowanych zrównoważonych surowców.

– Nasza współpraca z firmą Henkel jest fantastycznym przykładem możliwości przyszłego rozwoju. Inwestujemy w nasze zakłady chemiczne, w tym na wybrzeżu Zatoki Meksykańskiej, aby zwiększyć możliwości Shell w zakresie zrównoważonych chemikaliów i dostarczać zintegrowane i zrównoważone oferty, których nasi klienci coraz bardziej oczekują – podsumował Robin Mooldijk.

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
Producenci
21.05.2024 17:10
Paryski event Vichy połączył lekarzy i medinfluencerów
Do Paryża zostali zaproszeni twórcy współpracujący z marką. Ambasadorka Liftactiv B3 – Aleksandra Żebrowska oraz Liftactiv Collagen Specialist – Paulina Krupińska, a także influencerzy i osobowości medialne, takie jak Lila Grochowska, Klaudia El Dursi oraz Łukasz Trochonowicz.fot. Stephane Sby Balmy
Ponad 250 osób z 20 krajów wzięło udział w międzynarodowym evencie V.I.C (Vichy Integrative Center) w Paryżu, którego celem było stworzenie przestrzeni do dyskusji o dążeniu do kompleksowego podejścia do zdrowia. Organizująca event marka Vichy Laboratoires zaprezentowała także swoje innowacje, w tym narzędzie diagnostyczne oparte na sztucznej inteligencji.

Francuska marka dermokosmetyczna Vichy Laboratoires, działająca na rynku od 93 lat, zorganizowała w Paryżu dwudniowe wydarzenie V.I.C (Vichy Integrative Center), by podjąć dyskusję o kompleksowym podejściu do zdrowia. W międzynarodowym evencie wzięło udział ponad 250 osób z 20 krajów.

W dniach 24 i 25 kwietnia w Paryżu odbyło się, międzynarodowe wydarzenie V.I.C (Vichy Integrative Center), którego celem było stworzenie przestrzeni do dyskusji o kompleksowym podejściu do zdrowia.  

image
fot. Stephane Sby Balmy
Panel “Integrative Talks" był okazją do wysłuchania inspirujących prezentacji ekspertów oraz specjalistów z obszaru zdrowia. Edukacyjny segment otworzył globalny prezes Vichy, Vincent Chauvière, omawiając misję marki, którą jest wspieranie w dążeniu do poprawy zdrowia skóry, niezależnie od etapu życia. Pochodząca z Polski międzynarodowa dyrektor komunikacji medycznej Vichy, Paulina Andrycz, wyjaśniła, w jaki sposób marka realizuje swoją misję w obszarze integracyjnego podejścia do zdrowia. Jessie Inchauspé,  biochemiczka i autorka bestsellera Glucose Revolution, która w social mediach występuje jako @glucosegoddesl, odpowiedziała na najważniejsze pytania dotyczące zdrowia i odżywiania.

Medfluencerzy: dr Mamina Turegano (dermatolożka i internistka), dr Luke J. Maxfield (dermatolog), dr Aamna Adel (dermatolożka), a także psychiatra dr Judith Joseph dzielili scenę  z zespołem komunikacji medycznej Vichy, wspólnie obalając mity na temat kolagenu w pielęgnacji skóry i wypadaniu włosów.

image
Stephane Sby Balmy
Na paryskim wydarzeniu polską medycynę reprezentowali dr n. med. Marcin Zakrzewski, dermatolog oraz lekarz medycyny estetycznej, dr n.med. Joanna Kuschill-Dziurda, lekarka medycyny estetycznej, a także farmaceutki – Magdalena WieliczkoKatarzyna Silczuk.

Uczestnicy spotkania poznali także innowacje, które Vichy Laboratoires właśnie wprowadza na rynek. Wśród nich znalazło się narzędzie diagnostyczne oparte na sztucznej inteligencji z 50-krotnym przybliżeniem oraz trzema różnymi trybami oświetlenia ScalpConsult Pro, które ma za zadanie pomóc farmaceutom i dermatologom analizować osiem najczęstszych problemów związanych z włosami i skórą głowy, wesprzeć w diagnozowaniu ich i rekomendowaniu najbardziej dopasowanych do potrzeb produktów.

 

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
Producenci
21.05.2024 12:50
Dior rozszerza współpracę z Charlize Theron o bycie ambasadorką biżuterii i pielęgnacji skóry
Charlize Theron rozszerza swoją współpracę z marką Dior.Dior
Charlize Theron, znana z wieloletniej współpracy z domem mody Dior jako twarz ich bestsellerowego damskiego zapachu J’adore, rozszerza swoją współpracę z francuską marką. Po dwudziestu latach sukcesów w promowaniu perfum, Theron obejmie również rolę ambasadorki linii wysokiej biżuterii oraz kosmetyków pielęgnacyjnych Dior.

Theron będzie pierwszą w historii ambasadorką Diora w dziedzinie wysokiej biżuterii i według WWD ma zaprezentować najbardziej ekskluzywne produkty jubilerskie zaprojektowane przez Victoire de Castellane, dyrektorkę artystyczną Dior Joaillerie przez ostatnie 25 lat. Theron rozpoczęła współpracę z Diorem w 2004 roku, kiedy została twarzą kultowego zapachu J‘adore. Następnie wystąpiła w wielu kampaniach luksusowej marki. Południowoafrykańska aktorka stanie się także pierwszą aktorką reprezentującą produkty do pielęgnacji skóry Diora od czasów Sharon Stone, która była twarzą linii Capture od 2005 do 2012 roku.

Jej nowa rola w Dior nie ogranicza się jedynie do promocji produktów, ale także obejmuje współpracę w zakresie odpowiedzialności społecznej, skupiając się na inicjatywach wspierających uprawnienia kobiet. To odzwierciedla jej zaangażowanie jako aktywistki i założycielki projektu Charlize Theron Africa Outreach Project (CTAOP), który działa na rzecz młodych ludzi w Afryce Południowej.

Véronique Courtois, dyrektorka generalna Parfums Christian Dior, skomentowała:

Charlize jest członkinią naszej rodziny, która ucieleśnia ducha Diora.Jej rzadki talent, zaangażowanie i nieziemska uroda czynią ją ikoną.

Czytaj także: Dior prezentuje bezalkoholową wersję kultowego zapachu J’adore

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
21. maj 2024 19:55