StoryEditor
Producenci
12.02.2024 10:09

Henkel przejmuje markę Vidal Sassoon w Chinach

Marka Vidal Sassoon ma silną pozycję na rynku chińskim i w roku obrotowym 2022/2023 wygenerowała sprzedaż w wysokości ponad 200 mln euro. / Henkel
Henkel chce wzmocnić swoją obecność na rynku chińskim. W tym celu przejmuje od Procter & Gamble markę Vidal Sassoon, inspirowaną pielęgnacją salonową, która uzupełni portfolio produktów do włosów koncernu w segmencie detalicznym premium.

Henkel podpisał umowę przejęcia od Procter & Gamble marki Vidal Sassoon i powiązanej z nią działalności w zakresie pielęgnacji włosów w Chinach.

Vidal Sassoon to marka produktów do pielęgnacji włosów o ugruntowanej pozycji, której wizerunek na rynku detalicznym jest inspirowany zabiegami w salonach fryzjerskich. Dodanie tej marki uzupełnia lokalne portfolio marek konsumenckich Henkla w Chinach, obejmując pielęgnację w segmencie detalicznym premium.

image
Henkel

Portfolio Vidal Sassoon koncentruje się na produktach do pielęgnacji włosów z szamponami i odżywkami. Jednak marka oferuje również produkty do stylizacji i zabiegów. Firma ma silną pozycję na rynku chińskim i w roku obrotowym 2022/2023 wygenerowała sprzedaż w wysokości ponad 200 mln euro.

Carsten Knobel, prezes Henkla, powiedział:

W ramach naszego strategicznego programu rozwoju dążymy do ukierunkowanych przejęć, aby aktywnie kształtować i wzmacniać nasze portfolio. Transakcja nabycia marki Vidal Sassoon będzie krokiem naprzód w naszej działalności w segmencie marek konsumenckich w Chinach, dając możliwość dalszego skalowania naszej działalności w jednej z naszych głównych kategorii na tym atrakcyjnym, rozwijającym się rynku.

Natomiast Wolfgang König, wiceprezes wykonawczy Henkel Consumer Brands, dodał:

Możliwość dodania tej silnej marki do naszego portfolio doskonale wpisuje się w nasz strategiczny cel, jakim jest poszerzanie kompetencji w zakresie pielęgnacji i stylizacji włosów poza nasze istniejące marki w przestrzeni profesjonalnej i detalicznej. Dzięki temu przejęciu jesteśmy w stanie zaoferować konsumentom w Chinach kompletne portfolio innowacji w zakresie firm Schwarzkopf, Schwarzkopf Professional, Shiseido Professional oraz Vidal Sassoon

Przejęcie podlega zwyczajowym warunkom zamknięcia, w tym zatwierdzeniom regulacyjnym.

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
Producenci
23.02.2024 12:14
Nails Inc we współpracy z McDonald‘s tworzy kolekcję produktów do manicure
Nails Inc.
Współprace między markami spożywczymi a urodowymi nie przestają wychodzić z mody: zestaw Nails Inc x McDonald’s Mini Nail Polish Duo zawiera dwa miniaturowe lakiery do paznokci Nails Inc: „Big Mac Please” i „Gotta Ketchup”. Manicure McDonald‘s można pokryć specjalnie zaprojektowanymi naklejkami, aby stworzyć manicure inspirowany wizytą w jednej z najpopularniejszych na świecie sieci fastfoodowych.

Nails.inc nawiązało współpracę z międzynarodową marką fastfoodową, McDonald’s. W nowej kolekcji znajdują się lakiery do paznokci w kolorach inspirowanych McDonald‘s, topper z brokatem w kształcie serca, naklejki i paznokcie wciskane. Projektowanie opakowań zwraca się także w stronę marki McDonald’s. Zestaw lakieru do paznokci i burgera z naklejkami jest dostępny w pudełku w kształcie Big Maca, a zestaw frytek przypomina pudełka po frytkach. Na zakrętce butelki toppera widnieje napis „I‘m lovin‘ it” – dżingiel McDonald’s po raz pierwszy zaśpiewany przez Justina Timberlake’a, za który artysta odebrał czek na 6 milionów dolarów.

Zestaw sztucznych paznokci Nails Inc x McDonald‘s jest zapakowany w charakterystyczną brązową torebkę i inspirowany charakterystycznymi frytkami. Zestaw zawiera 30 sztucznych paznokci w kształcie migdałów w klasycznym odcieniu nude oraz wybór paznokci z nadrukiem frytek. Lakier Topper Nails Inc x McDonald‘s Gold Hearts zawiera błyszczące złote serduszka, które można nakładać na każdy lakier. Kolekcja Nails Inc x McDonald’s jest dostępna online na Nailsinc.com i Amazon oraz w sklepach i Target.com od 3 marca 2024 r.

To kolejna w ostatnim czasie współpraca marki spożywczej z kosmetyczną: Absolut i Kahlúa stworzyły nową wodę perfumowaną inspirowaną koktajlem Espresso Martini, E.l.f. cosmetics wypuściło paletę do makijażu inspirowaną daniami sieci Chipotle,  whisky Fireball weszło do kategorii kosmetycznej z pomadką, a Burt‘s Bees stworzyło pielęgnacyjny balsam do ust o smaku sosu Hidden Valley Ranch.

Czytaj także: Kline Group: Europa dalej goni Stany, jeśli chodzi o rozwój rynku profesjonalnych produktów do manicure

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
Producenci
22.02.2024 12:28
Maybelline New York rozświetla przestrzeń na muralach w kampanii baz pod makijaż
Maybelline Instant Perfector Glow to baza pod makijaż, która działa także jako rozświetlacz, korektor i krem BB. Murale promujące produkt umiejscowione są w Warszawie przy Metrze PolitechnikaMullenLowe Warsaw
„Kliknij po efekt rozświetlenia” pod takim hasłem prowadzona jest kampania launchująca nową bazę rozświetlającą 4w1 Instant Perfector Glow marki Maybelline New York. W jej ramach przy Metrze Politechnika w Warszawie powstały dwa murale.

Jednym z najbardziej widocznych elementów kampanii marki Maybelline New York (L’Oréal Polska) pod hasłem „Kliknij po efekt rozświetlenia” są dwa murale zainstalowane w przestrzeni miejskiej. Pierwszy z nich to mural motion, który dynamicznie nawiązuje do efektu rozświetlenia, jaki daje baza rozświetlająca 4w1 Instant Perfector Glow. Drugi wykorzystuje technologię LED, a dodatkowo wyposażony jest w gąbkę przymocowaną do ściany jako dodatkowy element podkreślający produkt, którego dotyczy kampania.

image
MullenLowe Warsaw

Instant Perfector Glow to baza pod makijaż, która działa także jako rozświetlacz, korektor i krem BB. Murale promujące produkt umiejscowione są w Warszawie przy Metrze Politechnika (ul. Jaworzyńska i ul. Waryńskiego).

Patrycja Jakubowska, senior brand managerka Maybelline New York (L’Oréal Polska), mówi:

Zależało nam na wyrazistym podkreśleniu właściwości produktu z naciskiem na efekt końcowy jaki gwarantuje, czyli promienny wygląd, zgodnie z hasłem kampanii „Kliknij po efekt rozświetlenia”. Dokładnie taki był nasz cel, gdy planowaliśmy dotarcie do kobiet w wieku 18-44 lata.

W kampanii wykorzystana została również telewizja, digital oraz współpraca z influencerami. Media na potrzeby kampanii zaplanował Wavemaker. Działania reklamowe potrwają do połowy marca. Za współpracę z influencerami odpowiada agencja JU, za social media 121 PR, a murale powstały we współpracy GoodLooking Studio, MullenLowe Warsaw i Wavemaker.

Maybelline New York nie pierwszy raz sięga po nowatorskie rozwiązania. Jako pierwsza kosmetyczna marka w Polsce wykorzystała najnowsze trendy marketingu cyfrowego z wykorzystaniem CGI. Jesienią 2022 roku dokonała metamorfozy Pałacu Kultury i Nauki, który zyskał świetlisty glow za pomocą podkładu Super Stay 24H Skin Tint, nad rondem ONZ szybował sterowiec z tuszem do rzęs Lash Sensational Sky High, a na Tamce pomadki Super Stay Vinyl Ink w kształcie autobusów, pomalowały jezdnię na winylowe kolory.

 

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
25. luty 2024 12:13