StoryEditor
Producenci
18.07.2022 00:00

Ile naturalnych kosmetyków znajdziemy na półkach w Kauflandzie [FOTOREPORTAŻ]

Kaufland jeszcze w lutym tego roku informował, że kosmetyki na jego półkach staną się bardziej naturalne. Sprawdziłam, czy sieć wywiązała się z tych obietnic. Rzeczywiście w wielu kategoriach, pośród tradycyjnych produktów, znalazłam kosmetyki, artykuły higieniczne, a nawet środki do sprzątania o naturalnych składach.

Na początku natknęłam się na naturalne, wegańskie szare mydło marki Barwa w kilku odsłonach, m.in. tradycyjne, z olejem z konopi oraz rumiankowe.

Również higiena jamy ustnej ma swoją naturalną reprezentację w postaci kilku produktów marki Colgate. Jest to pasta z naturalnymi ekstraktami z cytryny i aloesu, z olejem z nasion konopi, z kokosem i imbirem oraz  z węglem i miętą.

Fani naturalności do pasty do zębów mogą dokupić też szczoteczkę do zębów z bambusa lub 100 proc. plastiku z recyklingu.

Bambusowe szczoteczki oferuje nie tylko Colgate, ale także marka własna sieci Kaufland – Bevola Naturals.

Na półce z podpaskami wyróżniają się dwie marki – Bella z bambusowymi podpaskami Bio Based oraz Cleanic z podpaskami z organicznej bawełny.

Kontynuując zakupy artykułów higienicznych sięgamy na półkę z patyczkami kosmetycznymi. Szukając naturalności, również  i tu nie będziemy zawiedzeni. Do wyboru mamy produkty w tekturowych opakowaniach z ekologicznej bawełny bez plastikowych elementów – tu znów na wysokości zadania stanęły marki Bella i Cleanic.   

Naturalna reprezentacja w kremach do rąk to marka On Line...

oraz wprowadzona niedawno na półki BeBio Ewy Chodakowskiej.

Czytaj też: Kaufland rozszerza ofertę kosmetyków naturalnych o markę beBIO Ewy Chodakowskiej

Markę BeBio spotykamy też na półce z balsamami do ciała...

oraz zbiorczo na regle promocyjnym znajdującym się przy alejce głównej. Tu oprócz balsamów do ciała i żeli pod prysznic, stoją też pasty do zębów i dezodoranty. 

 

Naturalna pielęgnacja ciała w Kauflandzie to też marka Yope.

W kategorii pielęgnacja twarzy trend naturalny reprezentują marki Vianek, Tołpa i OnlyBio.

Czytaj też: W Kauflandzie półka kosmetyczna robi się coraz bardziej naturalna

Trend naturalny w Kauflandzie odnajdziemy też na standzie marki Lirene...

ale też na półce z kosmetykami do opalania, gdzie eko ochronę przed UV oferuje marka Kolastyna.

 

W strefie dezodorantów uwagę zwraca szeroka reprezentacja roll-onów beBio.

Kategoria pielęgnacji ciała na pozór należy do tradycyjnych marek koncernowych, ale jak przyjrzeć się dokładniej znajdziemy - choć też koncernowe - ale opatrzone licznymi ekoceryfikatami produkty marki Nature Box.

A oprócz tego beBio...

i Vianek.

Na koniec znalazłam też żel Nivea Naturally Good, który ma naturalne ambicje, dzięki 98 proc. zawartości naturalnych składników i butelkom z recyklingu.

W Kauflandzie znajdziemy też papier toaletowy z recyklingu...

oraz ekopieluszki dla dzieci.  

Także na półkach z produktami chemii domowej  eko produkty zapewniają marki  Yope, Frosh oraz Zielko.

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
Producenci
12.07.2024 14:32
Czy z Ursusa zniknie fabryka kosmetyków Oriflame?
Producent kosmetyków może pożegnać się ze swoją ursuską lokalizacją — tak przynajmniej sugerują wiadomości Gazety Wyborczej.Oriflame
Jak donosi Gazeta Wyborcza, w stołecznym ratuszu pojawiły się dokumenty dotyczące planowanej inwestycji firmy Greenfields na działce przy ul. Skoroszewskiej w Ursusie. Projekt, będący na wczesnym etapie, zakłada budowę zespołu bloków mieszkalnych o wysokości do dziewięciu kondygnacji z podziemnym parkingiem na 1,8 tys. samochodów oraz 200 miejscami parkingowymi na powierzchni — obecnie znajduje się tam fabryka kosmetyków Oriflame.

Firma Greenfields bada możliwość budowy zespołu bloków, które mogłyby pomieścić blisko 4 tys. mieszkańców. Obecnie trwa ocena oddziaływania na środowisko. Inwestycja miałaby powstać na terenie, gdzie obecnie znajdują się zakłady produkujące kosmetyki firmy Oriflame. Ta fabryka, działająca od 1995 roku, była symbolem nowoczesności, wyposażona w zaawansowane technologie produkcyjne. Jednakże nie wiadomo jeszcze, czy plany Greenfields oznaczają zamknięcie zakładów produkujących kosmetyki dla Oriflame.

Obszar Ursusa, w którym ma powstać inwestycja, nie ma jeszcze planu zagospodarowania przestrzennego. Rada Warszawy dopiero w lipcu 2023 roku podjęła decyzję o jego sporządzeniu. Władze dzielnicy planują przekształcenie zbiornika wodnego na terenie zakładów kosmetycznych w ogólnodostępny teren zielony. Mieszkańcy Ursusa zgłaszali skargi na “uciążliwość zapachową” fabryki, co może wpłynąć na decyzje dotyczące przyszłości tego miejsca.

Urzędnicy z Ursusa poinformowali, że nie posiadają informacji o planowanym zakończeniu produkcji przez Oriflame. Znikanie zakładów przemysłowych w Warszawie często budzi kontrowersje. Tomasz Majda, prezes Towarzystwa Urbanistów Polskich, podkreśla, że przemieszanie funkcji mieszkaniowych i przemysłowych jest korzystne dla miasta, zapewniając miejsca pracy blisko osiedli. Marlena Happach, była szefowa miejskiego biura architektury, zaznaczała, że produkcja zaspokajająca podstawowe potrzeby mieszkańców musi odbywać się blisko nich, a miasto nie może opierać swojej gospodarki tylko na usługach czy turystyce.

Czytaj także: Polski poseł i ukraiński deputowany na tropach nieetycznych działań Oriflame w kontekście wojny w Ukrainie

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
Producenci
11.07.2024 15:43
Dr. Miele Cosmed Group zawiera umowę znaczącą z Rossmannem
W portfolio Dr Miele Cosmed Group znajdują się między innymi marki Apart i Kret.Dr Miele Cosmed Group
Dr. Miele Cosmed Group S.A. z Radomia ogłasza znaczącą umowę z Rossmann Supermarkety Drogeryjne Polska sp. z o.o., której wartość przekroczyła 10 proc. kapitałów własnych firmy w roku obrotowym 2024.

Zarząd Dr. Miele Cosmed Group S.A. poinformował, że umowa zawarta ze spółką Rossmann Supermarkety Drogeryjne Polska zyskała status umowy znaczącej w bieżącym roku obrotowym. Osiągnięcie tego statusu nastąpiło z powodu przekroczenia łącznej wartości sprzedaży do Rossmanna progu 10 proc. kapitałów własnych firmy, co podkreśla rosnące znaczenie tej współpracy dla Dr. Miele Cosmed Group.

Umowa znacząca to umowa, której wartość przekracza określony próg finansowy w stosunku do kapitałów własnych spółki, co sprawia, że ma ona istotny wpływ na działalność i wyniki finansowe firmy. W Polsce definicja umowy znaczącej jest określona w § 2 ust. 1 pkt 44a Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 29 marca 2018 r. w sprawie informacji bieżących i okresowych przekazywanych przez emitentów papierów wartościowych oraz warunków uznawania za równoważne informacji wymaganych przepisami prawa państwa niebędącego państwem członkowskim. Zgodnie z tą regulacją, umowa znacząca to taka, której wartość przekracza 10 proc. kapitałów własnych spółki. Wyjątkiem jest sytuacja, w której emitent jest funduszem lub podlega pod § 1 ust. 3 ww. rozporządzenia, wtedy wartość umowy musi przekroczyć 20 proc.

Przedmiotem umowy jest sprzedaż własnych marek kosmetyków i produktów chemii gospodarczej, które są wytwarzane w zakładach produkcyjnych Grupy Dr. Miele Cosmed Group. To osiągnięcie wskazuje na dynamiczny rozwój firmy oraz na sukces produktów oferowanych pod markami takimi jak Apart, Bobini, Sofin, Kret, i Izo. Zarówno jakość produktów, jak i efektywna współpraca z dużymi sieciami handlowymi, takimi jak Rossmann, przyczyniają się do wzrostu znaczenia Dr. Miele Cosmed Group na rynku.

Dr. Miele Cosmed Group S.A. została założona przez Dr. Andreasa Miele, który obecnie pełni funkcję przewodniczącego rady nadzorczej. Na czele spółki stoi prezeska zarządu, Magdalena Miele. W kluczowych obszarach, takich jak kontrakty B2B i współpraca w zakresie private label, działa Arthur Mielimonka, syn założyciela firmy.

Czytaj także: Mocny wzrost Dr. Miele Cosmed Group w Q1 2024; EBITDA podwojona

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
14. lipiec 2024 18:51