StoryEditor
Producenci
17.05.2023 00:00

Inglot prowadzi wspólny projekt badawczy z Uniwersytetem Jagiellońskim

Centrum Badawczo-Rozwojowe zlokalizowane na terenie głównej siedziby firmy Inglot w Przemyślu / źródło: LinkedIn
Inglot podjął współpracę z Uniwersytetem Jagiellońskim. Naukowcy pomogą firmie w opracowaniu metodologii potwierdzania jakości surowców oraz gotowych produktów.

Firma Inglot poinformowała o podjęciu współpracy z Uniwersytetem Jagiellońskim.

– W ramach realizacji agendy badawczej skupimy się na jeszcze rzetelniejszym potwierdzeniu jakości surowców oraz gotowych produktów, które trafiają do naszych klientów – czytamy na profilu firmowym Inglota w mediach społecznościowych.

Prace będą prowadzone między innymi przy wykorzystaniu nowoczesnej aparatury zakupionej do Centrum Badawczo-Rozwojowego firmy Inglot w Przemyślu. Jednym z urządzeń jest spektrometr emisyjny 5800 firmy Agilent.


– Ponieważ produkty kosmetyczne to dość skomplikowane mieszaniny, ich przygotowanie do analizy i opracowanie metodologii pomiarowej stanowi wyzwanie. Stąd do realizacji pierwszego zadania badawczego zaprosiliśmy specjalistów – naukowców z Pracowni Analitycznej Spektrometrii Atomowej Wydziału Chemii UJ – poinformowała firma.

Dzięki wiedzy i doświadczeniu naukowców Inglot podejmie próbę opracowania metodyk przeprowadzenia do roztworu produktów kosmetycznych, przy wykorzystaniu nowoczesnej techniki mineralizacji mikrofalowej. Ten krok umożliwi następnie analizę pierwiastkową produktów. W dalszych pracach badacze zadbają o to, aby uzyskiwane wyniki charakteryzowały się wysoką powtarzalnością i dokładnością. Chodzi o to, bo analiza każdorazowo była jak najbardziej rzetelna.

Pierwsza faza badań zostanie przeprowadzona w laboratoriach Uniwersytetu Jagiellońskiego, kolejne natomiast odbędą się w nowoczesnym Centrum Badawczo-Rozwojowym zlokalizowanym na terenie głównej siedziby firmy Inglot w Przemyślu.

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
Producenci
24.05.2024 14:38
Dove Cameron nową globalną ambasadorką marki Schwarzkopf
Schwarzkopf Professional
Firma Schwarzkopf, będąca częścią koncernu Henkel, wybrała Dove Cameron na swoją globalną ambasadorkę. W ramach współpracy, Cameron będzie promować markę, wykorzystując swoją obecność w mediach społecznościowych, co ma na celu zwiększenie zaangażowania młodszych konsumentów w cyfrowym świecie marki.

Wybór Cameron odzwierciedla aktualny trend w przemyśle kosmetycznym, gdzie celebryci są angażowani do współpracy w celu wzmocnienia strategii marketingowych marek. Dove Cameron, dzięki swojej popularności i aktywnemu zaangażowaniu w mediach społecznościowych, idealnie wpisuje się w rolę ambasadorki, mając znaczący wpływ na obecność Schwarzkopf w kampaniach cyfrowych​.

Dove Cameron, urodzona jako Chloe Celeste Hosterman, jest amerykańską aktorką i piosenkarką, która zdobyła popularność dzięki roli w serialu Disney Channel "Liv i Maddie", gdzie grała podwójną rolę tytułowych bliźniaczek. Za tę rolę zdobyła nagrodę Emmy. Dove również rozwija karierę muzyczną, zarówno solo, jak i w duecie z Ryanem McCartan pod nazwą "The Girl and the Dreamcatcher". Poza swoimi osiągnięciami w dziedzinie aktorstwa i muzyki, Dove Cameron jest również znaną postacią w mediach społecznościowych, gdzie ma szeroką bazę fanów, co czyni ją wpływową osobistością w świecie rozrywki.

Schwarzkopf określił rok 2024 mianem „roku blondynek” w kampanii „What Story Will You Tell?”, która rozpoczęła się 5 marca z udziałem globalnej ambasadorki marki Sofii Vergary i globalnego ambasadora kolorów Chrisa Appletona.  Firma ma teraz nadzieję dotrzeć do szerszej publiczności dzięki kampanii „What Story Will You Tell?”, nawiązując do kariery filmowej, telewizyjnej i muzycznej Dove oraz zachęcając konsumentów do posiadania własnych włosów i opowiadania ich historii.

Czytaj także: Dior rozszerza współpracę z Charlize Theron o bycie ambasadorką biżuterii i pielęgnacji skóry

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
Producenci
24.05.2024 10:37
Marek Piekarski nowym dyrektorem operacyjnym w Onesano
Marek Piekarski zajmie w Onesano jedno z ważniejszych stanowisk.Onesano
Doświadczony menedżer branży produkcyjnej, Marek Piekarski, obejmuje kluczową rolę w Onesano, innowacyjnej firmie biotechnologicznej specjalizującej się w produkcji naturalnych suplementów diety. Jego nowe stanowisko to dyrektor operacyjny.

Marek Piekarski, menadżer z ponad dwudziestoletnim doświadczeniem w sektorze produkcyjnym, dołączył do zespołu Onesano jako dyrektor operacyjny. Firma Onesano, znana z innowacyjnego podejścia do biotechnologii oraz produkcji naturalnych suplementów diety, powierzyła Piekarskiemu odpowiedzialność za rozwój biznesu, organizację produkcji, logistykę, zakupy oraz kontrolę jakości. Ta zmiana kadrowa ma na celu dalsze umocnienie pozycji Onesano jako lidera w swojej branży, gdzie kluczową rolę odgrywa wysoka jakość oraz innowacyjność produktów.

Przed dołączeniem do Onesano, Marek Piekarski zdobywał doświadczenie jako plant manager w firmie GEMO POLAND, gdzie zarządzał zespołem liczącym do 420 osób oraz nadzorował kluczowe działy operacyjne. Jego profesjonalizm i skupienie na tworzeniu kultury organizacyjnej sprzyjającej zaangażowaniu i motywacji pracowników zostaną wykorzystane do wprowadzenia Onesano na nowe ścieżki rozwoju. Piekarski jest również specjalistą w zakresie opracowywania zrównoważonych strategii biznesowych z naciskiem na potrzeby klienta.

Onesano z siedzibą w Chorzowie kontynuuje ekspansję, korzystając z nowoczesnych rozwiązań technologicznych oraz innowacyjnych składników, takich jak bioestry i postbiotyki. Zakłady produkcyjne są zlokalizowane w Czechowicach-Dziedzicach. Produkcja odbywa się z poszanowaniem środowiska naturalnego, co dodatkowo wzmacnia wizerunek firmy jako odpowiedzialnego producenta w branży biotechnologicznej.

Czytaj także: Technavio: rynek napojów nutrikosmetycznych wzrośnie o 41 proc. dzięki Europie

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
27. maj 2024 06:59