StoryEditor
Producenci
18.05.2023 00:00

Inglot stworzył kolekcję we współpracy z Komunikatywnie

Inglot with Komunikatywnie to kolekcja dziewięciu produktów, które według Weroniki Sączawy są absolutnym makijażowym niezbędnikiemfot. materiały prasowe
Najnowsza kolekcja kosmetyków do makijażu marki Inglot powstała we współpracy  z Weroniką Sączawą, jedną z najpopularniejszych polskich influencerek i ekspertką w dziedzinie makijażu, znaną jako „Komunikatywnie”. Produkty dostępne są wyłącznie w sieci Hebe.

Kolekcja Inglot with Komunikatywnie powstała we współpracy z Weroniką Sączawą, jedną z najpopularniejszych polskich influencerek i ekspertką w dziedzinie makijażu. W jej skład wchodzi dziewięć produktów, które od 18 maja dostępne są w wybranych drogeriach Hebe, w aplikacji Hebe i na hebe.pl.

Kolekcja Inglot with Komunikatywnie to odzwierciedlenie ulubionego makijażowego stylu Weroniki. Minimalizm w modnym, trendowym wydaniu widać w ponadczasowej kolorystyce produktów oraz przyjemnych, kremowych formułach. Z tymi kosmetykami makijaż będzie zawsze wyglądał świeżo, naturalnie i pięknie. Przemyślana estetyka opakowań, kolory, faktury i wykończenia dopełniają minimalistyczny design oraz doskonale współgrają z całością – informuje Inglot.  

Weronika Sączawa na swoim profilu na Instagrami zdradziła, że nad kolekcją intensywnie pracowała od wielu miesięcy.

Są to moje totalne niezbędniki w makijażu – napisała na profilu Komunikatywnie.

W kolekcji znalazły się: dwa róże w kremie, dwa bronzery w kremie, kremowa pomadka do ust, precyzyjna konturówka do ust, brązowy eyeliner w pisaku, nawilżająco-scalająca mgiełka do twarzy oraz ultramocny żel do brwi.

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
Producenci
29.11.2023 11:51
Bielenda przejmuje Torf Corporation i markę Tołpa!
Kosmetyki Tołpa na półce w Rossmannie. Teraz będą należały do portfiolio Bielendyarchiwum redakcji
Bielenda Kosmetyki Naturalne przejmie 100 proc. pakiet udziałów polskiego producenta kosmetyków Torf Corporation, właściciela marki Tołpa oraz ON. Transakcję realizuje Innova Capital. Sprzedającym większościowy pakiet udziałów jest Resource Partners. Przejęcie wymaga zgody Prezesa UOKiK.

Bielenda Kosmetyki Naturalne przejmie polskiego producenta kosmetyków Torf Corporation, właściciela marki Tołpa oraz ON – poinformowała spółka. To kolejna transakcja Bielendy potwierdzająca zapowiadany rozwój firmy przez przejęcia. 

 

Nowe kategorie w portfolio Bielendy

 

Dzięki włączeniu do swojego portfela Torf Corporation, spółka zwiększy swoją konkurencyjność wśród producentów kosmetyków w Polsce. Transakcja pozwoli również firmie wejść w atrakcyjny i perspektywiczny segment preparatów do higieny jamy ustnej – czytamy w komunikacie. 

Tołpa to marka o ugruntowanej pozycji i rozpoznawalności. Cenię jej naukowy, długoletni rodowód oraz po-dejście do tworzenia kosmetyków, które oparte jest na wykorzystaniu właściwości polskiego torfu i borowi-ny. Przejęcie Torf Corporation podniesie komplementarność naszej oferty, a także zwiększy naszą różnorodność asortymentu oraz wachlarz cenowy produktów. Jestem przekonany, że akwizycja marki Tołpa i ON oraz ich potencjał do dalszego rozwoju pod skrzydłami Grupy Bielenda, przyczynią się do wzrostu wartości firmy oraz jej konkurencyjności, zarówno na rynku polskim, jak i zagranicznym

– podwiedział Marek Bielenda, prezes zarządu Bielenda Kosmetyki Naturalne.

Transakcję realizuje fundusz private equity Innova Capital.

Akwizycja marki Tołpa to kolejny krok w realizacji przez Innova Capital strategii rozwoju Grupy Bielenda. Cieszymy się z możliwości dalszego rozwijania marki Tołpa we wszystkich kategoriach produktowych objętych działalnością Grupy Bielenda 

– skomentował Leszek Muzyczyszyn, senior partner w Innova Capital.  

Sprzedającym większościowy pakiet udziałów Torf Corporation jest fundusz Resource Partners, który od 2017 r. ma większościowe udziały w firmie. 

Wierzymy, że przekazanie Torf Corporation pod skrzydła inwestora branżowego da spółce kolejny impuls do dalszego wzrostu. Wysokiej jakości produkty i szeroka baza klientów są doskonałą podstawą dla przyszłego rozwoju spółki

– stwierdziła Małgorzata Bobrowska, współzałożycielka i partner zarządzająca Resource Partners. 

Transakcja zostanie sfinalizowana po uzyskaniu zgody Prezesa Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów.

 

Bielenda Kosmetyki Naturalne rozwój przez przejęcia

 

Bielenda Kosmetyki Naturalne to polska firma założona w 1990 r., specjalizująca się w kosmetykach pielęgnacyjnych. Od 2020 roku inwestorem i partnerem strategicznym firmy jest Innova Capital.

Czytaj: Fundusz Innova Capital przejmuje udziały w firmie Bielenda Kosmetyki Naturalne

Bielenda sukcesywnie powiększa portfolio poprzez rozwój swojego portfolio oraz poprzez przejęcia.Krakowska firma samodzielnie zrealizowała w 2019 r. przejęcie marki Body Boom od firmy Xrocket.

Czytaj: Firma Bielenda przejęła markę Body Boom

Następnie, już z udziałem Innova Capital przejęła w listopadzie 2020 r. marki Dermika, Soraya od Orkla Group

Czytaj: Bielenda przejmuje marki Soraya i Dermika

oraz w grudniu 2021 r. firmę She Cosmetics z markami She Hand, She Foot oraz Man Foot

Czytaj: Bielenda przejmuje She Cosmetics

 

Oferta Bielenda Kosmetyki Naturalne obejmuje obecnie kilkaset produktów z kilkudziesięciu kategorii pielęgnacyjnych. Są one dostępne w Polsce oraz w niemal 60 krajach świata, na pięciu kontynentach. Firma posiada własne laboratoria badawczo-rozwojowe oraz nowoczesne fabryki. Do Grupy Bielenda należą takie marki, jak: Bielenda, Bielenda Professional, BodyBoom, FaceBoom i BabyBoom oraz Bielenda Professional Supremelab, Soraya i Dermika, a także SheHand, SheFoot i ManFoot oraz SheCare i SkinArté. Wszystkie jej produkty dostępne są w drogeriach i sieciach handlowych, a także online.

O Torf Corporation

Torf Corporation to firma założona w 1989 roku. Jest właścicielką marki tołpa, która tworzy kosmetyki oparte na połączeniu dwóch substancji aktywnych – ekstraktu z torfu i borowiny. Jej portfolio składa się z produktów dla kobiet i mężczyzn, które przeznaczone są do pielęgnacji twarzy, ciała i włosów. Do grupy należą również dwie marki produktów do higieny jamy ustnej – past do zębów ON i płynów do ust dentica by tołpa. Produkty firmy są dostępne w drogeriach oraz w innych sieciach szerokiej dystrybucji, a także online. W 2017 roku pakiet większościowy akcji Torf Corporation nabył Resource Partners, niezależny inwestor private equity działający w Polsce i Europie Środkowo-Wschodniej. 

O Innova Capital

Innova Capital jest niezależnym doradcą private equity działającym w Polsce i inwestującym w wykupy większościowe średniej wielkości spółek prowadzących działalność w Europie Środkowo-Wschodniej. Od momentu założenia w 1994r., Innova Capital zainwestowała 1,2 miliarda euro w prawie 70 spółek zlokalizowanych w 10 krajach regionu. Innova została uznana przez Polskie Stowarzyszenie Inwestorów Kapitałowych (PSIK) za Firmę Zarządzającą Roku 2023. 

O Resource Partners

Resource Partners to niezależny inwestor private equity założony w 2009 r. Jak dotąd, fundusze Resource Partners zainwestowały kwotę ponad 300 mln EUR w rozwój kilkunastu firm średniej wielkości w Polsce i innych krajach Europy Środkowo-Wschodniej. Resource Partners inwestuje w szybko rozwijające się firmy z doświadczoną kadrą zarządzającą, które wspomaga swoim doświadczeniem.

 

 

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
Producenci
28.11.2023 10:49
Oriflame świętuje pierwszy rok na rynku niemieckim
Oriflame to szwedzka marka kosmetyczna działająca w modelu MLM.Oriflame
30 listopada tego roku obchodzimy pierwszą rocznicę obecności firmy Oriflame na niemieckim rynku. Lilian Facht, dyrektorka firmy odpowiedzialna za ten region, wyraziła swoje ogromne zadowolenie z sukcesów, jakie firma osiągnęła na tym rynku. Jej zdaniem, segment produktów związanych z pielęgnacją skóry, makijażem, wellness oraz biżuterią rozwija się tutaj najlepiej.

Oriflame Germany obchodzi swoje pierwsze urodziny, świętując rok działalności na niemieckim rynku. To interesujący okres w historii firmy, który znamionuje jej rosnący wpływ i sukces na tym konkurencyjnym rynku. W ciągu tego pierwszego roku Oriflame zdołało zbudować silną obecność i zdobyć zaufanie klientów, oferując produkty z zakresu pielęgnacji skóry, makijażu, wellness i biżuterii.

Od 23 lat pracuję w zarządach różnych firm reprezentujących ekscytującą branżę, jaką jest sprzedaż bezpośrednia i marketing sieciowy. Wiem, jakim wyzwaniem jest dla firmy pierwszy rok na nowym rynku. Tym bardziej cieszę się, że mogę dzisiaj powiedzieć, iż my, nasi partnerzy marki i nasz zespół w Düsseldorfie, poradziliśmy sobie z tym wyzwaniem

- powiedziała Lilian Facht, która obecnie pracuje w centrali Oriflame Germany w Medienhafen w Düsseldorfie.

Według firmy, sukces ten jest wynikiem stabilnego i zdrowego rozwoju, który obejmuje ekspansję z obszaru metropolitalnego w Düsseldorfie na wszystkie kraje związkowe. W październiku bieżącego roku firma osiągnęła rekordowy miesiąc z wieloma nowymi dziennymi osiągnięciami. To wyjątkowe, zwłaszcza że działają na konkurencyjnych rynkach. Głównym źródłem zdobywania punktów jest ich bogata historia. Firma podkreśla w komunikatach swoją "szwedzką drogę", która opiera się na wykorzystaniu składników najwyższej jakości oraz na traktowaniu partnerów marki jako najcenniejszego aktywa.

Czytaj także: Oriflame przekazuje darowiznę na rzecz SOS Wioski Dziecięce w Maroku w związku z trzęsieniem ziemi

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
30. listopad 2023 09:53