StoryEditor
Producenci
09.09.2022 00:00

Irena Eris otrzymała Nagrodę Gospodarczą SGH

Irena Eris odebrała Nagrodę Gospodarczą SGH na gali, która odbyła się 7 września na Forum Ekonomicznym w Karpaczu. Piotr Wachowiak, lektor uczelni w laudacji wygłoszonej podczas przyznawania nagrody zwrócił uwagę na zaangażowanie założonej przez nią firmy w ochronę środowiska, a także na jej podejście do społecznej odpowiedzialności, zasad etyki i wartości w działaniach biznesowych.

Dr Irena Eris Nagrodę Gospodarczą SGH odebrała z rąk prof. Piotra Wachowiaka, rektora uczelni podczas gali, która odbyła się 7 września na Forum Ekonomicznym w Karpaczu. Jest ona przyznawana od 2019 r. jako wyróżnienie dla osób, które szczególnie zasłużyły się na polu przedsiębiorczości i innowacyjności, przyczyniając się do rozwoju gospodarczego Polski.

– Taką osobą jest niewątpliwie pani dr Irena Eris, która od blisko czterech dekad znajduje się w ścisłej czołówce liderów i liderek polskiego biznesu, z powodzeniem rozwijając przedsiębiorstwo cieszące się renomą najpierw w kraju, a potem i w świecie – podkreślił w laudacji wygłoszonej podczas przyznawania nagrody prof. Piotr Wachowiak, rektor SGH

Zwrócił tez uwagę, że Dr Irena Eris, w relatywnie krótkim czasie weszła do ścisłego grona światowych marek, co potwierdza uznanie we Francji oraz popularność marki w Hiszpanii, Islandii, krajach bałtyckich i na Malcie, gdzie produkty Dr Irena Eris są produktem nr 1 w sferze dermokosmetyków, a także popyt na produkty firmy w krajach arabskich.

– W imieniu Kapituły Nagrody Gospodarczej oraz całej społeczności akademickiej Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie pragnę serdecznie pogratulować laureatce wyróżnienia, życząc jej, by pozostawała dla nas wszystkich wzorem właściwego postępowania w życiu i pracy zawodowej, będąc zarazem wzorem dla liderów i liderek przyszłości kształtowanych przez nas w SGH – podsumował prof. Piotr Wachowiak.

W swoim wystąpieniu zwrócił też uwagę na zaangażowania dr Ireny Eris w ochronę środowiska, a także podejście do społecznej odpowiedzialności, zasad etyki i wartości w działaniach biznesowych.

Dziękując za nagrodę Irena Eris podkreśliła, że sukces jej firmy był możliwy dzięki wielu ludziom.

– Ja nie działam sama. Dziękuję ludziom, dzięki którym ta firma powstała i się rozwija – powiedziała laureatka nagrody w Karpaczu.

Nagrodę Gospodarczą SGH ustanowiono w 2019 r., a jej pierwszą laureatką została Anna Rulkiewicz, prezes Grupy Lux Med. Rok później nagrodę otrzymał Zbigniew Jagiełło, prezes PKO Bank Polski, a w 2021 r. – Krzysztof Pawiński, współzałożyciel i współwłaściciel Grupy Maspex.

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
Producenci
14.05.2025 12:17
Nivea pozwana za mylące oznaczenia składników naturalnych
Siedziba Beiersdorf w Hamburgumat. prasowe

Beiersdorf Inc., właściciel marki Nivea, stanął w obliczu pozwu zbiorowego złożonego 25 kwietnia 2025 roku w sądzie federalnym w Kalifornii. Sprawa dotyczy rzekomo wprowadzających w błąd oznaczeń produktów do pielęgnacji skóry z linii Nourish by Nature oraz Naturally Good. Pięciu powodów twierdzi, że zakupiło kosmetyki z etykietami informującymi o „X proc. składników pochodzenia naturalnego”, mimo że produkty miały zawierać głównie substancje syntetyczne.

W pozwie podniesiono, że Beiersdorf oparł swoje deklaracje o normę ISO 16128 – wytyczną opracowaną przez branżę kosmetyczną, która nie ma mocy prawnej i nie została stworzona z myślą o marketingu konsumenckim. Norma ta pozwala klasyfikować niektóre składniki chemicznie przetworzone jako „pochodne naturalnie”, co – zdaniem powodów – wprowadza konsumentów w błąd, zwłaszcza tych kierujących się troską o środowisko i wrażliwą skórę.

Powodowie domagają się odszkodowania, przeprowadzenia procesu przed ławą przysięgłych oraz nadania sprawie statusu pozwu zbiorowego. Grupa miałaby objąć wszystkich konsumentów z Kalifornii, którzy kupili wskazane produkty Nivea od 25 kwietnia 2021 roku do dziś. Skala sprawy może być znaczna, biorąc pod uwagę wielkość rynku kosmetycznego w Kalifornii i rosnące zainteresowanie produktami „naturalnymi”.

Sprawa zwraca uwagę na szerszy problem braku jednoznacznych regulacji dotyczących stosowania pojęć takich jak „naturalny” czy „pochodzenia naturalnego” w przemyśle kosmetycznym. Wynik postępowania może mieć istotne konsekwencje dla całego sektora w USA – zarówno pod kątem ewentualnych rekompensat, jak i wprowadzenia bardziej restrykcyjnych przepisów dotyczących transparentności etykietowania produktów.

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
Biznes
14.05.2025 10:32
Laetitia Toupet-Delon mianowana globalną prezes marki L‘Oréal Paris
Od 1 lipca Laetitia Toupet-Delon obejmie stanowisko globalnej prezes marki L‘Oréal Paris shutterstock

Od 1 lipca Laetitia Toupet-Delon, obecnie globalna dyrektor generalna marek działu dermatologii kosmetycznej L‘Oréal (w skład którego wchodzą m.in. marki Vichy i La Roche-Posay), zostanie globalną prezes marki L‘Oréal Paris – wiodącej marki w portfolio francuskiego giganta kosmetycznego.

Toupet-Delon zastąpi Delphine Viguier-Hovasse, która przejdzie na nowo utworzone stanowisko szefowej innowacji w grupie. Viguier-Hovasse została mianowana globalną prezes marki L‘Oréal Paris w 2019 roku, jako pierwsza kobieta na tym stanowisku.

Laetitia Toupet-Delon dołączyła do grupy L‘Oréal w 1998 roku, pracując w dziale marketingu L‘Oréal Paris, a później Garnier. W 2008 roku przeszła do działu dermatologii kosmetycznej grupy. W 2015 roku została mianowana globalnym prezesem marki La Roche-Posay, a później została – globalnym prezesem wszystkich marek działu dermatologii kosmetycznej: CeraVe, Vichy, SkinCeuticals, Skinbetter Science i La Roche-Posay.

Toupet-Delon obejmie kierownictwo nad L’Oréal Paris, będącego częścią działu rynku masowego grupy L’Oréal, z przychodami szacowanymi na ponad 6 mld euro. L’Oréal Paris jest obecny na 150 rynkach.

W pierwszym kwartale 2025 roku przychody grupy L’Oréal wzrosły o 4,4 proc., osiągając 11,73 mld euro.

Marzena Szulc
ZOBACZ KOMENTARZE (0)
14. maj 2025 16:03