StoryEditor
Producenci
09.03.2023 00:00

Jaki świat zostawimy naszym dzieciom? MUSTELA podejmuje wyzwanie ekologiczne

Czy wiesz, że tworzywo sztuczne jest trzecim najczęściej produkowanym materiałem na świecie, a jego wpływ na środowisko jest katastrofalny? Plastik jest wszechobecny w naszym życiu i przejmuje kontrolę nad każdym ekosystemem, od płynącej w nas krwi po głębiny oceanów. Z tego powodu musimy podjąć natychmiastowe działania i radykalnie zmniejszyć produkcję oraz zużycie tego materiału

•  Łazienka, zaraz po kuchni, to pomieszczenie w naszym domu, w którym znajduje się największa ilość tworzywa sztucznego! We Francji można by zmniejszyć ilość odpadów pochodzących z produktów jednorazowego użytku z tworzyw sztucznych o ponad 40 000 ton rocznie, poprzez zmianę nawyków konsumentów: używanie mydła w kostce, kupowanie żelu pod prysznic w butelkach wielokrotnego użytku lub płacenie kaucji za butelki

•  Ponad 40% tworzywa sztucznego jest używane tylko raz i trafia do kosza, choć produkty jednorazowego użytku z tworzywa sztucznego są tak naprawdę potrzebne tylko w sektorze medycznym.

•  Tworzywo sztuczne rozkłada się 450 lat! Plastikowa butelka na wysypisku śmieci rozkłada się 450 lat w wyniku fotorozkładu (oznacza to, że przez lata promieniowanie UV emitowane przez słońce rozkłada tworzywo sztuczne na coraz mniejsze kawałki).

•  Co minutę do oceanu trafia ciężarówka wypełniona tworzywem sztucznym, co daje 15 ton co 60 sekund. Największy odsetek wszystkich odpadów z tworzyw sztucznych pochodzi z opakowań. Przyczynia się to do powstawania „wysp śmieci”, czyli skupisk odpadów z tworzyw sztucznych, pokrywających miliony kilometrów kwadratowych, więżących lub zabijających gatunki morskie.

„Obecnie życie jest zakłócane pandemiami, globalnym ociepleniem i konfliktami militarnymi. W wyniku tego rodzice z całego świata coraz częściej zastanawiają się, jaka jest ich rola i jaki świat chcą zostawić swoim dzieciom. Świat, w którym kwestie środowiskowe są traktowane priorytetowo, a odpowiedzialne inicjatywy przedsiębiorstw i rządów są na porządku dziennym” – mówi Sophie Robert-Velut, Dyrektor Zarządzający Marki MUSTELA, w Laboratories Expanscience od 2019 roku.

„Tutaj, w Mustela, nie twierdzimy, że samodzielnie możemy rozwiązać problemy związane ze zmianą klimatu, jednak podstawą naszej działalności jest utwierdzenie rodziców w przekonaniu, że mogą wychowywać zdrowe dzieci w zdrowym środowisku. Wierzymy, że powinniśmy żyć tak, aby nie narażać na szwank naszej przyszłości, a we wszystkich naszych działaniach zmniejszać swój ślad węglowy i odgrywać swoją rolę w kształtowaniu lepszej przyszłości dla naszych dzieci. Wraz z innymi B Corpami zobowiązujemy się do zrobienia wszystkiego, co konieczne, aby świat osiągnął swoje cele w zakresie redukcji emisji gazów cieplarnianych, gdyż lekceważenie zagrożeń dla bioróżnorodności byłoby dużym błędem.

Właśnie z tego powodu zdecydowaliśmy się na rozszerzenie naszych działań w celu zmniejszenia ilości odpadów oraz negatywnego wpływu naszej działalności na środowisko. W tym celu tworzymy produkty o stałej konsystencji, co zmniejsza zapotrzebowanie na pojemniki i opakowania, wprowadzamy butelki wielokrotnego użytku i chusteczki nadające się do prania oraz zachęcamy do zmniejszania liczby produktów w łazienkach dzięki uniwersalnym produktom do pielęgnacji skóry i włosów dla całej rodziny” – podkreśla Sophie Robert-Velut.

Czytaj także: Marzec międzynarodowym miesiącem firm z certyfikacją B-Corp

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
Producenci
21.05.2024 12:50
Dior rozszerza współpracę z Charlize Theron o bycie ambasadorką biżuterii i pielęgnacji skóry
Charlize Theron rozszerza swoją współpracę z marką Dior.Dior
Charlize Theron, znana z wieloletniej współpracy z domem mody Dior jako twarz ich bestsellerowego damskiego zapachu J’adore, rozszerza swoją współpracę z francuską marką. Po dwudziestu latach sukcesów w promowaniu perfum, Theron obejmie również rolę ambasadorki linii wysokiej biżuterii oraz kosmetyków pielęgnacyjnych Dior.

Theron będzie pierwszą w historii ambasadorką Diora w dziedzinie wysokiej biżuterii i według WWD ma zaprezentować najbardziej ekskluzywne produkty jubilerskie zaprojektowane przez Victoire de Castellane, dyrektorkę artystyczną Dior Joaillerie przez ostatnie 25 lat. Theron rozpoczęła współpracę z Diorem w 2004 roku, kiedy została twarzą kultowego zapachu J‘adore. Następnie wystąpiła w wielu kampaniach luksusowej marki. Południowoafrykańska aktorka stanie się także pierwszą aktorką reprezentującą produkty do pielęgnacji skóry Diora od czasów Sharon Stone, która była twarzą linii Capture od 2005 do 2012 roku.

Jej nowa rola w Dior nie ogranicza się jedynie do promocji produktów, ale także obejmuje współpracę w zakresie odpowiedzialności społecznej, skupiając się na inicjatywach wspierających uprawnienia kobiet. To odzwierciedla jej zaangażowanie jako aktywistki i założycielki projektu Charlize Theron Africa Outreach Project (CTAOP), który działa na rzecz młodych ludzi w Afryce Południowej.

Véronique Courtois, dyrektorka generalna Parfums Christian Dior, skomentowała:

Charlize jest członkinią naszej rodziny, która ucieleśnia ducha Diora.Jej rzadki talent, zaangażowanie i nieziemska uroda czynią ją ikoną.

Czytaj także: Dior prezentuje bezalkoholową wersję kultowego zapachu J’adore

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
Producenci
21.05.2024 10:12
Warsztaty menstruacyjne Vuokkoset dla dziewczynek i chłopców poprowadzi Gini Gina
Pod pseudonimem Gini Gina ukrywa się lekarka Angelika Szymańska.Instagram @gini.gina
Fińska marka artykułów do higieny intymnej Vuokkoset powraca do polskich szkół podstawowych z drugą edycją warsztatów edukacyjnych #MOJAKREW. Znana influencerka Angelika Szymańska, działająca pod pseudonimem Gini Gina, prowadząca warsztaty, stara się przełamać społeczne tabu związane z menstruacją, edukując młodzież o tym naturalnym procesie biologicznym.

Vuokkoset, popularna fińska marka specjalizująca się w produkcji naturalnych produktów do higieny intymnej, stara się zmieniać postrzeganie miesiączki poprzez organizację warsztatów #MOJAKREW. Celem tych warsztatów jest edukacja młodzieży o menstruacji w sposób rzetelny i bezpieczny, co jest szczególnie istotne w kontekście często występujących nieporozumień i mitów związanych z tym tematem.

Warsztaty prowadzone są przez Angelikę Szymańską, znaną w środowisku internetowym jako Gini Gina. Jako doświadczona ginekolożka i influencerka zdrowotna, Szymańska doskonale łączy swoje medyczne doświadczenie z umiejętnościami komunikacyjnymi, co pozwala jej skutecznie docierać do młodych ludzi. Zajęcia, które odbyły się po raz pierwszy 20 maja 2024 roku, są dostępne zarówno w formie stacjonarnej, jak i online, co umożliwia szeroki dostęp do edukacji niezależnie od miejsca zamieszkania uczestników.

Podczas warsztatów uczniowie dowiadują się nie tylko o aspektach biologicznych menstruacji, ale także o kwestiach psychologicznych i społecznych związanych z tym zjawiskiem. Edukacja ta jest kierowana zarówno do dziewcząt, jak i chłopców, co jest istotne dla budowania wzajemnego zrozumienia i empatii między płciami. Statystyki pokazują, że aż 41 proc. kobiet przyznaje, iż w ich domach nie rozmawia się o menstruacji, a 23 proc. uważa, że jest to temat krępujący.

Czytaj także: Akcja Menstruacja zapowiada kolejną edycję: Femina wsparła projekt po raz 3.

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
21. maj 2024 16:16