StoryEditor
Producenci
25.07.2022 00:00

Johnson & Johnson wprowadził nową markę pielęgnacyjną dla niemowląt

Johnson & Johnson (J&J) postanowił wprowadzić nową markę pielęgnacyjną dedykowaną najmłodszym po tym, jak jego kultowy produkt dla niemowląt zniknął z rynku po kontrowersjach związanych z jego bezpieczeństwem. Nowa marka Vivvi & Bloom otrzymała certyfikat Environmental Working Group (EWG), co daje jej konsumentom gwarancje jakości produktów z nowej linii.

Johnson & Johnson wprowadził na rynek nową markę produktów do pielęgnacji niemowląt Vivvi & Bloom dwa lata po tym, jak gigant opieki zdrowotnej wstrzymał sprzedaż swojego kultowego pudru dla niemowląt z powodu zarzutów, że zawiera on azbest. Tym razem nowa linia Vivvi & Bloom otrzymała certyfikat jakości  Environmental Working Group.

J&J zaprzestał sprzedaży pudru dla niemowląt na bazie talku w maju 2020 r., po tym, jak firma otrzymała tysiące pozwów zarzucających, że jej produkty zawierające talk zawierają materiał rakotwórczy. Puder był kultowym produktem Johnson & Johnson, produkowanym od 1894 roku.

Wygląda na to, że nowa marka pielęgnacyjna dla niemowląt Vivvi & Bloom ma zastąpić wycofaną linię. Johnson & Johnson postanowił tym razem na przejrzystość i postarał się o certyfikat Environmental Working Group. EWG to amerykańska grupa aktywistów założona w 1993 roku, która ocenia chemikalia znajdujące się w produktach konsumenckich w sektorach kosmetycznym i rolniczym.

Aprobaty grupy oznacza, że według EWG produkty z linii Vivvi & Bloom zawierają naturalne i bezpieczne składniki.

Linia kosmetyków Vivvi & Bloom obejmuje 5 produktów, jest to płyn do mycia ciała, szampon 2 w 1, balsam do ciała oraz olejek do masażu, ceny zaczynają się od 9,98 USD.

Zgodnie z naszym ukierunkowaniem na konsumenta, współpracowaliśmy z naszą grupą doradczą złożona z rodziców dzieci w różnym wieku, aby lepiej zrozumieć ich wyjątkowe potrzeby, które były inspiracją do powstania produktów z linii Vivvi & Bloom – powiedział Duda Kertész, prezes US Skin Health w J&J Consumer Health.

Przeczytaj również: Kosmetyki dla dzieci – rosnący asortyment drogeryjny

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
Producenci
24.05.2024 14:38
Dove Cameron nową globalną ambasadorką marki Schwarzkopf
Schwarzkopf Professional
Firma Schwarzkopf, będąca częścią koncernu Henkel, wybrała Dove Cameron na swoją globalną ambasadorkę. W ramach współpracy, Cameron będzie promować markę, wykorzystując swoją obecność w mediach społecznościowych, co ma na celu zwiększenie zaangażowania młodszych konsumentów w cyfrowym świecie marki.

Wybór Cameron odzwierciedla aktualny trend w przemyśle kosmetycznym, gdzie celebryci są angażowani do współpracy w celu wzmocnienia strategii marketingowych marek. Dove Cameron, dzięki swojej popularności i aktywnemu zaangażowaniu w mediach społecznościowych, idealnie wpisuje się w rolę ambasadorki, mając znaczący wpływ na obecność Schwarzkopf w kampaniach cyfrowych​.

Dove Cameron, urodzona jako Chloe Celeste Hosterman, jest amerykańską aktorką i piosenkarką, która zdobyła popularność dzięki roli w serialu Disney Channel "Liv i Maddie", gdzie grała podwójną rolę tytułowych bliźniaczek. Za tę rolę zdobyła nagrodę Emmy. Dove również rozwija karierę muzyczną, zarówno solo, jak i w duecie z Ryanem McCartan pod nazwą "The Girl and the Dreamcatcher". Poza swoimi osiągnięciami w dziedzinie aktorstwa i muzyki, Dove Cameron jest również znaną postacią w mediach społecznościowych, gdzie ma szeroką bazę fanów, co czyni ją wpływową osobistością w świecie rozrywki.

Schwarzkopf określił rok 2024 mianem „roku blondynek” w kampanii „What Story Will You Tell?”, która rozpoczęła się 5 marca z udziałem globalnej ambasadorki marki Sofii Vergary i globalnego ambasadora kolorów Chrisa Appletona.  Firma ma teraz nadzieję dotrzeć do szerszej publiczności dzięki kampanii „What Story Will You Tell?”, nawiązując do kariery filmowej, telewizyjnej i muzycznej Dove oraz zachęcając konsumentów do posiadania własnych włosów i opowiadania ich historii.

Czytaj także: Dior rozszerza współpracę z Charlize Theron o bycie ambasadorką biżuterii i pielęgnacji skóry

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
Producenci
24.05.2024 10:37
Marek Piekarski nowym dyrektorem operacyjnym w Onesano
Marek Piekarski zajmie w Onesano jedno z ważniejszych stanowisk.Onesano
Doświadczony menedżer branży produkcyjnej, Marek Piekarski, obejmuje kluczową rolę w Onesano, innowacyjnej firmie biotechnologicznej specjalizującej się w produkcji naturalnych suplementów diety. Jego nowe stanowisko to dyrektor operacyjny.

Marek Piekarski, menadżer z ponad dwudziestoletnim doświadczeniem w sektorze produkcyjnym, dołączył do zespołu Onesano jako dyrektor operacyjny. Firma Onesano, znana z innowacyjnego podejścia do biotechnologii oraz produkcji naturalnych suplementów diety, powierzyła Piekarskiemu odpowiedzialność za rozwój biznesu, organizację produkcji, logistykę, zakupy oraz kontrolę jakości. Ta zmiana kadrowa ma na celu dalsze umocnienie pozycji Onesano jako lidera w swojej branży, gdzie kluczową rolę odgrywa wysoka jakość oraz innowacyjność produktów.

Przed dołączeniem do Onesano, Marek Piekarski zdobywał doświadczenie jako plant manager w firmie GEMO POLAND, gdzie zarządzał zespołem liczącym do 420 osób oraz nadzorował kluczowe działy operacyjne. Jego profesjonalizm i skupienie na tworzeniu kultury organizacyjnej sprzyjającej zaangażowaniu i motywacji pracowników zostaną wykorzystane do wprowadzenia Onesano na nowe ścieżki rozwoju. Piekarski jest również specjalistą w zakresie opracowywania zrównoważonych strategii biznesowych z naciskiem na potrzeby klienta.

Onesano z siedzibą w Chorzowie kontynuuje ekspansję, korzystając z nowoczesnych rozwiązań technologicznych oraz innowacyjnych składników, takich jak bioestry i postbiotyki. Zakłady produkcyjne są zlokalizowane w Czechowicach-Dziedzicach. Produkcja odbywa się z poszanowaniem środowiska naturalnego, co dodatkowo wzmacnia wizerunek firmy jako odpowiedzialnego producenta w branży biotechnologicznej.

Czytaj także: Technavio: rynek napojów nutrikosmetycznych wzrośnie o 41 proc. dzięki Europie

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
26. maj 2024 16:48