StoryEditor
Producenci
22.06.2023 00:00

Kolejna marka sexual wellness, Lelo, wkracza do segmentu makijażowego

W ofercie Lelo Beauty, nowopowstałej odnogi Lelo, są narazie tylko dwa produkty - trwałe pomadki w płynie i sztyfcie. / materiały marketingowe Lelo Beauty
Globalna marka sexual wellness Lelo zagłębia się w segment makijażu z matowymi pomadkami. – Jesteśmy dumni z naszej podstawowej działalności i tła zabawek erotycznych i cieszymy się, że możemy rozszerzyć działalność na branżę kosmetyczną i podkreślić związek między dobrym samopoczuciem seksualnym a pięknem – powiedział Luka Matutinović, chief marketing officer w Lelo.

Dzięki niezrównanym osiągnięciom w rewolucjonizowaniu rynku zabawek erotycznych firma Lelo jest teraz gotowa na nowo zdefiniować świat piękna. Po dwóch dekadach przesuwania granic i wyznaczania nowych standardów jesteśmy gotowi zrewolucjonizować samo pojęcie piękna w skali globalnej — powiedział Luka Matutinović, chief marketing officer w Lelo.

Produkty Lelo Beauty będą dostępne na stronie internetowej Lelo oraz w sklepach Amazon i wyspecjalizowanych sklepach kosmetycznych, takich jak Sephora, Cult Beauty i FeelUnique. Matowe pomadki Lelo są dostępne w formatach Stylo (sztyft) i Liquid (w płynie)  w pięciu odcieniach. Według marki, ich wysoce pigmentowane, długotrwałe formuły mają na celu nadanie ustom pasującego do charakteru marki powabu.


Lelo to globalna, uznana marka specjalizująca się w luksusowych produktach erotycznych i akcesoriach intymnych (według raportu Global Industry Research „Global Adult Sex Toy Market Outlook To 2027”, Lelo plasuje się w ścisłej czołówce firm działających w tym segmencie, tuż za Reckitt Benckiser, producentem marki Durex). Od momentu swojego powstania w 2003 roku, firma Lelo zdołała uzyskać uznanie i popularność na całym świecie dzięki swojemu innowacyjnemu podejściu do wzornictwa, jakości wykonania i przyjemności seksualnej. Marka oferuje szeroki wybór produktów, w tym wibratory, masażery, gadżety BDSM, zestawy do eksploracji zmysłów oraz akcesoria do zwiększenia przyjemności i intymności w sypialni. Produkty Lelo są znane ze swojego eleganckiego designu, wysokiej jakości materiałów i zaawansowanej technologii.

–  Zajęcie się makijażem jest dla nas bardzo symboliczne – powiedział Matutinović portalowi Cosmetics Business. Premiera zbiega się z 20. rocznicą działalności Lelo: Cieszymy się, że możemy to uczcić takim kamieniem milowym, jakim jest wprowadzenie makijażu [do oferty]. [...] Jesteśmy dumni z naszej podstawowej działalności i tła zabawek erotycznych i cieszymy się, że możemy rozszerzyć działalność na branżę kosmetyczną i podkreślić związek między dobrym samopoczuciem seksualnym a pięknem. Matutinović powiedział Cosmetics Business, że rozszerzenie linii jest realną możliwością, ale dodał: –  Każde potencjalne rozszerzenie linii do makijażu ujrzy światło dzienne tylko wtedy, gdy poczujemy, że mamy produkt o niezrównanej jakości.

Czytaj także: Reckitt Polska nagrodzony za kampanię społeczną marki Durex - przez galerię sztuki do wiedzy o seksie

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
Producenci
29.02.2024 16:56
Global Cosmed poprawił wyniki dzięki swoim markom oraz restrukturyzacji kontraktów handlowych
Spółka Global Cosmed opublikowała szacunkowe wyniki finansowe spółki za 2023 rok informując o wzrostach przychodów.

Pojawił się komunikat o wstępnych szacunkach danych finansowych Global Cosmed SA za 2023 r.

Spółka poinformowała, że skonsolidowane przychody ze sprzedaży grupy wyniosły 444,5 mln zł. Skonsolidowana EBITDA 44 mln zł.

Skonsolidowane przychody ze sprzedaży w całym 2023 roku wzrosły o 12 proc. (ponad trzykrotny wzrost EBITDA w porównaniu do 2022 r., gdy wyniosła 12,6 mln zł).

Spółka poprawę wyników finansowych przypisuje realizacji strategii biznesowej w szczególności poprzez rozwój własnych marek (brandów), ale także dzięki restrukturyzacji kontraktów handlowych oraz działaniom optymalizacyjnym (m.in. w obszarze produkcyjnym).

 Zarząd Spółki informuje, że powyższe dane finansowe mają charakter wstępny i mogą różnić się od ostatecznych danych finansowych, które będę zawarte w skonsolidowanym raporcie za rok 2023, który zostanie opublikowany przez 24 kwietnia 2024 r.

Global Cosmed to jeden z największych producentów kosmetyków i chemii gospodarczej w Polsce, w 2021 r. roku wprowadził na rynek ponad 112 mln produktów. Grupa kapitałowa Global Cosmed jest właścicielem marek Bobini, Kret, Apart i Sofin. Rozwija też aktywność w segmencie private label, dostarczając wyroby m.in. dla takich sieci jak Lidl czy Rossmann. Realizuje także zamówienia na rzecz najważniejszych sieci handlowych na terenie Niemiec, Austrii i Szwajcarii.

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
Producenci
29.02.2024 14:15
Projekt polskich naukowców został nominowany do nagrody Lush Prize 2024 w kategorii Science
Statuetka Lush Prize wraz z nagrodą pieniężną przyznawane są za wybitne inicjatywy prowadzone na rzecz zakończenia wykorzystywania zwierząt w testowaniu bezpieczeństwa produktów - kosmetyków czy lekówmat. prasowe
Oprogramowanie komputerowe do wirtualnego projektowania zaawansowanych, zrównoważonych i bezpiecznych materiałów oraz chemikaliów znalazło się wśród dziewięciu projektów nominowany do nagrody Lush Prize 2024 w kategorii „Science”. Stworzyli go polscy naukowcy z Uniwersytetu w Gdańsku.

Nagroda Lush Prize powstała w 2012 roku w Wielkiej Brytanii. Jest to efekt współpracy pomiędzy firmą kosmetyczną Lush i grupą badawczą Ethical Consumer. Oba podmioty od wielu lat walczą o zakończenie testów na zwierzętach. Nagroda przyznawana jest za wybitne inicjatywy prowadzone na rzecz zakończenia wykorzystywania zwierząt w testowaniu bezpieczeństwa produktów. Otrzymują ją naukowcy lub działacze z całego świata, w siedmiu kategoriach: public awareness, science, training, lobbying, political achievement, major science collaboration oraz` young researcher.

Polski projekt "AOP-Anchored in silico-based NAMs for design safer multicomponent nanomaterials”, znalazł się na skróconej liście nominowanych do nagrody w kategorii “Science”. Skupia się na opracowaniu oprogramowania komputerowego do wirtualnego projektowania zaawansowanych, zrównoważonych i bezpiecznych materiałów oraz chemikaliów (np. leków, nawozów, kosmetyków czy nanomateriałów nowej generacji) zgodnie z zasadą SSbD.

Jak czytamy w informacjach udostepnionych orzez organizatora konkursu, dzięki oprograwaniu integracja technik uczenia maszynowego i sztucznej inteligencji umożliwi ocenę ryzyka chemicznego nowo projektowanych materiałów i chemikaliów na wczesnym etapie badań (przed syntezą czy wprowadzeniem produktu na rynek konsumencki). Rezultatem będzie przyczynienie się do optymalizacji procesu projektowania i redukcji czasu, kosztu oraz liczby wątpliwych etycznie badań na zwierzętach laboratoryjnych.

Oprogramowaie to projekt QSAR Lab spin-off Uniwersytetu w Gdańsku, w składzie dr Alicja Mikołajczyk, dr inż. Karolina Jagiełło oraz prof. dr hab. Tomasz Puzyn. Warto podkreślić, że modele QSAR (wykorzystywane w tym projekcie) zostały wprowadzone do nanotechnologii po raz pierwszy właśnie przez ten zespół badawczy, co znacząco przyczyniło się do stworzenia nowej dziedziny badawczej jaką jest nanotoksykologia komputerowa. Ze względu na złożoną budowę chemiczną, zaawansowane materiały na bazie nanocząstek nie były nigdy wcześniej przedmiotem projektowania komputerowego Nano-QSAR.

dr. Alicja Mikołajczyk mówi:

Znalezienie się na skróconej liście nagrody Lush w kategorii nauka jest dla nas ogromnym wyróżnieniem, które utwierdza nas o wadze prowadzonych przez nas badań oraz wdrażanych innowacji w zakresie digitalizacji przemysłu. Nominacja do nagrody Lush jest dla nas motywacją do dalszej pracy.

I dodaje: 

Biorąc pod uwagę, że 80 lat temu nie mieliśmy komputerów, a 50 lat temu nie mieliśmy internetu, wierzymy, że w perspektywie kolejnych 30 czy 50 lat dzięki naszym badaniom przeniesienie procesu projektowania i oceny ryzyka nowych materiałów i chemikaliów z tradycyjnych laboratoriów do przestrzeni wirtualnej, a w konsekwencji wyeliminowanie lub zastąpienie testów na zwierzętach będzie w pełni możliwe. 

W latach 2012-2022 Lush Prize przyznała ponad 3 miliony dolarów 126 projektom w 35 krajach. Tegoroczni zwycięzcy zostana ogłoszeni wkrótce.

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
01. marzec 2024 01:58