StoryEditor
Producenci
10.06.2014 00:00

Konkurs Drogeria Roku 2014 rozstrzygnięty!

Drogerie Polskie, Laboo oraz Vica – oto tegoroczni triumfatorzy konkursu Drogeria Roku. Nagrody wręczyliśmy 9 czerwca br. w hotelu Sofitel Victoria, podczas Ogólnopolskiego Kongresu Handlu i Dystrybucji „Drogeria Roku i Market Roku 2014”.

Była to piąta odsłona konkursu Drogeria Roku, do którego napłynęło ponad 60 zgłoszeń przede wszystkim z sieci zrzeszających sklepy kosmetyczne. Na podstawie danych zadeklarowanych przez właścicieli sklepów wybraliśmy szczęśliwą jedenastkę, która stanęła do rywalizacji w trzech kategoriach – placówek do 100, do 200 i powyżej 200 mkw. powierzchni sprzedaży. Do ostatniej chwili nominowanym towarzyszyły ogromne emocje, ponieważ jury złożone z ekspertów obradowało w dniu Kongresu, a werdykt do końca pozostał tajemnicą. Największe poparcie jury uzyskały i zwycięzcami zostały:
Drogeria Laboo, ul. Mickiewicza 1d, Kraśnik Fabryczny, właściciel: F.H.U. „Stokrotka” Krystyna Pilecka, Stanisław Pilecki (kategoria do 100 mkw.);
Drogerie Polskie, ul. Wodzisławska 14, Żory, właściciel: Visage Sp. z o.o. Bartosz Jonas (kategoria od 101 do 200 mkw.);
Drogeria Vica, ul. Szeroka 11, Grodzisk Wielkopolski, właściciel: Vica, Sp. z o.o. Dariusz Tomczak (kategoria powyżej 200 mkw.).
Nasza bratnia redakcja „Wiadomości Handlowych” przyznała też swoje tytuły Market Roku 2014 w czterech kategoriach. W siódmej edycji konkursu, w kategorii mały sklep spożywczy (do 100 mkw.) zwycięzcą został Piotr i Paweł z Poznania przy ul. Głogowskiej. W kategorii średni sklep spożywczy (101-250 mkw.) triumfował należący do Zbigniewa Paczóskiego Topaz ze Stoczka Łukowskiego, zaś dużym sklepem spożywczym (251-800 mkw.) został Vobiano Niny i Andrzeja Obałków z Łasku. W kategorii sklep wielkopowierzchniowy (powyżej 800 mkw.) statuetka powędrowała do warszawskiej Almy przy ul. Rzeczpospolitej.
Od 10 lat redakcja „Wiadomości Handlowych” przyznaje także prestiżową nagrodę Złotego Orzecha dla osobowości w handlu detalicznym i hurtowym. Tym razem laureatami zostali bracia Piotr i Paweł Wosiowie.
Kongres to także kilka bardzo ciekawych wykładów, jakie zebrani usłyszeli ze sceny. Pośród prelegentów znaleźli się prof. Dariusz Rosati kreślący makroekonomiczny obraz świata, Europy i Polski, prof. Andrzej Sadowski z Centrum im. Adama Smitha, który bardzo krytycznie spojrzał na naszą krajową rzeczywistość, prof. Henryk Mruk z Uniwersytetu Ekonomicznego z Poznania z zajmującą wypowiedzią o psychologii sprzedaży czy szef agencji Stratosfera, Krzysztof Najder, opowiadający o przyszłości marek.
Zwycięzcom i finalistom jeszcze raz serdecznie gratulujemy. Kandydatom dziękujemy za udział w konkursie i już dziś zapraszamy do jego kolejnej edycji! Dziękujemy także Partnerom Kongresu, których wsparcie finansowe umożliwiło jego organizację.ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
Producenci
24.07.2024 15:49
L’Occitane International wycofuje się z giełdy w Hongkongu
L‘Occitane zniknie niedługo z giełdy w Hong Kongu.L‘Occitane

L’Occitane International, globalna grupa kosmetyczna, przygotowuje się do wycofania swoich akcji z Giełdy Papierów Wartościowych w Hongkongu. Decyzja ta wynika z osiągnięcia progu procentowego, który pozwala właścicielowi Reinoldowi Geigerowi na przejęcie firmy.

W kwietniu Reinold Geiger, będący głównym akcjonariuszem L’Occitane International poprzez swoją firmę inwestycyjną L’Occitane Groupe, złożył oficjalną ofertę przejęcia pozostałych akcji spółki, wyceniając ją na 6 miliardów euro. Geiger dostosował swoją propozycję, aby przekonać niepewnych akcjonariuszy, oferując wybór między istniejącą kwotą 34 dolarów hongkońskich za akcję w gotówce lub dziesięcioma akcjami nowej prywatnej spółki za każdą posiadaną akcję. L’Occitane International zawiesi notowania swoich akcji 7 sierpnia, a po zakończeniu procesu przejęcia zostanie wycofana z Giełdy Papierów Wartościowych w Hongkongu.

Ostateczna oferta Geigera okazała się skuteczna. Właściciel marek Elemis i Sol de Janeiro ogłosił, że 91,97 proc. niezaangażowanych akcjonariuszy zdecydowało się na przekazanie swoich akcji. Przekroczenie tego progu pozwala na przymusowy wykup pozostałych akcji, co umożliwi L’Occitane Holding, innej w pełni kontrolowanej spółce przez Geigera, przejęcie pozostałych udziałów. Ten ruch przygotowuje firmę do finalnych kroków w procesie jej prywatyzacji.

Reinold Geiger wyraził zadowolenie z silnego wsparcia akcjonariuszy, podkreślając, że transakcja ta zapewni grupie elastyczność w podejmowaniu długoterminowych decyzji biznesowych. Dodał również, że pozostają wierni swoim strategiom specyficznym dla marek i geograficznym, co przyniesie korzyści dla pracowników, partnerów biznesowych oraz innych interesariuszy dzięki przyspieszonemu wzrostowi i zwiększonej konkurencyjności na globalnym rynku kosmetycznym.

Czytaj także: L’Occitane en Provence zaprezentowało nową wirtualną przestrzeń o nazwie L’Occitane Greenhouse

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
Producenci
24.07.2024 14:49
Blisko 85 tys. zł trafiło do rolników dzięki sprzedaży produktów Fairtrade w Rossmannie
Rossmann

Fundacja Fairtrade, we współpracy z siecią drogerii Rossmann, przekazała rolnikom z krajów globalnego Południa prawie 85 tys. zł. Kwota ta została zebrana ze sprzedaży trzech certyfikowanych produktów marki EnerBIO, co pozwala na wspieranie godziwych warunków pracy i rozwoju lokalnych społeczności.

Fundacja Fairtrade, w ramach współpracy z siecią drogerii Rossmann, przekazała rolnikom z krajów globalnego Południa sumę 84 624 zł. Kwota ta została zebrana ze sprzedaży trzech certyfikowanych produktów marki EnerBIO: czekolady kokosowej, orzechów nerkowca w polewie z mlecznej czekolady oraz syropu z agawy. Te produkty dostępne są na półkach Rossmanna i cieszą się dużą popularnością wśród klientów, co przyczynia się do generowania środków na wsparcie producentów rolnych w Ameryce Łacińskiej, Afryce, Azji Południowo-Wschodniej i Oceanii.

Fairtrade to system certyfikacji Sprawiedliwego Handlu, który ma na celu poprawę warunków życia i pracy rolników oraz pracowników plantacji. Ruch ten, założony przez organizacje pozarządowe i wolontariuszy, działa na rzecz eliminacji pracy przymusowej i dziecięcej, a także na rzecz bardziej sprawiedliwych warunków handlowych. W ramach Fairtrade, rolnikom wypłacane są także specjalne środki – premia Fairtrade – które mogą przeznaczyć na modernizację gospodarstw lub projekty lokalne, takie jak poprawa warunków mieszkaniowych czy edukacja. Premia ta zależy od liczby sprzedanych produktów przez pierwszego kupca w systemie Fairtrade.

Rossmann, polski lider na rynku w zakresie sprzedaży certyfikowanej agawy oraz szósta firma pod względem sprzedaży ziarna kakaowego Fairtrade w Polsce, przyczynia się do sukcesu tego systemu. Dzięki współpracy z Fairtrade, produkty dostępne w Rossmannie nie tylko spełniają wysokie standardy jakości, ale także wspierają sprawiedliwe warunki handlowe dla rolników. W 2023 roku, sprzedaż produktów Fairtrade w Rossmannie przyczyniła się do zebrania znacznej sumy, która teraz pomoże rolnikom w krajach globalnego Południa poprawić swoje warunki życia i pracy.

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
24. lipiec 2024 21:40