StoryEditor
Producenci
19.04.2022 00:00

L‘Occitane zdecydowało o zamknięciu sklepów w Rosji

L‘Occitane w końcu postanowiło zamknąć sklepy stacjonarne oraz online w Rosji. Jeszcze do niedawna firma informowała, że będzie działała na rosyjskim rynku, a swoją decyzję tłumaczyła obawą o rosyjski odwet na swoich pracownikach

– Zdecydowanie potępiamy nieusprawiedliwioną inwazję Rosji na Ukrainę. Jednym z filarów naszej firmy jest troska o ludzi. Biorąc pod uwagę ich ogromne cierpienie, postanowiliśmy zamknąć nasze sklepy stacjonarne oraz online w Rosji – podała L'Occitane na swoim profilu na Facebooku.

Jeszcze do niedawna firma informowała, że nie zamierza zamykać sprzedaży w Rosji. Co prawda wstrzymała wysyłkę swoich towarów na rosyjski rynek, ale Rosjanie nadal mogli korzystać ze sklepu internetowego. Przedstawiciele L'Occitane tłumaczyli, że firma zdecydowała się nad dalszą współpracę, ponieważ chce chronić personel przed restrykcjami. W Rosji marka zatrudnia 700 pracowników. Szczególni obawiała się o tych, którzy mają krewnych w Ukrainie lub są pochodzenia ukraińskiego.

Takie działanie L'Occitane spotkało się z falą krytyki ze strony klientów tej firmy na świecie, również w Polsce.

– To okropne, że firma L'Occitane nie zrezygnowała że swojej działalności w Rosji. 80 proc. Rosjan popiera wojnę w Ukrainie, w tym morderstwa i gwałty na dzieciach. Całkowite odcięcie od zachodnich produktów jest bardzo ważne po to, aby właśnie ci "zwykli" Rosjanie odczuli potępienie cywilizowanego świata. Byłam wierną klientką firmy przez wiele lat. W tej chwili nigdy już nie odwiedzę salonu kosmetycznego, który będzie używał tych kosmetyków i nigdy nic od tej firmy nie kupię. Uważam też, że porządne, wrażliwe osoby nie powinny dla tej firmy pracować – napisała jedna z niedawnych fanek marki na Facebooku.

Po informacji, że jednak L'Occitane zdecydowała się na wycofane z Rosji, klienci firmy zastanawiali się "czy jest to wynik zmiany przekonania czy brak zagwarantowanego łańcucha dostaw". Komentarz na to pytanie nie pozostawia wątpliwości, że do zmiany decyzji przyczynił się bojkot marki przez klientów na świecie.

– Policzyli sobie sprytnie, że zubożała Rosja jako potencjalny rynek zbytu vs. setki milionów klientów w krajach zachodnich, wiec nie ma co ryzykować strat finansowych spowodowanych utratą tych drugich – czytamy na FB.

Faktycznie aktywiści wzywali do bojkotu marki, licząc, że w obawie o pogorszenie wyników, koncern zmieni swoją decyzję. W zeszłym roku francuska firma L'Occitane osiągnęła zyski ze sprzedaży swoich produktów w wysokości 1,5 miliarda euro.

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
Producenci
23.02.2024 12:14
Nails Inc we współpracy z McDonald‘s tworzy kolekcję produktów do manicure
Nails Inc.
Współprace między markami spożywczymi a urodowymi nie przestają wychodzić z mody: zestaw Nails Inc x McDonald’s Mini Nail Polish Duo zawiera dwa miniaturowe lakiery do paznokci Nails Inc: „Big Mac Please” i „Gotta Ketchup”. Manicure McDonald‘s można pokryć specjalnie zaprojektowanymi naklejkami, aby stworzyć manicure inspirowany wizytą w jednej z najpopularniejszych na świecie sieci fastfoodowych.

Nails.inc nawiązało współpracę z międzynarodową marką fastfoodową, McDonald’s. W nowej kolekcji znajdują się lakiery do paznokci w kolorach inspirowanych McDonald‘s, topper z brokatem w kształcie serca, naklejki i paznokcie wciskane. Projektowanie opakowań zwraca się także w stronę marki McDonald’s. Zestaw lakieru do paznokci i burgera z naklejkami jest dostępny w pudełku w kształcie Big Maca, a zestaw frytek przypomina pudełka po frytkach. Na zakrętce butelki toppera widnieje napis „I‘m lovin‘ it” – dżingiel McDonald’s po raz pierwszy zaśpiewany przez Justina Timberlake’a, za który artysta odebrał czek na 6 milionów dolarów.

Zestaw sztucznych paznokci Nails Inc x McDonald‘s jest zapakowany w charakterystyczną brązową torebkę i inspirowany charakterystycznymi frytkami. Zestaw zawiera 30 sztucznych paznokci w kształcie migdałów w klasycznym odcieniu nude oraz wybór paznokci z nadrukiem frytek. Lakier Topper Nails Inc x McDonald‘s Gold Hearts zawiera błyszczące złote serduszka, które można nakładać na każdy lakier. Kolekcja Nails Inc x McDonald’s jest dostępna online na Nailsinc.com i Amazon oraz w sklepach i Target.com od 3 marca 2024 r.

To kolejna w ostatnim czasie współpraca marki spożywczej z kosmetyczną: Absolut i Kahlúa stworzyły nową wodę perfumowaną inspirowaną koktajlem Espresso Martini, E.l.f. cosmetics wypuściło paletę do makijażu inspirowaną daniami sieci Chipotle,  whisky Fireball weszło do kategorii kosmetycznej z pomadką, a Burt‘s Bees stworzyło pielęgnacyjny balsam do ust o smaku sosu Hidden Valley Ranch.

Czytaj także: Kline Group: Europa dalej goni Stany, jeśli chodzi o rozwój rynku profesjonalnych produktów do manicure

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
Producenci
22.02.2024 12:28
Maybelline New York rozświetla przestrzeń na muralach w kampanii baz pod makijaż
Maybelline Instant Perfector Glow to baza pod makijaż, która działa także jako rozświetlacz, korektor i krem BB. Murale promujące produkt umiejscowione są w Warszawie przy Metrze PolitechnikaMullenLowe Warsaw
„Kliknij po efekt rozświetlenia” pod takim hasłem prowadzona jest kampania launchująca nową bazę rozświetlającą 4w1 Instant Perfector Glow marki Maybelline New York. W jej ramach przy Metrze Politechnika w Warszawie powstały dwa murale.

Jednym z najbardziej widocznych elementów kampanii marki Maybelline New York (L’Oréal Polska) pod hasłem „Kliknij po efekt rozświetlenia” są dwa murale zainstalowane w przestrzeni miejskiej. Pierwszy z nich to mural motion, który dynamicznie nawiązuje do efektu rozświetlenia, jaki daje baza rozświetlająca 4w1 Instant Perfector Glow. Drugi wykorzystuje technologię LED, a dodatkowo wyposażony jest w gąbkę przymocowaną do ściany jako dodatkowy element podkreślający produkt, którego dotyczy kampania.

image
MullenLowe Warsaw

Instant Perfector Glow to baza pod makijaż, która działa także jako rozświetlacz, korektor i krem BB. Murale promujące produkt umiejscowione są w Warszawie przy Metrze Politechnika (ul. Jaworzyńska i ul. Waryńskiego).

Patrycja Jakubowska, senior brand managerka Maybelline New York (L’Oréal Polska), mówi:

Zależało nam na wyrazistym podkreśleniu właściwości produktu z naciskiem na efekt końcowy jaki gwarantuje, czyli promienny wygląd, zgodnie z hasłem kampanii „Kliknij po efekt rozświetlenia”. Dokładnie taki był nasz cel, gdy planowaliśmy dotarcie do kobiet w wieku 18-44 lata.

W kampanii wykorzystana została również telewizja, digital oraz współpraca z influencerami. Media na potrzeby kampanii zaplanował Wavemaker. Działania reklamowe potrwają do połowy marca. Za współpracę z influencerami odpowiada agencja JU, za social media 121 PR, a murale powstały we współpracy GoodLooking Studio, MullenLowe Warsaw i Wavemaker.

Maybelline New York nie pierwszy raz sięga po nowatorskie rozwiązania. Jako pierwsza kosmetyczna marka w Polsce wykorzystała najnowsze trendy marketingu cyfrowego z wykorzystaniem CGI. Jesienią 2022 roku dokonała metamorfozy Pałacu Kultury i Nauki, który zyskał świetlisty glow za pomocą podkładu Super Stay 24H Skin Tint, nad rondem ONZ szybował sterowiec z tuszem do rzęs Lash Sensational Sky High, a na Tamce pomadki Super Stay Vinyl Ink w kształcie autobusów, pomalowały jezdnię na winylowe kolory.

 

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
24. luty 2024 16:59