StoryEditor
Producenci
28.07.2023 12:12

L’Oréal chwali się solidnym wzrostem w pierwszej połowie 2023 r. we wszystkich grupach biznesowych

L‘Oréal z dumą prezentuje sprawozdanie z wyników finansowych grupy za pierwsze półrocze 2023 r. / Hervé Abbadie/L‘Oréal
Komentując dane, Nicolas Hieronimus, dyrektor generalny L‘Oréal, powiedział: Na rynku kosmetycznym, który jest bardziej dynamiczny niż kiedykolwiek, L’Oréal osiągnął niezwykłe wyniki i jeszcze bardziej umocnił swoją pozycję światowego lidera w pierwszej połowie.

Grupa odnotowuje wzrost we wszystkich regionach, ze szczególnie imponującą dynamiką w Europie, dobrymi wynikami w Stanach Zjednoczonych i gwałtownym ożywieniem w Chinach kontynentalnych w drugim kwartale oraz szerokim rozmachem we wszystkich dywizjach, z rekordowym wzrostem w dziale produktów konsumenckich i kolejnym znakomitym kwartałem dla Urody Dermatologicznej. L’Oréal przekroczył oczekiwania na dynamicznym rynku kosmetycznym, osiągając doskonałe wyniki w kluczowych krajach, takich jak klaster niemieckojęzyczny (Niemcy-Austria-Szwajcaria), Francja i Wielka Brytania, a także w dynamicznych krajach, takich jak Polska, Turcja i kraje skandynawskie. W e-commerce wzrost znacznie przyspieszył w drugim kwartale.

Poprawiliśmy naszą rentowność, jednocześnie znacznie zwiększając inwestycje w nasze marki. Jednocześnie, zgodnie z naszymi podwójnymi ambicjami dotyczącymi wyników ekonomicznych i korporacyjnych, nadal inwestowaliśmy w przejście na bardziej zrównoważony model operacyjny, który zapewni długoterminowe tworzenie wartości. W kontekście ekonomicznym, który wciąż jest niepewny, pozostajemy ambitni na przyszłość, optymistycznie patrzymy na perspektywy rynku kosmetycznego i wierzymy w naszą zdolność do dalszego wyprzedzania rynku i osiągnięcia w 2023 roku kolejnego roku wzrostu sprzedaży i zysków. - Nicolas Hieronimus, dyrektor generalny L‘Oréal

L’Oréal Luxe odnotował silny wzrost w ciągu pierwszych sześciu miesięcy, napędzany dwucyfrowymi wzrostami w Europie, Ameryce Północnej i na rynkach wschodzących. W Chinach kontynentalnych L’Oréal Luxe odnotował niezwykłe ożywienie w drugim kwartale, notując dwucyfrowy wzrost sprzedaży i osiągnął kolejny rekordowy udział w rynku. Dywizja Luxe odnotowaładwucyfrowy wzrost we wszystkich regionach, dzięki wyjątkowym wynikom marek couture, w tym Yves Saint Laurent, Prada i Valentino. W pielęgnacji skóry L’Oréal Luxe kontynuowała postępy dzięki spektakularnemu sukcesowi Heleny Rubinstein.

Dział urody dermatologicznej odnotował wyjątkowy wzrost o 29 proc. rok do roku.  W pierwszym półroczu dział osiągnął kolejny znakomity wynik, rozwijając się znacznie przed bardzo dynamicznym rynkiem dermokosmetyków, przy silnym udziale wolumenu i wartości.

Ponadto Rada Dyrektorów podjęła decyzję, na podstawie upoważnienia udzielonego przez Zwyczajne Walne Zgromadzenie Akcjonariuszy z dnia 21 kwietnia 2023 r., o uruchomieniu programu skupu akcji własnych w drugiej połowie 2023 r. w maksymalnej kwocie 500 mln euro i maksymalnej liczbie akcji do nabycia w ilości 2 mln. Nabyte w ten sposób udziały przeznaczone są do umorzenia.

Standard & Poor’s Global ponownie przyznał L’Oréal 85 punktów na 100 w swojej ocenie ESG, odzwierciedlając wyniki Grupy w zakresie zrównoważonego rozwoju.

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
Producenci
22.07.2024 14:50
Sara James dołącza do grona ambasadorek marki Neonail
Sara James w kampanii Neonailfot. materiały prasowe Neonail

Sara James, artystka młodego pokolenia, która zdobyła już międzynarodową sławę, podjęła współpracę z marką kosmetyczną Neonail i stała się jej ambasadorką.

Sara James, wł. Sara Zofia Egwu-James, jest polską piosenkarką pochodzenia nigeryjskiego. Zwyciężyła czwartą edycji programu The Voice Kids. Była reprezentantką Polski w 19. Konkursie Piosenki Eurowizji Junior, w którym zajęła drugie miejsce. Jest finalistką 17. edycji talent show America’s Got Talent, który dał jej międzynarodowy rozgłos. Jej interpretacja utworu „Lovely” Billie Eilish zachwyciła publiczność i jurorów do tego stopnia, że zdobyła złoty przycisk od Simona Cowella przechodząc do finału bez kolejnych etapów.

Sara James jest niezwykle utalentowana i pracowita. Jej talent, wdzięk, oryginalność i determinacja w dążeniu do celu to atuty dostrzegane nie tylko przez branżę muzyczną i publiczność. Młoda artystka (Sara ma 16 lat) rozpoczęła właśnie współpracę z marką Neonail, jedną z najpopularniejszych w kategorii lakierów (szczególnie hybrydowych) i produktów do manicure.

– Współpraca z Sarą napawa nas dumą – doceniamy jej osiągnięcia, a pasja i zaangażowanie, z jakimi oddaje się ona kolejnym projektom, to prawdziwa inspiracja nie tylko dla młodych, ale i dojrzałych kobiet. Determinacja Sary pokazuje, że marzenia są na wyciągnięcie ręki, jeśli tylko ma się odwagę w pełni wyrazić siebie. Właśnie w tym duchu chcemy w Neonail wspierać kobiety w dążeniu do własnych celów – mówi Anna Uptas, dyrektorka marketingu Neonail.

Marka w swoich działaniach marketingowych mocno skupia się obecnie na wspieraniu kobiet, promowaniu ich indywidualności i siły. Jednym z celów marki jest selfpowerment – dawanie kobietom odwagi do ignorowania stereotypów oraz budowania własnej pewności siebie, poszukując indywidualnej drogi – zarówno w życiu, jak i w świecie urody.

Sama Sara James, która miała okazję współpracować już z wieloma zagranicznymi gwiazdami, a obecnie pracuje nad debiutanckim albumem, przyznaje, że również musi się mierzyć z różnymi stereotypami.

–  Chciałabym, żeby ludzie zrozumieli, że mój wiek nie definiuje jakości mojej pracy – podkreśla.

O swojej współpracy z Neonail mówi: –  Dla mnie paznokcie są niczym biżuteria. Uzupełniają moje stylizacje i wyrażają moją osobowość. Jako artystka opisuję muzykę kolorami, a ładne, zadbane paznokcie są nieodłączną częścią mnie.

  

– Sara to prawdziwy głos swojego pokolenia, a jej osiągnięcia, pasja i zaangażowanie są totalną inspiracją, odbijającą się echem w sercach wszystkich kobiet bez względu na wiek czy pochodzenie. Neonail z Sarą – to idealne zestawienie - marka, która łączy innowację z pięknem i stawianiem na bycie sobą, doskonale współgra z jej artystycznym duchem i wizją – dodaje Sławomir Kochański, CEO agencji Black Moon Creatives, która reprezentuje Sarę James w ramach współpracy z Neonail.

Neonail to jedna z wiodących międzynarodowych marek w kategorii stylizacji i pielęgnacji paznokci. Istnieje od 2006 r. Jest obecna na krajowym i zagranicznych rynkach. Należy do firmy  Cosmo Group, która posiada w swoim portfolio również inne marki kosmetyczne: Mylaq, StayLac i Neo Make Up. W ramach działań wspierających kobiety marka podjęła takie działania, jak sponsoring plebiscytu Superbohaterka Wysokich Obcasów, projektu #byckobieta on Tour i prowadzenie bezpłatnych warsztatów dla Fundacji Piękniejsze Życie.

Wśród ambasadorek marki są polska lekkoatletka Ewa Swoboda, modelka Georgina Rodriguez, włoska przedsiębiorczyni i influencerka Chiara Ferragni.

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
Producenci
22.07.2024 09:37
Aurumaris wkracza na rynek B2B jako Aurumaris Professional. Markę wspiera Sylwia Gołębiewska
Sylwia Gołębiewska, założycielka marki Semilac (w środku) oraz Ewa Milczarek- Vaubourg, dyrektorka marketingu marki Semilac (po prawej) i Paulina Pastuszak, właścicielka Akademii Paulina PastuszakSemilac
Firma, dotychczas działająca w segmencie konsumenckim, teraz skierowała swoją ofertę do profesjonalnych gabinetów kosmetycznych, wprowadzając oryginalne zabiegi niwelujące niedoskonałości cery. Za projektem stoi m.in. Sylwia Gołębiewska, współtwórczyni marki Semilac.

Aurumaris Professional to kolejny etap rozwoju firmy Aurumaris, która z powodzeniem działała na rynku konsumenckim (B2C). Teraz, poszerzając swoją działalność o segment profesjonalny (B2B), firma oferuje swoje produkty w wybranych gabinetach kosmetycznych. Nowoczesne zabiegi, bazujące na innowacyjnych formułach, już zyskują uznanie wśród profesjonalistów. Właścicielem większościowym Aurumaris Professional jest Besim Health&Wellness.

Kluczową rolę w rozwoju Aurumaris Professional odgrywa Sylwia Gołębiewska, która wnosi swoje doświadczenie i wizję strategiczną do nowego projektu. Gołębiewska jest znaną postacią na rynku kosmetycznym, współtworzyła markę Semilac oraz HiHybrid, które zyskały ogromną popularność. Teraz, jako współwłaścicielka Aurumaris Professional, odpowiada za profesjonalną edukację oraz rozwój sieci dystrybucji zarówno w Polsce, jak i za granicą. Założona przez Gołębiewską Akademia Semilac ustala wysokie standardy edukacji i profesjonalizmu w branży kosmetycznej. Gołębiewska jest również współgospodynią programu „Kosmetyczne rewolucje” oraz właścicielką Akademii Sylwii Gołębiewskiej w Krakowie.

Wsparcie w rozwoju marki Aurumaris Professional to dla mnie ekscytujące wyzwanie

– mówi Gołębiewska, podkreślając innowacyjność oferowanych produktów.

Gabinety kosmetyczne, które zdecydują się na współpracę z Aurumaris Professional, zyskają nie tylko dostęp do innowacyjnych produktów, ale również wsparcie marketingowe. Marka angażuje się w promocję swoich partnerów bez dodatkowych kosztów, co pomaga im skuteczniej dotrzeć do potencjalnych klientów.

Jesteśmy przekonani, że dzięki zaangażowaniu Sylwii Gołębiewskiej oraz naszej innowacyjności, szybko zyskamy silną pozycję na rynku

– komentuje Kamil Komoński, prezes zarządu Aurumaris. Oprócz tego, Aurumaris Professional oferuje kompleksową obsługę reklamową w Internecie, co ma na celu zwiększenie widoczności i zysków współpracujących salonów kosmetycznych.

Czytaj także: 10 lat marki Semilac – od Zakładu Szkolenia Kadr do Akademii Semilac i pozycji lidera

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
23. lipiec 2024 01:17