StoryEditor
Producenci
24.07.2018 00:00

L‘Oréal inwestuje w wygodne biura

Grupa L‘Oréal inwestuje w innowacyjne biura na całym świecie. Patia z roślinami, tarasy z panoramicznym widokiem, centra fitness, a także usługi medyczne i fryzjerskie – to tylko niektóre z udogodnień, z których korzystają pracownicy koncernu. 

Jak podaje koncern, nowe obiekty biurowe służą dobremu samopoczuciu, równowadze i wydajności. W listopadzie 2017 r. L'Oréal otworzył nowe biura w Levallois-Perret na przedmieściach Paryża. Nazwane kampusem „Sekwana 62”, są najnowszym projektem biur, które zostały otwarte także Kopenhadze i na Manhattanie.

Odzwierciedlając nowe sposoby pracy wśród swoich pracowników, grupa przenosi się do przestrzeni biurowych, które są zaprojektowane tak, aby były sprawne, oparte na współpracy i przekrojowe. Głównym celem jest stworzenie środowiska, w którym pracownicy czują się dobrze. We Francji w konsultacjach podczas fazy projektowania biura wzięło udział ​​30 warsztatów, w których łącznie pracowało 300 pracowników, wraz z francuskim Komitetem ds. Higieny, Bezpieczeństwa i Warunków Pracy.

Wśród podejmowanych decyzji było wyposażenie biur w najnowszą technologię służąca do wspólnej pracy. Celem było nie tylko stworzenie powiązań między różnymi jednostkami operacyjnymi grupy w obrębie kampusu, ale także z ludźmi spoza niej, jako sposób na zachęcanie do wspólnego działania.

Dzięki naszej usłudze wideokonferencji, można porozmawiać z kimś w Szanghaju, jak gdyby rozmówca stał przed tobą – komentuje Jean-Michel Duffieux, dyrektor ds. projektów nieruchomości.

Wraz z infrastrukturą chroniącą środowisko, Grupa L'Oréal oferuje także szereg usług zaprojektowanych tak, aby zaspokoić potrzeby zarówno dobrego samopoczucia, jak i wydajności pracy. Należą do nich patia z roślinami, tarasy z panoramicznym widokiem i centra fitness, a także usługi konsjerża i medyczne oraz asystent opieki społecznej. Niektóre biura mają nawet salon fryzjerski i centrum masażu.

Wygoda pracy w Kopenhadze

L'Oréal nie tylko zapewnienia pracownikom wygodne miejsca do pracy. Koncern chce również ułatwić im życie. Na przykład, pozwalając pracownikom organizować swój dzień zgodnie z ich potrzebami.

Typowy dzień od 9:30 do 19:00 nie ma żadnego sensu w dzisiejszym świecie. Wielu ludzi chce zaplanować swój dzień roboczy wokół szeregu obowiązków. I musimy odpowiedzieć na tę potrzebę – wyjaśnia Bertrand de Senneville, senior global VP HR social relations dla Grupy L'Oréal. Mając to na uwadze, L'Oréal w Kopenhadze umożliwia pracownikom ustalenie własnego harmonogramu.

Indywidualna przestrzeń z widokiem na kanał w Kopenhadze jest przeznaczona dla osób, które chcą pracować samodzielnie i znaleźć inspirację, podczas gdy inne obszary biurowe zostały utworzone dla projektów grupowych. Z kolei, dla tych, którzy chcą się pracować samodzielnie, aby się skoncentrować, stworzono specjalną strefę „Focus”. W budynku znajdują się także liczne sale konferencyjne oraz miejsca, w których można rozmawiać nieformalnie.

Wśród dodatkowych usług jest bezpłatne utrzymanie rowerów, aby zachęcić pracowników do jazdy na rowerze do pracy, co jest korzystne nie tylko dla ich zdrowia, ale także dla ich miasta. Łącznie różne inicjatywy pomogły podnieść poziom zadowolenia pracowników w L'Oréal w Kopenhadze z 64 proc. do 71 proc.

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
Producenci
09.07.2025 10:00
Henkel zamyka zakład w Raciborzu – pracę straci 159 osób
Fabryka w Raciborzu została zamknięta.HJBC

Zakład produkcyjny koncernu Henkel w Raciborzu, w którym powstają popularne marki takie jak Persil i Silan, zostanie definitywnie zamknięty w listopadzie 2025 roku. Tymczasowo wstrzymano produkcję, a w najbliższych dniach rozpoczną się rozmowy dotyczące warunków rozstania z załogą. Łącznie zatrudnienie straci 159 osób. Proces negocjacji ze związkami zawodowymi ma potrwać do połowy lipca.

Według informacji portalu nowiny.pl, decyzję o zamknięciu zakładu zakomunikowano pracownikom 24 czerwca, podczas spotkania z władzami fabryki i przedstawicielami centrali firmy z Warszawy. Spotkanie odbyło się w godzinach porannych, po wcześniejszym wstrzymaniu prac. Jak relacjonują pracownicy portalowi Wiadomości Handlowe, tuż po ogłoszeniu decyzji kazano im opuścić teren zakładu. Od kolejnego dnia rozpoczęły się rozmowy indywidualne dotyczące warunków odpraw.

W oficjalnym komunikacie Henkel tłumaczy, że zamknięcie zakładu jest częścią szerszej transformacji działu Henkel Consumer Brands oraz procesu optymalizacji sieci produkcyjnej w Europie. Firma wskazuje na zmieniające się potrzeby konsumentów i konieczność dostosowania oferty jako główne przyczyny decyzji. Te czynniki – jak podkreśla Henkel – bezpośrednio wpłynęły na rentowność i funkcjonowanie raciborskiej fabryki.

Zwolnienia obejmą wszystkich 159 pracowników zakładu. Według deklaracji firmy, pracownicy mają otrzymać odprawy oraz dodatkowe świadczenia przewyższające standardy określone w polskim prawie pracy. Henkel zapowiada również wsparcie w poszukiwaniu nowego zatrudnienia dla byłych pracowników, choć szczegóły programu pomocowego nie zostały jeszcze ujawnione.

Produkcja w zakładzie ma zostać wznowiona jedynie na krótki czas – po zakończeniu rozmów z załogą – by umożliwić wygaszenie działalności. W pełni zakończy się ona w listopadzie 2025 roku. Fabryka w Raciborzu przez lata odpowiadała za produkcję znanych na całym świecie środków czystości i detergentów.

Henkel to niemiecki koncern chemiczny i kosmetyczny założony w 1876 roku w Düsseldorfie. Jest właścicielem marek takich jak Persil, Silan, Schwarzkopf, Syoss, Somat i Bref. Firma zatrudnia na całym świecie około 50 tys. pracowników i prowadzi działalność w ponad 75 krajach. Zamknięcie polskiej fabryki wpisuje się w strategię redukcji kosztów i dostosowywania produkcji do zmieniającego się rynku.

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
Producenci
08.07.2025 10:28
Nowe centrum Symrise SFA Neroli w Saint-Cézaire-sur-Siagne zwiększa moce produkcyjne
Nowe centrum Symrise ma być usprawieniem łańcucha produkcji.Mieke Meintjes

Nowo otwarty kampus Société Française d’Aromatiques (SFA) Neroli zajmuje powierzchnię 10 000 m² w Saint-Cézaire-sur-Siagne, w sercu regionu Grasse. Inwestycja grupy Symrise konsoliduje działalność trzech wcześniej odrębnych firm: SFA Romani, Créations & Parfums oraz Floressence, które formalnie połączono pod marką SFA Neroli.

Na terenie kampusu pracować będą perfumiarze, zespoły badawczo-rozwojowe oraz personel łańcucha dostaw. Dzięki temu Symrise spodziewa się zwiększyć wydajność produkcji oraz skrócić czas opracowywania kompozycji zapachowych, obsługując zarówno klientów regionalnych, jak i międzynarodowych.

Lokalizacja w pobliżu Grasse – kolebki francuskiej perfumerii – zapewnia bezpośredni dostęp do upraw naturalnych surowców aromatycznych. Zakład ma wspierać długoterminowe partnerstwa z lokalnymi plantatorami oraz integrować tradycyjne metody rzemieślnicze z nowoczesnymi procesami przemysłowymi. Symrise podkreśla, że obiekt będzie ściśle współpracował z Maison Lautier 1795 i biblioteką baz zapachowych Delaire 1876.

Otwarcie w Saint-Cézaire-sur-Siagne wpisuje się w strategię wzmocnienia obecności Symrise w południowej Francji i zwiększenia skali produkcji kompozycji zapachowych pochodzących z lokalnych, zrównoważonych źródeł. Firma deklaruje, że nowy zakład znacząco podniesie jej potencjał kreatywny i techniczny, umożliwiając szybsze dostarczanie gotowych produktów na rynek.

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
09. lipiec 2025 11:20