StoryEditor
Producenci
11.01.2024 09:48

L’Oréal ogłasza przejęcie Gjosa

Nowoczesna myjka ma za zadanie oszczędzać wodę. / L‘Oréal x Gjosa
L’Oréal ogłosił, że podpisał umowę nabycia pozostających w obrocie udziałów w start-upie Gjosa zajmującym się technologią wodną. Francuski gigant kosmetyczny nawiązał współpracę ze szwajcarskim innowatorem, aby w 2021 roku wprowadzić na rynek profesjonalną głowicę prysznicową L’Oréal Professional Water Saver. Warunki finansowe transakcji nie zostały ujawnione.

Przejęcie wpisuje się w zobowiązania L’Oreal dotyczące zrównoważonego rozwoju, które obejmują kompleksowe i oparte na nauce podejście do gospodarki wodnej. Celem, twierdzi francuski gigant kosmetyczny, jest wprowadzanie innowacji i skalowanie wielu zastosowań technologii Gjosa dla urody.

​Nicolas Hieronimus, dyrektor generalny L’Oréal Groupe, wyjaśnia:

Przejęcie firmy Gjosa jeszcze bardziej wzmacnia naszą zdolność do wbudowania zrównoważonego rozwoju bezpośrednio w nasze produkty i usługi, umożliwiając nam płynną integrację technologii oszczędzającej wodę z nowymi recepturami i innowacjami Beauty Tech. Razem możemy szybko zwiększyć skalę zrównoważonych rozwiązań kosmetycznych o zwiększonej wydajności, które wymagają mniej zasobów, i wprowadzić je do szerszego ekosystemu urody.

W 2021 roku L’Oréal ogłosił, że dokonał mniejszościowej inwestycji w szwajcarski start-up zajmujący się technologiami środowiskowymi Gjosa za pośrednictwem swojego korporacyjnego funduszu venture capital BOLD (Business Opportunities for L’Oréal Development).

Technologia pielęgnacji włosów Sustainable Water Saver, która została zaprezentowana podczas pokazu technologicznego CES 2021, integruje opatentowaną przez firmę Gjosa technologię In-Flow z pomysłami L’Oréal; produkty do pielęgnacji włosów podawane są bezpośrednio w strumieniu mikronizowanej wody. To unikalne połączenie zapewnia nowatorskie i spersonalizowane doświadczenie oraz pozwala na płukanie szamponu przy znacznych oszczędnościach wody i energii.

Czytaj także: L‘Oréal Professionnel Paris opowiedziało w HullHair o swoich działaniach na rzecz środowiska; relacja z eventu

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
Producenci
27.05.2024 11:58
Natalia Kukulska ambasadorką marki Remé
Natalia Kukulska, piosenkarka, kompozytorka, ambasadorka marki Reméfot. Remé
Natalia Kukulska została nową ambasadorką marki Remé należącej do firmy USP Zdrowie. Dołączyła do Marietty Żukowskiej, która promuje markę. Obie wystąpią w nowej kampanii reklamowej suplementu z kolagenem.

Natalia Kukulska, piosenkarka i kompozytorka, dołączyła do aktorki Marietty Żukowskiej jako ambasadorka marki Remé z portfolio USP Zdrowie. Artystki wspólnie wystąpiły w spocie wizerunkowym Kolagenowej Formuły Piękna Remé - suplementu diety z kolagenem.

image
Marietta Żukowska, aktorka, ambasadorka marki Remé
fot. Remé
Pomysł kreatywny jest kontynuacją poprzedniej kampanii, w której wybrzmiewa hasło: „Piękno jest w Tobie”. W nowej odsłonie ambasadorki zapraszają do swojego świata – zarówno zawodowego, jak i prywatnego. Każda z nich dzieli się swoją definicją piękna. Dla Natalii Kukulskiej: „Piękno to harmonijna kompozycja”, natomiast dla Mariety: „Piękno to blask, który płynie z wnętrza”.

Za produkcję spotu odpowiedzialny jest Selfish 3 Production, reżyserię: Katka Michalak. Scenariusz i koncepcję kreatywną stworzyła agencja Enyo.

Kampania potrwa do jesieni i obejmuje digital, TV, BTL, jak również działania eventowe.

Remé to brand należący do USP Zdrowie – spółki będącej częścią Grupy USP działającej w obszarze leków OTC i suplementów diety. Kolagenowa Formuły Piękna jest suplementem ukierunkowanym na wzmocnienie włosów, skóry i paznokci. 

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
Producenci
24.05.2024 14:38
Dove Cameron nową globalną ambasadorką marki Schwarzkopf
Schwarzkopf Professional
Firma Schwarzkopf, będąca częścią koncernu Henkel, wybrała Dove Cameron na swoją globalną ambasadorkę. W ramach współpracy, Cameron będzie promować markę, wykorzystując swoją obecność w mediach społecznościowych, co ma na celu zwiększenie zaangażowania młodszych konsumentów w cyfrowym świecie marki.

Wybór Cameron odzwierciedla aktualny trend w przemyśle kosmetycznym, gdzie celebryci są angażowani do współpracy w celu wzmocnienia strategii marketingowych marek. Dove Cameron, dzięki swojej popularności i aktywnemu zaangażowaniu w mediach społecznościowych, idealnie wpisuje się w rolę ambasadorki, mając znaczący wpływ na obecność Schwarzkopf w kampaniach cyfrowych​.

Dove Cameron, urodzona jako Chloe Celeste Hosterman, jest amerykańską aktorką i piosenkarką, która zdobyła popularność dzięki roli w serialu Disney Channel "Liv i Maddie", gdzie grała podwójną rolę tytułowych bliźniaczek. Za tę rolę zdobyła nagrodę Emmy. Dove również rozwija karierę muzyczną, zarówno solo, jak i w duecie z Ryanem McCartan pod nazwą "The Girl and the Dreamcatcher". Poza swoimi osiągnięciami w dziedzinie aktorstwa i muzyki, Dove Cameron jest również znaną postacią w mediach społecznościowych, gdzie ma szeroką bazę fanów, co czyni ją wpływową osobistością w świecie rozrywki.

Schwarzkopf określił rok 2024 mianem „roku blondynek” w kampanii „What Story Will You Tell?”, która rozpoczęła się 5 marca z udziałem globalnej ambasadorki marki Sofii Vergary i globalnego ambasadora kolorów Chrisa Appletona.  Firma ma teraz nadzieję dotrzeć do szerszej publiczności dzięki kampanii „What Story Will You Tell?”, nawiązując do kariery filmowej, telewizyjnej i muzycznej Dove oraz zachęcając konsumentów do posiadania własnych włosów i opowiadania ich historii.

Czytaj także: Dior rozszerza współpracę z Charlize Theron o bycie ambasadorką biżuterii i pielęgnacji skóry

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
28. maj 2024 10:32